Keresés

Részletes keresés

MyaVall Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1477
Szia Béla (ismét) :)

Ne parázz semmiképpen sem a gyantától. Amúgy meg parázni jó, nemdebár ?! ;)
Hát hogy kinek mennyire ritkul, az tök változó.
Ha pl. már régóta borotválkozol, akkor nehezebb is gyantázni, fájdalmasabb is (no para), és lassabban lehet elérni a ritkulás folyamatát is. A borotvától - de gondolom észrevetted már - nagyon megerősödik a szőrzet, és több is lesz ugyebár... sajna.

Az a nagy helyzet, hogy tényleg adottság szerintem de olyannyira kiritkul jó esetben (megjegyezném; CSAK HA KITARTÓAN GYANTÁZOL, SEMMI BOROTVA MERT SIETÜNK VAGY HAMA-HAMA...)
Szóval alig alig pár szál, mint a babahaj, vagy babaszőr (fujj ez hülyén hangzik), szóval pihe-puha pár szál eltévedve....
Általában ott bűnöz mindenki, hogy pl. most is nyár van, többet vagyunk "lemeztelenedve" és gondoljuk, na hamar gyors végigsimítom a borotvát, mert már látszik, hogy nő, de még nem gyantázható, meg a fas....-m szenvedjen stb..stb..

Szóval amit mondjuk kb. 3-4 gyantázással elérsz, (fú már ritkult, fú ez tök jó ...)azt 1 borotválással romba is lehet dönteni!!!
Aztán elérünk oda, ha kitartóak vagyunk, beszéljünk mondjuk 6 hónap-12 hónap intervallumban, hogy már nem is érzel fájdalmat (mert mazochista lettél :),
nagyon ritkán kell gyantázni, és amikor kinő sem idegesít, viszket, szőrtüszős, és NEM BÖK!!! Ez még a lányoknak is előny ugye, nem piri a száj körül meg máshol sem he-he-he.
Talán ez is fontos azért.

A hol vagyok stbb.,, e-mail-ben!

Üdv: Mya. :)
Előzmény: Béla1007 (1474)
MyaVall Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1476
Szia Béla!

:) nem haragszom. Végül a maya sem rossz. Sőt már egyre jobban tetszik. He-he.
Majd mindjárt válaszolok a köv. is!

:)
Előzmény: Béla1007 (1472)
MyaVall Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1475
Jajjhhh. igen-igen, s a borotvától???!! Már másnap. Vagy aznap. Nem??!!!
A hosszútávú siker reményében, én akkor is gyantapárti vagyok :)

Nehogy félre érts, nem vitázni akarok, csak cümmögtem nahh.

:)
Előzmény: Törölt nick (1470)


Béla1007 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1474

Szia Mya !!

Kösz szépen a válasz.Írtam neked a volf-os címedre.

Le kéne gyantázni de parázok:(((

Azt mond meg légyszi hogy ha valaki gyantáz akkor annak mennyire ritkul ki a szőre??tehát mennyire majdnem végleg szőrtelinít a gyanta??

Dunaújváros mellett vagyok és te ??

Köszi

Béla

MyaVall Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1473
Szia Béla1007!

Nem vagyok kozmetikus :( Csak lelkes gyantázó :):):) stb-stb.
A lézeres szőrtelenítéssel a tapasztalat a következő:
Nem elég egyszer menni, kb. 5-6 * meg kell ismételni a műveletet. És állítólag nem is annyira "örök", mint ahogyan mondják. Amúgy személy szerint nem próbáltam ki, mert csak lehúzásokat hallottam róla ismerősöktől, illetve azt, hogy annyit nem ér az egész, mint amennyibe kerül. De hozzáteszem, hogy nem saját tapasztalat, és nem ítélkezés, csak egy vélemény! Lehet nincs igazam.
Amúgy ha olyan helyen csinálják, ahol nem extrém a szőrzet, tehát nem túl durva, erős sűrű, ott azért hatékonyabb is lehet akár. Aki régóta borotválkozik és ettől "elfajultak" a dolgok, semmiképpen nincs olyan eredménye, mint a "pihe-puha" szőrikénél.
Amúgy a gyantázásra visszatérve, szerintem el lehet érni azt az eredményt, hogy nagyon ritkán kelljen az embernek hozzányúlnia, és ha van is elpuhul, ritkás, és nem feltűnő. Persze nem egy-két hónap alatt, hanem rendszeres gyantázás után. Ahhoz, hogy a szőr ne növekedjen soha a nemkívánt helyeken talán tényleges sejtpusztítást kellene elvégezni. De erre azt hiszem senkinek nincs ingerenciája :)


Üdv:) M.
Előzmény: Béla1007 (1471)
Béla1007 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1472

Jajjjj!!

