Keresés

Részletes keresés

malvin27 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15038

Sziasztok! 

Szept. 9-én megvolt LV magasságban a porckorongsérv műtétem. Azaz most vagyok 2 hetes. Egy nap összesen 1-3 órát sétálok, és 1 órát gyógytornázom, egyébként fekszem. De ülni szinte még egyáltalán nem tudok. Max 5 percet, de akkora már nagyon fáj. A zsibbadás érzéskiesés már csak bokától lefelé érezhető, és a vádliAIM reggelre nagyon feszesek, nyújtanom kell mielőtt felkelek. Akit műtöttek: Ti milyen ütemben javultatok? 

kacsaXD Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15037

" Ergo 3 percet töltöttem bent 6400.-ért"

 

Én is voltam csontkovácsnál, két évvel ezelőtt. Hát soha többet. 

Az egész tartott max. 10 percig. 

Ami felbosszantott, gyakorlatilag ellazítás nélkül állt neki a kimozgatni az ízületeket.

 

Utána bekente a hátamat valami lóbalzsam szerű zselével és kész.

Előzmény: gombóc63 (15025)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15036

Elírtam a dokinő nevét, Rédly Mónika helyesen.

Előzmény: Törölt nick (15035)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15035

Félig tudod jól.A manuálterápiára igaz amit írtál.

A kiropraktőr nem orvos, de kétségtelen, hogy sok közöttük az orvos.Rédl Erika sportorvosból lett kiropraktőr.

De pl. Kálbori Zsolt kiropraktőr nem orvos, de elvégezte az Usában a 3 éves kiropraktőr egyetemet és az azt követő 4 év kiropraktikát.

Szóval nem hagyományos orvosi egyetemhez kötött, tudtommal csak az első 2 év u.az, mint az orvosin, anatómia stb. CT-t, MR-t nem tud értékelni, de érti, mit írt le a radiológia.

Valószínűleg azért is vannak kevesen, mert nálunk nincs ilyen képzést.Az Usában viszont Dunát lehet velük rekeszteni 

 

A csontkovácsok között is van orvos, pl.Ormos Gábor, olvastam azt a könyvét, ahol leírja, hogy hányfajta iskola létezik, melyik, milyen műfogásokkal dolgozik. 

 

Úgy általában azt szokták mondani ezek a szakemberek, hogy akkor van értelme a helyrerakásnak, kimozgatásnak...., ha van mögötte izom, ami majd ott is tartja. Ezért is javasolnak gyakorlatokat.

Előzmény: armisz72 (15033)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15034

Hát jó döntést kívánok neked! Bevallom maradok a gyógymasszőrnél, esetleg manuálterápiánál és meghagyom másnak a többit.

Előzmény: armisz72 (15033)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15033

Hát most egy kicsit elbizonytalanodtam, de:

Ami nekem összeállt eddig, hogy van az alap bármilyen orvos, aki később végez el egy manuálterápiás képzést, és ő lehet akármilyen szakorvos, reumatológus, ortopédorvos.

Manuálterápiát egyébként ma itthon csak orvos és gyógytornász tanulhat és végezhet, 2 éves képzés.

Aztán van az a kiropraktőr, aki 2-3 év orvosi képzéssel kezdi, de utána, kimondottan a gerinc, mozgásrendszert, idegrendszert tanulja a kiropraktika tudományával együtt, ilyen egyetem jelenleg, ha jól tudom csak Kanadában és az USA-ban van. Ők azt is megtanulják kihez nem nyúlhatnak hozzá! Tudnak rtg-t mr-t ct-t értékelni.

Én ilyenre gondolnék. 

A csontkovácsokról: ők általában vagy masszőrből alakulnak át, vagy a régi népi csontkovácsok tapasztalati úton tanultak, vagy lestek el fogásokat, és jellemzően sokkal durvábbak és nem sok anatómia, élettan, idegrendszer tudásuk van, vagy inkább semmi.  

 

Én beszéltem a gyógytornászommal, ő jónak tartotta a kiropraktikát, de ő is azt mondta, hogy akkor eredményes, ha a kimozgatott csontokat, ízületeket nem engedjük visszamozogni. Akit én néztem az ad otthonra nyújtó, erősítő gyakorlatokat, és izomlazítással kezdi a kezelést, róla semmi negatívumot nem találtam, egy pasiról írtak egy két rosszabb véleményt.

Sajnos ez előfordulhat, hogy hiába jó szakember valaki, ha mégis futószalagon kezel, és csak a bevétel számít, de talán vannak még lelkiismeretes orvosok.

