Keresés

Részletes keresés

szirmok Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8797

Kedves Söni!

 

Ha Bp.-i vagy a BURDA boltokban szoktak lenni régi akár több éves Fürge Ujjak lapok is. Ott meg lehet nézni, de ha felhívod a szerkesztőséget onnan esetleg megküldik postán, nekem egyszer sikerült.

Előzmény: söni (8793)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8796

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, bár kicsit félve teszem, mert nem biztos, hogy meg fogom érteni, mert nagyon-nagyon kezdő vagyok, de ezt szeretném megcsinálni.

A képen a kisebb tartót szeretném, telefontartónak, de az ábrán nem igazán tudom, hogy hogyan kapcsolódnak egymásba a szemek.

Igazából azt se tudom, hogy ez valami nagyon bonyolult minta-e, vagy egy kis odafigyeléssel és számolással nem olyan nehéz? Szeretném, ha valaki leírná nekem, hogy ezt hogyan kell csinálni, ha nem túl bonyolult.

Köszönöm előre is.

táska + telefontartó
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8795
nekem megvan, lenne valami ami kellene belőle? Ha lehetséges, elküldöm amire szükséged van. Nélkülözni nem szeretném, de szeretnék segíteni. Jolimama
Előzmény: söni (8793)
szirmok Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8794

Sziasztok!

 

Gratulálok a nyerteseknek és a résztvevőknek. Egyik szebb mint a másik úgyhogy nálam mindenki nyert. Ha egyszer lesz még valamilyen verseny talán indulok én is.

Tegnap találtam ezt a lepkés pullcsit:

söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8793


Sziasztok!

Régi olvasója vagyok a fórumnak. Olyan gyönyörűséges dolgokat készítetek,hogy az ember lánya csak ámul.
Gratulálok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,keresem a Fürge Ujjak 2006.októberi számát, és nem tudom meg lehet-e rendelni valahonnan,vagy van-e valaki aki tudná nélkülözni?

Köszi:Söni
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8792
Szép napot mindenkinek ,gretule a nyerteseknek és a résztvevöknek .köszönjük az oda ado munkát energiát Jolimamának Piroskának.
ha lehet kérni 15-1csésze mintáját az uncsiknak kellene toltartonak hátha sikerülne elkésziteni köszönöm (Ildikó)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8791
Már alig várom!
Előzmény: Jolimama (8790)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8790
Kedves Imelda! Egyenlőre nem tervezzük verseny meghirdetését. Nagyon közel van a húsvét, nehéz lenne időben összehozni. Nem jelenti azt, hogy máskor esetleg nem lesz még verseny.
Inkább szeretném a topiktalit szervezni, utánanézek, hogy mikor lesz a tavaszi népművészeti vásár, kilállítás, és akkor szólok. Jó lenne találkozni mindenkivel, aki el tud jönni.
Előzmény: grimel (8784)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8789

Sziasztok, jó reggelt!

 

Legelőször is, gratulálok a versenyzőknek és a helyezetteknek, na persze a résztvevőknek is! Én nem készitettem semmit, pedig beneveztem, nem  jött ki a lépés.

 

Meg szeretném mutatni, mit készitettem tegnap este. Azt hiszem nuszika képtárában va leirva a pachwork kötés. Marikje segitségével, magyarázatával elkezdtem. Szerintem komplikáltabban van leirva, mint az valójában.

Ilyesféle van tervbe véve.Ilyet is jó volna késziteni..Ez se kutya!
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8788
Hú, köszi tökjó, este kipróbálom:))
Előzmény: Briella (8785)
margitmama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8787

Szép JÓ Reggelt Mindenkinek! nekem nem nagyon szép ,elkapott az infulenza! De azért benéztem hozzátok, hogy képbe legyek.

 

 JÓLIKÁM! Hogy mennyit dolgoztál, gyönyörű mintákat tettél fel a képtáradba.És itt szeretném megköszönni azt a munkát amit a kenderversenyért tettél.

 

Piroskának pedig, hogy a lehetőséget biztositotta számunkra! ( és a sok munkát)

 

Köszönöm még a fórum tagoknak, akik a munkájukkal, érdeklődésükkel, segitették a sikert.

 

Köszönöm a gratulációkat is ami, azt hiszem,mindenkinek jól esik ,de úgy gondolom, hogy aki szeret kézimunkázni, ugyan így megállta volna a helyét és alkot ma is nagyon szépeket.

                 Mindenkit üdvözlök innét a beteg ágyamból, szeretettel Margitmama.

köszönet
Briella Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8786
Jaj, és amivel kezdeni akartam: gratula mindenkinek, aki szépeket alkotott a versenyre. Tényleg nehéz volt dönteni.
Briella Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8785

Tigi, szerintem kb. a következő lenne:

1. sor (a láncszemekre): 3 láncszem (az 1. pálca helyett), 16 egyráhajtásos pálca

2. sor: ugyanaz

3. sor: 2 láncszem (az 1. rövidpálca helyett), 3 rövidpálca, kb, 5 láncszem, 2 egyráhajtásos pálca az előző sor 8. és 9. pálcája közé, megint kb. 5 láncszem, az utolsó 4 pálcára 4 rövidpálca. (Lehet, hogy a rövidpálcák helyett hamispálcák vannak.)

Végül a tetejét körülhorgolni: az autó "testén" valószínűleg hamispálcák vannak, az ablakon pedig rövidpálcák (kb. 7 db)

 

A kerékhez pedig rövidpácákból csináltak kört - az is kb. 7 pálca.

