Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8843

erzsimami

Kedves Erzsimami Én a foltvarrós fórumon vagyok,de titeket is olvaslak. Mivel kérdezed mások véleményét így bele merek szólni. Azt gondolom, hogy ez a munkaajánlat komolytalan. Három bőrt akarnak lehúzni egy emberről. Szerintem azért lehetne rögtön kezdeni, mert nincs az az ember aki ezt az ajánlatot komolyan venné. Akár mennyire szükséged van munkára, ne mindenáron. Már a belépés, meg az orvosi papírok beszerzése is idő, és mindezt semmiért. Ez három munkakör három fizetésért. Ne add magad ilyen olcsón. Nem tudom hol laksz, milyen munkalehetőség van, de ennél csak jobb lehet. De ez csak az én véleményem. Nem kell rám hallgatni.

Előzmény: erzsimami (8807)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8842

Nagyon köszönöm a tanácsokat, át fogom gondolni és alszom rá egyet. A férjem azt mondta, hogy őt nem zavarja ha itthon maradok /hál istennek nincsenek anyagi gondjaink/, de én döntsem el, hogy akarok-e dolgozni. A gyerekek felügyeletébe természetesen besegít. Az egyik gyerekem és menyem azt mondta próbáljam meg, ők is segítenek, ha nem megy még mindig otthagyhatom, a lányom természetesen aggódik.

Még a másik fiammal és menyemmel is megbeszélem és holnap eldöntöm mi legyen.

Természetesen közalkalmazott lennék, tehát törvényileg kötött a bérem. És ez a tili-toli csak időszakos lenne. Az éjszakázásról úgy gondolom, hogy valószínű lehet egy kicsit éjszaka sunyni egy kicsit éjfél után. És nekem 1,5-2 óra elég, hisz most is van olyan, hogy csak ennyit alszom, ha a gyerekekkel vagyok. Egy hónapra előre tudni fogom, hogy hogy dolgozom, tehát tervezni lehet előre. De Jolika neked is igazad van nem kell mindenáron dolgozni, csak hát az ember ahogy öregszik egyre jobban előre néz.

 

 

Csuda jó dolgokat mutattatok megint. Az a csöpp elefánt csodálatos!!

Sándor3-Ildikó szerintem nagyon jó lett a szalagos terítőd! Csak így tovább, előbb utóbb rájössz a nyitjára.

 

Zsófimamája! Gyönyörű lesz az a gobelin ha kész lesz, de a takaró is szuper!!

 

Jobbulást a gyengélkedőknek, ne feledjétek egy jó tea és a meleg ágy csodákat tesz.

 

Azért én sem voltam tétlen, munka közben jobban lehet gondolkodni, igaz nem nagy, de nagyon örült neki az unokám:

zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8841

Esthi!

Ez nagyon aranyos- édes lett:)) Gondolom volt vele munka.

Megint Oona fogpiszkálós horgolásai jutottak eszembe:)))

Előzmény: Esthi (8829)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8840

Egy és fél óra munkája! A vonaton kötöttem. Voltam meglátogatni az anyukámat Pozsonyban.

 

Marcsi, ha nagyobb négyzetet is szeretnék a kicsik közé beilleszteni, akkor a szemszámokat kell mondjuk kétszerezni és háromszorozni?

Ezeket a négyzeteket nem kell összevarrni vagy horgolni, amikor kötöm, akkor egybekötöm a négyzeteket.

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8839

Esthiiii .................Ezt ugye nekem csináltaaad???? :))))))))))))))))))

De legalább a keírást elkérhetem? :))

Tuttam hogy nagyon édi lesz, ügyes vagy!!!

Előzmény: Esthi (8829)
komórka Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8838
Erzsimama!
Ha elfogadsz egy tanácsot, egészséggel birod, akkor elmész dolgozni. Egyrészt van a három hónap próbaidő, másrészt ha azt kölcsönösen kibirjátok, akkor már sinen vagy. Az élet olyan dolgokat produkál, hogy el sem tudod képzelni és lehet, hogy egy idő után jóval túl lépsz. Én korábban elvállaltam egy hangzatos cimmel járó munkát, de mint kiderült, mindent kellett csinálni. Viszont igy megmutattam azt is hogy mire vagyok képes és megérte. Ha meg a nyugdijadhoz is hozzászámitják, az csak jobb lesz. Azt viszont feltétlenül érdeklödd meg, hogy közalkalmazott leszel-e? Nem mindenki közalkalmazott és más jogok vonatkoznak rá!
szedit99 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8837

Kedves Erzsimami!

