Keresés

Részletes keresés

lulu betyár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10479

helló freddy 4!Köszi az eddigi segítséget!Én egy legömböjítettvégű csőfúrót csináltam a sóderhoz és lemezvágókésből ami rapidból van hegesztettem a késeket,akések előtt felhasítottam a fúróiszapnak.Elég szépen haladt a sóderba,igaz a kavicsot tényleg nem hozta fel,de nem is akartam bennük gyönyörködni.Én bőven meg voltam elégedve azzal,hogy féretette az utamból és bele dolgozta a furat falába.Most megcsinálom az általad javasolt lépcsős fúrót.Alsógödről nincs valami infód,mert a tesóm ott lakik a kölcsei utca dombos részén és tavasszal szeretnék neki fúrni egy kutat,csak nemtudom,mijen mélyen van a víz és milyen rétegekre számíthatok?Jószerencsét és jó fórumozást mindenkinek!

Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10477

Gondoltam !

 

Esett róla szó már korábban , de nem beszéltük konkrétan .

 Örülök neki ,hogy valamiféle kereskedelem azért zajlik közöttünk , még így  "télvíz" idején is.

Eggyel több alkalom arra,hogy találkozzunk , beszélgessünk !

 

Üdv !

 

Előzmény: Törölt nick (10476)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10476

Igen, úgy van.  Egy átm.  108 mm. -es lépcsős fúrófejet szeretne venni, meg érdekelné  1 hasonló dugattyús szivattyú, mint amelyet Te is vásároltál Oroszlányban nemrégen.

 

      Jó pihenést,       Üdv. !

Előzmény: Kútdoki (10475)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10475

Helló    Freddy 4 !

 

Állok rendelkezésedre tavasztól akármikor ! Ha egy 100 - 130 m mély fúrásnál lennél jelen szerencsére lesz belőlük bőven.

Furcsálom , hogy nem mondta,pedig éppen ma is beszéltünk telefonon , meg találkoztunk volna is ha nem fúrtam volna ma !

Mi érdekelte ?

Tippelek : 3 élű lépcsős fúrófej 110 mm körüli !

 

Üdv , jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10474)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10474

Helló     Kútdoki !

 

Köszönöm, már jobban vagyok azóta, sajnos előjöttek kicsit a régi problémáim. Itt most nemakarom részletezni ezeket, de bizom benne, hogy nem súlyosak pillanatnyilag azok.

 

Amúgy alkalom adtán én szivesen átkirándulnék hozzátok megnézni  1 kútfúrást, mert a jó pap is holtig tanul. Meg igazán jó olyan emberi értékekkel rendelkező szakikkal találkozni és elbeszélgetni mint Te vagy ! Amúgy hivott a Robi nemrégen fúrófej ügyben, nem szólt ?

 

  Üdv.  Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10473)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10473

Helló Freddy 4 !!

 

Remélem jobban érzed magad , és semmi komoly probléma nincs az egészségeddel !?

 

Hát van benne vmi , de a másik oldalát tekintve mi is okolhatóak vagyunk , gondolok itt arra hogy nem jutottunk el !

Ha ott lettünk volna tudnánk minden részletet.

Valljátok be , hogy füveztetek és nem emlékeztek rá , a fényképező gépet pedig elnyelte a termál medence !!!

 

Mellesleg ha lenne rá igény , én itt nálunk megszervezném , lenne 8-10 idevalósi szaki at fix !

Még felajánlanék mindenkinek egy potya ebédet is ! - csak gondolom sokaknak távoleső lenne. gondolom...

 

Üdv , jó egészséget !

Előzmény: Törölt nick (10472)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10472

Szia   Kútdoki !

 

Szerintem még  "lufi"  ez az újabb topiktalálkozó, hiszen még a nemrégi is teljes rejtélybe van burkolózva. Semmilyen információnk nincs róla, azon kivül, hogy megajándékozták egymást 1  -  1 kakasos nyalókával, meg  1 jó nagy pohárral. A létszám szintén tabu, stb.