 

Lehet, hogy így kora reggel elszámoltam, de a lényeg ennyi.

 

Előzmény: LadyTigi (8782)
grimel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8784

Sziasztok csajok, szép napot! :)

Most *nyálaskodni* fogok, pedig nem szokásom...

Szóval: jó érzés volt a versenyre kézimunkázni, izgulni, nyerni is többek között, de a legjobb érzés tagja lenni ennek a *baromficsaládnak* :)))

Gratula minden résztvevőnek, köszönet a szervezőknek. Várjuk a húsvéti verseny meghirdetését:)

 

Üdv, a legjobbakat!

Imelda

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8783

Kikke - én tettem fel,a lepkést, de nekem sincs meg a mintája sajna, hirtelen ezt találtam helyette, nézd szinesbe és akkor ez se rossz szerintem:)

 

http://www.angelfire.com/folk/celtwich/Butterflydoily.html

Előzmény: kikke (8752)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8782

Helló megint én:):)

 

Meg tudja valaki nekem fejten, hogy hogy kell ezt csinálni?

 

 van még pár ilyen apróságom ám:)
Előzmény: LadyTigi (8781)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8781

Csöpi  - itt az alsó lepkés mintája:

 

 

Gratulálok a verseny nyerteseinek!! Ügyesek vagytok! :)

 

Ja, tettem fel a Tartók mappába horgolótű tartókat:)

 

Előzmény: Csopi47 (8743)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8780
Csak nem tudok elmenni, Emőke, dehogy mind ma raktam fel, csak a 10-es kezdetűeket. Azért jelzi ma, mert hogy frissítve lett. ))) Most már tényleg jóéjszakát.
Előzmény: emoke33 (8778)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8779
Még egy szóra! Szedit kérdezted, hogy miért van keretben a neved, nem tudom, hogy lenne valami oka, valami technikai véletlen történhetett. Nincs jelentősége.
Így jött át a levélben nekemm
emoke33 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8778
Jolimama nem gondolod komolyan, hogy 229képet felraktál máma? Minden elismerésem.
Előzmény: Jolimama (8776)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8777
Taptapo-Magdikám! Nagyon köszönöm a kedves szavakat. Szivesen tettem. Öröm volt kézbevenni, megcsodálni ezeket a gyönyörű darabokat.

A kötésbefejezést feltettem a képtáramban, megtaláltad? Annamaritól köt.bef.mappában.

Most már elköszönök Mindenkitől, nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat. Jolimama
Előzmény: taptapo (8775)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8776
http://mami7090.xfree.hu/41203
Felmentek a minták, nagyon szépek vannak köztük, jó nézelődést. Jolimama
taptapo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8775

Kedves mindenki!

Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült és jó hangulatban fejeződött be ez a verseny.Nem volt könnyű az alkotóknak, egy új anyagból saját ötletet megvalósítani, ráadásul határidőre. Az elkészült munkák mind azt mutatják, hogy ügyes, érdeklődő, vállakozó szellemű ez a kis csapat ! Engedjétek meg, hogy gratuláljak, elsőként a helyezetteknek és mivel a részvétel is fontos, minden alkotónak, kendercérna formázónak!! Nem volt könnyű dolga a zsűrinek, de nem volt könnyű dolga a verseny szervezőinek sem.

Úgy gondolom, Piroska és Gabci mellett, igen nagy elismerés illeti Jolimamit, ki - mint máskor is - jelesre vizsgázott türelemből, jó szervezőkészségből, irányításból.

Kellemes élmény volt ezt végig kisérni a kivülről szemlélőnek is !!

Gratulálok taptapo

 

Ballarozika! köszönöm a dicséretet !

csirip46 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8774
Jolimama. Nagyon szivesen, bármikor és bármit amit tudok segiteni. Ráérek.
Előzmény: Jolimama (8771)
csirip46 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8773

Köszi. A gyerekek, az unokák Pesten maradtak, igy sokszor megyek fel és jönnek le.

Most még van fonalam. Jobb lesz az idő és tudok bodorogni is, majd több napra felmegyek. Ezt egy férjjel az oldaladon nem lehet megcsinálni, még egy boltba berángatni ??????

Előzmény: eindor (8769)
Anhel Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8772
Csatlakozom az előttem szólókhoz, szívből gratulálok minden egyes résztvevőnek, gyönyörű alkotások születtek!
Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8771
Én is köszönöm a kedves szakavat, és Csiripnek külön is köszönet, hogy végigkísért a listáknál, nagy segítség volt. Köszönöm
Csopi47 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8770

NUSA!  Minta ment.

 

Gratulálok minden résztvevőnek és abból a nyerteseknek! Nagy érték az amit letettetek az asztalra.

 

Betegek mielőbbi gyógyulást kívánok.

 

Csöpi

eindor Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8769
Tudod miért kérdeztem?Tudnál rendelni Internetről.Igaz?Mégsem lennél fonal nélkül.Mert igy,csak fáj a szived a sok szép holmiért,amit Te is megköthetnél,vagy horgolhatnál stb.Reatex-ről??????????????????????????
Előzmény: csirip46 (8758)
matyólány Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8768

Gratulálok a nyerteseknek !

Én is tippelgettem magamban, egy párat el is találtam.  Nem volt könnyű a kenderfonallal dolgozni, annak ellenére szép dolgok születtek.

Köszönet a szervezőknek és minden közreműködőnek !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!