Keresés

Részletes keresés

kentaura Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1522
Ha nem támaszkodik rá a meglévő falra, akkor nem összeépített.
Előzmény: siskos (1521)
siskos Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1521
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a T. hozzáértőktől.
Van egy nyeregtetős házunk aminek a gerincre merőleges homlokzata előtt van egy 7,2m x 3,5 m- es terasz. Ez fölé szeretnénk egy előtetőt építeni, lehetőleg az engedélyezési, bejelentési procedúra kihagyásával.
Átnéztem a 37/2007.(XII.13.) ÖTM rendelet vonatkozó részét és itt szerepel az
"épület homlokzata elé épített" illetve
"az épület szerkezetével egybe- vagy összeépített" kifejezés.
Ezek értelmezésében kérném a segítségeteket, annak vonatkozásában, hogy
egy lábakon álló tető, ami hozzáér az oromfalhoz az az első vagy a második eset.
Segítségeteket előre is köszönöm!
nopánick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1520
Adott a HÉSZ-ben ez a szabályozás...(kép)

A 18820 kaphat-e építési engedélyt, valamilyen módon?
A meglévő földes KÖZÚT, jelenleg 4 méter széles.
A vastag sárga út, országos közút....
A telket magát érintő út bővítési terület
önkéntes leadása természetes.


A gond, hogy...az előtte lévő telkek, azaz
a 18823 és 18821 tulajai mereven elzárkóznak a HÉSZ szerinti
állapot rájuk eső részének önkéntes/megegyezéses kialakításától.
Mivel az egyiknek útba esik a háza is ill. a
másiknál csak 2 méter maradna az ablakig.



Miközben a HÉSZ ezt írja...elő...
------------
(5) Falusias lakókertes zóna „Lfk”

d) Meglévő közterülethez kapcsolódó telkek esetén, vagy közterületi kapcsolattal nem rendelkező telkek esetén a beépíthetőség feltétele a közterület szükséges szélességének kialakítása.

f) A telkek beépítése az alábbi feltételek együttes megléte esetén engedélyezhető:
- a telket érintő közterület ki van alakítva,
- a telek közterületről, vagy közterülethez kapcsolódó, legalább 10 m széles magánútról megközelíthető legyen úgy, hogy a tervezett közterületeknek legalább a fele, de legalább 8 m széles út áll rendelkezésre, és ezek a közterületek kapcsolódnak valamely meglévő belterületi úthoz, országos közúthoz, vagy burkolt külterületi úthoz.
-----------

SolnesN Creative Commons License 2010.09.19 0 0 1519
  Köszönöm, akkor még gondolkodom az ügyön.
Előzmény: cseik (1518)
cseik Creative Commons License 2010.09.14 0 0 1518

a padlástér és a tetőtér a jogszabály jelen megfogalmazásában ugyan az.

 

hogy mettől számít beépítettnek azt spéci tudom, bár ez is hüleség:

74. Padlószint: födémszerkezetek (aljzatszerkezetek) padlóburkolattal ellátott vízszintes járófelülete.

ezzel kiegészítve a lentieket, onnantól számít beépítettnek a padlástér, amikortól padlóburkolattal van ellátva, hisz addig a 102.-es pont szerint nem építményszint és nem beépített.

 

viszont ha tovább göngyölítjük, akkor egyáltalán nem is értelmezhető a padlás/üres-tetőtér fogalom, hisz

102. Tetőtér-beépítés: tetőtérben helyiség(ek), helyiségcsoport(ok) vagy önálló rendeltetési egység építésével új építményszint (emeletszint) létrehozása.

és

39. Helyiség: a rendeltetésének megfelelően épületszerkezettel minden irányból körülzárt tér.

vagyis, ha padlás funkciónak építed padlásodat, az akárhogy is alakítod ki funkciójának megfelelően kialakított tér (feltéve, ha nem lukas a tető :) ), vagyis helyiség, tehát beépített tetőtér.

És ha ne adj isten egy réteg hőszig is le van terítve (és az pedig kötelező) netán azt feded valamivel legalább részben ( kémény, tetőkibúvó megközelítésére az is kötelező, illetve logikusan véded hőszigetelést valamivel) akkor padlóburkolattal is ellátott, tehát építményszint.

 

aki ezt összelapátolta ..... :(  és mivel ez jogszabály, kötelező betartani. hááááááááááááát próbáljuk ....

 

pedig "eukomformizálás" előtt még értelmesnek is voltak tekinthetőek a fogalommeghatározások, még ha nem is voltak túlszabályozva a dolgok.

