Keresés

Részletes keresés

Ephedrin Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18107

Úgy kell annak aki háromnegyedszáz ajrót képes kifizetni egy napernyőért naponta!!! Részemről a gucsó, és repeszteni a vadstrandra!!!!!!!!!!!!

Előzmény: fityók (18106)
fityók Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18106

Nem épp jó hír,de közzéteszem: http://www.nyarilap.hu/tengerpart/montenegro/3152-montenegroi-elitstrand-75-euros-belepvel

                                        

wickedart Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18105

nagyon szépen köszi a választ, megpróbálunk rendesen viselkedni :-) holnap indulás, juhéjj :) úticél Ulcinj! és a többiek...

Előzmény: Goran Markovic Reloaded (18102)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18104

Addig örüljetek, mig mehettek, volt időszak, mikor se be, se ki. Hát be kell tartani ami ott előírt a másik országban, és kész.  Mindig ez a rohanás......

Tristan60 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18103

Hazafelé valszeg csak Splittől megyünk autópályán, mert a környéken alszunk 3 éjszakát. Addig meg elporoszkálunk a Magistralén. :)

Előzmény: kapiksz (18101)
Goran Markovic Reloaded Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18102

Wickedart,

Egy hete voltunk RS-BIH-HR-CG-ben. Csillió rendőrrel találkoztunk, de egy se piszkált. Egy fontos: ne menj gyorsabban, mint szabad. Így természetesen feltartottam a sort, és időnként félreálltam, hogy a helyi vagányok elhúzhassanak.

Izgalmas momentuma volt az útnak, amikor BiH-ben egy horvát tag forgalom elől elzárt területen a rendőr orra előtt, egymillióval előzött meg. Persze rendőr utána, meg is fogta. Odaérünk, minket is kihúzott. Namondom, most rábasztam.

Kérdi, ez az ürge megelőzött engem? Nézem a verdáját, tök egyértelmű volt, hogy igen. Mondom igen.

Rémületes karattyolás a bosnyák rendőr és a horvát tag között; mint kiderült papírok se nagyon voltak.

Mondja a rendőr nekem; köszönöm és jó utat. :)

Szóval jól kell viselkedni.

RS-ben jóval kevesebb rendőr volt, mint BiH-ben, RS és CG talán hasonló.

 

 

Előzmény: wickedart (18097)
kapiksz Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18101

Nektek már szerencsétek van visszafelé, mert ma délután adják át a Ravca - Vrgorac 10 km-es autópálya szakaszt ami kegyetlen terepet hidal át. Egy hete amikor jöttünk már kész volt de alul-felül kerülgetni kellett a poros úton, lassan.. ez kb 35 perc "kemény" időt farag le minimum hazafelé. De figyelni mert Zágrábig már nem 187 hanem 191 Kunát kell bekészíteni a kapuhoz.

Előzmény: Tristan60 (18100)
Tristan60 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18100

Mi meg odafelé mennénk ezen az úton, visszafelé Horvátországban töltünk 3 éjszakát és úgy haza az autópályán.

Előzmény: pljeskavica (18099)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18099

Szia!
Elméletileg visszafelé ezen az úton jövünk, mivel Montenegróban is eltöltünk 1-2 napot. Nem én vagyok a sofőr, de egyelőre ez a terv. :)

Előzmény: Tristan60 (18098)
Tristan60 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 18098

Sziasztok!

 

Köszönöm Pljeskavica, azt megtaláltam és nagy örömmel nézegettem, de nekem még van időm bőven. Majd a személyes tapasztalataidat is várom! Üdv, jó nyaralást!

Előzmény: Tristan60 (18094)
wickedart Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18097

haló, pénteken indulunk montenegróba szerbián keresztül. olvastam ezeket: http://www.a-z.info.hu/orszag/serbia/kresz.php. tényleg kell poroltó és vontatókötél, stb? vagy van esetleg valami + infó, ami nélkül ne induljunk el? köszi ;)

Istvánfi Károly Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18096

 Így most már tudom.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (18068)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18095

Szia!

Szinte biztos, hogy holnapra nem készül el a felirat, viszont a videót egyelőre magyar szöveg nélkül itt találod .

