Keresés

Részletes keresés

donmichael89 Creative Commons License 2018.06.06 -1 0 1059

Sziasztok! Többen írták, hogy a június 28i turnussal jönnek Karpathosra. Jön valaki a Baywatch apartmanba?

Toza73 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1058

Köszönöm Szépen a válaszod!

Előzmény: tenger virága (1055)
Dénes1234 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1057

Sziasztok! Mi idès is Karpathosra megyünk nyaralni! Mi 2 ève is nagyon fantasztikusan èreztük magunkat, meseszèp minden nagyon kedves mindenki! Idèn augusztus 30-án indulunk.  Mondani sem kell már nagyon várjuk! A repülő gyomrába a nagy bőröndbe kb mindent be lehet rakni eu-n belül repül csak a gèp...azt hiszem 15 kg a limit...

A vìz nagyon tiszta gyönyörű! Minden fèle strandot lehet találni a szigeten: kavicsos , sziklás, köves, ès persze nagyon jó homokost is! 

Kityoka Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1056

Sziasztok! 😊

Izgatottan várom a nyaralást, június 28-án indulunk mi is(IBUSZ) és örömmel olvastam hogy többen akkor fognak indulni 😄 Majd ott találkozunk 😉

Még soha nem repültem. Ettől kicsit tartok, bár nem magától a repüléstől, hanem a csomagok miatt aggódom,mert nem tiszta számomra hogy miket lehet felvinni a nagycsomagban.

Görögországban sem nyaraltunk még, de biztos vagyok benne hogy szerelem lesz első látásra 😊 Pigadiában a Nereides Hotelben fogunk megszállni.

 

Kérlek benneteket, ha bárkinek van valami jó tippje, tanácsa a nyaralást illetően akkor írjon! 

 

Jó pihenés és nyaralást mindenkinek! 

tenger virága Creative Commons License 2018.05.31 0 0 1055

Szia,

Mi tavalyelőtt voltunk a Pantheonban, nagyon enyhe emelkedő az a "domboldal" :), séta közben fel sem tűnik.

Előzmény: Toza73 (1054)
Toza73 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1054

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni.Tervezés alatt áll egy Karphatosi utazás,de a szállás tekintetében még vannak kérdések.A Seastone,Pantheon,Ilidia és a Kalimera apartman került a képzeletbeli kalapba.Kérnék mindenkit aki tud a fent említett apartmanokról v.mit kérném írja meg.Például a Seastone-ról olvastam hogy elég hangos,a Pantheon-nál pedig vajon mit jelent az enyhe domboldal?Melyiket ajánljátok a fentiek közül? Előre is Köszönöm!

Illatka 66 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1053

Pigadia partja Xenonas illetve Vrontis homokos helyenként apró kavicsos. Nagyon kellemes! Lassan mélyülő, hosszú partszakasz. Éttermek, bárok vannak más szórakozás azt hiszem nincs. A főváros pedig este nagyon nyüzsgő, szórakozásra alkalmas és bájos hely. 

Előzmény: Andiii89 (1052)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1052

Kár, hogy ilyen későn érünk a szigetre, meg az is, hogy nem látjuk magasból, valami eszméletlen gyönyörű lehet. Láttam videót a leszállásról ahogy a tenger kék vize körbe öleli Karpathos-t hihetetlen szép!!

 

Érdeklődnék, hogy Pigadia strandja nagyon köves-e és, hogy mennyire tiszta, aki már látta élőben!? Illetve, hogy szórakozási lehetőség van-e? 

 

Köszönöm a válaszokat előre is! :) :) 

 

 

 

 

Krepuska Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1051

Sajnos mindkettő elég későn van, hiszen még a reptérről buszokkal szétszórják a népet, szállodában elrendezkedés.

Visszafelé meg a legtöbb helyen már délelőtt el kell hagyni a szobát, korábban a busz 19:00-kor jött, addig a mi szállodánkban ingyen be lehetett cuccolni egy szobába és estig fürdés vagy akármi. Van, ahol ezért a lehetőségért pénzt kérnek.

Ja, két éve a repülő egy órát késett az érkezőkkel, így mi is később indultunk haza, éjfél után szálltunk le, a hosszútávú parkoló sorompói nem működtek, embert sehol sem találtunk...

