Keresés

Részletes keresés

greenwood Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13023

kedves Doktorok!

 

lehet, hogy idiótának tűnik a kérdésem, de kérlek, válaszoljatok.

 

-- lehetséges, hogy lakásban élő macskák egy, a lakásba bekerülő kiskutyától kapják el a macskanáthát?

tudom, abszurd az egész, de próbálom kinyomozni, mi történhetett. a macskáim bent élnek, 7 évig semmi bajuk nem volt,  de most két hete ideiglenesen befogadtam egy kutyakölyköt, aki egy hétig a lakásban dekkolt, kivéve, amikor kimentem vele az udvarra. mostanra 5 macskám beteg, lelki és anyagi szempontból is tönkremegyek bele.

mivel a macskák nem járnak ki, el nem tudom képzelni, hogyan kaphatták el a fertőzést. kapcsolat a külvilággal: néha tépek nekik füvet az udvarról. lehet h esetleg ez az ok?

 

nagyon féltem őket. a kiskutyának semmi baja, most már egy hete kint van napközben, csak enni jön be és aludni.

 

kérlek, segítsetek.

Sunlight2005 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 13022

Sziasztok.

 Tegnap delutan egy het harc utan Turbo testvere, Batman is feladta a harcot. :( Pedig az utcarol gazdihoz kerultek volna, ha nem szol kozbe a sors. :(((

Antisystem Creative Commons License 2011.04.17 0 0 13021

Ez nem jó hír:(((

 

ÜdV

Előzmény: Sunlight2005 (13020)
Sunlight2005 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 13020

Sziasztok.

 Tegnap ejjel meghalt Turbo, a kiscica, nem sikerult megmenteni. :(((

Előzmény: Sunlight2005 (13016)
Evicke Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13019

köszönöm a gyors választ (így sem volt elég gyors, ill. én kérdeztem későn)

a kombinált tartalmát értettem.

szóval ezt kaptuk meg ma: kombinált+leukózis+veszettség. Cestal+Rabisin, erre emlékszem, de leukózis nem tudom, milyen márka, mert ottfelejtettem az oltási könyvet... (talán Purevax, ahogy a másik macska könyvében látom tavalyról)

de akkor ezek szerint így nem tuti a védettség, ugye?

hát majd jövőre hamarabb gondolkodok

Előzmény: Wet RinR (13018)
Wet RinR Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13018

A kombinált oltás alatt csak a macskanátha+influenza+parvo (+esetleg Chlamydia) kombinációt értettem. Vagyis van kombinált+veszettség és van kombinált+leukózis oltás, de kombinált+leukózis+veszettség nincs.  Remélem, most sikerült egyértelműen fogalmaznom. Ettől persze még a kolléga dönthet úgy, hogy az összes betegség ellen egyszerre vakcináz, de semmilyen biztosítéka sincs arra nézve, hogy megfelelő lesz-e a védettség az összes betegség ellen.

Zs

Előzmény: Evicke (13017)
Evicke Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13017

szia!

 

Ennek ellenére nem véletlen, hogy pl. leukózis és veszettség ellen egyszerre védelmet biztosító vakcina nincs forgalomban. Vagyis a kereskedelmi forgalomban kapható(!), veszettség oltással is kombinált vakcinák nyugodtan használhatóak, de egyszerre több gyártmányt beadni nem érdemes.

 

én ma vinném kombinált+leukózis+veszettség oltásra a macskát. eddig megkapta egyben mindet, de azt nem tudom, egy gyártótól volt-e mind a 3. most rákérdeznék az orvosunknál, de nem teljesen értem, ill. ellentmondást érzek a lenti válaszodban, ti. hogy most akkor kapható a 3 az egyben vagy nem? ha egy gyártótól lévő van az orvosunknak, akkor beadható együtt mind a 3, de ha a veszettség elleni más gyártóé, akkor nem? jól értem?

 

légyszi pontosíts!

köszi

Előzmény: Wet RinR (13011)
Sunlight2005 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13016

Koszonom mindenkinek a valaszt, ma mar beszeltem az allatorvossal, hazahoztam a cicat - utca cicarol van szo - letisztogattam, holnap megy az orvoshoz.

zsuzsa Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13015

kiskutyánál is lőfordul, tényleg könyenn mg tudják oldanai, el kell menni vele orvoshoz és odafigyelni, hogy elgndő folyadékot igyon

Előzmény: Antisystem (13014)
Antisystem Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13014

Szia!

 

A végbél előreesése állatorvost igénylő probléma, aki vissza tudja helyezni a kitüremkedett végbél-részletet és kezelni tudja az alapbajt is. (valszeg bélgyulladást kisérő inproduktív erölködés).

