Keresés

Részletes keresés

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22943

Szia Afinta.  Akkor amit irtal az azt jelenti hogyha hatasos volt a kezeles akkor az immunvalasz gyengebb lesz vagyis a wb atmegy pluszbol negativba v ketesbe ?

Szerinted hogyan lehet megallapitani h egy lymos meggyogyult?

 

Előzmény: afintha (22938)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22942

Bennem pedig az a kerdes merul fel, hogy valos-e az AB kura utan a pozitiv ellenanyagreakcio.

Előzmény: boxerkutya (22939)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22941

Hát akkor valamit rosszul csinálok. Vagy nem az a baj, hogy a hangom most Tina Turnerre hajaz? :)

Előzmény: Törölt nick (22937)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22940

En alaposan elolvastam a cikket es engem egyaltalan nem gyozott meg.

 

A bemutatott kepek es adatok alapjan nem vonhato le az a kovetkeztetes, hogy a borrelia ciszta formaban megbujna a szervezetben. Az pedig kifejezetten riaszto, hogy sok mas egyeb betegseg (Pick, Alzheimer, Parkinson, stb) szovettani jellegzetessegekent a borrelia cisztakat jelolte meg a szerzo. Azok ugyanis sem forma, sem meret, sem feherjeosszetevok alapjan nem feleltethetoek meg a spirocheta cisztanak. A norveg munkacsoport immunogold-elektornmikroszkopos kepei szerintem nem meggyozoek, a 0%-os PCR szerintem komoly erv az ellen, hogy az agyvizben (liquorban) nem bujik semilyen spirocheta.

 

Tovabbi vizsgalatok szuksegesek.

Előzmény: Jesurun under Lyme (22922)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22939

A lyme-nál nem így működik . Az antibiotikum kúra után erősödik fel az ellenanyag termelés. Ezért sokszor csak ekkor tud valaki pozitív eredményt produkálni.

Előzmény: afintha (22938)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22938

AB utan 3-4 hettel mar nem feltetlenul pusztulnak a bakteriumok, mert addigra mar ltalaban nincs ertelmezheto mennyisegu AB a szervezetben. Vannak olyan AB-k azonban, amelyek feherjeszintezist gatolo hatasuak, es igy ha mar egyszer bekotodtek a megfelelo helyre, akkor ott egeszen addig kimutathatoak, amig az enzim le nem bomlik. De ilyenkor sem mutathato mar ki AB a verbol.

 

Az AB kezeles hatasossaga talan ugy ertelmezheto, hogy a bakteriumok eltuneset kovetoen a bakteriumra adott immunvalasz erossege csokken.

Előzmény: hornet599 (22924)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22937

Kétségtelen, hogy egy férfi előnyben van a csinos kislányoknál. De én nő létemre is kiudvaroltam belőlük, az enyém nagyobb érdem.:-)))

Előzmény: Törölt nick (22935)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22936

Nekem meg visszahívást ígértek, de még azt sem kaptam meg, nemhogy leletet. Pedig én is szépen kértem, csak úgy látszik, nem eléggé. :) Még keresik a gépben, valamiért sosem találják.

Előzmény: Törölt nick (22935)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22935

Nekem is elküldték. Csak szépen kértem... :)

Előzmény: Törölt nick (22934)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22934

Nekem kiküldték emailen, de az aláírás nélkül. Az aláírtat meg megkaptam amikor mentem a doktornőhöz.

 

Konikrétan az aláírás nem érdekelt.:-)))

Előzmény: Törölt nick (22932)
hornet599 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22933

Ha istenhegyis, akkor nem. Vagy postán, vagy személyesen tudod átvenni.

Előzmény: Törölt nick (22932)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22932

e-mailen sosem szokták megküldeni nektek?

Előzmény: Törölt nick (22931)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22931

Szerintem ma már megérkezett az értesítő, csak dolgozom, és sajna egy nap sem érek úgy haza, hogy fel tudjam venni, úgyhogy lehet, hogy felhívom őket, megkérdem mostmár, hogy melyik napra várhatom. Hú, én is nagyon kíváncsi vagyok már :)

Előzmény: Törölt nick (22930)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22930

Mikorra lesz meg a wb eredményed? Nagyon kíváncsi vagyok!

