Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 39223

Sziasztok! Ugye jól sejtem, hogy MII gyári tetőcsomagtartó jó SII-re is?

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39222

Nincs hibakód

Milyen diag volt rákötve?

Hol élsz?

Előzmény: szomy1 (39219)
bananatree Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39221

:)

szerintem az általam leírt módon igenis lehetne tesztelni, de nagyjából mindegy lett, a Laguna-kártyák belépésével.

Azért azt megtehetnéd, teszt nélkül is, hogy lefényképezed, milyen a tied belülről ;)

 

Előzmény: ŰTH (39220)
ŰTH Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39220

Aha... visszaolvastam... tényleg hülyén fogalmaztam, amikor azt írtam "az akku a közelségérzékelési funkciót működteti". Nem úgy értettem, hogy önállóan is képes működtetni, hanem úgy, hogy az akku töltöttsége szükséges (de nem elégséges) feltétele a közelség érzékelési funkció működésének. Másként: az akku és a gombelem együtt kellenek a problémamentes működéshez. Ha az elem teljesen lemerül (vagy kiveszed), akkor semmi se működik (ahogyan EME is tapasztalta). Ha az elem gyenge, de az akku jó, akkor esetleg csak kinyitni nem lehet az ajtót a kártyagombbal, de a közelségérzékelés még működik. Ha viszont az elem jó, de az akku lemerült, akkor a közelségérzékelés nem működik, de kinyitni lehet az ajtót a kártya gombjával.

 

A gond ezzel a "jelenséggel" az, hogy a buha életben nem fogjuk tudni ezt kitesztelni, mert a bizonyításhoz az kéne, hogy biztosan jó elemmel ne működjön a közelségérzékelés, amit - a hívő állsápont szerint - az akku lemerülése okoz, vagy az is okozhat (pl. az általad említett szoftverhiba melett... mert ugye az sem kizárható). Ez az akku meg (hál' istennek) nem nagyon hajlamos a lemerülésre, hiszen nálam is nyolc év aaltt jött elő olyan probléma, amit magyarázhat (akár) az akku lemerülése (vagy más, pl. szoftverhiba) is. Szóval nemigen lesz erre meggyőző bizonyíték.

 

Abba is hagynám ezzel a kedélyek további borzolását, azal hogy mindeki nyogodjon meg a sajét hitében... (És mielőtt valaki félreértene, a megnyugvást nem úgy értettem, hogy bárkin is idegeskedés jelét véltem felfedezni, mert nem. Ez most tök kultúrált eszmecsere volt az össze résztvevővel.)

Előzmény: bananatree (39192)
szomy1 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39219

Sziasztok!

Köszi a tippeket,ezeken túl vagyok.Nincs hibakód,vákumok O.K-k!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39218

vidd vissza ahol csinálták, olvastasd ki

Előzmény: szomy1 (39216)
Trotter66 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39217

Ennyiből nem lehet jósolni, de én a turbó-vákumcsöveket nézném meg legelőször, hátha falsot szív, aztán a torlóüzemmód után a fals szívás megszűnik.  De ez csak egy tipp, de legalább viszonylag gyorsan ellenőrizhető.

Előzmény: szomy1 (39216)
szomy1 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39216

Sziasztok!

A közelmúltban vásároltam a scenicet és azóta motorgenerál és turbó csere is volt az autón!K.b. azóta kezdte,hogy sima gyorsításkor csak erőlködik,de ha vissza engedem a gázpedált majd odalépek,rendesen megindul a kocsi.Valaki esetleg találkozott-e hasonló hibával?Kérlek írjatok!Köszi előre is!Ja 1,9 dci 2005-ös Motor F9Q 812-es!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39215

Szalaics a szombathelyi és még mások is.

Nem találtam hátsó képet, igy nagyjából ezen jelöltem be a cuccokat, alsó részen lecsapató, betöltő, feljebb membrán, fent szintén kis tartály, de az összes érintet gumicső. Persze csak ha neked is 812-s a motorod.

Ez részben a hátsó traktus

Ez ugyanaz amit a képen jelöltem, nagyjából

Ez pedig az egr és környéke, jobb képeket nem találtam

Előzmény: Zsoop (39214)
Zsoop Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39214

Most már tudom, az előbb válaszolt a mailre :)

Mintha azt írtad volna, hogy Ő szhely környéki

lényegében pest is a környéken van :D

Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni :))

Előzmény: Törölt nick (39213)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39213

Te vagy szombathelykörnyéki, ő nem :D

Előzmény: Zsoop (39212)
Zsoop Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39212

Most írtam Trotter kollégànak.

