Keresés

Részletes keresés

Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20181

Piros ribizli. Mit fújhatok rá? Málna között van, alatta mellette eper.

Előzmény: Antisystem (20179)
beetee Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20180

Pirosribizli levélpirosító-tetű támadás alatt és a bűnösök:

 

 

Feketeribizli már kezelt tetvesedés után:

Előzmény: beetee (20178)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20179

Piros vagy feketeribiszke ?

 

ÜdV

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20177)
beetee Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20178

Tetű. A fonákon ügyködik. A ribizli így reagál.

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20177)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20177

Ez mi lehet az 1 éves ribizlimen?

hamvasat Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20176

Antisystem!

 

Végülis max 4 utántöltés a permetezőbe, az nem vészes. Mivel minden más kert gondozott a környéken, könnyen el tudom képzelni, hogy azért nem tudok megszabadulni a tetütől, mert a szomszéd dzsumbuj a gócpont és jön az utánpótlás folyamatosan.

 

Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: Antisystem (20175)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20175

Nézd, pro forma tényleg 200 liter (ugye 10 l/100 m2) de szerintem mivel a gaz nem embermagas, ha motorossal szórsz, jó lesz az 60-80 literben is... ugye nagyjából ugyanaz a helyzet, mint a kalászosoknál, és ott 300-500 literre veszi a hektárt a hivatalos engedély is, ami a te esetedre 60-100 liter, és szerintem a 30-(40) ml Cyperkill elég ha sima feketetetű, az elég érzékeny rá - (ez megint a gabona tetvességére írt hivatalos 0,15 l/ha).

 

ÜdV

 

Előzmény: hamvasat (20174)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20174

Antisystem!

 

Mondasz valamit. A szomszéd terület olyan 2000 m2-es dzsindzsa. Ha a hektáradatot nézem, akkor kell oda 40-50ml Cyperkill (van is itthon annyi), azt viszont nem írják, hogy ezt mennyi permetlével kellene kijuttatnom. Mert ha 1000 liter/ha, az 200 liter permetlét jelentene, attól meghülyülök, mire kiszórom :-), főleg, hogy tökön répán, mindenféle szúrós vackon kellene átverekednem magam. Van viszont egy motoros hátim (Cifarelli), azzal elég jól meg tudnám bombázni az egész susnyást, érzésre 2-3 töltéssel (60liter) be tudnám teríteni a placcot, de gondolom ez nem biztosítana kellő fedettséget. Bár, ha többször kell tölteni, akkor is jobban járok, mintha pumpás hátival nyomnám végig. Mi  véleményed?

 

 

Előzmény: Antisystem (20173)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20173

Nyilván a szomszéd kertjével sokat nem tudok kezdeni. Eddig gyomirtóztam, de idén szólt, hogy ne tegyem, mert azt akarja, hogy megerősödjön a gaz, hogy ne mossa el az eső a humuszréteget. Max rovarirtózni tudom a telkét, de az nyilván vicces, hogy Mospilannal szórogatom a gazt...

Mospilannal szórni tényleg nagy luxus... viszont ha veszel mondjuk egy 50 ml-es King-et vagy Cyperkillt, az 2-3 ml-jével 20-25 x 10 liter permetezésre elég, tehát a szerköltség < 100 Ft-nál... és ezek ajánlottak is rudeáliák (= gazos placcok) kezelésére. 

ps: http://www.agro-store.hu/novenyvedelem/rovarolo-szerek/king-10-f-25-ml

(itt még II. kat-nak van feltüntetve, de tavaly óta ez a kiszerelés III.)

 

ÜdV

Előzmény: hamvasat (20168)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20172

Öreg_néne_b!

 

Addig oké. De ahogy elnéztem, ezek a szárnyas alakok pár hét leforgása alatt úgy elszaporodnak, hogy a levél színe se látszik ki tőlük (kár, hogy tavaly nem fényképeztem le a kukoricát, fekete volt). A szomszádban van most négyzetméterenként bő marék (SI mértékegységben .-)) levéltetü, pár méterre tőlünk, a málna meg egy hónapon belül érik egészen szeptemberig folyamatosan, no ott lesz épp elég ideje majd betelepülni és elszaporodni. Mivel 2,5 éves a kisfiam, aki még télen is állandóan odaráncigált a málnához, annyira szereti, igencsak meg kell gondolnom, hogy mivel és mikor rovarölök.

 

Vagy túlaggódom a dolgot? :-)

Előzmény: öreg_néne_b (20169)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20171

...azért tapasztalat szerint 48 órán belül felhasználhatod a létyót, ha hűvös, nem napsütött helyen van (bár nem tudom, most van-e meleg, napsütötte hely Magyarországon:)). Időnként rázd össze, és akkor kiülepedni se fog.