 

Mindenkinek fájdalommentes hétvégét!

Előzmény: gombóc63 (15025)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15032

Nem mondom, hogy nem ijesztett meg az eladó, de mivel egyértelműen csak ez a matrac volt a kényelmes nem volt kérdés a választás.

Én is masszázspárti vagyok, gyógymasszőrhöz járok.

Előzmény: Törölt nick (15029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15031

Hasrafekszel, és valaki a porszívóval simogat :) a takarítógépekkel hajszárítani is lehet :)

Előzmény: Törölt nick (15030)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15030

Nekem sem használt az akupuntúra.

A masszázs köpöllyel viszont nagyon jó.

Nem gyógyít meg, de nagyon jól kilazítja az izmokat.

Előzmény: kacsaXD (15024)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15029

Akkor te is szerencsés vagy, mert olvasva itt a matrac fórumot, bizony sokan beválasztottak.

Amikor vettem, semmit nem tudtam arról, hogy milyen alapanyagok vannak, a bolt összes matracát kipróbáltam és így választottam.

Ma már kicsit többet tudok, mert olvasgattam a matracgurut.

Ahogy látom, nem márkák vannak, hanem gyártók, akik fantázia nevekkel látják el a különböző alapanyagú matracaikat. A fantázia neveket nem is nagyon érdemes megjegyezni, hiszem folyton változik a technológia és új névvel dobják a piacra.

Szóval a próba a legfontosabb, de még úgy sem egyszerű.

Előzmény: gombóc63 (15027)
VBné Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15028

Én jártam akupunktúrára 15 alkalommal dokihoz,de semmit nem használt.

 

 

Előzmény: kacsaXD (15024)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15027

Ez így van, végig próbáltunk egy csomót, majd az eladó közölte a választásunkra, hogy na, egy jó pár éjjelt nem fognak aludni. Mert hogy kemény. Tévedett, az első pillanattól imádjuk.

Előzmény: Törölt nick (15022)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15026

Egy barátnőm becsülettel végig csinált egy kezeléssorozatot, sok fájdalommal és pénzzel járt, ideig-óráig segített.

Engem pedig felpakoltak egy trackciós ágyra, hát nem kellett volna, rosszabbul lettem.

Előzmény: kacsaXD (15024)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15025

Még a felmérés biztató volt, bár...közölte, hogy a derekammal nincs semmi baj, ellenben a nyakam. Elhittem, mert akkortájt inkább az állandó fejfájással küzdöttem, ritkábban a derekammal. Mindez 4 éve volt. Aztán mondta, hogy jöjjek heti 2-szer, én balga azt hittem, hogy ugyanaz lesz, mint annál aki ajánlotta. Vagyis kimozgatás és utána egy jó masszírozás. De nem. Kimozgatott, majd mehettem a pénztárhoz. Ergo 3 percet töltöttem bent 6400.-ért. Tudni kell, hogy a kimozgatás után visszaáll minden egy idő után, tehát felesleges. Ezt orvos mondta. Mondanom sem kell, hogy sokat nem látott. Nevet ide nem írok, de állítólag orvos-kiropraktőr.

De egy jónevű csontkovács reumatológussal sem jártam jobban. 10 ezerért megtudtam, hogy sportolás előtt melegítsek be. Ekkor már voltak problémák a derekammal, de csak egy röntgen volt a kezemben.

Ennyi a tapasztalatom. De veletek ellentétben még szerencsés vagyok, "csak" portrusiom van.

Előzmény: armisz72 (15021)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15024

Állítólag  akupunktúra is hatásos. Érdemes kipróbálni?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15023

Hááát nem tudom.  Csontkovács,  kiropraktőr félek tőlük sohasem engedem a gerincemhez nyúlni. 

Egy szuper matrac sokat ér az biztos. 

Ez a gerinc betegség nagyon sok pénzt felemészt sajnos. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15022

Szia! A matracot mindenképpen próbáld ki, mert nagyon szubjektív dolog a kényelem.

Neked is jobbulást!

Előzmény: armisz72 (15019)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15021

Kitartas kell a tornahoz 😌. Megírnad akár priviben a kiropraktőr tapasztalatod?  Úgy tudom össz 5 olyan kiropraktőr van pesten aki egyetemen vegzett kiropraktőr,  nem csontkovacs! 

Előzmény: gombóc63 (15020)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15020

Szia!