Bocsánat !!

NEM MAYA hanem MYA Bocsi

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1471

Szia Maya !!

Te kozmetikus vagy ??

 

Más: esetleg a lézeres szőrtlenítéssel van valakinek tapasztalata?

Köszi

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1470
Nekem gyantázás után 10 nappal kezd nőlni,úgyhogy ne várjatok hosszantartó simaságra.
Loncsár Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1469
Osztom Mya véleményét.

:)
Előzmény: jason1 (1467)
MyaVall Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1468
Szia Jason!

Szerintem hívj fel egy pár kozmetikust, és kérdezz rá konkrétan. Örülnének neki 1000 % mint már mondottam vala. :)


A segítő kéz messze van sajna, de gondolatban veled vagyunk nagyon is :)

Előzmény: jason1 (1467)
jason1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1467
MyaVall és Loncsár! Szóval valamelyikőtök tud ajánlani valakit a megkopasztásomhoz? Esetleg segítő kezet?  ;)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.21 0 0 1466
Javaslom,hogy vágj bele,ne félj tőle!Én mindenhol gyantátatom,fáj de kibirható.Nekem nem fáj kevésbé ha gyakrabban csináltatom és nem is ritkul,de legalább nem vagyok borostás.Sajnos erős szőröm van ezért viszonylag gyorsan visszanől.
Előzmény: jason1 (1465)
jason1 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 1465
Hali! Nem tudom olvastad-e az előzményeket, ha nem,akkor most megírom, hogy szeretném én is gyantáztatni magam. Mennyire "pokoli" a dolog, ki lehet bírni, ha sokszor csinálod már jobb érzés? Bocs a sok kérdésért, de gyűjtöm a bátorságot! :)
Előzmény: Törölt nick (1464)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1464
Pár nappal gyantázás után.
jason1 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1463
Szia Loncsár! Még nincs veszve semmi, esetleg te is tudsz valami megoldást javasolni? ;) Örömmel venném! szia
Előzmény: Loncsár (1460)
jason1 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1462

Szia! Örülök, hogy nem vagy messze, ez azt is jelentheti, hogy tudsz nekem segíteni a megvalósításban? Már igen csak növő félben van, jól jönne egy szakértő kéz, aki segít nekem! ;)

Írj, ha tudsz megoldást! Puszi

Előzmény: MyaVall (1459)
manuskaqa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1461
én nem merem ide kirakni, csak linkelni: kuki
Loncsár Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1460
De mekkora hülye vagyok, hogy nekem köszönted meg, és nem én válaszoltam!!!
Basszus!!

:)
Előzmény: jason1 (1458)
MyaVall Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1459
Szia!

Nem vok messze - Fejér - ismerős vagyok arra is szerencsére ;)
A hossz, mely mm-ben értendő kb. 5. Lehet kisebbet is lerántani, de nem javaslom. Végülis kivitelezhető, csak eredménytelen lehet. Fele kijön, fele nem, ráadásul csak a bőröcske sínyli meg. Szóval sajna a borostára nem a legjobb, de ha már puhult a szőr (és idővel már csak pár szál lesz :) ) nem gáz kivárni a fél centit szerintem.
Jahh, hát és a csipeszt ne felejtsd magad mellett tartani. Ami nem jön ki a gyantával, az marad csipeszúrra!!! Jó ám nagyon ;) faaaahhh.
Azt elfelejtettem írni, hogy olajat is vehetnél magadnak. Mármint vannak kifejezetten gyantázás UTÁNI olajak (he-he) de nem kell feltétlen ilyen, megteszi bármilyen babaolaj.
Ez is csak azért kell, mert ha nem jön le szépen "bűrkéről" az anyag, akkor olajjal lehet a leghatékonyabban eltávolítani. A többit a fantáziádra bízom ;)


Puszi. :)
Előzmény: jason1 (1458)
jason1 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1458

Szia!

