Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8827
Erzsike! Gondolkodtam, hogy mit is lehetne ebben az esetben messziről, kivülről Neked mondani. Tanácsot nem lehet adni felelősséggel. Biztos, hogy mérlegre kell tennetek a családdal, hogy vállalható-e Neked ezt a nagy lekötöttséggel járó munka, ami még bizonytalan időbeosztást is sejtet.
Ilyen munkára, ami többműszakos, és változó idejű, és nem tudod előre, hogy mikor is kell menned dolgozni, a bér sem valami magas. Biztosan a családoddal átbeszélitek, és a lehetőségetek szerint tudtok dönteni.
Azt is tudom, hogy nehéz otthon lenni, amikor még dolgozni kellene, én is évekig éltem így, de csak azt tartsd szem előtt, hogy "midenáron" nem biztos,hogy vállalnod kell.
Csak szorítani tudok, hogy találjátok meg a legjobb megoldást. Puszi: Joli
Előzmény: erzsimami (8807)
Vicus_35 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8826
Sziasztok!

Szép délutánt mindenkinek!
kb. 1 órája olvasgatok, 400 hozzászólást kellett visszaolvasnom:))
Megint kaptam Tőletek egy csomó infót, pl. patchwork kötés, tunisiai horgolás és süti receptek.


Jolimama: köszönöm szépem az e-mailt, gyönyörü bébiruhákat találtam.
Anhel: hol van a képtárad?


Tudja valaki, hogy a Fürge ujjakkal hogy lehet felvenni a kapcsolatot?
A 2005. különszám gyerekmintáit szeretném megrendelni.
eindor Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8825
Nálunk is esik.De nem szeretem.Mert,ha lefagy rengetegszer elesek(((((((((((((
Előzmény: zsófimamája (8821)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8824
Jaj, Rozika hát miért is lenne baj))))))))
Előzmény: ballarozika (8823)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8823
Zsófimamája!

Igen ez így jó, csak a DMC fonal nagyon drága, majd ha megtalálom, mert most nem is tudom hol van küldök átváltótáblát, az olcsóbb fonalakra.

Jolimami!
Remélem nem baj hogy küldtem meghívót, mert csak segíteni akartam.
Előzmény: zsófimamája (8810)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8822
Meghívót elküldtem, ez a link látszik ott, ahol be kell lépni, de hogy ez fog-e így működni, nem tudom.
azt mondják az enyémet, hogy ha két tűzfal védi a gépeteket, előfordulhat, hogy azért, de ha be tudsz lépni kinai meg egyéb oldalakra, akkor fura, hogy ide nem. Fontos, hogy két tűzfal védelmetek legyen? állítőlag, azok is összeveszhetnek. Persze, én nem értek hozzá, csak tanácsot kértem, és ezt mondták. Mindenesetre próbálkozz, hátha sikerrel jársz.
Puszi: Jolimamahttp://s1.www.tvn.hu/sessyaqwsxcderfvbgtzhnmjuiklop918273645qpwoeir987freemail2002/index.tvn?SID=e1bad27de051c35d63140d2e953f22a6e1bad27de051c35d63140d2e953f22a6
Előzmény: Marikje (8819)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8821

Lányok, esik a hóóóóóóóóó!!!!

 

ELkezdetem feltölteni a képtáramat, de most el kell mennem a lányomért, aztán szülői értekezlet, majd talán este folytatom.

 

Jolimama, Ballarozika! köszönöm a segítséget.

Cím a nevemnél az adatlapon.:))

margitmama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8820

 Jolikám! Küldtem linkeket megkaptad? próbálkoztam ,nem tudom sikerült-e.

 

  yali! köszönöm a jókivánságot ,aranyos vagy!

Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8819

Jolimama!

Megtennéd, hogy a marikje@gmail.com -ra küldesz egy meghívót xfreet hátha meggondolná ez a gép magát bár belenézni nem tudok az albumjaitokba, de már legalább a főlapt behozza.

És egy olyan link is kellene ahol neked bejön a fő oldal a regisztrációhoz. Köszi előre is Marcsi

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8818
Semmi gond, örülök, ha próbálkozol. Nrm hiszem, hogy kellene, de ezért szeretem én inkább előlap nélkül feltenni, sőt legtöbb ujságot úgy, hogy feldolgozva mintafajtánként. Kérésre tettem fel a mostaniakat így egyben.
Jó próbálgatást, és kérdezz, ha valamit nem értesz, segítek. Jolimama
Előzmény: zsófimamája (8817)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8817

Jolimama, igen, tudom, de én még akkor nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar eljön, a távolabbi terveimben volt, nem is tudom miért. Kicsit nehezen állok neki az új műszaki dolgoknak.:((

Ma megláttam ezt az újságot, megtetszett, megvettem. és gondoltam, nektek is látni kell. Ballarozika meg egyszerűen küldött meghívót.
Olvastam az ottani szabályzatot, az ilyen újságok felrakásáért nem kell szerzői jogdíjat vagy mifenét fizetni???