 

ÜdV

Előzmény: Sunlight2005 (13013)
Sunlight2005 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 13013

Sziasztok.

 Segítségre lenne szükségem. Egy megfázástól beteg kiscicának kifordult a végbele. Mit lehet tenni? Már úgy örültem, hogy kezd  jobban lenni a megfázásból, ma végre evett is, most meg ez. :((((

Ulficsek Creative Commons License 2011.04.04 0 0 13012

Kedves Zsolt!
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Üdv.: Angéla. 

Előzmény: Wet RinR (13011)
Wet RinR Creative Commons License 2011.04.04 0 0 13011

Ulficsek!

Sokáig azt tanították, hogy sokféle betegség ellen egyszeree vakcinázni kevésbé hatásos, mint külön-külön. Ma már ez az elmélet megdőlt, igazolódott, hogy a kombinált oltások ugyanolyan hatékonyak. Ennek ellenére nem véletlen, hogy pl. leukózis és veszettség ellen egyszerre védelmet biztosító vakcina nincs forgalomban. Vagyis a kereskedelmi forgalomban kapható(!), veszettség oltással is kombinált vakcinák nyugodtan használhatóak, de egyszerre több gyártmányt beadni nem érdemes. Felnőtt kijáró macskának én általában 2-3 hetes különbséggel adom be a veszettség+ kombinált oltást, illetve a leukózis elleni védőoltást.

A védőoltást bármikor be lehet adni. Ismétlő, éves oltást akár a tüzelés alatt is, de ilyenkor gyengülhet az immunválasz, így esetleg érdemes 1-2 hetet várni (persze ha tavasszal folyamatosan tüzel a cica, akkor nem érdemes hónapokat várni). A vemhesítés előtti védőoltás hasznos, mert ilyenkor a kiscicáknak is ideális lesz a védettsége. Azonban közvetlenül a vakcinázás után fedeztetve esetleg kevesebb kiscica születik, ami egy tenyésztőnél fontos szempont lehet.

Zsolt

 

Előzmény: Ulficsek (13010)
Ulficsek Creative Commons License 2011.04.03 0 0 13010

Kedves Wet Rin R!
Az a kérdésem lenne, h. 2 dokihoz járunk és nem tudom melyiknek van igaza.
Az egyik simán beadja a cicának az oltást és a Rabisin-t, a másik nem, mert azt mondja, h. együtt beadva a kettő hatástalanítja az vakcina hatását, és olyan mintha nem is kapna oltást a kiscica. Tényleg így van ?

A másik kérdésem, h. lehet-e oltani a cicát amikor tüzel, ill. oltás után mikor találkozhat a kandúrral.
Előre köszönöm a választ. 

likuty2 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 13009

Köszönöm szépen!

 

Most nézzük macsot, nem kapott-e el valamit a kullancstól. Melyik kullancsriasztó szerrel érdemes kezelni a macskát? Amit eddig próbáltunk, egyik sem vált be. A nyakörv sajna nem használható, a sprayt lenyalja, a frontline nem használt és egy másik csepegtetőst (nevére sajna nem emlékszem) is megpróbáltunk, az sem volt jó.

Előzmény: Antisystem (13008)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.28 0 0 13008

Szia!

 

SZVSZ idegvégződés közelében helyezkedett el, vagy valamilyen bacit is bevitt a szúrás során, és helyi gyulladási zóna alakult ki...

 

ÜdV

Előzmény: likuty2 (13006)
papporsi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 13007

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál. Meg is találtam a terméket, és azonal rendeltem egyet. remélem a héten megjön, és akkor tudósítok, hogy hogy sikerült. Bár a cica nem nagyon szereti ha fésüljük, de ez ellen most nem lesz menekvés... :D Természetesen a legközelbbi hazautazásunk alkalmával az állatorvost is felkeressük, és kérjük a vizsgálatokat.

Szép napot!

Előzmény: ULAIVA (13005)
likuty2 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 13006

Sziasztok!

 

Kullancs témában szeretnék tanácsot kérni: kinti cicánk sajnos egy kullancsmágnes. (Eddig még nem segített a nyakörv és a csepegtetős módszer sem.) Már profin ki tudjuk szedni a kullancsokat belőle, egy kicsit ficánkol a macska közben, de semmi komoly. Ma viszont egy olyan fajta kullancs volt benne, amilyet még eddig nem láttunk. Nagy fehér volt (vér nem volt benne, amikor szétnyomtuk), és elég vastag bőre volt (alig lehetett szétnyomni). Ami meglepett minket, hogy amikor csak egy kicsit is hozzáértünk a kullancshoz a kiszedővel, a cica elkezdett őrült módra karmolni és harapni. Nagyon kemény küzdelem után sikerült belőle a kullancsot kikapni, de a macskát alig bírtuk utána megnyugtatni. Volt benne még egy kisebb, barnás színű kullancs is a másik oldalán, miután a fehéret először nem tudtuk kiszedni, a barnással kezdtünk, de azt simán, gond nélkül kivettük. Mindenhol azt olvasom, hogy a kullancs csípése nem fáj, és eddigi tapasztalataink alapján sem volt ilyen probléma. Miért lehetett most ez a nagyon heves reakció?