Elég fiatal vagy még ahhoz, hogy ne hiányozna a munka, na meg az a kis pénz is jól jön. Ha egészségesnek érzed magad, és a család is tud nélkülözni, azt mondom, vágj bele! Ha nehéz lesz, otthagyhatod.

Gondolom, majd megírod, hogy döntöttél.

Előzmény: erzsimami (8807)
csirip46 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8836

Borzalmas a mai nap. Reggel csodálatosan sütött a nap, amit ki is használtunk kutty. sétáltatás cimén. Délután óta ömlik az eső, de ami a legszőrnyübb, folyamatosan elmegy az áram igy se netezni sem horgicálni nem tudok. Féltem a gépet is mert biztosan nem használ neki.

Esthi. Tündéri ez az elefánt. Még - angyalkákon kívül - nem horgoltam figurákat. Lehet, hogy itt az ideje?

Erzsimami. Nem hallatszik valami biztatónak de jobb mint semmi. Hasonló cipőben járó ismerőseim azt mondják, hogy még mindig jobb ugy nézni egy másik helyett, hogy nem vagy munkanélküli. Amig munkanélküliek voltak alig akartak szóba állni velük. Ha munkád van, már ugy tudsz tárgyalni, hogy azt látják rajtad, hogy nem mindenképen akarsz elhelyezkedni. Azóta ők is tovább léptek sokkal jobb helyre.

 

Olyan csudadolgokat tesztek fel képtáraitokba, hogy egyszerüen a bőség zavarában szenvedek.

nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8835
Erzsike,

Jolimama  megírta a lényeget, -gondolom, hasonló korunk és ebből leszűrt élettapasztalatunk okán- nagyon keveset tennék hozzá: szerintem, próbáld meg!

Nem tudhatjuk, mennyi üres állás van azon a településen, ahol élsz. Nem tudhatjuk, mennyire

vagy(tok) rászorulva az akár cca. 65.000.-ft-ra amit majd nettóban kapsz. Az önbecsülésedet ne zavarja az, hogy portás, vagy kézilány leszel. Ha jó a csapat az iskolában, akkor  nem fognak portásnak vagy kézilánynak tekinteni, hanem egy kollégának. Ha nem így lesz, még mindig otthagyhatod az egész nagyképű bandát, hiszen bármikor felmondhatsz Te is, erre jó a három hónapos szerződés.
Előzmény: erzsimami (8807)
Anhel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8834
Ez az újság Jolimama képtárában van!!
Előzmény: szedit99 (8833)
szedit99 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8833
Előzmény: Vicus_35 (8826)
Anhel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8832
Esthi! Ez nem semmi! Nagyon ügyi vagy, és főleg nagyon türelmes!
Előzmény: Esthi (8829)
Anhel Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8831
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

A Diana újságot még tegnap feltettem, a Sabrinát bescenneltem, estére az is fent lesz.

Erzsimami! Ez nagyon nehéz döntés, sokmindent kell mérlegre tenni. Manapság nehéz megfelelő munkát kapni, főleg 50-en túl, és főleg vidéken. Ha még sosem éjszakáztál, nehéz lesz beleszokni, de nem lehetetlen. Mint írod, ez az ide-oda tevés nem sokáig tart. Lehet, hogy úgy meg lesznek Veled elégedve, hogy hamarosan egyműszakba tesznek. Ha portás leszel, sokat kézimunkázhatsz, már ez is előny. Ha pedig bírod az éjszakázást, és a gyerekek felügyeletét megoldjátok, még éjszakai pótlék is lesz, plusz gondolom adnak pár ezer ft étkezési hozzájárulást, melyet levásárolhatsz!
Azért írd majd meg, hogy határoztok, ha belevágsz, tájékoztass minket, hogy hogyan érzed magad!

Vicus 35! A képtárunkat úgy éred el, hogy a hozzászólásoknál a nevünkre kattintasz, ott az adatlapon van a képtár címe, és csak rákattintasz!
Ha ezt az újságot keresed, beszkennelem, és a képtárból le tudod tölteni!
Előzmény: Vicus_35 (8826)
szedit99 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8830
Nagyon aranyos!
Előzmény: Esthi (8829)
Esthi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8829

Sziasztok!

