Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ruppy Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1400
Eclipseboy_

Wellcome on board! ;)

figuramatyi Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1399
Eclipse

Más gond eddig nem volt a kocsival. Majd lesz:::))) És téged nem izgat fel az ///M3??

Toms

És a vámosok tutik? Lehet velük egyezkedni?

hzolee

avantinál mindig van 98 ólmozott. de ez gyöngyösön van

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1398
hzolee!

Pontosan így van, az ember kötődik a kocsijához, nem szivesen adja el. Pláne hogy tudja mennyi időt, pénzt ölt már bele. Én mikor eladtam a Lancer-t, a vevő kijelentette, hogy majd visszarakja a gyári kormányt, leszedi a fóliát, stb, ezek után alig akartam neki eladni.

hzolee Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1397
Eclipse: 650-ert mar eleg jo lehet. (esetleg gyari GT) egyelore nem allok at. eloszor a lada legyen olyan, amilyennek elkepzelem. (10 alatt szazon). aztan ha kielveztem es mar inkabb nyug mint orom, akkor csere. egyelore hozzam van nove, olyan lenne eladni, mint elhagyni egy not. te nem igy vagy vele?

mas. Avanti? 98-as olmozott? ez komoly? "szokott lenni", vagy ez csak a kifuto keszletuk? hol van pesten avanti kut? (lada az olmost szereti)

z.

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1396
hzolee!

A Képes Autó extrában van egy 2.0 literes Capri, állítólag gyönyörű állapotban (a képen tényleg jól néz ki) kb. 650.000Ft-ért

hzolee Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1395
figura: no tervezi a kipuffot, ez jo. a kipufogo valahol egy fallikus szimbolum (mint a gumiabroncs-vastagsag).
z.
hzolee Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1394
Eclipse, a szponzor apucik ilyenek. Tovabbmegyek: a nem-szponzor apucik is ilyenek. En atlagosan havonta 30-50E ertekben rakok ra valamit (motor 65E, lakat 105E, kipuff 30E, szuro 18E, majd a futomu ~40-50E, es ilyenkor fel oran keresztul kapom a savat, hogy adnam inkabb el, es vennek valami olcson fenntarthato kismeretu (jaj, nekem a lada is kicsi!!) nyugati kocsit.
:-)
nem ertik ennek az alakitgatasnak a szepseget :)
(nyugati auto (pl capri) ilyen mervu felujitasat meg nem birnam penzzel.)
z.
kenguru Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1393
Nem tudom, én egy Citroen márkaszervízbe vitettem volna, mert az a számla elfogadható a cégemnek. (motor elektronika csere :)
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1392
kenguru!

Hol csinálják ezta chip-tuningot? ATC?

kenguru Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1391
Toms!

A lengéscsillapítót a Kárászytól rendeltem, úgy tűnt elég korrket kínálatuk és áraik vannak. Tel:3498193 Volt egy másik cég is, de azt hiszem az is tőlük hozza: Kosák Nemtommi. Tel: 2857583

A chiptuningot el kell halasztanom, mert a jóember meg elment 3 hét szabira. Istenemre megyek én is. Egyébként 50+ÁFA a chip, 10-15 +ló. Előtte és utána is fékpados teljesítménymérés, ami nélkül mondjuk bele sem mennék. Nem tolják ki a leszabályozási fordulatszámot, ami külön előny. Már csak az kell, hogy igaz legyen, és benne LEGYEN.

Toms Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1390
Eclipseboy!
Ezek a "szponzor" apucik, már csak ilyenek. Nekem is mondta 1000-rel, mikor megvettem a gépemet, hogy miért nem egy alig használt 1.0-ás Corsát, vagy egy Suzukit (!?) vettem. Ők más szemmel nézik a világot.

figuramatyi!
Hivatalosan nem lehet kannában áthozni benzint a Szlovákoktól. Én is csak akkor szoktam ha ismerős van a határon. (van egy pár haver vámos ismerős) Sőt naponta csak egyszer mehetsz át tankolni! Régebben úgy csináltuk, hogy átmentem, megtankoltam, itthon leszívtuk, majd megint átmentem. Most már ez se lehet.

kenguru!
Te hol vetted a lengéscsillapítoidat? Enyém is kezd gajra menni és nem igazán tudják (vállalják) újra keményíteni.
Tom

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.21 0 0 1389
figuramatyi!