De Karpathos csodálatos volt..:-)

SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1050

https://www.ibusz.hu/charter-repulesi-informaciok-gyik

 

Karpathos (AOK) 06.14 - 09.20. (csütörtök) BUD 17:35 - 21:10 AOK AOK 22:00 - 23:35 BUD 7O-5084/5 Budapest (BUD)

 

Üdv: Andi

Előzmény: Peponi73 (1047)
BekeToni Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1049

Még 20percel később, mint tavaly.

Nem hivatalos, csak tájékoztató jelleggel!

 

 

7O5084 Budapest Ferihegy (BUD) - Karpathos Island National (AOK)

Indulás 17:55

Érkezés 21:30

 

7O5085 Karpathos Island National (AOK) - Budapest Ferihegy (BUD)

Indulás 22:20

Érkezés 23:55

Előzmény: Peponi73 (1047)
Krepuska Creative Commons License 2018.05.28 0 0 1048

Szia!

 

Más, mint a többi nagyobb méretű és forgalmú sziget. A hőmérséklet szeptember közepéig megfelelő, a szél tud néha kellemetlen lenni, de 1-2 nap után csillapodik.
Autó, motor és quad kölcsönző szinte minden sarkon van. Ha egy rövid sétával végignézitek az árakat, lehet választani. Van az IBUSZ-nak helyi társ irodája, autót az idegenvezetőn keresztül béreltünk (Bravo). Kihozták a szállodához az autót, rövid papírmunka után a kezembe nyomták a kulcsot és jöttek volna érte, de visszavittem. Autót nem érdemes nagyot és drágát bérelni, mert azokon a szűk, kanyargós utakon úgysem lehet gyorsan menni.

Robogót csak úgy találomra a sok közül.

Rengeteg étterem van, szerintem érdemes minden étkezéskor másikat kipróbálni. Távolabb is minden településen vannak. Nekem Finiki volt a kedvencem, a Mama Ciusine és a kardhaluk..

Úgy emlékszem, bő 40 strand van, változatos ellátás, talaj, víz és egyéb viszonyok. Mindet végigjárni szerintem lehetetlen, mi 8-10-et látogattuk meg. Mindenkinek más tetszik, mindegyikben más a vonzó, nekünk végül a szálloda előtti partszakasz tettszett legjobban. A hajó, Menetes és Olympos a kötelezők.

Van 183 oldalas, színes útikönyvem..;-)

Előzmény: Andiii89 (1044)
Peponi73 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 1047

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki hány órakor indul a gép oda, majd vissza? Idén is későn indul a repülő?

Köszönöm!

SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 1046

Teljesen igazatok volt, így szabadon lehet jönni-menni!

 

Korfut én is imádom, voltam már háromszor:)

 

Az a tapasztalatom, hogy kb. június 24-től "stabilan" jó idő szokott lenni már. Nappal olyan 30-34 fok körül, este viszont az első időkben még visszahűl olyan 20-25 fok körülire. Jó hosszúak a nappalok:)

Hogy itt a szél, amiről több helyen is olvastam, ennek érzetét mennyire befolyásolja, azt nem tudom.

 

Mi voltunk kétszer úgy, hogy június 20 körül indultunk, akkor az első napok még nem voltak annyira felhőtlenek, így inkább június 25-től igyekszünk indulni:)

 

Szép napot!

 

 

 

Előzmény: Andiii89 (1045)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 1045

Mi is ellátás nélkül foglaltunk, mert mi is sokat fogunk kirándulni, sok programot tervezünk, nem látjuk értelmét. :) 

 

Az biztos, hogy a szigetek még hangulatosabbak, Korfun voltam még 2010-ben, mesevilág!

 

Nézegettem az időjárás előrejelzést, de nem írtak még 30 fokot sem, véleményed és tapasztalatod alapján június végén július elején milyen idő várható a szigeten? Azt gondolom, hogy azért eléggé délen van a sziget ezért kizártnak tartom, hogy rossz idő legyen.

 

Szép napot!