 

     Szép estét,  Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10471

Helló    Mcqaiver !

 

Valóban, manapság már több új iszapadalékpor megtalálható a mélyfúróiparban. Igy az általad emlitett guárgumi is. Valamint még többek között az antisol, a Duowist Xantán, az Aqua Pol vagy a Schlumberger is, stb.  Úgyhogy van választék bőven, bátraké a jövő !

 

     További jó kútfúrást, -  és    Jószerencsét !

Előzmény: Mcgaiver (10468)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10470

Helló Pasass !!

 

Dehát mi dolgozunk ! Nemértem a hivatkozást ?

 

Néhány mai pillanatkép:

Mellesleg úgygondolom én befejeztem ezt a szezont ! Fúrjon mostmár az aki eddig pihent.

 

Benne lenne a társaság egy újabb találkozóban? Részemről mehet , mivel mostmár csak a műhelyben ügyeskedünk.

 

De ezt nem én döntöm el !

Üdv !

Előzmény: pasass (10465)
Mcgaiver Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10468

üdv

régen jártam a fórumon,én guárgumit használok , nekem bevált a sóderben, igazán 8m sóderig használtam

 

(csak azért írtam be, hátha valakinek újat mondok vele))))))

 

 

 

                          unatkozó kútfúró.

Előzmény: Törölt nick (10467)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10467

Helló   lulu betyár !

 

Örülök, hogy sikeresen tesztelted ezt a CMC -és iszaptechnológiát. Én is sokszor olvastam itt a fórumon, hogy csak köpenycsővel lehet kavicsot fúrni, és jókat mosolyogtam rajtuk.

 

Talán nem hiszi el senki, de pld. Ócsán  108 méter kavicsot furtunk át CMC -vel  300 mm. -es átmérővel. Vagy Győrben  63 m. -ert szintén  300 mm. -es átmérővel, köpenycső nélkül.

 

A legfőbb titok, hogy a legkisebb átmérővel kell kezdeni, hogy fúrás közben áttudjon itatódni a kavics a CMC -és lével. Majd azt több átm. -vel felbőviteni a kivánt átm. -ig, persze folyamatosan pótolva a kavics által elnyelt iszapot, meg jó szivattyú kell hozzá.

 

    További jó kútfúrást kivánok  és    Jószerencsét !

Előzmény: lulu betyár (10466)
lulu betyár Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10466

üdv Freddy 4!kipróbáltam a fúrógépet cmc-t tettem a fúróvízhez.Nagyon jól működött,sőt 1,5métert a vizben lévő kavicsos sódert is megfúrtam.Gond nélkül haladtam vele a sóder rétegben is.Egyenlőre mélyebben nem mertem belefúrni,nehogy beomoljon a sóder.Ki építettem a fúrót,és úgy hagytam a furatot,ami 4napig megmaradt a sóderrétegben is.Így szerinted elképzelhető,hogy mélyebben is meglehet fúrni a sódert védőcső nélkül?Eddig azt olvastam a fórumon,hogy a sódert nem lehet iszaptechnikával megfúrni,de én jobban haladtam benne,mint a sima talajban.A fúró saját gyártásu,amivel dolgoztam.Várom véleményed,és üdvözlök mindenfórumozót!

pasass Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10465

Tessék kérem Dolgozni !

 

És lessz téémaaa:))    

 

MÁS:

Csak kedv csinálónak ill.Vitaindítónak:

Lehet itt többen lettünk volna?

csak hétfőig kifutottunk az időből.