Előzmény: Jolimama (8812)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8816

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet, megpróbálkozom vele.

 

Én is mielőbbi jobbulást kívánok a betegeknek!

Előzmény: Marikje (8815)
Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8815

Andi171

Bocsi elipszis=5láncszemes pikó

elírtam a végén 2re:(

Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8814

Szép Jó napot Mindenkine!

Sok szeretettel gratulálok a verseny győzteseinek és minden résztvevőnek. A szervezőknek, zsűrinek pedig hála és köszönet a munkáért:)

 

Yali!

Javulást a kicsi fiúnak és várom tőled is az 1éves albumba a kedvenc saját alkotásod:)

marikje@gmail.com

 

Emőke!

Nagyon nagyon ügyes vagy:)

 

 

 

 

Andi171

Szerintem így áll össze a minta:

  1. kezdés héttel osztható szemszámon +4láncszem
  2. első 4 láncszemre egy 4 egyráhajtásos pálcából álló egyszerrebefejezett pálcacsoport kerül, egy láncszem kimarad a következőbe három egyráhajtásos pálcát hurkolunk, ezt ismételjük véig a soron befejezés egy egyráhajtásos pálca.
  3. 1láncszem, három láncszemes pikót kapcsolunk az előző sor hárompálcás motívumának középső szemébe 1 láncszem, 5láncszemes pikót kapcsolunk a négy egyszerre befejezett pálcát lezáró láncszembe.
  4. egy egyráhajtásos pálca, egy láncszem kimarad az ötláncszemes pikóba három egyráhajtásos pálcát horgolunk, majd két egyszerre befejezett egyráhajtásos pálca kerül az előző sor 3lszemes pikóját megelőző és követő láncszembe, befejezeé=fordulás 4 láncszemmel
  5. egy ötláncszemes pikó a két egyszerre befejezett pácacsoportra 1 láncszem, 3láncszemes pikó a következő pálcacsoport középső szemére, 1 láncsezm, ezt ismételjük végig a soron.

Továbbiakban a 4-5sort ismételjük.

Nem horgoltam le de az elipszis az angol leírásokon 2láncszemes pikót jelent a pikókat úgy horgolod, hogy egy rövidpálcával leöltesz a szembe majd három láncszemet egy rövid pálcával ugyanoda kapcsolsz az ötös uez csak 5 láncszemmel.

Ja és véletlenek nincsennek nekem a táskára fája a fogam annó spárgából vettem hozzá 4 db-ot mikor a lámpaernyőt horgoltam.

nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8813

Őrület!!!

Szerintem, elvesztettem a józan itélőmet. Mázsaszám szedem le a pillangós horgolásokat !

Egyszerűen nem tudok ellenállni...

Könyörgöm, ha horgolok, mikor fogok kötni?!

ORVOST !!!

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8812
Egyik nap én is ajánlottam, hogy küldök Neked meghívót, és segítek........ 8571/8586.
Szivesen küldtem volna, de persze az a lényeg, hogy lesz Neked is külön képtárad.
Előzmény: zsófimamája (8810)
yali Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8811

Margit mama! Mielobbi gyogyulast kivanok!

 

Nalunk a pici kapott egy nagyon csunya fertozest, azert vagyok most itthon, netkozelben.......

zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8810

Ballarozika!

Amit küldtél meghívót az az Xfree-s képtárba szól, mint a tiétek? Ha igen, akkor köszönöm elfogadom, megpróbálkozom vele.

 

A fáraós képekhez van színminta, többféle fonalhoz. Igy is kicsit nehéz lesz, azért halogatom már jó ideje... Majd egyszer...

Előzmény: ballarozika (8808)
grimel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8809

Hát... sajnálom. Már eszeltem ki mit is csinálnék, de nem baj, majd emgcsinálom *házi használatra*:))

A topiktaliról már beszéltünk itt 'faluszinten' a csajokkal, szeretnénk majd mi is eljutni. Meglátjuk mit hoz a sors.