Örülök, hogy újra itt vagy és megy a géped. A sztrádákon eddig is drágább volt a benzin vagy 2 forinttal. Az említett problémán kívül egyébként nincs gond a géppel?

figuramatyi Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1388
a kipufogót majdnem elfelejtettem

A kolléga akinek szintén ///M3 van mondotta, hogy nagyon hangos a gépe, kellene valami jó dob. Na talált is egy törött EREDETI dobot. Feltették, kipróbálta, és láss csodát: az autó kultúrált halk, és esküdözik égre földre, hogy jobban megy a halk gyárival. Aszongya tudnak valamit a motorsportgéembéhánál! Csak eredetit!!!
Ja, és egy no tervezi a BMW-k hangját egy jó ideje::::)))

figuramatyi Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1387
Jó BMW-t mindenkinek!

Most érkeztem vissza kalandos magyar körutamról. Ruppy után elmentem Gyorbe és másnap indítanám a kocsit......hát kiderül, hogy beszarás elott az 1-es 4-es befecskendezo. Fél óra tologatás után beindult 2 hengerem, de semmi több. Na gondolkodás, és emlékszem, hogy mondta a versenyzoszerelom: meg kell ütögetni és elindul. Elindult. Másnap mégegyszer megcsinálta ugyanezt, de már nem hatott meg. Ezek után vettem az ÖMV kútnál befecskendezo tisztítót és azóta megy. Na ennyit a német tekknológiáról::::)) De ennek ellenére szeretem a kocsit mert brutális.

Na egy keveset a benzinrol. Teljesen meglepodtem amikor láttam, hogy az autópálya mellett 2-3 forinttal drágább a benzin mint 5!!! km-rel arrébb. Ez egy ÖMV kút volt. Kiváncsi voltam mi a helyzet a MOL kutaknál. Na az annyuk k..va sz...git, ezek is drágábbak a pálya mellett. Kénytelen voltam az ESSO-nál venni a 95-öst 185 Ft-ért.
Érdekelne, hogy át lehet-e menni a szlovákokhoz kannákkal, mert akkor megérné még Gyöngyösrol is átmenni. Az oktánszámról annyit, hogy a 325 ivánom a neki rendelt 98-assal érte el a gyári 216km végsebességét. Méghozzá 98 ólmozott benzinnel. Ez tudomásom szerint csak az avantinál van.

Az a bizonyos ///M3 ami a képesben van Gyöngyösön található, és sietnie kell a leendo tulajaspiránsnak mert éppen mennek megnézni a pesti versenyzoszerelo barátomék. Én csak ajánlani tudom az ///M-et mindenkinek. Ez az a kocsi amihez értenek szinte mindenhol. Van hozzá minden amit csak akar az ember. Sportdugó, vtengely, rugó stb. Bármikor rádobnak 30-40 Le-t a szériára.

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1386
Ruppy!

Ezek szerint már kiderült mi az a ram-air. Egy cső a légszűrőhöz.

hzolee!
Azt nem tudtam, hogy nem kaphat vizet, pedig én pont lentről akartam felvezetni. Ezek szerint valami mást kellene kitalálnom. Bár nem tudom, hogy ha meg van hajtva a cső, akkor fel tud-e jutni a víz. Ráadásul a légszűrőn is megtapad és talán annyi víz csak extrém esetben kerülhet a motorba.

Most mindenestere magam alatt vagyok a kaszni torzulása miatt, ahogy nézem tényleg lehet benne valami, de csak a motortérnél van talán deformáció, hátrébb semmi. Holnap elviszem a Mitsubishi szervizbe hátha mondanak valami okosat.