 

ÜdV

Előzmény: pikubá (20170)
pikubá Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20170

Kösz a válaszokat :)

 

Jól felkevertem az anyagot, erre elkezdett esni az eső, de hát az is nagyon kellett már.

Főleg a Mospilan-t sajnálnám kiönteni :(

Előzmény: öreg_néne_b (20167)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20169

A levéltetvek töredéke a szárnyas alak, ezek tudnak betelepülni és azután felszaporodni. Ha ezek a betelepülők "fűbe harapnak", akkor az a növény még jó ideig nem tetvesedik el a hatás elmúltával sem.

Előzmény: hamvasat (20168)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20168

Sziasztok!

 

Tegnap számomra érdekes dolgot tapasztaltam. Régebben meséltem, hogy tavaly az atyaúristen is tetves volt nálunk, alig bírtam irtani. Idén kétszer fújtam Mospilant virágzás után, meg múlt hét végén. Eddig kártevő mentesek a fák, a málna, meg a dísznövények is. A szomszédomban egy gyomos, parlagon lévő terület van, évente egyszer fűkaszálja a tulaj.

 

Tegnap látom, hogy a kerítésen túl rögtön a gaztenger vastagon fekete tetves, szinte fürtökben lógnak. Nálam nem láttam tetüt sehol. Ekkor néztem meg közelebbről a salátát és céklát, amit egyáltalán nem kezeltem semmivel és látom, hogy bizony azokon is van tetü.

 

Ezek szerint a fákat, bokrokat sikerült eddig jól időzítve permetezni, hogy gyakorlatilag nincs rajtuk semmi, de felmerül bennem a kérdés, hogy mit fogok kezdeni a kertünkkel, ha elmúlik a mospilan hatása és elkezdenek érni a gyümölcsök. Különösen a málna érdekes, mert azt nagyon ellepték tavaly is.

 

Nyilván a szomszéd kertjével sokat nem tudok kezdeni. Eddig gyomirtóztam, de idén szólt, hogy ne tegyem, mert azt akarja, hogy megerősödjön a gaz, hogy ne mossa el az eső a humuszréteget. Max rovarirtózni tudom a telkét, de az nyilván vicces, hogy Mospilannal szórogatom a gazt...

 

Lehet, hogy azért volt tavaly is olyan magas a levéltetü fertőzés, mert a szomszéd gaztengerben vígan elszaporodhattak? Idén is rengeteg van, egyelőre szerencsére nagyjából a kerítésen kívül, de meddig...

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20167

És még az a fránya fiz-kém is bezavar. Ha pl. összetapadnak a réz "nanorészecskéi", akkor hiába azonos a kémiai összetétel, mégis más a hatás. A valódi oldatok (pl. glifozát) jobban bírják, ott a kémiai változás okozhat gondot.

Én másnap még egy alapos felkeverés után felhasználnám, de a tárolás semmiképpen sem tesz jót a bekevert szernek.

Előzmény: Antisystem (20166)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20166

Ja, ugye vannak az azonnal végbemenő, meg az egy idő alatt lezajló kémiai reakciók. Már egy adott szer és az oldószer (víz) között - de az még bejósolható, ha az ember ismeri a szer bomlékonyságát, mit tudom én az Actara eláll vizes oldatban akár pár hétig is jelentős hatáscsökkenés nélkül, a pirethrinek meg nem - ha viszont 4-5 komponens van a lében, vagy még több, mint egy komplex műtrágya esetén, ami eleve sok összetevőből áll - akkor szépszerével bejósolhatatlan, hogy mi fog történni akár néhány nap alatt is.

 

ÜdV

Előzmény: pikubá (20165)
pikubá Creative Commons License 2015.05.21 0 0 20165

Érdeklődnék,hogy miért nem ajánlott a már bekevert permetlevet későbbi időpontban kijuttani .

1.Káros már a hatásuk? (Reakcióba lépnek egymással a hatóanyagok?)

2.Később már nem hatnak?

Tegnap estefelé Vuxal,Cuproxat,Mospilan,Nonit kombinációt készítettem,

de "megláttak az égiek" permetezövel a hátamon,

rögtön elkezdett fújni a szél.Ma ki szeretném szórni,ha megszáradnak a levelek.

Válaszra várva ,köszönettel,

Pikubá.

TINTUS Creative Commons License 2015.05.20 0 0 20164

köszöntem.

Előzmény: szicsu1007 (20163)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20163

2015.05.08-án tettem ki öt sárga lapot. Kettőt germersdorfira, kettőt meteorra, egyet a szomszédnak (germersdorfi?).

