Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8812
Egyik nap én is ajánlottam, hogy küldök Neked meghívót, és segítek........ 8571/8586.
Szivesen küldtem volna, de persze az a lényeg, hogy lesz Neked is külön képtárad.
Előzmény: zsófimamája (8810)
yali Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8811

Margit mama! Mielobbi gyogyulast kivanok!

 

Nalunk a pici kapott egy nagyon csunya fertozest, azert vagyok most itthon, netkozelben.......

zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8810

Ballarozika!

Amit küldtél meghívót az az Xfree-s képtárba szól, mint a tiétek? Ha igen, akkor köszönöm elfogadom, megpróbálkozom vele.

 

A fáraós képekhez van színminta, többféle fonalhoz. Igy is kicsit nehéz lesz, azért halogatom már jó ideje... Majd egyszer...

Előzmény: ballarozika (8808)
grimel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8809

Hát... sajnálom. Már eszeltem ki mit is csinálnék, de nem baj, majd emgcsinálom *házi használatra*:))

A topiktaliról már beszéltünk itt 'faluszinten' a csajokkal, szeretnénk majd mi is eljutni. Meglátjuk mit hoz a sors.

Pussz, minden jót:)

Előzmény: Jolimama (8790)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8808
Zsófimamája!
Ezekhez a képekhez van fonalszínminta is, vagy a gonalak színének a száma megvan? Ez így egymagáában nemsokat ér hiába van kiszinezve (ez az én véleményem, mert olyan kis színárnyalati különbségek vannak, hogy így lehetetlenség hozzá fonalat találni bocsi, ez az én véleményem) majd nézd meg azt amit valamelyik nap feltettem a fórumra az arab lányt! Különben nagyon szépek a képek!

Margitmama!
Jobbulást gyógyulj meg!
Előzmény: zsófimamája (8803)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8807

Én is gratulálok a kenderverseny minden résztvevőjének, tényleg nehéz volt a választás!! Köszi Piroskának, Jolikánakl, Gabikának a szervezést.

 

Most jöttem meg az elbeszélgetésről munkahely ügyben. Már holnap mehetnék dolgozni, de...... Olyan munkahely, kollégiumban, hogy egyenlőre un. beugrós lennék. Ha kell portás, ha kell konyhás, ha kell, takarítónő. Ez meghatározott ideig lenne. No most a portás három műszakos, a konyhás 2 műszakos, takarítónői 1 műszakos. A délelőttös és a délutános műszak nem is gond, csak az éjszakás.

Soha életemben nem éjszakáztam, 37 évig irodai munkát végeztem.  A másik gond pedig, mint tudjátok a lányom egyedül él két gyerekkel. Ő is müszakozik, és ha éjszakás velem vannak a gyerekek.

Most azt kell megbeszélnünk, hogy meg tudjuk-e oldani, ha én is és ő is éjszakázik. Én szívesen mennék, mert nagyon közel van 1,5-2 km-re, a pénz nagyon kevés, a közalkalmazotti törvény szerint kb. 80.000 Ft bruttó + ha éjszakás vagyok éjszakai pótlék.

Ha megjön a férjem, meg kell beszélnünk a dolgot. Neki is többet kellene besegíteni.

Ja és ha a portást helyettesítem, akkor hétvégén is dolgoznom kell.

 

Ti mit gondoltok??

 

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8806
Jaj, de jó, küldjed, és a képtáramban lesz Neked is albumod, oda fogom feltenni. Nagyon örülök, és várom puszi Jolimama
Előzmény: zsófimamája (8803)
söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8805


Köszönöm, megkérdezem a másik fórumon hogy nem tévedtek-e lehet hogy másikban van.


Söni
Előzmény: Jolimama (8801)
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8804
Bizom benne ha kikeményitem igazgatom talán kifog nézni valahogy .Ez ugy készült mint az egyszerü asszony gyurt tésztája még a plafon is izzadt mire kész lett.
köszönöm a biztatást .
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8803

Sziasztok Szép napot, betegeknek gyógyulást.!:)

Az én kicsi lánykám is itthon van tegnap óta, őt is elérte ez a betegség, az éjjel már lázas is volt. Folyik az orra, köhög rendesen.