Előzmény: Tristan60 (18094)
Tristan60 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18094

Kedves Pljeskavica!

 

A jó Isten áldjon meg Téged ezért, ha felteszed a videot, mert én is ezen az útvonalon szeretnék menni majd augusztusban. Gondolom más is nagyon fog örülni neki. Köszönöm előre is!!!

Előzmény: pljeskavica (18088)
spele Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18093

Hát igen!A fantáziánkon múlik minden! :-)

Például az Afrika-ág egy afrika formájú kő miatt kapta a nevét. :-)

Előzmény: halacs (18092)
halacs Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18092

Ízlelgetem a szavakat: szenilis folyosó... :-)))

Tényleg nagyon érdekes és izgalmas lehet egy ilyen expedícióban részt venni. :-)

Előzmény: spele (18089)
spele Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18091

Köszönöm a team nevében is!

Azért nekümk sem marad el a jó kis Niksicko pivo és a tenger! :-)

Ezekre mindíg szakítunk időt! :-)

Előzmény: kapiksz (18090)
kapiksz Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18090

Sok Sikert Kívánok a Csapatnak !! Az biztos, hogy aki szereti a barlangászkodást hatalmas élményt jelentenek ezek a csodás helyek. Én inkább maradok a jó "öreg" JELEN - Pivónál az árnyas pálmák alatt a tengerparton, ami Montenegróban a legszebb.

Előzmény: spele (18089)
spele Creative Commons License 2011.06.29 0 0 18089

 

Rendben van!

Nem fogok egy évet várni!

Igyekezni fogok!29 nap múlva indulok! :-)

 

Ime a 2010-es expedíció beszámolója (akit érdekel) :

 

 