Előzmény: SzAndi65 (1043)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 1044

Kedves Krepuska! :)

 

Köszönöm a leírást és a tippeket! Örülök, hogy ennyire tetszett a sziget, hogy újra mentek, mert akkor így egyre biztosabb vagyok, hogy szuper választás volt!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy autót hol béreltetek, illetve ha tudnál egy pár infót írni az éttermekről Pigadiában és a kirándulások alkalmával melyik partokat látogattátok meg?

 

Köszönöm a választ :)

 

Szép napot!

Előzmény: Krepuska (1042)
SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 1043

Mi meg az 50-60-ig korosztályt képviseljük.

 

Én északon, a szárazföldön csak egyszer voltam, szigetkedvelő vagyok:)

 

Azt szoktam mondani, hogy a görögöknél még a levegő is más:)

 

Mi a görögökhöz mi mindig önellátással megyünk. Így akkor és azt eszünk, amit mi akarunk! Nem kell a "kötelező" étkezésekhez igazítanunk a programjainkat. Ráadásul micsoda hangulata van a legkisebb étteremnek is:) Próbálunk úgy választani éttermet, hogy inkább olyanokba menjünk, ahová a helyiek is járnak. Keresünk mindig egy jó helyet, ahol gyros van, sokszor ott vacsorázunk. Az ikrakrémet is szeretjük, azt meg megvesszük a Szupermarketben. Szóval a kaja nagyon jól megoldható!

 

Nektek lesz ellátás?

 

Előzmény: Andiii89 (1041)
Krepuska Creative Commons License 2018.05.24 0 0 1042

Mi 2 éve voltunk (IBUSZ) itt a Minos Beach Hotel-ben. A véleményünket tükrözi, hogy szeptember elején újra megyünk, csak most a szomszéd szállodába, mert az előzőt állítólag megvették az oroszok. Ez kb. 2 km-re van a központtól, naponta 1x-2x besétáltunk, a kikötő főleg este gyönyörű. Autót 3 napra béreltünk, a kb. 40 km hosszú szigeten ~250 km-t mentünk, a maradék napokon sokat motoroztam. A szálloda olyan közel van a parttól, hogy az erkélyről le tudtam kiáltani a tenger mellett napozó páromnak. Idén teljesen önellátóak leszünk, már kitapasztaltuk a boltokat, éttermeket. A hajó kirándulást (egész napos) mindenképp javaslom és ha lesz, akkor a görög estet is azoknak, akik szeretnek jókat enni és "görögül" táncolni.. Az idegenvezető (Dóra) nagyon kedves, a hajón és a kalóz ebéden, na meg a görög esten is ott volt, de közben is segített, ha kellett.

Mi az 50-es korosztályt képviseljük, itt nyugodtabb az élet, ami számunkra kedvező volt. A bőröndben én javasolnék egy nagyobb ásványvizet első estére, elég későn van az érkezés. Aki sokat napozik a parton és ágyat bérel, annak hasznos tud lenni néhány nagy csipesz, hogy ne kelljen kergetni a fürdőlepedőt, néha tud fújni a szél rendesen..

Andiii89 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 1041

Mondhatni a fiatalabb 23-34 éves korosztályt képviseljük. :D :)

 

Rodoszon még nem voltam, biztos az a sziget is gyönyörű. Több helyen is voltam Görögországban (nem lehet megunni), de az északi területen. Most már ideje délebbre is menni :)

Imádom az ételeket az embereket a zenét és magát amit képvisel Görögország. 

 

Megkérdezhetem Ti milyen korosztályt képviseltek? Ellátás lesz a szállásotokon?

 

 

 

Előzmény: SzAndi65 (1040)
SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 1040

Valamit valamiért, nekünk meg a központ lesz messzebb. Nekünk fontos volt a medence is, szeretünk nagyon egy kiadós kirándulás után megmártózni, megpihenni benne, amikor már a tengerhez sincs erőnk lemenni:)

 

Mi is fogunk autót bérleni, általában a két hétből 5-7 napra szoktunk, függ a látnivalóktól is. Hajókirándulásra is mindig megyünk! Még nem döntöttünk Párommal a programokról. Mindig meg szoktuk nézni a helyi utazási irodák ajánlatait is, az utóbbi években többször inkább azokra megyünk, főleg olyanoknál, ahol nincs nagy jelentősége az idegenvezetésnek, jóval olcsóbbak szoktak lenni. Sokszor kínálnak a helyi "kisvonatokkal" is több órás, akár egynapos programokat is, eddig egyikben sem csalódtunk.