 

Szeretném megmutatni, hogy vettem ma egy frissen megjelent újságot, Patchwork Horgolás a címe, lefényképeztem minden lapját, csak mivel nincsen képtáram, nem tudom hogyan mutassam meg nektek.
Jolimama, esetleg elküldhetném neked? Vagy van valami ötleted?

 

Más: lefényképeztem a lányomnak készülő takarót, eddig jutottam az összehorgolással, a másik képek pedig a leszámolhatós mintájú fáraó gobelinek:

 

 

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8802
Ildikó, ez így is nagyon szép lett, majd a gyakorlással a leírás szerint is menni fog.
Előzmény: Sándor3 (8800)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8801
Szivesen elküldeném, de én ebben az ujságban nem találtam olyan keresztszemes képet, amilyet mondasz. Cigándi szőttes minta van benne. Lehet, hogy másik ujság, ha meg tudod mondani, és nekem megvan, elküldöm szivesen. Jolimama

Előzmény: söni (8798)
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8800
Ez lett belölle sajnos nem tudom nem értem a kapcsolásokat.Első szallag
csirip46 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8799

Tessék meggyógyúlni!!! Náthásan nehezen megy a kézimunka!

söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8798
Drága Jolimama!!

Van benne egy keresztszemes kép egy női fejet ábrázol arra lenne szükségem, vagyis a mintára.

berberkind@gmail.com
Ide kérném szépen,és köszönöm!!!

Söni
Előzmény: Jolimama (8795)
szirmok Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8797

Kedves Söni!

 

Ha Bp.-i vagy a BURDA boltokban szoktak lenni régi akár több éves Fürge Ujjak lapok is. Ott meg lehet nézni, de ha felhívod a szerkesztőséget onnan esetleg megküldik postán, nekem egyszer sikerült.

Előzmény: söni (8793)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8796

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, bár kicsit félve teszem, mert nem biztos, hogy meg fogom érteni, mert nagyon-nagyon kezdő vagyok, de ezt szeretném megcsinálni.

A képen a kisebb tartót szeretném, telefontartónak, de az ábrán nem igazán tudom, hogy hogyan kapcsolódnak egymásba a szemek.

Igazából azt se tudom, hogy ez valami nagyon bonyolult minta-e, vagy egy kis odafigyeléssel és számolással nem olyan nehéz? Szeretném, ha valaki leírná nekem, hogy ezt hogyan kell csinálni, ha nem túl bonyolult.

Köszönöm előre is.

táska + telefontartó
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8795
nekem megvan, lenne valami ami kellene belőle? Ha lehetséges, elküldöm amire szükséged van. Nélkülözni nem szeretném, de szeretnék segíteni. Jolimama
Előzmény: söni (8793)
szirmok Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8794

Sziasztok!

 

Gratulálok a nyerteseknek és a résztvevőknek. Egyik szebb mint a másik úgyhogy nálam mindenki nyert. Ha egyszer lesz még valamilyen verseny talán indulok én is.

Tegnap találtam ezt a lepkés pullcsit:

söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8793


Sziasztok!

Régi olvasója vagyok a fórumnak. Olyan gyönyörűséges dolgokat készítetek,hogy az ember lánya csak ámul.
Gratulálok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,keresem a Fürge Ujjak 2006.októberi számát, és nem tudom meg lehet-e rendelni valahonnan,vagy van-e valaki aki tudná nélkülözni?

Köszi:Söni
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8792
Szép napot mindenkinek ,gretule a nyerteseknek és a résztvevöknek .köszönjük az oda ado munkát energiát Jolimamának Piroskának.
ha lehet kérni 15-1csésze mintáját az uncsiknak kellene toltartonak hátha sikerülne elkésziteni köszönöm (Ildikó)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8791
Már alig várom!
Előzmény: Jolimama (8790)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8790
Kedves Imelda! Egyenlőre nem tervezzük verseny meghirdetését. Nagyon közel van a húsvét, nehéz lenne időben összehozni. Nem jelenti azt, hogy máskor esetleg nem lesz még verseny.
Inkább szeretném a topiktalit szervezni, utánanézek, hogy mikor lesz a tavaszi népművészeti vásár, kilállítás, és akkor szólok. Jó lenne találkozni mindenkivel, aki el tud jönni.
Előzmény: grimel (8784)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8789

Sziasztok, jó reggelt!