Augusztus 1-13. között immár a nyolcadik magyar barlangkutató expedíció tevékenykedett Montenegróban, a Kotori-öböl felett KDK-re elterülő karsztvidéken; ahol a táborhelyet a tavalyi évhez hasonlóan a Lovćen Nemzeti Park igazgatósága biztosította számunkra. Az expedíció munkájában – melynek során összesen 39 objektumba történtek leszállások – legalább 13 hazai csoport képviseletében 82 fő vett (rövidebb-hosszabb időtartammal) aktívan részt.
A tavaly félbeszakadt feltáró kutatások folytatása a Njegos-barlangban hozta a legnagyobb továbbjutást. Itt, a barlang DK-i zónájában (a Huzatforgó mögött) felfedezett új szakaszon – továbbra is csak a tágas fő folyosókban mozogva – két 4-4 napos bivakos akció során 951 m járatról készült térkép, a bejárt de még felméretlen folyosók hossza további 550 m-re tehető. Ez a tavaly becsült 700 m-hez képest tehát 800 m új feltárást jelent, amellyel Montenegró második legnagyobb barlangjának a hossza már eléri az 5,3 km-t. Az újonnan megismert folyosók egyike visszacsatlakozik a 2008-ban felfedezett Afrika-ágba; egy másikuk jelenlegi végpontját azonban egy még felderítetlen akna alkotja, és számos további lehetőséget rejtenek a több helyen becsatlakozó, szűkebb oldalágak is. A kutató munkákkal párhuzamosan, a nemzeti park igazgatóság kérésére megtörtént a barlang bejáratának szakszerű lezárása is, amit a barlang növekvő ismertségének figyelembe vételével nemcsak természetvédelmi, de életvédelmi okok is indokoltak.
Ugyancsak jelentős továbbjutást sikerült elérni („természetesen” az expedíció utolsó munkanapján) a Štirovnik (1749 m) Ny-i előterében tavaly felderített Kétlyukú-barlangban. Itt a 70 m mélységű bejárati akna ablakának kimászásával egy újabb, aknák és meanderek sorozatából álló új szakasz nyílt meg, amit a rendelkezésre álló idő alatt kb. 200 m hosszban és -120 m mélységig lehetett bejárni. Az elért végponton a járat – egy harántolandó tavacska mögött – tágas szelvényben folytatódik, és nem tekinthető befejezettnek a bejárati akna alatt húzódó méretes, szenilis folyosó omladékának átkutatása sem. Több kisebb, de összességében hasonló nagyságrendű új feltárás történt a Njegusi-poljétől É-ra nyíló és 2006 óta kutatott Nyúl-likában is. A felmérés jelenlegi állása szerint ezekkel a járatrendszer mélypontja már megközelíti a -400 m-t.
A terepbejárások során – részben még tavaly – talált újabb bejáratok felderítésével a térségben általunk ismert, és montenegrói mércével is barlangnak számító (a 10 m-es hosszt vagy mélységet elérő) objektumok száma 22-vel gyarapodott. Közülük a legjelentősebb, kb. -190 m-es mélységet a Nyúl-likát is magába foglaló Gornji Vrsanj töbörmezőn most talált, s a felfedezői által Bogos-barlangnak elkeresztelt aknarendszerben sikerült elérni. Ennek a mélypontját állóvíz tölti ki, de a felsőbb szintű meandereinek részletes átvizsgálása még tartogathat további meglepetéseket.
Hasonló eredményt hozhat a Miloseva-barlang térségében tavaly talált aknabarlang idén megkezdett feltárása is. A lépcsőzetes aknák között húzódó instabil törmeléklejtők miatt meglehetősen omlásveszélyes járatrendszerben a felderítők – ismétcsak az expedíció utolsó munkanapján – kb. -100 m mélységből, egy újabb akna pereméről voltak kénytelenek (további kötelek hiányában) visszafordulni. Az 50 m mélységűre becsült aknából élénk huzat érzékelhető, a ledobott kövek visszhangja pedig tágas teret jelez, így az egyelőre még névtelen barlang mélysége várhatóan a -150 m-t is meghaladja.
Jelentősebb, mintegy 80-85 m mélységűnek bizonyult a Njegos-barlang ismert járataitól K-re eső zónában felderített Mohás-akna is, ebben azonban a talált önfúrós nittek alapján már mások is jártak előttünk. A felfedezett új barlangok közül – a bejárást követő felmérések alapján – az 50 m-es mélységet még további egy haladta meg, ez a Bogos-barlangtól DDK-re talált Tami-barlangja (-52 m).
Dokumentációs tevékenységünk keretében – a már említett térképező munkákon felül – megtörtént a Gornji Vrsanj területén még 2005-ben felderített Mohos Favödör (-44 m) és Zöldbéka-barlang (-35 m), illetve a Kuk térségében 2006-ban felfedezett Róka-lyuka (-74 m) felmérése is; a Meander-barlang térképe pedig kiegészült a Kis-ág felvételével, amellyel annak ismert hossza 306 m-re növekedett.
Az új feltárásokkal a kutatott terület jelentősebb kiterjedésű (> 200 m és/vagy -50 m) barlangjainak száma a tavalyi 24-ről 28-ra emelkedett, a „tábori ranglista” első 10-10 helyén az állás pedig jelenleg a következő:

Leghosszabbak (2010. augusztus):

1 Njegos-barlang kb. 5300 m
2 Duboki do kb. 2500 m
3 Nyúl-lika kb. 1700 m
4 Dögös-barlang kb. 1100 m
5 Jeges-barlang 944 m
6 Pipás-barlang 788 m
7 Miloseva-barlang 525 m
8 Kétlyukú-barlang kb. 500 m
9 Panoráma-barlang 380 m
10 Szamaras-barlang 308 m

Legmélyebbek (2010. augusztus):

1 Duboki do -506 m
2 Nyúl lika kb. -400 m
3 Njegos-barlang -383 m
4 Jeges-barlang -224 m
5 Bogos-barlang kb. -190 m
6 „névtelen akna” kb. -150 m
7 Panoráma-barlang -135 m
8 Kétlyukú-barlang kb. -120 m
9 Dögös-barlang -101 m
10 10 mp-es akna kb. -100 m

A fentieket együttesen értékelve, a nyolcadik expedíció nemcsak a számszerű eredmények (összességében 1,7 km-t meghaladó hosszúságú új feltárás, mintegy 1600 fm poligonmérésen alapuló térképezés) tekintetében váltotta be az előzetes elképzeléseket, de ígéretes fejleményeket hozott a kutatások folytatásához is. A nyitva álló végpontok alapján legalább 4 barlangban „borítékolható” a továbbjutás, és nagy barlang (valószínűleg a -198 m mélységűnek mondott Jama Golubisnyica) húzódhat az alatt az impozáns méretű aknabejárat alatt is, amire – már-már törvényszerűen – végül az utolsó napon sikerült rábukkanni.