Most nézegettem a Képes Autó Expresszt, van benne vagy 3 db 325-ös (többek közt egy Hamann tuningos, meg egy 200Le-s), még pénzem is maradna. A fene se gondolta, hogy a 325-ösök ilyen olcsók. Van egyébként egy E30 M3 is 86-os 1,39 millióért. Még az is kijönne az Eclipse árából. Talán a hétvégén beszélek "szponzor" apucival mi legyen. Bár biztos azt fogja mondani, hogy vegyek egy alig használt Corsa-t, vagy valami hasonlót :-(((

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1385
Van-e valakinek tapasztalata a V-Power95 el?
Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1384
Nekem van gégecsövem (d=15cm), akit érdekel!!!
A benzin kb. 40 Ft a többi adó, aminek egy része belemegy az útalapba, csak az a baj, hogy ez nem látszik ld. M7!!!
Tom
sixkiller Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1383
sziasztok,

van egy elado E30 320i 1983-as bombolom, teljesen rendben van,
egy lanye volt, eddig automata(juniusig) tiszta, utesmentes, de kell
a penza masik kocsimhoz.....ugyhogy tessek csak tessek...ar:550.000

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1382
Kevin

Katasztrófa:-((

Kevin Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1381
Ruppy!
A benzin fogyasztói árának 75%-a a különböző adónemekből tevődik össze.
Kevin
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1380
hzolee

Én az OBI -ban láttak elég jo képességü harmonikaszerü csövet belül acélhuzal merevitéssel. A légelszivok poca körül. Én egy ilyennel vezettem a hideglevegöt a légszüröházba. Amikor kész lett a csövet lefujtam feketére. Igy nem ciki a látvány sem.

hzolee Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1379
az a harczi helyzet, hogy én nem tudnám honnan vinni a hideglevegőt a ram-air-hez (a hűtő meg a lámpák elfoglalják az egész elejét). Alulról pedig NEM szabad, mert felszippant egy kis vizet mikor esőben belemész egy tócsába - és tönkremegy a motor, miként a HIXautó-n is írta egy Renault tulaj. A víz nem-is-tom-micsinál, de akkorát terhel a motoron (ja,a vízgőzt nemigen bíja összenyomni vagy mi), hogy hajtókar görbül, csapszeg nyíródik, stb. Szóval ha csinálod a nyílást a gégecsövednek, erre figyelj. Gégecsövet a Jókai utcában (V vagy VI ker) a Nefelejts autósboltban láttam! (bazinagy, biztos jó lenne neked!) - vigyázat, 2 Nefelejts van az utcában, az elsőben vannak az autófestékek helyszíni keveréssel is akár, a másikban az alkatrészek.
Én inkább veszek egy pár fasza kopoltyút, a karbi oldalán kivágom a gépháztetőt és ezt odaszerelem, alája terelőlemez a víz miatt, télire pedig bezárom a lukat egy másik lemezzel. A gépházon a túloldalra szimmetrikusan szerelem a párját, de ott nem csinálok likat, mert ott az elosztófej van, meg mindenféle elektronyos dolgok: ott csak befestem a kopoltyú rácsai alatt levő részt mattfeketére. ez elég jó lesz, nem?
vajon a kocsi színére kellene fújni (fehér), vagy inkább pl metálkékre? és akkor 1-2 egyéb műanyagcuccot (rács, tükör) is ilyen színre.....
z.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1378
Eclipseboy_

Mi az a ram-air?

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1377
Eclipseboy_

Egyszer valahol mintha láttam volna, hogy egy liter benzin kb 60 Forintba kerül és a többi adó:((((((((((

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1376
Ruppy!

Jól mutat szépen be van foltozva és szegecselve. Majd ha lesz időm csinálom a ram-air rendszert.

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1375
Ruppy!

Legalább arra gondolj, hogy így ahazai ipart támogatod(támogatjuk). :-)))

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1374
Eclipseboy_

Hogy ál a MADMAX-es légszüröházad?

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1373
Toms

Elég nagy tura lenne egy tankolásért. Sajnos nekem marad a méregdrága.:(

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1372
Toms!

Már csak hétvégenként megyek Vácra a családi házba, egyébként én is pesti vagyok. Egyébként tényleg megérné még így is.

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1371
Eclipseboy!
Szerintem Vácról még megérné kimenni. Számold csak ki! 134Ft/liter és Vác-Szlovák kút oda-vissza kb. 70 km.
Hosszabb távon mindenképpen!

Ruppy! Bp-ről már nem annyira :-(
Tom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!