Előzmény: Törölt nick (22925)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22929

Szerintem ez a nagyon nehéz, mert legtöbbünknek a herx tüneterősödésben nyilvánul meg. De én is úgy gondolom, hogy 2-3 ab kúra után érdemes még a tünetek megléte esetén is várni, esetleg alternatívokkal próbálkozni, mert nem biztos, hogy a többi ab kúra hoz eredményt.

 

Azt nem hiszem, hogy 3-4 héttel az ab-nak még van hatása a szervezetben, de az valóban lehet, hogy az immunrendszer öldökli őket. Ilyenkor érdemes még wb-t csináltatni, megnézni az IGG-t.

 

De érdekes, mert én meg az vagyok, aki soha semmit nem kapott el az elmúlt 5 évben, ahogy Mountain Dew által betett orvosi cikkben is volt, olyan mintha az immunrendszer erős csendőrségként a borellia miatt felügyelt, aztán ráunt, mert ezek a dögök a sejtekben voltak, és utána jöttek a lyme tünetek csőstől.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22927)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22928

Ha írt nekem valaki mailt,akkor ismételje meg,mert az összes bejövő levelem eltűnt.

Inkább nem fűzök hozzá semmit,hogy hova...

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22927

Attól,hogy az AB-tól felerősödik az immunválasz. Emlékezz vissza nekem az első WB tesztem +/- volt. Az AB kúrák utáni meg egyértelműen +. Az előző 5 évben minden légúti nyavalyát elkaptam,az AB kúrák óta semmit. Ahogy megszűnik az AB hatás elkezd előbújni a dög a rejtekéből és az immunrendszered most észre is veszi. Ezért vagy rosszul. Ha félre értelmezed a tested jelzéseit és mindig újabb és újabb AB kúrákat kezdesz,azzal is elcseszheted...

Nagyon fontos lenne a szétválasztani a herxeket a betegség tüneteitől. Szerintem ez a titok nyitja.

Előzmény: hornet599 (22924)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22926

Viszont napok óta visszatérő lázam van, pl. még ma reggel is ilyen állapotban megyek dolgozni. De még ez is jobb, mint a lyme tünetek, az a durva :)

Előzmény: Törölt nick (22925)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22925

Én azért azt gondolom, hogy ez a sok AB hetekkel később még jelen van a szervezetünkben valahol. Ez lehet az egyik ok.

Én pl. baromi félve írom már le, mert aztán mindig fordul a kocka, mire legépelem, de napról napra egyre kevesebb a lyme tünet. Tegnap nem volt egy rángás sem. Most vagy a "lázterápia" hatott, rásegített, vagy amúgy is tisztulna már a szervezetem. Amit csinálok: nagy dózisú C vitamin, és emellé 3-4-5 féle gyógytea egy nap, a zsálya is köztük van. Lehet, hogy aztán majd rosszabbodik a helyzet, de az is lehet, hogy javuló tendencia lesz.

Ha úgy van, ahogy mondod, hogy a kúra után hetekkel még döglődnek a bacik, akkor simán lehetünk most még attól rosszul, és nem a kúra volt eredménytelen. Szóval van remény.

A másik lehetséges ok pedig: Magát a mechanizmust úgy tudom elképzelni, hogy ami nem pusztul el, annak is sérül valamije, a fejlődéshez szükséges életfunkciók nem teljesülnek, és egy darabig döglődik, majd végképp feladja. S ez az, amihez még hetek kellenek a kúra után.

Előzmény: hornet599 (22924)
hornet599 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22924

Meg valaki magyarázza már el nekem, hogy AB után 3-4 héttel vajon mitől pusztulhat a borrelia? Dokik azon a véleményen vannak, hogy kúra után 2-4hónapig is tarthat, mire látszik a kúra hatásossága, addig lehetnek rosszabbodások, mert pusztulnak a spirochetak. De mitől, ha az antibiotikum már rég távozott a szervezetből??? Ez nekem nagyon nem áll össze. 

