Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26472

Ok. korrigáltam,   nem kell lekapcsolni.

 De néha maga az élet kapcsolja le.  A túlméretezés alatt pedig  a 3 x 4 x értettem, ami tök felesleges.

 De hát ne nekem magyarázzátok, hanem egyes ép...gépészeknek.

Előzmény: Törölt nick (26449)
smith Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26471

10 nap alatt csak 16 fokig lehűlő lakás? Kell!

Előzmény: zöldeskékek (26468)
Szabi__82 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26470

Más, hallom vannak kazán beállítási gondok. Nálam is van :(. A rendszer mindig felé fűt a beállítottnak egy fokkal. A helyi bosch szervizesnek már meguntam a hívogatását. Van valaki aki segítene nekem beállítani, akár telefonon is?

bosch 3000w 22 kazán, fw200 termosztáttal.

 

Szabi__82 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26469

Üdv Mesterek!

Na raktam a körbe egy 26 literes tartályt, a vissza térő ágban. A lufi benne 1,5 bar. Nincs nyomás vesztésem :)

Köszönöm a tanácsokat

Előzmény: peera (26366)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26468

Ok.

 

 Az áramtalanítással tévedtem, de a nővény ismeret neked nem erősséged.

   Egy  16 fokra lehűlt lakásban még vígan elvannak  a szobanővények.

 A többit tartom.

Előzmény: smith (26456)
pupákdézi Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26467

Időközben eltűnt 2 db radiátor?!

Előzmény: *Steve (26460)
Wattocsak Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26466

Adj terhelést a kazánnak, és mindent be tudsz állítani. 

Előzmény: *Steve (26460)
mi023 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26465

Azért 38  mert a szerelő ezt ajánlotta!

Miért fog kapcsolgatni ezt ha lehetne egy kicsit bővebben kifejtenéd mert én nem értek hozzá!

*Steve Creative Commons License 2017.12.07 0 0 26464

most 38 ra de reseteltem így a lángot nem kapcsolgatja kondenzál is csak a delta még mindig 5

Előzmény: nihill01 (26462)
nihill01 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26463

Itt is az az első kérdés hogy miért 28? 7kw környéki minimummal...

Aztán meg 1 év múlva jöhetsz vissza hogy 250m2-es házban is csak kapcsolgat.

Előzmény: mi023 (26461)
nihill01 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26462

Azt kell fojtani aki a rendszert tervezte :)

A kazán előremenő hány fokra van állítva?

Előzmény: *Steve (26460)
mi023 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26461

Helló!

 Érdeklődnék hogy hadju hgk28 kombi kondenzációs -gáz kazánról

van valakinek vélemény vagy tapasztalat?

Előre is köszönöm!

 

*Steve Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26460

sziasztok Baxi duo compact 24 kazánunk van 7 radiátorral egy törölköző száritóval. Képtelen vagyok úgy beállítani hogy a delta jo legyen .A radiátorokon fojtottam de a kazán kapcsolgat illettve nem megy hosszú ideig. Ötlet ,tanács trükk?

Keeper83 Creative Commons License 2017.12.06 -1 0 26459

A beszélgetés nem arról szólt, hogy melyik üzem a gazdaságosabb. Amit hivatkoztál az kondenzációs gázkazán alaptulajdonsága, azt gondoltam, hogy ez ezen a fórumon kb. olyan szintű ismeret, mint hogy az ég kék vagy a fű zöld.

Előzmény: BJaca (26458)
BJaca Creative Commons License 2017.12.06 0 1 26458

Azért nézd meg a hatásfokot is 80/60 és 50/30-nál. 97 és 105%. Ugyanabból a katalóguslapból...

Előzmény: Keeper83 (26450)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.12.06 -1 0 26457

Hát persze. A visszatérő hőfok, a kívánt előremenő és a fűtővíz tömegárama (szorozva fajlagos hőkapacitással) a három fő tényező :)

Előzmény: smith (26455)
smith Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26456

Azért a valószínűsége a 10 évben egyszernek nagyobb, mert mehetnek télen is  'nyaralni'  ...  az emberek. és nem mindenki  érzi biztonságban magát   10 nap folyamán áram alatt lévő lakásban.  Tehát áramtalanít.

 

Majd miután hazajött, kukázza a hűtő és fagyasztó tartalmát a szobanövényekkel együtt...

Jó ötlet.