 

Nos hát idén innen folytatlyuk!

 

 

 

Előzmény: szervezkedő (18086)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18088

48 óra múlva elutazom a tengerre, de előtte lenne egy kis meglepetésem azok számára, akiket esetleg érint:
a.) Pljevljai kerülő (a brodarevói napi 10 órás útlezárások miatt)
b.) A Risan-Zabljak útszakasz.

Történt ugyanis, hogy tegnap a kezembe került a Satova Patrola 2011-es montenegrói műsora. (aki nem tudja mi ez: Satova Patrola = Video szerb nyelven, Belgrádtól a tengerig, ez esetben Herceg Novi-ig, mintha te hajtanád a kocsit. Útleírás 45 percen át. Van ott egy 22 km-es szakasz, amit a google sem rajzolt még rá a térképeire. )

Hogy állok vele:
- Az állomány feltöltve
- A teljes 45 perc felíratához kész a magyar szöveg (igaz, nem nagyon érdekelt, hogy mennyire bántja a szép magyar nyelvhez szokott egyének szemét és fülét :) kicsit kapkodós ez most)

Holnapra igyekszem a felirat időzítését is megcsinálni, hogy úgy utazzak el, hogy beküldjem ide a linket. Lehetséges, hogy csak a második felét sikerül majd megcsinálni időre, az első fele semmi újat nem mond a tapasztalt balkánjáróknak, bár tény, hogy az is hasznos lenne azok számára, akik először utaznak Montenegróba.

Szép estét mindenkinek! :)

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18087

Lehet hogy bele tudnak piszkálni, de annak ellenére hogy nagyon rendesek voltak, elmondták, hiába találták meg a jogosítvány mellett a "véletlenül" ott tárolt szerb belügyi igazolványt, ki kell hogy kenjenek bennünket.

Olyan 10 ezer ft körüli összeg volt a tanulópénz.

 

De mindig hangsúlyozom, ezek csak a szeméyles tapasztalataim! Lehet hogy másnak másként zajlik az élet!

Előzmény: stevie-w (18083)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18086

Spele!!!!

Végre!!!

Valaki!!!

Kréjük a folyamatos beszámolókat!!!

Ne várj vele majd egy évet!!!

Előzmény: spele (18051)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18085

Hümi bácsiiiiiii!!!

Idei montenegrói tervek???

 

Előzmény: Hümi (18030)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18084

Részvétem!

Nekem nagyon azb az érzésem, privatizálás előtt áll a társaság és ezelőtt komoly erőt feltetnek a cég szétverésére!

 

Ma délelőtt Barban volt dolgunk.

(A pógármesteri hivatalban a Jenő úrnál, a Pógár Jenőnél!)

:-D

 

Gondoltam visszafelé megállunk Sutomoren a buszmegállónál és leüzletelem  "pljeskavica" olvtárs instrukciói alapján a retúr buszjegyet.

Nem is figyeltem, pedig jártam arra a napokban, szétbombáztak mindent! Se iroda, se kocsma, se semmi! A turist buro is be van zárva a szezon közepén délután 2kor!!!

Azt mondják a Taxisok, szaladjak át Barba- na köszi, most jövünk onnan.

Tehát ez a buszjegy dolog sem olyan egyszerű.

 

Előzmény: Atomkecske (18022)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18083

A Belgrád- Cacak szakaszon már a Magyarországon is hírhedt "3 lábúval" mérnek. Ez kidumálhatatlan, mert a  rendszerbe nem tudnak a fiúk belenyúlni.