Előzmény: SolnesN (1517)
SolnesN Creative Commons License 2010.09.14 0 0 1517

  Ezen én is gondolkodom néha ! Tehát van padlástér és van tetőtér ? Vagy a kettő nem ugyan az ?

 És a beépítés mettől szabálytalan. ??

 Első lépés :  a padlástérnél a fedél alá teszek egy pótlólagos csapadékvíz-védelmi fóliát , Vagy már eleve ott van.

 Második lépés : hőszigetelem a ferde födémet (a szarúfák közét ) ill. a fógópároknál kialakítok egy könnyű födémet ), vagy lehet az egészet a csúcsig vinni a szarufaköz szigetelésnél.

 Eddig szabályos vagy szabálytalan. ?

 

 Aztán, hogy lássak,  felvezetem a villanyt is, majd a vizet és a csatornát.

 Végül modern ember vagyok, nem aprózom el a tereket, az egész marad egy tér  - tárolásra, szárításra.

 

 Gond van még az ablakokkal, de előrelátó voltam,  10 éve már eleve nagyméretű ablakokat építettem be.

 És továbbra is padlásnak nevezem !

 Mikortól szabálytalan ez a folyamat ??

Előzmény: cseik (1516)
cseik Creative Commons License 2010.09.13 0 0 1516

:)

 

a fő bajom nem az hogy hülyeségek (félrefogalmazások) vannak tetőtér meghatározásában, hanem egyszerűen nincs meghatározva az, hogy mi is a tetőtér.

ez alapján például ha a földszint feletti 3 méter falazat magasságu szint van, aminek nincs vízszintes födémje (a födém maga a tetőszerkezet) akkor az tetőtér? ha pedig egy nagyobb tetőszerkezetet a fogópárok felett is beépítenek, akkor az duplatetőteres?

 

 

és hiába érezzük, hogy ez így nem kerek, nem az volt a cél, amivé sikeredett a jogszabály, viszont bármikor bebüntizhető valaki épfelügyelettől, hogy nem alapeset az épülete, hanem kétszintes és komplett kiviteli kell építéshez. csak abban bízok, hogy nem általam érintett építéssel kapcsolatban kell tisztázni a kérdést:)

ez ám a jogbiztonság ...

 

szerintem csak a rossz jogszabály nem logikus.

Előzmény: kentaura (1515)
kentaura Creative Commons License 2010.09.13 0 0 1515

Ez kb olyan, mint amikor bejött az új ÖTM rendelet, ami hivatkozott az 5. melléklet III. bekezdés (talán) 15. pontjára, amikor a III. bekezdés csak 10 pontból állt....

Valaki megjegyezte az ÖTM rendelet meghozatalakor, hogy most már tudja, hogy hová vitték lipótról a beutaltakat :D

 

A jogszabály ellentmondó megfogalmazása ellenére szerintem értelmezhető a beépített tetőtér, mivel ha nem lenne értelmezhető, akkor nem szerepelne a 101.-ben, hogy beépítés nélküli tetőtér. Logika szerint, he létezik ilyen fogalom, hogy beépítés nélküli tetőtér, akkor léteznie kell a beépített tetőtér fogalmának is, függetlenül a jogszabály további részének ellentmondásaitól.

 

Bár tudom, hogy a jog nem logikus és a jogalkotók meg nem egyeztetnek egymással még házon belül sem, ettől vannak tele marhaságokkal a jogszabályok.

Előzmény: cseik (1514)
cseik Creative Commons License 2010.09.11 0 0 1514

látom nem nagyon van válasz, leírom inkább mi a kétségem:

 

oték szerint:

101. Tetőtér: az épület legfelső építményszintje feletti födémszerkezet felső síkja és a magastető szerkezetének alsó síkja közötti - minden irányból épületszerkezettel körülzárt - tér [a beépítés nélküli tetőtér (padlás) nem minősül építményszintnek].

102. Tetőtér-beépítés: tetőtérben helyiség(ek), helyiségcsoport(ok) vagy önálló rendeltetési egység építésével új építményszint (emeletszint) létrehozása

illetve

27. Építményszint: az építmény minden olyan szintje, amely padlószinttel rendelkezik

 

vagyis ha beépítem a legfelső építményszint feletti tetőteret, akkor abból építményszint lesz, így a tetőtér az a feletti tér lehet csak és az eddigi tetőtér egy új nem tetőtéri építményszint lesz.

ha pedig már eleve beépítettnek tervezem a tetőteret, akkor az nem tetőtér.