Előzmény: zöldeskékek (26447)
smith Creative Commons License 2017.12.06 0 1 26455

Normális esetben az előremenő szabályozása jelentős szerepet visz a moduláció vezérlésében...

 

Ez így, ebben a formában nem igaz...

A moduláció alapértelmezésben a visszatérő hőfok alapján történik.

Előzmény: ÁsítóSárkány (26431)
smith Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26454

Az, hogy nem manuálisan kell állítanod a görbét amikor változik az időjárás odakinn,...

 

Azt a görbét, ami a kazán előremenő maximumát burkolja, de azt nem hívjuk modulációnak.

Előzmény: ÁsítóSárkány (26429)
Keeper83 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26453

Szerintem is jó felé gondolkodsz, amikor a min. modulációs teljesítmények 90/70 és 50/30 hőlépcsők közötti különbségét magyarázod.

 

A méretezés, amit írsz a saját esetedre elég jól hangzik, látszik, hogy alaposan szem előtt tartottad az alacsony hőmérsékletű üzemet.

 

Sajnos sok helyen, ahol ez a tervezési szemlélet találkozik a kombi kazános (értsd magas teljesítményű, ezért aztán magas minimális teljesítményű) elképzeléssel kibukik, hogy a fűtési szezonban leggyakoribb, 0-5 C°-os napi középhőmérséklethez esetében mégsem lehet ezt üzemeltetni, mert a kazán nem tud 5-6 kW-nál alacsonyabbra modulálni, túl magas lesz a visszatérő, kapcsolgatni fogja az égőt.

 

A napi_középhőmérséklet >= 0 C° -os feltétel akár a fűtési szezon 70 %-ra is teljesülhet.

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (26451)
Keeper83 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26452

Én sem értem a felvetést a teljesen áramtalanított ház esetében, talán kicsit túloztál, de ha 10 év alatt 10-szer van ilyen "felfűtős nap", akkor az még mindig az összes fűtési üzemidő kb. 0,5 %-a. Érdemes rá méretezni? Biztosan nem. 

 

(Nem ide tartozik, de hőszivattyúknál elfogadott rutin tőlünk kicsit nyugatabbra, hogy a tervezett hőigény maximumának 80-90 %-ra méreteznek, mert úgy egyenletes a gép terhelése. A hiányzó hőmennyiséget a fűtési szezon kevesebb, mint egy 1 %-ban rábízzák az ilyenkor besegítő elektromos fűtőpatronra. Mo. szerintem a mai napig nem lehet a számolt hőigény alá méretezni még kisegítőfűtéssel sem, de nem vagyok tervező, nem ismerem a konkrét szabályokat.)

Előzmény: zöldeskékek (26447)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26451

Az 1.4 kW vs. 1.2 kW teljesítménykülönbség a minimum teljesítményben szerintem kerekítésekkel jött össze. Lehet hogy 1.36 vs 1.24 inkább..

 

Alighanem arról van szó, hogy a kazán teljesítménye összesen a kondenzációval visszanyert hő teljesítményével csökken...

 

Azt gondolom, ha valaki most kezdi el tervezni a kazáncseréjét, akkor nem árt jó sok hőleadóval számoljon. A magam részéről ha nem is 40/30/20-szal, de max 50/40/20-szal számoltam, viszont azt a legmagasabb hőigényre. Syóval a fűtési idény 90 %-ban a 40/30/20 is meglesz :)

 

Ha a kazáncsere célja a hatékonyság növelése, akkor ebben nem érdemes komoly kompromisszumot kötni.

Illetve, ha szigeteletlen lakásra tervezett hagyományos kazánról megy az átállás régi nyílászárókról, 25 évnél régebbi épület esetében, külső szigeteléssel és nyílászárócserével valószínű, hogy a meglévő radiátorok is elég nagyok lesznek, mert akkoriban szerették túlméretezni a radiátorokat és a hőigény csökkentésével ez együtt gyakran elegendőnek bizony.

 

Persze vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen a kompromisszum a radiátorok méretében.

Előzmény: Keeper83 (26450)
Keeper83 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26450

A kondenzációs gázkazánok leadott teljesítménye nem függ az előremenő hőmérséklettől.

Sőt! A legtöbb kazán 80/60-as hőlépcsővel alacsonyabb teljesítményre tud lemodulálni, mint 50/30-as hőlépcső esetében. 