 

Azt mondják erről a szigetről többen, hogy az egyik legszebb görög sziget! Nagyon kíváncsi vagyok rá!

Eddig nekem a szívem csücske Rodosz, meglátjuk változik-e:)

 

Úgy érzékelem, hogy Ti a fiatal korosztályt képviselitek. Jól érzem?

 

Előzmény: Andiii89 (1039)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 1039

Mi is Ibusz szervezésében megyünk, nekünk is elsőre megtetszett az apartman, nekünk viszont a tengerpart lesz messzebb. :)

 

4-en megyünk, párom és még kettő barátunk. Tervezünk több mindent, bérelni autót vagy quadot, illetve hajókirándulás is tetszik ami van fakultatív programként. 

 

Megnéztem a ti szállásotokat is az is nagyon szimpi! :)

 

Ti terveztek fakultatív programokat vagy bármi mást? Kíváncsi leszek élőben milyen a tenger, mert képeken nagyon gyönyörű! :)

Előzmény: SzAndi65 (1038)
SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1038

Örülök, hogy van végre valaki, aki belép a fórumba és ír is:)

Évekkel ezelőtt volt itt nagy forgalom, de most már ahhoz képest alig van:(

 

Mi is június 28-án indulunk Budapestről, 2 hétre, a Diakonis Aparthotelbe. Mi IBUSZ szervezésben megyünk párommal.

 

Ezen a szigeten még nem jártunk. Mi egyszer próbálkoztunk szeptemberben utazni, de nem jött be, a második héten rossz idő volt és nagyon hamar sötétedett! Nekünk ez a június vége-július eleje jött be.

 

Nagyon jól néz ki az apartman, megnéztem, jó választás! Mi messzebb leszünk a központtól.

 

Hányan mentek, mennyi időre?

 

Üdv: Andi

Előzmény: Andiii89 (1037)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1037

Kedves Andi

Köszönöm a választ! :)

 

Mi június 28-án indulunk (már csak pár nap :)) a Dolphin apartmanban leszünk, már nagyon várjuk :) Voltam már Görögországban több helyen is, de mindig szeptember elején, így gondoltam gyűjtök pár infót! :)

 

Ti voltatok már ezen a szigeten?

szép napot!

Előzmény: SzAndi65 (1036)
SzAndi65 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1036

Szia!

Mi szinte mindig június vége felé indulunk valamelyik görög szigetre. Nekünk még nem volt gondunk ilyenkor sem a tenger-, sem a levegő hőmérsékletével. Az éjszakák még nem olyan melegek, de ez jó is a nappali forróság után.

Mikor indultok és melyik szállásra?

Üdv.: Andi

Előzmény: Andiii89 (1035)
Andiii89 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1035

Sziasztok! :) Érdeklődnék, hogy valaki volt-e már június végén nyaralni? Mi június 28-án megyünk és kíváncsi lennék olyankor milyen a tenger hőmérséklete, illetve az időjárás. Amennyiben valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban megköszönném ha leírná :) 

 

Krepuska Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1034

Kb. 300 méter, pár perc séta..:-)

Előzmény: pharmamona (1033)
pharmamona Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 1033

Sziasztok!

 

Idén aug.2-9.ig megyünk a Diakonis Ap.hotelbe Pigadiába. Járt már ott valaki esetleg? Vélemény róla? A képen becsapós a tengertől való távolsága, gyalog hány perc lehet? Köszi!!!