 

 

   Szia  L a c i  !                 Erről a Csárdáról, illetve panzióról beszéltem Neked.          Egyszerű és nagyon családias a légkör,  nagyon jó a konyhája, -   és olcsó is.          Kérlek, hogy nézd meg, -  és akkor meglátjuk hétfőig, hogy a többiek hogyan          reagálnak az előző lehetőségekhez. Ez főldrajzilag  is nagyon  jó helyen van.                További szép estét kivánok  és     Jószerencsét !      http://www.macska-panzio.hu/

 

Tessék kérem lehet Szervezkedni.

első 10 akció itt is él:)

Én erre is elmennék.             S_LACI                                                            

Előzmény: Kútdoki (10464)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.14 0 0 10464

Helló !

 

Hát mitagadás tényleg üresjárat van a fórumon...

Csak Besenyőék meg a KŐOLAJFINOMÍTÓÓÓ !!!!!????

:)

 

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10463)
gamate Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10461

Sajnáljuk!

Előzmény: Törölt nick (10460)
pasass Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10459

Kedves Freddy .

 

Csak 1 pohárkával ittunk:))

Mert mi nem olyanok vagyunk.Hogy csak úgy  össze vissza számolatlanul :)

Kútúfúró max 1 pohárral iszik.

 

És 10 ilyen pohár volt ki készítve!!! AZ ELSŐ 10 -NEK

 

Na mOST mÁR tUDJÁTOK MIRŐL MARADTATOK LE .

Nézzétek csak :)

Előzmény: Törölt nick (10458)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10458

Sziasztok !        Nagyon örülök, hogy jól sikerült a topiktalálkozó. Azt pedig sajnálom, hogy én nem tudtam résztvenni rajta, na majd jövőre ! Amúgy,  fényképeket nem csinált senki ?

 

    Bizom benne, hogy nem igy végződött a záróra után ! 

pasass Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10457

Én köszönöm,hogy eljöttetek.

 

Nekem hasznos  volt,és még jól is éreztem magam.

Sőt tanultam is,

Talán  még CHE harcos társunk is a köppeny kiöblítését megpróbálja:)

Neked jó hifizést,

a betegeknek jobbulást,

az elvetemülteknek akik még Fúrnak Jó időt:)

 

Köszönöm a Kakasost

 

S_LACI

Na ilyen  a sematikus karosi fúroka:)

Előzmény: Törölt nick (10456)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10456

Lacikám !

Köszönjük a lelkes munkád, és a meghívást az első topiktalálkozóra. Nekünk tetszett, örülünk hogy ott lehettünk és megismerhettünk személyesen. Remélem a következőn már kevés lesz a 10 db kakasos nyalóka meglepetés ajándéknak :)

Jószerencsét ! 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10455

Hello Freddy4 !

Jobbulást kívánok ! Ha mégis frissen üdén pattannál ki az ágyból reggel, szeretettel várunk.

 

Hello Doki!

Ha kiverne benneteket a havazás vagy időben végeznétek és értelmét látod elindulni a magam részéről megígérem hogy délután is ott leszek és talán záróráig.

 

Jószerencsét mindenkinek !

Előzmény: Törölt nick (10454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10454

Sziasztok !           Sajnos  eü. problémáim miatt valószinüleg én sem tudok részt venni ezen a nemes találkozón Zalakaroson. De ettől függetlenül Ti érezzétek jól magatokat.

 

         Mindenkinek kellemes zacsiáztatást kivánok, -  és     Jószerencsét !

Kútdoki Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10453

Helló Kapocska !!

 

Köszi az infót , valóban ilyenre gondoltam !

Mellesleg pedig van a referenciáik között 1-2 általam jól ismert szakember , akik nem dolgoznak minőségtelen cuccokkal !

Igen komoly vállalkozásnak látszik , ha nem tudom alkalmazni  Freddy 4 által felkínált kapcsolópárokat ,

keresni fogom őket.

Köszönöm , jószerencsét !

Előzmény: Kapocska (10449)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10452

Helló Keszeg 88 !

 

Nagyon köszönöm a fáradozást , és az önzetlen segítőkészséget !

A fotók magukért beszélnek,teljesen érthető és világos .