Pussz, minden jót:)

Előzmény: Jolimama (8790)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8808
Zsófimamája!
Ezekhez a képekhez van fonalszínminta is, vagy a gonalak színének a száma megvan? Ez így egymagáában nemsokat ér hiába van kiszinezve (ez az én véleményem, mert olyan kis színárnyalati különbségek vannak, hogy így lehetetlenség hozzá fonalat találni bocsi, ez az én véleményem) majd nézd meg azt amit valamelyik nap feltettem a fórumra az arab lányt! Különben nagyon szépek a képek!

Margitmama!
Jobbulást gyógyulj meg!
Előzmény: zsófimamája (8803)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8807

Én is gratulálok a kenderverseny minden résztvevőjének, tényleg nehéz volt a választás!! Köszi Piroskának, Jolikánakl, Gabikának a szervezést.

 

Most jöttem meg az elbeszélgetésről munkahely ügyben. Már holnap mehetnék dolgozni, de...... Olyan munkahely, kollégiumban, hogy egyenlőre un. beugrós lennék. Ha kell portás, ha kell konyhás, ha kell, takarítónő. Ez meghatározott ideig lenne. No most a portás három műszakos, a konyhás 2 műszakos, takarítónői 1 műszakos. A délelőttös és a délutános műszak nem is gond, csak az éjszakás.

Soha életemben nem éjszakáztam, 37 évig irodai munkát végeztem.  A másik gond pedig, mint tudjátok a lányom egyedül él két gyerekkel. Ő is müszakozik, és ha éjszakás velem vannak a gyerekek.

Most azt kell megbeszélnünk, hogy meg tudjuk-e oldani, ha én is és ő is éjszakázik. Én szívesen mennék, mert nagyon közel van 1,5-2 km-re, a pénz nagyon kevés, a közalkalmazotti törvény szerint kb. 80.000 Ft bruttó + ha éjszakás vagyok éjszakai pótlék.

Ha megjön a férjem, meg kell beszélnünk a dolgot. Neki is többet kellene besegíteni.

Ja és ha a portást helyettesítem, akkor hétvégén is dolgoznom kell.

 

Ti mit gondoltok??

 

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8806
Jaj, de jó, küldjed, és a képtáramban lesz Neked is albumod, oda fogom feltenni. Nagyon örülök, és várom puszi Jolimama
Előzmény: zsófimamája (8803)
söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8805


Köszönöm, megkérdezem a másik fórumon hogy nem tévedtek-e lehet hogy másikban van.


Söni
Előzmény: Jolimama (8801)
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8804
Bizom benne ha kikeményitem igazgatom talán kifog nézni valahogy .Ez ugy készült mint az egyszerü asszony gyurt tésztája még a plafon is izzadt mire kész lett.
köszönöm a biztatást .
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8803

Sziasztok Szép napot, betegeknek gyógyulást.!:)

Az én kicsi lánykám is itthon van tegnap óta, őt is elérte ez a betegség, az éjjel már lázas is volt. Folyik az orra, köhög rendesen.

 

Szeretném megmutatni, hogy vettem ma egy frissen megjelent újságot, Patchwork Horgolás a címe, lefényképeztem minden lapját, csak mivel nincsen képtáram, nem tudom hogyan mutassam meg nektek.
Jolimama, esetleg elküldhetném neked? Vagy van valami ötleted?

 

Más: lefényképeztem a lányomnak készülő takarót, eddig jutottam az összehorgolással, a másik képek pedig a leszámolhatós mintájú fáraó gobelinek:

 

 

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8802
Ildikó, ez így is nagyon szép lett, majd a gyakorlással a leírás szerint is menni fog.
Előzmény: Sándor3 (8800)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8801
Szivesen elküldeném, de én ebben az ujságban nem találtam olyan keresztszemes képet, amilyet mondasz. Cigándi szőttes minta van benne. Lehet, hogy másik ujság, ha meg tudod mondani, és nekem megvan, elküldöm szivesen. Jolimama

Előzmény: söni (8798)
Sándor3 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8800
Ez lett belölle sajnos nem tudom nem értem a kapcsolásokat.Első szallag
csirip46 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8799

Tessék meggyógyúlni!!! Náthásan nehezen megy a kézimunka!

söni Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8798
Drága Jolimama!!

Van benne egy keresztszemes kép egy női fejet ábrázol arra lenne szükségem, vagyis a mintára.

berberkind@gmail.com
Ide kérném szépen,és köszönöm!!!

Söni
Előzmény: Jolimama (8795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!