Várom a fotókat, pucolàs egy próbàt megér, sztem.Nem vàltozik semmi, akk marad a bontàs :-(

Előzmény: Törölt nick (39211)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39211

Trotter kolléga, aki szintén zöld és 1.9 dci-t birtokol lényeget elmondta már.

Nálam még nem volt semmiféle olajszag, emlékezetem szerint az ő, de lehet más cartárs okán végeztettem el a pucolást, ja és hűtők közötti mosás is volt, vagy az máskor? :D

Amit látsz fekete csövet és fekete-sárga dobozt a motoron azokat kell leszedni a kérdéseidhez vonatkozó takarítáés alkalmával.

Mindjárt keresek képeket, és robbantot ábrát is.

 

Trotter, ő szombathelykörnyéki, de akkor is megérne egy utat Zoltán, vagy más szerelőhöz, de tudok baranyában is korrekt márkatárs szerelőt.

Előzmény: Zsoop (39205)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39210

Csak neked utoljára, mert kedvellek, ide már korábban is eljutottunk, Dev megmondta, hogy Laguna, emlékeim szerint Avantime, és Vel satis, a többi nem.

 

LÉTEZŐ TÉNY a fenti háromnál, én nem rágódnék rajta tovább, uccsó volt.

Előzmény: ThomBoy (39208)
stevie-13 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39209

Nem tudjátok, hogy egy régebbi típusú bluetooth-kihangosító, a Nokia CK-1W működni fog egy Samsung Galaxy Note 2 bluetootjával, kompatibilisek ezek??

 

 

Igen. (De csak telefonkihangosításra fogod tudni használni, semmi straeming meg

ilyenek.)

Előzmény: ismerosarcok (39202)
ThomBoy Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39208

De azért csak eljutottunk odáig, hogy LÉTEZŐ TÉNY az, hogy az olvasó tölti a kártyát, még ha a SCII-ben ez nem is így van és ez esetben ŰTH kolléga autójánál a véletlen műve hogy megszűnt a jelenség miután bedugta az olvasóba.

Előzmény: Törölt nick (39201)
Zsoop Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39207

Helló!

Tegnap reggel voltam vele a Renaultban és ott a turbót is megnézték benne és azt mondtak hogy hibátlanul működik, de ha gondolom hagyjam ott és ők szérszedik a motort és felküldik Pestre kivizsgálásra mindezt 2-300.000 Ft-ért! Épp ezért keresem az arternatív olcsóbb megoldásokat hogy mitől lehet ez.

Előzmény: Trotter66 (39206)
Trotter66 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39206

El kell, hogy keserítselek. Ezt egy pucolás nem oldja meg.  Ennyiből én egy turbóhalál kezdetére gondolnék.  Pont ugyanígy volt nálam is, csak nem vártam meg az égett olajszagot és a turbó tényleges halálát.  

 

Ha nagy szerencséd van, akkor csak a turbó olajvezetéke van lelazulva és ott csöpög az olaj.

 

Mivel a Scenicben az EGR, a turbó és a többi hóbelevanc a tűzfal és a motortömb között helyezkedik el a sima átnézéshez is alaposan szét kell szedni, vagy pedig alulról lebontani. Ez utóbbihoz meg emelő, vagy minimálisan egy akna kell...

 

Szerintem a fórumon bevált és hozzád közelebbi szerelők valamelyikét keresd fel a pontos diagnózis megállapításához.

Előzmény: Zsoop (39205)
Zsoop Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39205

Szia!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Renault Scenic II-ben hol vannak a következő dolgok: szívócső, kartergáz visszavezető cső és a fojtó pillangószelep. Égett olajszag van benne és ki szeretném pucolni hátha sok olajsár van benne és ezért van ez a szag és a tulontúl sok olajfogyásom.

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (39175)
Trotter66 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39204

Ha jól emlékezem, amikor szereltem a parkfék dobozát a motorhalál miatt akkor újra kellett tanítani  a végállások miatt a vezérlését.  Négy alkalommal kellett ki és behúzatni vele a parkféket, mire megtanulta.