 

Hasonló kapcsolópárokat alkalmazunk mi is a mostani 50-es csöveken.

Üdv.

Előzmény: keszeg88 (10445)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10451

Sziasztok !!

 

Legnagyobb igyekvésem ellenére , sajnos nemtudok résztvenni a holnapi találkozón !!  :(  :(

 

Mivel még fúrúnk , és  éppen az imént jöttem meg terepről. Holnap szűrőznénk a kérdéses kutat,és sajnos már így is csúszunk a melóval az időjárás miatt.-sokkal jobbat nem várhatunk

 Rettentően sajnálom a dolgot , jó lett volna személyesen is megismerkedni.

 

Esetleg , ha kimondottan esne vmi , (essen-essen) akkor lehetne elhalasztani a fúrást...

 

Üdv !

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10450

Hello Che !

Már alig várom :)

Előzmény: Törölt nick (10448)
Kapocska Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10449

Helló Kútdoki!

http://www.kutfuroalkatresz.hu/index.php?menu=termekek  ezen a linken

 

talál több infót.A nyáron beszéltem velük 8000Ft-ra emlékszem a kapcsolópároknál.

 

Egy telefont megér.

Üdv kapocska.

Előzmény: Kútdoki (10435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10447

Hello keszeg88 !

Köszönjük így már egészen másképp néz ki a dolog. Senki nem akar negatívan feltüntetni senkit egyszerűen én a világos és lényegre törő beszédet szeretem a magam részéről, de szerintem a többség is így van ezzel. Nem vagyunk mi bonyolult női lelkek hogy titokzatossággal keltsék fel az érdeklődésünket. (Engem pl hetente többször keresnek meg "jó"vagy "kihagyhatatlan" ajánlatokkal.)

Az pedig egy dícséretes dolog hogy segítesz mások boldogulásán, tedd ezt így máskor is. Ha esetleg megbántottalak volna elnézést kérek.  

Üdv !

Előzmény: keszeg88 (10444)
pasass Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10446

Tiszelt Kollegák :)

 

 

 

Dec . 11 .én,  Szombaton 10 . 00-tól :

 

Zalakaroson   Fórumozók találkozója lesz !

 

Ha a Kútfúrók Istene és az időjárás is úgy akarja !

 

A FÜRDŐ KOMPLEXUMON belűl a  Juliska csárdában Le van foglalva 4 asztal/ami bővithető/  és kitáblázva,  lefoglalva , KÚTFÚRÓK .

 

AKÁR A PÉNZTÁRTÓL  - AKÁR ÁTÖLTÖZÉS UTÁN

könnyen oda lehet találni jól ki van táblázva.

/ az olcsóbb és a drágább jegy is jó az étteremhez./

 

 

Bővebben .

Somogyvári László

30 858 0 658

 

Ezt a Sematikus Kútfúrót kell keresni :)

Freddyyyyyyy  nem is büdös az a avíz:)

 

 

                                                                    

Előzmény: Törölt nick (10442)
keszeg88 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10445

 

Itt láthatóak a képek, nem értek hozzá így tessék vele egyeztetni a témáról!

keszeg88 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10444

Helló!

 

Még mielőtt félreértenétek ismételten hangsúlyozom hogy megbízásból írtam ide és pontosan azért adtam telefonszámot hogy a hitelesség meglegyen és rajtam kívül történjen meg a téma kitárgyalása. Sejtettem azt is hogy, negatív színben leszek feltűntetve, mert túl egyszerű a szöveg de sajnos erre volt idő. Én és az emberünk között jó pár km távolság van és referenciát nem tudok azonnal mutatni, de ma ismét találkoztam vele és kaptam tőle egyet. Ha lesz időm felteszem majd, mérlegeltek és döntötök.

Ebből abszolúte ki szeretnék maradni és csak segítek neki, mert megkért.

Végül pedig tessék felhívni őt, arra pedig készüljetek fel hogy nem egyszerű ember.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!