 

Legelőször is, gratulálok a versenyzőknek és a helyezetteknek, na persze a résztvevőknek is! Én nem készitettem semmit, pedig beneveztem, nem  jött ki a lépés.

 

Meg szeretném mutatni, mit készitettem tegnap este. Azt hiszem nuszika képtárában va leirva a pachwork kötés. Marikje segitségével, magyarázatával elkezdtem. Szerintem komplikáltabban van leirva, mint az valójában.

Ilyesféle van tervbe véve.Ilyet is jó volna késziteni..Ez se kutya!
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8788
Hú, köszi tökjó, este kipróbálom:))
Előzmény: Briella (8785)
margitmama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8787

Szép JÓ Reggelt Mindenkinek! nekem nem nagyon szép ,elkapott az infulenza! De azért benéztem hozzátok, hogy képbe legyek.

 

 JÓLIKÁM! Hogy mennyit dolgoztál, gyönyörű mintákat tettél fel a képtáradba.És itt szeretném megköszönni azt a munkát amit a kenderversenyért tettél.

 

Piroskának pedig, hogy a lehetőséget biztositotta számunkra! ( és a sok munkát)

 

Köszönöm még a fórum tagoknak, akik a munkájukkal, érdeklődésükkel, segitették a sikert.

 

Köszönöm a gratulációkat is ami, azt hiszem,mindenkinek jól esik ,de úgy gondolom, hogy aki szeret kézimunkázni, ugyan így megállta volna a helyét és alkot ma is nagyon szépeket.

                 Mindenkit üdvözlök innét a beteg ágyamból, szeretettel Margitmama.

köszönet
Briella Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8786
Jaj, és amivel kezdeni akartam: gratula mindenkinek, aki szépeket alkotott a versenyre. Tényleg nehéz volt dönteni.
Briella Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8785

Tigi, szerintem kb. a következő lenne:

1. sor (a láncszemekre): 3 láncszem (az 1. pálca helyett), 16 egyráhajtásos pálca

2. sor: ugyanaz

3. sor: 2 láncszem (az 1. rövidpálca helyett), 3 rövidpálca, kb, 5 láncszem, 2 egyráhajtásos pálca az előző sor 8. és 9. pálcája közé, megint kb. 5 láncszem, az utolsó 4 pálcára 4 rövidpálca. (Lehet, hogy a rövidpálcák helyett hamispálcák vannak.)

Végül a tetejét körülhorgolni: az autó "testén" valószínűleg hamispálcák vannak, az ablakon pedig rövidpálcák (kb. 7 db)

 

A kerékhez pedig rövidpácákból csináltak kört - az is kb. 7 pálca.

 

Lehet, hogy így kora reggel elszámoltam, de a lényeg ennyi.

 

Előzmény: LadyTigi (8782)
grimel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8784

Sziasztok csajok, szép napot! :)

Most *nyálaskodni* fogok, pedig nem szokásom...

Szóval: jó érzés volt a versenyre kézimunkázni, izgulni, nyerni is többek között, de a legjobb érzés tagja lenni ennek a *baromficsaládnak* :)))

Gratula minden résztvevőnek, köszönet a szervezőknek. Várjuk a húsvéti verseny meghirdetését:)

 

Üdv, a legjobbakat!

Imelda

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8783

Kikke - én tettem fel,a lepkést, de nekem sincs meg a mintája sajna, hirtelen ezt találtam helyette, nézd szinesbe és akkor ez se rossz szerintem:)

 

http://www.angelfire.com/folk/celtwich/Butterflydoily.html

Előzmény: kikke (8752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!