 

Aranyos tőled, hogy segítenél. :)

Pesten vagyok. Nem vagy erre felé ismerős? ;)

Egy kérdés még: meddig kell hagyni nőni a bozontot, hogy eredményesen lehessen kiiktani?

Köszi, puszi!

Előzmény: MyaVall (1456)
Red Eagle Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1457

"A zacsiborotválás az nekem olyan mint az arcszőrzet borotválása...."

 

Na és a megvágás veszély ? Gyantázásnál olyan nincs.

Előzmény: Törölt nick (1413)
MyaVall Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1456
Szia!

Bizti tudok, de megmondod, hogy hol szeretnéd ezt "lerendezni"?
:)
Lehet láthatnám a megyét, ilyesmit, de nem nézek most utána..
Szóval, ha nem is városnév, de megyét mondasz?!
Lehet én tök máshol vagyok :)

Amúgy szerintem minden kozmi szívesen fogad pasikat! ;) Ki az a hülye, aki nem?!

Üdv :)
Előzmény: jason1 (1455)
jason1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1455
Köszi az infókat Loncsár, szuper lesz, bele is vágok amint csak lehet. Nem akarok mohónak tűnni, de nem tudsz ajánlani egy jó kozmetikust, aki foglalkozik intimgyantázással és fogad fiúkat is! ;)
Loncsár Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1454
Szia!

Azt gondolom, hogy a gyantát mindenképpen érdemes kipróbálnod. Ritukul a szőr tőle, gyengül, vagyis nem sörte fog helyette nőni idővel, és lassabb szőrnövekedést is eredményez.
Létezik már konkrétan érzékeny bőrre való szer, de mindenképpen javasolnám, hogy először kozmetikussal csináltasd meg. Ott megfigyelheted mi a technikája, hogy ne fájjon, hogy ne legyen véraláfutásos, és érdemes megkérdezni tőle, hogy melyik márkát javasolja a te bőrödnek.
Ami szerintem egységesen bevált: Alveola gyantapatron (rózsaszín való érzékeny bőrre) - de lehet már más is azóta. Ez egy hengeres - görgős kütyü, amit lehet mikróban, forró vízben is melegíteni, de javaslom a gép megvásárlását hozzá, ha már gyakorlottabb vagy, nem kerül sokba.
A patron kb. 500 Ft, a gép hozzá 3000 körül van.
A mennyiségét illetően jó sok fazonírozáshoz elegendő lesz 1 db patron.
Ha vásárolsz szólj, hogy fazonhoz lesz, és könnyített kisebb görgőfejeset fognak adni.
A letépéshez használj vászonanyagot (pl. régi rossz lepedőt felszabdalva) ne pedig vásárolható papírt. Az sokkal jobb, "finomabb", és gazdaságosabb is mindenekelőtt.
Ha tépsz, akkor a szőr növekedésével ellentétesen, és mindig csak keskeny sávokban, a bőrt megfeszítve! Így kevésbé fájdalmas.

Sok sikert :)
Jahh, és ha érzékeny maradsz így is, vagy akár a borotvától. Egy krém: Csipkebogyó gyantázás utáni nyugtató krém (vagy balzsam?!). Pumpás doboza van, kb 500 ml, évekig elég lesz, és baró nagyon. Tutti, hogy nem jönnek azok a ronda szőrtüszők és egyebek...


Üdv!:)
Előzmény: jason1 (1453)
jason1 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1453
sziasztok! Kb. 10 éve borotválom  magam rendszeresen, de kicsit érzékeny a bőröm.  Kipróbálnám a gyantát is, de tartok tőle. Van már vkinek tapasztalata ilyen téren, megoldhatom magam is otthon, vagy szakembert keressek? Írjátok meg nekem légyszi a tapasztalataitok! Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1452
Igen teljesen szőrtelen vagyok,általában borotválom,de néha gyantáztatni is szoktam.
azsit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1451
és most szőrtelen vagy?Teljesen? Gyantázod? Vagy borotválod?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1450
Én is 12 évesen kezdtem borotválni,de én már akkor is szabadulni akartam tőle.
Előzmény: Törölt nick (1449)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1449
Kiskoromba (12 évesen) azért loptam el faterom borotváját, hogy minél hamarabb nagy szőrök legyenek rajta. Most borotválom, hogy ne legyen szőrös. Ki érti ezt?
vipboy Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1448

Én nem tolom le teljesen kopaszra!

1 mm es...és fazonra van vágva!

:)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!