Örülök, hogy azért jó véleménnyel vagy a tornáról. Ez nekem is erőt ad. 4 hónapja vettünk matracot, kemény, nem bántuk meg. Remélem ugyan ilyen jó véleménnyel leszel a kiropraktőrröl, akihez anno jártam nagyon nem vált be.

Mielőbbi teljes javulást kívánok!

Előzmény: armisz72 (15019)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15019

Sziasztok,  írok újra néhány dolgot a gyógytornámról. 8 alkalmat voltam a dávid klinikán. Összességében erősödik a hátam. Jó a mélyizomtorna es a gépes edzes. Most már többet tudok ülni is.

A tornagyakorlatokat mindig ilyen mozgo felfújt félgömbökön vagy párnákon vagy fittlabdán csinalom,  így még jobban kell koncentralni es figyelni a feladatra. 

Sajnos az ágyéki es belső combi zsibbadás és fájdalom hullámzó erősséggel de újra es újra visszajon,  ebben még kevés a javulas. Sajnos többször kellett fajdalomcsillapítót is szednem a 8 hét alatt. 

Még 4 alkalom van az elso 12ből. 

Most bejelentkeztem egy kiropraktőrhöz,  mivel nagyon sok jót olvastam a kiropraktőrök terápiájáról. 

Matrac ügyben arra jutottam, h nekem a kemény matrac lesz a jó.

Mindenkinek jobbulast.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15018

Ahha, igazad van.

Előzmény: Törölt nick (15017)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15017

Terpeszben nem lehet hullámzó mozgást létrehozni a gerincen, csak zárt lábbal.

Szerintem ez jól van így, gondold végig.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (15016)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15016

Igen, olvastam. Meglássuk.

 

Most kígyózógépezek, szerintem tök szuper, pont a gerincemnek való. Olyan frankón megkígyóz és pont az a jó benne, hogy passzív :) Az a titka, hogy el kell találni a keresztcsont környékén a "csuklópontot". Természetesen nem helyettesíti a 6. emeletre történő fellépcsőzést. Majd alkalomadtán megkukkantom a belsejét, de fogadni mernék, hogy valami hullaegyszerű, mint egy vibrációs csiszoló, vagy egy dekopírfűrész, csak lassabb dimenziókban mozog. Az viszont idétlenség benne, hogy nem lehet pl. csípőszélességre tenni a lábat, csak fix helyre, ez mindenképpen hülyeség, mert eleve nem egyformák a csípők, illetve zárt lábbal, vagy terpeszben is lehetne használni. Legalábbis az én fejemben az ilyen dolgoknak mindig testhezállíthatónak kéne lennie. Nem?

 

Azt kell mondjam, a tartásom egészen egészen emberi lett amióta figyelek a székekre, meg minden másra, még a cipőtalp-betétre is.

Előzmény: Törölt nick (15015)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15015

Paplanfa, olvastad Pálinkás matracguru bejegyzését a fórumon?

Egy új anyagról ír, a hagyományos memoryt válthatja ki. Idézem:

 

"a tetején nem hagyományos emlékezőhab van, Ilyen matrac lehetne a Medical Concept Luxus is, hiszen itt a tetején egy viscocool nevű memoryfoam van, ami nem melegszik..."

 

Előzmény: Törölt nick (15014)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15014

"Csinálj a gyereknek programot, vagy ő fog neked..."

Előzmény: Törölt nick (15008)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15013

Azt hittem, azért olvasgatsz a témában, mert érintett vagy.Akkor szerencsére nem így van.

Előzmény: umea.. (15012)
umea.. Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15012

Hála Istennek nincs gond a csigolyámmal, csupán tájékoztatásul írtam le, akiket érdekel. Sajnos szkennelni nem tudom. De máskor nem írok le semmit, bocsánat.

Előzmény: Törölt nick (15006)
majamaja Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15011

A jogat azt en is kiprobalnam. Volt egy kolleganöm, aki telen hivott is, hogy menjek csinaljam en is vele, jo a gerincre. Akkor meg semmi bajom sem volt. Mondtam is, nem nekem valo, en pörgösebb vayok. Aztan ra 3 hetre, jött a rekamie. Most meg pörögni nem merek, az izmaim meg eltüntek. Amig nem csinaltam, nem tudhatom, lehet, hogy segitene.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15010

Abszolút megértelek.☺

Előzmény: gombóc63 (15009)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 15009

Óh, akkor nem vagyok egyedül:-) és talán jobban megértesz. Jó mondás. Hétfőn újult erővel megyek kínozni a testem:-)

Előzmény: Törölt nick (15008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!