 

Lásd még bármelyik kazán prospektusát, mondjuk itt a BAXI-e:

https://gepesz.hu/connect/dokumentumok/cikkfile/uj/pros_luna_platinum_plusz_20160922_1022.pdf

 

Azzal, hogy egy külső hőmérővel egy görbe alapján mindig a lehető legalacsonyabb előremenővel próbálsz meg fűteni az egy nagyon szép dolog és egy végtelen nagy teljesítményű hőleadó oldal esetében ezzel el tudod érni, hogy a kazán nagyon sokat menjen a lehető legkisebb teljesítménnyel, tökéletes esetben pontosan folyamatosan, kikapcsolás nélkül.

 

 

Ezzel az a gond, hogy általában a nem durván túlméretezett (mihez képest?? ha 40/30-ra méretezik, akkor meg jó :)) radiátoros rendszereknél nagyon nem végtelen a hőleadó oldal teljesítménye, ráadásul függ az előremenő hőmérséklettől, ezért az előremenő hőmérséklet csökkentése gyorsan korlátokba fog ütközni ez a szabályozás.

Egy nagy hőtároló tömegű padló- és/vagy falfűtés kombinációban már teljesen más lesz a helyzet. Ott valóban meg lehet közelíteni az ideális esetnek feltételezett minimális kapcsolási számot egy jól megválasztott időjáráskövető szabályozással és egy tanuló termosztáttal, ami megtanulja a fűtési rendszer tehetetlenségét.

 

Egyébként értem, hogy mit írsz, ez az első számú logika, csak több aspektusa van a dolognak és a gyakorlatban nem olyan egyértelmű az összefüggés az alacsony előremenő vs. alacsonyra modulált teljesítmény között, mint ahogy elsőre gondolja az ember.

Előzmény: ÁsítóSárkány (26448)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 1 26449

Életemben nem halottam még olyanról, hogy valaki totál lekapcsolja a fűtést télen egy házban, akár 1 napra is... Miért kellene áramtalanítani? Talán akkor nem nyaralnia kellene egy ilyen embernek, hanem orvoshoz fordulni.

Előzmény: zöldeskékek (26447)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26448

A féllreértések elkerülése végett normális eset alatt a normális tervezést értettem, és nem a fűtési szezon jelentős részét. (A jelentős szerepbe beleértve, hogy engedi az alacsonyra modulálást az idő zömében -- persze az adott esetben a legalacsonyabbra modulálás is majdhogynem kifűti a kecót a legnagyobb hidegek idején is, ott ez nem sokat ér)

Előzmény: joevagyok68 (26442)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26447

 

 

   "nincs vagy csak kevés a kazán tartalékteljesítménye) kell 5-10 fokról felfűteni a lakást. 10 évente egyszer. Talán. Na erre a kazán életében egyszer előforduló esetre talán felesleges a túlméretezés elég lesz 2 db olajradiátor is, hogy rásegítsen ebben a fél napban.)"

 

 Teljesen igazad van. 

 

Azért a valószínűsége a 10 évben egyszernek nagyobb, mert mehetnek télen is  'nyaralni'  ...  az emberek. és nem mindenki  érzi biztonságban magát   10 nap folyamán áram alatt lévő lakásban.  Tehát áramtalanít.

Továbbá lehet hosszabb áramszünet is.  Meg a kazán is elromolhat péntek reggel  és a szerelő csak keddre jön.

 Természetesen ezért nem kell   a 3  -4   x -es teljesítmény.

 Aztán a   hőigény ismetere . Ok. fontos, de azért nem  kettőtizedes pontossággal.

 Ezeket először  az ép. gépészeknek kellene magyarázni... az olyanoknak akik  a 95 nm -es szigetelt házba  és a szintén szigetelt  44 nm -es be nyugodt lelkiismerettel a 24 kW-os kazánt javasolják.

 

Előzmény: Keeper83 (26445)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26446

12kW is sok lenne. ;)

 

Ami a lényeg: a természtáthoz kellene neked egy kis fűtés. Tehát amikor fűt a kazán, akkor egy ellenállással kb. 1cm-ről megfűteni az érzékelőt. Így hamarabb kikapcsol, mint ahogy a radiátortól elér a meleg a termosztátig. Így nem fog neked nagyokat ingadozni, viszont 3-4 szer gyakrabban kapcsol majd a kazán. 230V-ra kötve 470kOhm körüli ellenállás beválik. Nekem is így ment a régi rendszer.