 

Láttam pár napja LadyTigi tett fel a képtárába mini állatkákat. Gondoltam egyet, nekiállok és majd csak lesz belőle valami. Hát a leírást nem sikerült mindenütt megfejtenem (a lábakkal voltam gondban), ezért modosítgattam saját elgondolás szerint. A végeredmény egy állva 6,5 cm-es elefánt lett. Nem volt semmi összerakni ezt a picike állatkát a picike testrészeiből. 1 napig tartott, de most kész van.

 

 

elefánt
Előzmény: LadyTigi (8635)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8828
http://meliseva52.xfree.hu
Anhel képtára.
A 8797 hsz-ben Szirmok írta, hogy ha budapesti vagy, akkor Burda boltban nézz körül.
Előzmény: Vicus_35 (8826)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8827
Erzsike! Gondolkodtam, hogy mit is lehetne ebben az esetben messziről, kivülről Neked mondani. Tanácsot nem lehet adni felelősséggel. Biztos, hogy mérlegre kell tennetek a családdal, hogy vállalható-e Neked ezt a nagy lekötöttséggel járó munka, ami még bizonytalan időbeosztást is sejtet.
Ilyen munkára, ami többműszakos, és változó idejű, és nem tudod előre, hogy mikor is kell menned dolgozni, a bér sem valami magas. Biztosan a családoddal átbeszélitek, és a lehetőségetek szerint tudtok dönteni.
Azt is tudom, hogy nehéz otthon lenni, amikor még dolgozni kellene, én is évekig éltem így, de csak azt tartsd szem előtt, hogy "midenáron" nem biztos,hogy vállalnod kell.
Csak szorítani tudok, hogy találjátok meg a legjobb megoldást. Puszi: Joli
Előzmény: erzsimami (8807)
Vicus_35 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8826
Sziasztok!

Szép délutánt mindenkinek!
kb. 1 órája olvasgatok, 400 hozzászólást kellett visszaolvasnom:))
Megint kaptam Tőletek egy csomó infót, pl. patchwork kötés, tunisiai horgolás és süti receptek.


Jolimama: köszönöm szépem az e-mailt, gyönyörü bébiruhákat találtam.
Anhel: hol van a képtárad?


Tudja valaki, hogy a Fürge ujjakkal hogy lehet felvenni a kapcsolatot?
A 2005. különszám gyerekmintáit szeretném megrendelni.
eindor Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8825
Nálunk is esik.De nem szeretem.Mert,ha lefagy rengetegszer elesek(((((((((((((
Előzmény: zsófimamája (8821)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8824
Jaj, Rozika hát miért is lenne baj))))))))
Előzmény: ballarozika (8823)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8823
Zsófimamája!

Igen ez így jó, csak a DMC fonal nagyon drága, majd ha megtalálom, mert most nem is tudom hol van küldök átváltótáblát, az olcsóbb fonalakra.

Jolimami!
Remélem nem baj hogy küldtem meghívót, mert csak segíteni akartam.
Előzmény: zsófimamája (8810)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8822
Meghívót elküldtem, ez a link látszik ott, ahol be kell lépni, de hogy ez fog-e így működni, nem tudom.
azt mondják az enyémet, hogy ha két tűzfal védi a gépeteket, előfordulhat, hogy azért, de ha be tudsz lépni kinai meg egyéb oldalakra, akkor fura, hogy ide nem. Fontos, hogy két tűzfal védelmetek legyen? állítőlag, azok is összeveszhetnek. Persze, én nem értek hozzá, csak tanácsot kértem, és ezt mondták. Mindenesetre próbálkozz, hátha sikerrel jársz.
Puszi: Jolimamahttp://s1.www.tvn.hu/sessyaqwsxcderfvbgtzhnmjuiklop918273645qpwoeir987freemail2002/index.tvn?SID=e1bad27de051c35d63140d2e953f22a6e1bad27de051c35d63140d2e953f22a6
Előzmény: Marikje (8819)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8821

Lányok, esik a hóóóóóóóóó!!!!