Illatka 66 Creative Commons License 2018.03.08 -1 1 1032

Tökéletes leírás! Semmit sem lehet már hozzátenni, de ezt megszoktuk már tőled Bea! :)

 

Karpathost kétszer is meglátogattuk és imádtuk szél ide vagy oda. Persze alkalmazkodni kell hozzá, mert figyelni kell mindenre. Este a vacsoránál az asztalon lévő dolgokra, a só nem mindig oda ér el, ahova akarjuk :), ha homokos partra megyünk, akkor bizony fájhat a homok, amikor fújja a szél a testünkre, Menetesnél, ahol írdatlan a szél ott tényleg óvatosan kell menni, mert bár körül van a kilátó kerítve, de azért ilyen szelet én még nem láttam. Arkassa külön megér egy misét, ott csodás a szél, soha sem hagyja abba egy percre sem, de a városka isteni hangulatú. A partja viszont a hullám imádóknak kedvez nyilván, nem nyugalmas úszkálásra való. Itt pl. nagyon szúrt a homok napozás közben, nem is bírtam sokáig. 

 

Ammopi viszont szinte mindig szélcsendes volt, és nem is tapasztaltam olyan nagyon tömeget, de ez nyilván a szezontól függ. Augusztus mindenhol nagyon erős. 

 

Ahogy Bea mondta Karpathost kihagyni kár lenne a szél miatt, de persze, akit nagyon zavaz azt is értem. Ha ott élnék nem lennék mindig ilyen lelkes, mert bizony a nagy szél nagyon idegesítő tud  lenni hosszú távon. A legjobb, amit láttam egy kis faluban Aperiben, a korláthoz kikötött fém ruhaszárító, amin a ruha kb.5 perc alatt szárad meg a szél miatt, ha persze nem kapja fel és viszi el...:)

 

Előzmény: balazsbea (1031)
balazsbea Creative Commons License 2018.03.01 -1 1 1031

Mivel a meltemi Karpathoson nyáron ÉNY felől fúj, az erősen szeles napokon érdemes olyan partokra menni, amelyeket ÉNY-ról magas sziklafal véd: Kyra Panagia, Achata, de még Apella is jó lehet, mert a hegyekből lebukó szél pont a strandot hagyja ki sokszor. A partról nézve beljebb sok fehér tarajos hullámot látni, míg a strandon egészen békés állapotok uralkodnak, csak néha érezni egy-egy erősebb széllökést. Ammopi szélvédett strandjai szinte egész nyáron jól használhatók, de számolni kell azzal, hogy pont ezért ott gyűlik össze a legtöbb ember. A legjobb, ha az ember a napi program eldöntése előtt megnéz egy megbízható görög szél-előrejelző oldalt, ahol 3 napra előre, 3-6 órás bontásban meg lehet nézni, milyen erős szélre lehet számítani: http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr Kirándulásra még jók is a szeles napok, mert legalább nincs az embernek melege, de nem árt vigyázni a kocsiajtó kinyitásával és inkább két kézzel, erősen fogni, mert könnyen kikapja az ember kezéből a szél (nekünk egyszer úgy kivágta, hogy vissza sem lehetett zárni, szervízben csináltatta meg a kölcsönzős - teljes biztosítással nem kellett kifizetni). Azért is csalóka a helyzet, mert a hegyek közt kanyargó út helyenként teljesen szélárnyékban van, majd a következő kanyarnál úgy érzi az ember, mindjárt leviszi a kocsi tetejét vagy épp a fejét a szél, attól függően, autóval vagy gyalog van. De pont ez adja a sziget elképesztő vadregényességét: itt még a fák is máshogy nőnek, minden egyes fa egy külön művészeti alkotás, nagyon jól mutatnak élőben és a képeken is. Karpathos gyönyörű sziget, teljesen egyedi hangulattal, nem érdemes a szél miatt megijedni tőle. Nyáron is vannak szélcsendesebb időszakok, amikor akár napokig is tükörsima lehet a víz, de az is előfordulhat, hogy jópár napig szinte szünet nélkül rendkívül erősen fúj. Szerencse is kell hozzá, de a legnagyobb szélben sem kell kétségbe esni, a sziklafalak alatt mindig lehet menedéket találni és onnan gyönyörködni a kivételes szépségű tájban és partban, örök emlék lesz akár fúj, akár nem fúj a szél! :)

Előzmény: vzsuzsi1977 (1024)
Krepuska Creative Commons License 2018.03.01 0 0 1030

Karpathos-on volt részünk a szél összes változatában..:-)

Előzmény: Pontikos1 (1029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!