 

vagyis nem értelmezhető beépített tetőtér mint fogalom, legfeljebb a tetőtér beépítése új építményszintté való átalakításával.

 

vagy rosszul értelmezem?

mert ha így van, akkor minden "tetőtérben" lakóterülettel rendelkező új épület kiviteli terv köteles, mivel a tervben tetőtérnek jelzett szint oték megfogalmazása szerint nem tetőtér, hanem építményszint, így ez az épület is kétszintesnek minősűl a fentiek alapján.... hm

Előzmény: cseik (1512)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1513
A válasz: igen. :-)
Előzmény: cseik (1512)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1512

azt kérdezném, hogy szerintetek az oték fogalommeghatározása szerint a "beépített tetőtér" értelmezhető fogalom-e?

 

vájtszemű jogbúvárok előnyben:)

cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1511

ez igaz és legyen szerencsétek és épüljön fel az a ház, gyorsan, jól és legyen benne sok örömötök és semmi "építési bosszúság" :)

 

a terveződ jól mondta, hogy oték szerint ez a szabály, csak elfelejtette azt a nem elhanyagolható aspektusát a dolognak, hogy az önkorik zöme valamilyen módon korlátozza ezt saját szájaíze és érdeke szerint, pl. építési vonal kijelölésével. ami tényleg "csak" egy vonal húzása a rendezési terv térképén :)

szal nekem megvan a véleményem arról a szakmabeliről, aki legalább a helyi hészt nem olvassa el, mielőtt áment mond valamire...

 

és az építési vonal: nem a te - mint ingatlantulajdonos - érdekedet szolgálja a kötött építési vonal, hanem a "közösségét". önkoriknak előírás (részben jogszabályi, részben szakmai elvárás, részben józan ész) hogy mekkora egybefüggő zöldterületeket kell megtartani. ezt nemes egyszerűséggel úgy oldják meg, hogy a lakótömböket úgy alakítják ki - telkek minimális területe, geometriája, első és hátsó építési vonal stb.), hogy a belső részei képezzék ezt az egybefüggő zöldterületet. van ahol a kerítés építését is megtíltják telekhatáron ez okból. van benne ráció, de téged is megértelek. a ti helyzetetek az a nem ritka helyzet, amikor tulajdonos mást szeretne mint amit az önkori enged. illetve h önkori nem vesz figyelembe településtervezésnél pl. egy nagyfesz vezetéket :(

ha már ez volt hész-ben amikor megvettétek a telket, akkor figyelmetlenek voltatok (hiányzott egy hozzáértő), ha időközben változott hész, akkor önkoritól (elvben) értékcsökkenést lehet kérni. de nem is ez nektek a lényeg, gondolom, csak mint szakmám kikivánkozott a településtervezési kérdés.

 

Előzmény: Sznhép (1510)
Sznhép Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1510

Ó, ha már ott áll a ház, nem érdekes, azt már lebontani nem fogják. Garázs is lesz, csak meg kell várnunk, mi marad a bukszában az építkezés végén, és mennyiből tudunk összehozni egy garázst....ezt az előkertes dolgot sem sikerült megértenem. Ez most egy nagy rét ahová építkezünk. Nincs semmiféle kialakult vonal. A szomszédos telkek még megosztva sincsenek, közművesítve meg még pláne nem. Szemben van az utca, ahol viszont mindenki hátra épített. Ezek után legfeljebb akkor van építési vonal, ha húztak egy csíkot a papírra. A terület olyan besorolású, hogy 2000 nm-nél kisebb telket nem is lehet kialakítani. Ha valaki ekkora telket vesz, az nem feltétlenül akar az utcától 5 méterre lakni. Egészen más ott, ahol kicsike telkek vannak. Ilyen esetben célszerű is előre építeni, hogy legalább hátul legyen egy kis udvar. Ami miatt ragaszkodunk a beljebb építéshez, az a villanyvezeték. Nem nagyfeszültség, 22kV-s, de jobb az ilyentől távolabb lenni. Egyrészt vannak biztosan hosszútávon egészségügyi hatásai, másrészt, ha egy ónos eső után leszakad, annak nem hiszem, hogy örülnék. Nem tudom ködös időben a háztetőn lévő napkollektor nem rázna-e egy kicsit? :). Szóval vezetéktől minél távolabb. A másik pedig az, hogy több mint 100 méter a telek hossza. Ki az a balek, aki egy ekkora telken az utcára épít úgy, hogy az autók zaja ébressze reggelenként? Éppen azért költözök vidékre, hogy ne az autókat halljam az ablakom alatt. Nekem azt mondta a tervező, hogy a törvény alapján 5 m a kötelező előkert, 6 méter a hátsó, és a kettő között bárhová építhetek. Hát így vettük meg a telket, és így találtuk ki, hogy hová szeretnénk a házikót.