A cseresznyén aznap fogott egyet, 2-3 órával Cyperkill után.

Május 13-án cseresznyén öt, meteoron semmi.

Május 18. Szomszéd egy lapon 20 db. A sajátomat most nem néztem (meg le is szaggatta a szél, talán visszateszem:-( ).

 

 

Ez 2015.05.15-én készült (ha jól emlékszem).

Előzmény: TINTUS (20156)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20162

Lapom nincs, de épp tegnap láttam egyet a szőlő levelén a meggyfa mellett.

Tegnapelőtt permeteztem ellene másodszor (Actara, Karate), idénre ennyi (az első adag előtte 5 nappal, 12-én volt - Mospilan).

Tavaly nem jól csináltam valamit, gyakorlatilag 100 %-os 'fertőzöttség' volt...

Idén többet remélek.

A kérdésed második felét illetően: épp ellenkezőleg gondolom, majdnem későn van szerintem.

Megérzésem alapján az utolsó pillanatok vannak (főleg annak fényében, amilyen időjárást jósolnak a következő napokra - a permetezést mos egy időre el kell felejteni: ma reggel meg is szórtam 'mindent' Topas/Dithane kombóval).

Előzmény: TINTUS (20156)
beetee Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20161

A legyek olyan 12 fokos talajhőmérséklettől kelnek ki, az olyan április közepe (idén lehet, hogy később), és tart a rajzás rossz időben június közepéig.

A május 4-i actara jókor volt, jó időben. Most meg már a ÉVI-ket kell összehangolni a várható szedéssel.

 

Lapom nekem sincs.

 

Előzmény: TINTUS (20159)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20160

És felénk június 15-től lehet kostolgatni őket általában. Kaposvár környéke.

TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20159

A gersmesdorfi olyan jó 10-13 milis az érdi bőtermő meggy is. de még korán sem szinesednek.  Ugyan május 4-én kaptak actarát  a tetvek , molyok miatt . 

 

De ha még nincsenek legyek akkor kár lenne permetezni a semmit.

 

 

Előzmény: beetee (20158)
beetee Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20158

???

Nálad mikor érik a cseresznye?

Nálam a Szomolyai már piroslik, a Germesdorfi meg 1,5 cm körüli.

 

Az elsőt már rég nem permetezem, a másodikat mostantól nem...

Előzmény: TINTUS (20156)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20157

Három hetet nem lehet már várni.... viszont mivel nem nagy területről van szó a palánta helyeken 5-8 centi mélyen széthúzom a felszínről a földet komposzttal feltöltöm és akkor már behet bele nem?

Előzmény: Antisystem (20155)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20156

Ha esetleg van valakinek sárga lapja .... A cseresznye legyek megjelentek már vagy még ráérünk permetezni?

Antisystem Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20155

Fozát hatása a környezetre A glifozátot a talajban élő mikroorganizmusok a természetben előforduló alkotóelemeikre (víz, széndioxid) bontják. A Fozát® formulációban a hatóanyag , víz és nedvesítőanyag található. A nedvesítőanyag a glifozát gyorsabb felszívódását segíti elő. Talajban legfeljebb két hét alatt elbomlik. A viszonylag gyors lebomlás miatt a glifozát nem halmozódik fel a talajban. - írja a gyártó.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=181826291828125&story_fbid=630766273600789

Szóval, ha 3 hetet vársz, akkor teljesen biztosra mehetsz. Egyébként precízen néhány mustármag elvetetésével szokták tesztelni.

"A mustármag elvetése előtt igyekezzünk a megürült szakaszon ásóvillával vagy kétágú kapával a talajt a sor teljes szélességében sekélyen fellazítani. A fellazított szakaszra sűrűn rászórjuk a mustármagot, majd ezt vasgereblyével sekélyen a talajba dolgozzuk. Ha a talaj nedvessége megfelelő, a mustármag néhány nap múlva kikel és vastag zöldtakarót alkot."

 

ÜdV

Előzmény: TINTUS (20154)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20154

Kedves Antisystem !

 

Dinnyének készítettem elő a földet de először gyomirtóval lekezeltem (FOZAT) mert sok a szulák és a zsurló. Nyilván került a föld felszínére is.

 

Az a kérdés hány nap mulva kezdhetem meg a telepítést????

 

köszönöm.

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20153

Ki. És nem örülök neki. :(

Előzmény: janijani (20152)
janijani Creative Commons License 2015.05.18 0 0 20152

Kikeltek a bodobácsok?

Ha ez, nem kártékonyak csak nem szeretjük ha sokan vannak.

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!