 

Hibakódot nem dobott.

 

 

Előzmény: Hevi57 (39203)
Hevi57 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39203

Sziasztok!

 

Itt a hideg, tegnap reggelre lemerült az akksim (2 éves).  Rábikázva elindult. Éjszakára feltettem tölteni az akksit. Persze saru le, úgy töltve. Ma reggel akksi visszakötve, indul küllőre. Újra tanítva, az ablakemelő, stb. De: feldobta a háromszögben a P betűt, és figyelmeztet, hogy ellenőrizzem a parkolóféket. Parkolófék műkszik, kienged, behúz, kézzel és automatikusan is. Rádugtam egy Bluetooth-os OBDII-t, kiolvastam a hibakódot. A Scanmaster P0685 ECM/PCM táprelé vezérlő áramkör/szakadás hibát ad. Hiba törlése után újból előjött, tehát nem törlődik a hiba, de nem az állandósult hibák között jelzi. Mi lehet ez? Nagy gáz, vagy csak szívat?

 

Üdv Hevi

ismerosarcok Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39202

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy egy régebbi típusú bluetooth-kihangosító, a Nokia CK-1W működni fog egy Samsung Galaxy Note 2 bluetootjával, kompatibilisek ezek??

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39201

Senkire nem gondoltam, úgy általában magamra csak, engem nem zavar a beszélgetés, de ebben a témában nem akarok már írni.

Előzmény: creative69 (39200)
creative69 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39200

Én értem amit mondasz, csak megint napok óta érkeztek a töltési elméletek és most muszáj volt hozzászólnom :o)

A múltkori eszmecseréből ki tudtam maradni most egy kicsit elgyengültem :)

 

Creative

Előzmény: Törölt nick (39197)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39199

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126794128&t=9098903

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=81391982&t=9012486

 

Részemről végszónak annyi az én két autómat olyan kártyákkal szerelték amelyekben NINCS töltési lehetőség, akiét másfélével az nagyon praktikus és használja egészséggel sokáig, pont

Előzmény: Törölt nick (39198)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39198

még annyira emlékszem, hogy Laguna kártyát sem mindegyiket tölti, a 2 gombost talán és a 3-t nem, de lehet fordítva, mindjárt ránézek

Előzmény: Törölt nick (39197)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39197

hetekkel ezelőtt is erre jutottunk, nem tudom ki betett egy laguna cuccot - talán Dev - de hát nem értünk mindig egyet, jó ez igy, vagyunk páran akik tudunk róla, vagyunk akiket felvilágosítanak, szóval gumicsont :D

Előzmény: creative69 (39196)
creative69 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39196

Köszi!!!! :D

 

Akkor megvan, hogy miért terjesztik ezt az elméletet a szakszervizesek... 

 

Szóval akinek Laguna kártyája van az tudja tölteni akinek nem annak meg csak a szinkronizálás jöhet szóba.

 

Remélem most már mindenki elfogadja a tényeket :)

 

 

Creative

Előzmény: zoltan1967 (39195)
zoltan1967 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 39195

Megan II Scenic II nincs külön elem a szabadkézhez csak amit cserélni tudunk.

Laguna II van benne egy aksi amit a kártya olvasó tölt amikor bele helyezika kártyát.

 

 

Adatot a kártyára csak akkor tud irni amikor bedugod a kártya olvasóba.

Előzmény: EME (39194)
EME Creative Commons License 2013.11.30 0 0 39194

Látom, újra előjött ez a téma:-)

Na, úgyhogy most kipróbáltam. Kb 10 peces utam volt itt helyben. Bedugtam a kártyát az olvasóba (elemmel együtt). Egyébként soha sem szoktam bele tenni, mindig a zsebemben van. Lgutóbb 3 hete volt bedugva, mert a helyi Renault szervizben, ahol az olajat cserélettem, nem próbálkoznak a kulcs nélküliséggel, minden autóban bedugják a kártyát.

Szóval 10 percig "töltődött". Utánna a kártyával együtt kiszálltam, a kilics gombbal zártam. Elem ki a kártyából és ez után megpróbáltam nyitni. Semmi sem történt. Hiába nyúltam a kilincs alá,  semmi. Észre sem vette, hogy közelben van a kártya. Aztán elem vissza és már nyílt is az ajtó. Én ezt tapasztaltam...

Előzmény: bananatree (39192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!