Vagy vegyél Amico V2-t a kazánhoz. Nekem nagyon beválni látszik.

Előzmény: ledorgol (26444)
Keeper83 Creative Commons License 2017.12.06 0 1 26445

Igazad van a fűtési maximummal kapcsolatban, azt az értéket nem is néztem, mert gyakorlatilag a fűtés szempontjából majdnem lényegtelen.
Egyébként nyilván a HMV "komfort" (ha lehet egyáltalán ezt a szót használni HMV és kombi kazán összefüggésben) növelése miatt lett a nagyobb teljesítményű kazán kiválasztva.

 

A max. teljesítményt úgy korlátozod garanciaidőn belül és kívül is, ahogy akarod.

 

"lehet elég lett volna egy 18 Kw -os is." Elég sok pénzt mernék tenni rá, hogy fűtés oldalról még a 12 kW is nagyon sok lett volna, de hát nagy úr az átfolyós HMV készítése...

 

(Sokan szoktak jönni, hogy akkor kell a plusz teljesítmény, amikor kihűlt, hideg állapotról kell felfűteni egy lakást/házat. Ilyenkor érdemes azt is megnézni, hogy milyen gyakran fordul elő, hogy pont a leghidegebb -15 fokok környékén (amikor nincs vagy csak kevés a kazán tartalékteljesítménye) kell 5-10 fokról felfűteni a lakást. 10 évente egyszer. Talán. Na erre a kazán életében egyszer előforduló esetre talán felesleges a túlméretezés elég lesz 2 db olajradiátor is, hogy rásegítsen ebben a fél napban.)

 

"Azért inkább legyen nagyobb mint kisebb." Ez a megközelítés manapság már egyértelműen kontraproduktív. A cél a minél kisebb felesleggel történő illesztés, különben az lesz a helyzet, mint nálad.

 

Most akkor neked nincs egy energetikai számításod vagy ezzel egyenértékű papírkád a lakásodról (nem a besorolás érdekelne, hanem a hőigény)? Nem létszükség, de kellene már vmi számot látni, hogy mit is fűtesz te rendszereddel.

 

 

Előzmény: ledorgol (26444)
ledorgol Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26444

Nagyon nem akarom levinni. Most 49 hagyom megnézem, hogy mit csinál hosszabb távon.

Lehet a kazán teljesítményét állítani , de első olvasattra még picit félek tőle.  Garanciális időn belül lehet ilyet állítani ? Nekem.

A kazán max fűtési teljesítménye 23,7 kw de igen mivel ez társasház  lehet elég lett volna egy 18 Kw -os is.

Azért inkább legyen nagyobb mint kisebb. Eredetileg ez volt betervezve VICTRIX TT 24 ErP és ennek csak 20 kw a fűtési teljesítménye. Nem tudom miért ez lett helyette. Megkérdezem a szerelőt.

 

Előzmény: spee981 (26441)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26443

"hogy csak 55-60 fok között működik a kazán."

Erre nem írnék semmit..  .... mármint szalonképeset nem tudok.

 

"A lakásban a komfort érzet emiatt nem volt jó ."

"A fogyasztásom az 5-6 m3 naponta, de inkább az 5 - höz közeli volt inkább."

 

Azért kérdés, hogy az alattad lakó mennyire fűt !?!?

Ha nem jó komfort érzet, akkor 2 lehetőséged van !

Vagy inkább három..

 

1, felöltözni ! :-)   ez a legolcsóbb..   ("aktívabbaknak" és/vagy kívánatos feleséggel opció lehet még az "összebújás"..)

2, megemelni a hőfokot 1-2 fokkal.. lesz mondjuk 6m3/nap.. 30 m3-el több havonta, ami 3000Ft...megér ennyit ? el kell dönteni

    2.1 páratartalmat "szabályozni"...(hogy most a jobb "hőérzet miatt" párátlanítani vagy párásítani    kell , majd az okosok megmondják !)  ez is pénzbe kerül

 

szóval elő a vastagabb zoknival és/vagy a vékony hosszú felsővel.. HA 0 Ft-ból szeretnéd megoldani..

 

+ még mint írták, a max fűtésteljesítményt "lekorlátozni"...akár minimumra..

 

Amúgy a 21,5 fok az NEM alkalmas arra, hogy télen PÓLÓBAN üldögéljen az ember a tv előtt ..... úgy általában..  Bár testzsír százaléka válogatja..

Előzmény: ledorgol (26435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!