Előzmény: hornet599 (22923)
hornet599 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22923

Most jobb a helyzet kicsit, bár régebben is mindig az volt AB után, hogy két napig nagy a tré, aztán egy-két nap jobb. Társfertőzésekről nem tudok még a yersinián kívül, de az a neurós dolgokba valszeg nem zavar bele. Balaicza "felírt" egy csomó vizsgálatot, amin megnézhetünk pár dolgot, de félek, hogy megint csak pénzkidobás lenne :(

 

Előzmény: milla10 (22813)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22922

Szia Afinta. 

Koszonom a kiigaztast. 

Csak futolag olvastam at a cikket de nekem nagyon meggyozo volt. 

Teljesen bepanikoltam a big pharma - tol :(

Szerencsere engem egyenlore nem erint a panik betegseg de vannak itt paran akik kuszkodnek egyes  panik jellegu tunetben. 

Mondjuk az MS megint mas.  

Sajnos az bizonyitott h a lyme nak vannak komoly idevrendszer tunetei. 

 

Előzmény: afintha (22908)
illatos-fű Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22921

Hm...

Ha nekem most azt mondanak, hogy azt kell atelnem amit neki het even keresztul. Akkor siman kidobnam a kukaba a dopamint, es kernek inkabb egy nagy adag morfint es lemondanek arrola het evrol.

Előzmény: afintha (22920)
afintha Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22920

Dopamin potlas nelkul valoszinuleg meg kevesebb idot tudtatok volna egyutt tolteni.

Előzmény: illatos-fű (22919)
illatos-fű Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22919

Az adatok nagyon fontos dolgok, csak neha siralmasan tehetetlenek.

Amikor vegigneztem egy kozeli ismerosom halaltusajat, ami nem csak par napos volt...

Parkinson korban szenvedett.

Sajnos a dopamin potlas csak ideig oraig csokkenti a tuneteket, a fobajt valahol mashol kell keresni. De en sem tudom hol.

Előzmény: afintha (22917)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22918

Szia Gabomara,

 

Nekem is bebarnult a nyelvem a Supplin szedés 8. napján.(candida) Beecseteltem most Glycerinummal, jó hogy készültem és volt itthon. Neked megoldotta a problémát? Beszéltél azóta a doktornővel, mondott mást rá? Holnap megyek a háziorvoshoz, akkor íratok vele szert, ha kell.

 

Köszi,

Előzmény: gabomara (22520)
afintha Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22917

Ahogyan a gyermekbenulasnak is tujuk mar a okat/mechanizmuast/megelozesi lehetosegeit, ugy a korabban felsorolt betegsegere vonatkozolag is egyre tobb az adat.

Előzmény: illatos-fű (22916)
illatos-fű Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22916

Igazad van nem egyetlen ok, csak eppen megfoghatatlanok, ez a kozos bennuk.

Ilyenkor eszembe szokott jutni a gyermek benulas es a szabin csepp, mennyire felelmetes betegseg volt nehany evtizeddel ezelott is.

 

Előzmény: afintha (22915)
afintha Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22915

SM-nel minden karosodik. Az erzekelesert felelos idegrostok is, es a mozgatasert felelosek is. Pl. szaglas elveszetese az egyik elso jele lehet SM-nek.

 

A Parkonson kornal a dopamin termelo sejtek karosodasa tortenik.

 

Az ALS-nel megint mas dolog.

 

Szerintem azert olyan "misztikusak", mert a legkevesbe tudjuk a sajat szemunkkel megvizsgalni az idegrendszerunket. pl. A bor jobban lathato es vizsgalhato.

Rengeteg kulonbozo idegsejttipus van, es ezek mindgyike megbetegedhet, es ez okozhat specifikus tuneteket.

 

De nincs egyetlen ok, ami mindegyik elterest magyarazhatna.

Mint ahogyan nincs egyetlen oka a daganatos betegsegeknek sem. Ahany daganattipus, annyi ok.

Előzmény: illatos-fű (22914)
illatos-fű Creative Commons License 2015.01.04 0 0 22914

Koszi a valaszt.

SM nel a mozgas korlatozodik inkabb, ugye?

A parkinson kor pedig egy harmadik eset.

Az ALS meg egy negyedik.

Nekem megis olyan egyformanak tunnek abbol a szempontbol hogy megfoghatatlan okbol keletkeznek, misztikusak es vegul is mindegyiknel idegsejtek karosodnak.

Előzmény: afintha (22913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!