 

ELkezdetem feltölteni a képtáramat, de most el kell mennem a lányomért, aztán szülői értekezlet, majd talán este folytatom.

 

Jolimama, Ballarozika! köszönöm a segítséget.

Cím a nevemnél az adatlapon.:))

margitmama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8820

 Jolikám! Küldtem linkeket megkaptad? próbálkoztam ,nem tudom sikerült-e.

 

  yali! köszönöm a jókivánságot ,aranyos vagy!

Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8819

Jolimama!

Megtennéd, hogy a marikje@gmail.com -ra küldesz egy meghívót xfreet hátha meggondolná ez a gép magát bár belenézni nem tudok az albumjaitokba, de már legalább a főlapt behozza.

És egy olyan link is kellene ahol neked bejön a fő oldal a regisztrációhoz. Köszi előre is Marcsi

Jolimama Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8818
Semmi gond, örülök, ha próbálkozol. Nrm hiszem, hogy kellene, de ezért szeretem én inkább előlap nélkül feltenni, sőt legtöbb ujságot úgy, hogy feldolgozva mintafajtánként. Kérésre tettem fel a mostaniakat így egyben.
Jó próbálgatást, és kérdezz, ha valamit nem értesz, segítek. Jolimama
Előzmény: zsófimamája (8817)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8817

Jolimama, igen, tudom, de én még akkor nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar eljön, a távolabbi terveimben volt, nem is tudom miért. Kicsit nehezen állok neki az új műszaki dolgoknak.:((

Ma megláttam ezt az újságot, megtetszett, megvettem. és gondoltam, nektek is látni kell. Ballarozika meg egyszerűen küldött meghívót.
Olvastam az ottani szabályzatot, az ilyen újságok felrakásáért nem kell szerzői jogdíjat vagy mifenét fizetni???

Előzmény: Jolimama (8812)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8816

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet, megpróbálkozom vele.

 

Én is mielőbbi jobbulást kívánok a betegeknek!

Előzmény: Marikje (8815)
Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8815

Andi171

Bocsi elipszis=5láncszemes pikó

elírtam a végén 2re:(

Marikje Creative Commons License 2007.01.24 0 0 8814

Szép Jó napot Mindenkine!

Sok szeretettel gratulálok a verseny győzteseinek és minden résztvevőnek. A szervezőknek, zsűrinek pedig hála és köszönet a munkáért:)

 

Yali!

Javulást a kicsi fiúnak és várom tőled is az 1éves albumba a kedvenc saját alkotásod:)

marikje@gmail.com

 

Emőke!

Nagyon nagyon ügyes vagy:)

 

 

 

 

Andi171

Szerintem így áll össze a minta:

  1. kezdés héttel osztható szemszámon +4láncszem
  2. első 4 láncszemre egy 4 egyráhajtásos pálcából álló egyszerrebefejezett pálcacsoport kerül, egy láncszem kimarad a következőbe három egyráhajtásos pálcát hurkolunk, ezt ismételjük véig a soron befejezés egy egyráhajtásos pálca.
  3. 1láncszem, három láncszemes pikót kapcsolunk az előző sor hárompálcás motívumának középső szemébe 1 láncszem, 5láncszemes pikót kapcsolunk a négy egyszerre befejezett pálcát lezáró láncszembe.
  4. egy egyráhajtásos pálca, egy láncszem kimarad az ötláncszemes pikóba három egyráhajtásos pálcát horgolunk, majd két egyszerre befejezett egyráhajtásos pálca kerül az előző sor 3lszemes pikóját megelőző és követő láncszembe, befejezeé=fordulás 4 láncszemmel
  5. egy ötláncszemes pikó a két egyszerre befejezett pácacsoportra 1 láncszem, 3láncszemes pikó a következő pálcacsoport középső szemére, 1 láncsezm, ezt ismételjük végig a soron.

Továbbiakban a 4-5sort ismételjük.

Nem horgoltam le de az elipszis az angol leírásokon 2láncszemes pikót jelent a pikókat úgy horgolod, hogy egy rövidpálcával leöltesz a szembe majd három láncszemet egy rövid pálcával ugyanoda kapcsolsz az ötös uez csak 5 láncszemmel.

Ja és véletlenek nincsennek nekem a táskára fája a fogam annó spárgából vettem hozzá 4 db-ot mikor a lámpaernyőt horgoltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!