ULAIVA Creative Commons License 2011.03.25 0 0 13005

Nem a gond lényegére hat, de az életeteket könnyebbé teheti a furminátor kefe.

Itt olvashatsz róla: www.furminator.hu

 

Nekünk van, valóban csinálja azt, ami le van írva. Biztos ott is beszerezhető, ahol éltek.

Előzmény: papporsi (12993)
cicómicó Creative Commons License 2011.03.25 0 0 13004

Ez volt az év legjobb beköpése.A humán gyógyászatben TFMB szindrómának hivják.(Tudja f...m mi baja). 

Előzmény: Wet RinR (12999)
kingA Creative Commons License 2011.03.24 0 0 13003

Ez nagyállat-gyógyászatban (ló) FTMB.

Előzmény: Wet RinR (12999)
mpara Creative Commons License 2011.03.24 0 0 13002

:D

 

Megjegyzem, hasznos lehet még.

Előzmény: Wet RinR (12999)
Fülöpmami Creative Commons License 2011.03.24 0 0 13001

:)

Előzmény: Wet RinR (12999)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.24 0 0 13000

Köszi a tanácsot!

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (12998)
Wet RinR Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12999

Ennél már csak az FST-szindróma a jobb (laikusoknak: f**om se tudja)...

zs

Előzmény: mpara (12997)
Wet RinR Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12998

Én Lorinden A-val szoktam kenegetni a hiperkeratozisos felületeket, de az orr elég nehéz terület, mert rögtön lenyalja. Szóval csak kitartás: sokszor, hosszan bedörzsölve sikeres lehet. Emellé még jók a ként tartalmazó szerek is, pl. a jó öreg Det.sulfuratum FoNo. Persze ezt pár perc után le kell öblíteni.

zsolt

Előzmény: Antisystem (12996)
mpara Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12997

Tényleg szép neve van. :)

Előzmény: Wet RinR (12995)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.23 0 0 12996

Szia Zsolt!

 

OFF: tapasztalatod szerint mi jó kutya orrának enyhébb hyperkeratózisára? Maci nevű csodaebünk (ki sacckb 9 éves, kaukázusi - német juhász keverék) túrószerkezete - tényleg állandóan ás a kertben, már többször mondtam, hogy ha rá lett volna bízva az M4, már rég kész lenne - orrtükre megvastagodottnak tűnik, és gyakran kirepedezik. Télen azt hittem, a fagyos talajban turkálástól jön és majd a fagyok multával elmúlik, de még most se jött helyre teljesen. Egyébként más panasza nincs, játékos, rohangál, retteg az egyik maccstól és imádják egymást a másikkal...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (12995)
Wet RinR Creative Commons License 2011.03.21 0 0 12995

Ha már ötletelünk: pajzsmirigy-túlműködés (én először ezt ellenőrizném), gombatenyésztés, allergia (vérkép, intradermális teszt), bőrbiopszia, az ínygyulladás miatt esetleg egy FeLV+FIV teszt. Ez mindig egy hálás téma (a labornak), de sokszor az a vége, hogy nincs ok (lakás száraz levegője?), viszont szép neve van: idiopatikus alopécia.

zsolt

Előzmény: papporsi (12993)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.20 0 0 12994

Szia!

 

Nézd, szerintem elsőre azt kellene végiggondolni, hogy kajában megkap-e minden vitamint és nyomelemet, azután azt, hogy nincs-e valami olyan krónikus emésztési zavara, gyomor vagy bélbaja, amitől hiába vannak meg a kajában ezek a dolgok, mégse tudnak felszívódni. Lehet, hasznos lenne a gyomor vizsgálata olyan célból is, hogy nincs-e benne sok összetapadt szőr, ha már egyszer a macsek szőrhullatós... mert akkor ugye képes önmagát rontani, hisz a letapadt szőr okozta gebaszok tovább rontják a felszívódást... a székletet meg emésztettség szempontjából lenne talán érdemes vizsgálni, mert pl. a zsíremésztés zavara és emésztetlenül ürített zsír viszi a zsírban oldódó vitaminok jó részét is, meg ilyesmi. Ha ezek rendben, akkor leginkább allergiás alap vagy hormonális ok játszhat...

 

ÜdV

Előzmény: papporsi (12993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!