 

 

Pedig de :-)))))

Előzmény: szervezkedő (18082)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18082

Én nagyon ritkán járok csak Belgrád felé. Számomra a Novi sad- Uzice közötti rész a Fruska goran (Sabac- Ruma- Valjevo) kerestztül, nyugisabb. A GPS-em tartalmazza azokat a helyeket ahol az elmúlt 5 évben rendőrt láttam, külön jelölve ahol már voltak kalandjaim. Ez a szakasz lehet hogy szerpentinesebb, de szemtelenül lehet hajtani ahol a fizika határai engedik, mert nagyon kevés a rendőr. A Belgrád- Cacak szakaszon már a Magyarországon is hírhedt "3 lábúval" mérnek. Ez kidumálhatatlan, mert a  rendszerbe nem tudnak a fiúk belenyúlni.

A teljes szakaszon egyszer sem állítottak meg a rendőrök!!!

Volt 3 román csapat (5-6 autóból álltak) akik életveszélyes módon többször megelőztek és villogtattak, amikor számukra érthetetlenül, minden ok nélkül lelassítottam (jelzett  a GPS). A majmokat utoljára Mojkovacnal láttam, amint a rendőrök hülyére szivatták őket, jogosan!!!!!!

 

De hangsúlyozom ez az útvonal az alföldi síksághoz szokott emebrek számára, akik csdak hétvégente állnak ki az Ignissel a garázsból, éjjel, szakadó esőben, pszichésen nyomasztó lehet!

Előzmény: moncsa03 (18019)
Optimista-aktivista Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18081

Sziasztok!

 

Komoly gondban vagyok, vagyunk, ezért fordulok Hozzátok.

 

Egy ismerősömmel befizettünk egy Albánia, Macedónia, Montenegró útra, ami 9 napos és július 8-án indul. Sajnos azonban nem tudunk elmenni rá, így átadó lenne, ha érdekelne Titeket.

 

Erről az útról lenne szó:

 

http://www.utazasiiroda.hu/magyar/irodak/package.php?id=13844

 

Mindenféle megoldás érdekel a dologgal kapcsolatban, mert a közeli indulás miatt gyakorlatilag csak a névátírás jöhetne szóba.

 

Ha valakit érdekel a dolog, az kérem itt jelezze és akkor e-mailben megbeszélhetjük a részleteket.

 

Nem tudom, hová fordulhatnék még segítségért ez ügyben, van valami öletetek, lehetőség, ahol még megpróbálhatnám a dolgot?

 

Előre is köszönjük!

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18080

Egy montenegrói szomszédomnak megmutattam ezt a fórumot. Ő egy olyan ember aki 15 évvel ezelőtt úgy döntött, nem megy el számítógépkezelői tanfolyamra, így nagyon még életében nem ült számítógép előtt.

 

Beleolvasott pár hozzászólásba, igazgatta a szemüvegét, majd amikor elolvasta ezt a kenyérsütőgépes ötletelést, levette a szemüveget és megállapította neki ez az egész nem biztos hogy hiányzik az életéből!!!

 

Lehet hogy körültekintőbbnek kellett volna lennem és nem ezzel az oldallal kellett volna kedvet csinálnom neki az internetezéshez.

 

Egyébként azt mondta, írjam meg, hogy aki kenyérsütőgép elhozatalán gondolkodik, az legalább 2 gépet hozzon. Egyet a fehérnek, egyet pedig a barnának.

 

Úgy általánosságban mindenkinek:

Ne variáljátok már túl ezt az egészet!

 

Pali barátunk összeszámolta pár hete:

200eur utazás, 200eur szállás, 200eur költőpénz.

Odafigyelve kb. 600 euroból  kihozható egy családi nyaralás.

 

A horvát árakhoz szokott mostani vendégeim, akik először járnak Montenegróban, úgy elkalkulálták magukat, hogy szerintem augusztusba is kijönnek még egy hétre!

:-)

Előzmény: andi+ati (18069)
H_G Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18079

Hát le kell ugrani a gradska kafanába és egy finom eszpresszó mellett találni ki. M.-ban azt általában jól készik, odafigyeléssel, a kávéjukra nagyon igényesek. A legnagyobb kávéház gyakran a város legszebb pontján van és a legszebb épületei közé is tartozik, pl. H. Noviban.

 

 

Előzmény: Amaribp (18078)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.28 0 0 18078

 Pálinkát én sem, de a kávé az fontos:) Kávézás közben kitaláljuk, hogy folytatódik a nap.

Előzmény: halacs (18047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!