Előzmény: cseik (1509)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1509

ezért nem szoktam egyeztetni :):) megy be terv és vagy jön vissza hiánypótlás vagy nem.

van egy hész-ük meg egy rakás általános érvényű jogszabály. ha ezeknek megfelel terv, akkor nemet nem mondhatnak. ha pedig lejár ügyintézési határidő, akkor már csak a pecsétet tehetik rá, semmi egyebet nem tehetnek. - legalábbis ha rutinos a tervező és hozzáteszi doksihoz megfelelő nyilatkozatokat :) -. lehet kötözködni formai hibákra hivatkozással, de csak 1 szer!! ha azok ki vannak javítva, újabb kínjuk már nem lehet.

 

nálatok azt látom gondnak, hogy ha tényleg van az építési vonal (előkert kötött mérete) és kiadja engedélyt anélkül, hogy a garázs terve benne lenne doksiban, akkor ha kap egy köziges ellenőrzést úgy hatályon kívül helyezik az engedélyt mint a sicc. :( oszt akkor hiába ügyintéző hibázott, ti szívhattok.

nem tudom hol vagytok helyileg és mi a valószínűsége egy ilyen ellenőrzésnek, de országos átlagban (hivatalosan deklarált adat szerint) a kiadott építési engedélyek ~5%-t leellenőrzik szúrópróba szerint. és ehhez jön az építésfelügyeleti ellenőrzés (ez terveik szerint 100%-os ellenőrzés lesz, amire mondjuk kiváncsi leszek...) akiknek meg hivatalból kell eljárni, ha az engedéllyel kapcsolatosan jogszabálysértést tapasztalnak.

tudom h sok a "ha", de esély megvan rá h belefussatok...

Előzmény: Sznhép (1506)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1508
sajnálom :(
Előzmény: kveru (1507)
kveru Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1507
Köszönöm a válaszokat!
Ráhangolódtunk a galéria ötletének elfelejtésére...
További jó fórumozást!
Előzmény: cseik (1498)
Sznhép Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1506

Az írásban igazad van. Ezek után én is mindent csak írásban kérek és adok meg. A helyszíni szemléről is kellett volna írni egy gyors összefoglalót, és aláíratni a hatósággal. Lehet, hogy a tervező a hunyó, nem tudom, de az biztos, hogy több egyeztetés is volt a hatósággal, mielőtt beadásra került a terv, és minden egyeztetésnél változott a hatóság álláspontja. Ma viszont jó napja lehetett, mert ismét jött egy telefon, hogy mégis mehet a ház oda ahová eredetileg terveztük, garázs nélkül. Remélem nem viccelnek meg azzal, hogy a jövő héten jön egy levél az építési engedély visszautasításáról.

Előzmény: cseik (1501)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1505

ja, értem :)

 

vannak nagyon korrekt éphatok és ügyintézők is. sőt, többségében azok, csak vannak egyéb tényezők is. és ügyféllel ők konfrontálódnak, tehát "alapból" ők a hibásak. akár igen - akár nem. (pl. lenti esetben is szerintem inkább tervező a hunyó....)

 

meg hát egy éphat működésében a legkevesebbet az ügyintéző tud beleszólni. elég egy laikus osztvez vagy jegyző és már lehet szidni mind az x ügyintézőt.

 

ami viszont a rendszer hibája, hogy egy éphaton kőkeményen kéne joghoz (eljárásügyhöz) és szakmához is érteni. és ez annyira két különböző szakág, hogy ... nagyon. és akkor még nem néztük a pszichológiai érzéket, hisz emberekről van szó ... jogászok is nehezen értelmezik az építési-közigazgatási jogot összeségében (nem is egyértelmű:( sajnos ) és építész is megdolgozik egy jó műszaki ill építészeti megoldással. és ott van az éphatos ügyintéző, aki nem gyakorlati szakember még ha építész is (elvben helyben nem is dolgozhat szakmában összeférhetetlenség miatt) aki többnyire a főnöke jogértelmezését kell, hogy kövesse. szal nem egyszerű...

Előzmény: Törp (1504)
Törp Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1504
néha jólesik ha nemcsak szidják az éphat-okat és az ügyintézőket :)
Előzmény: cseik (1503)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1503
szivesen. de miért is?
Előzmény: Törp (1502)
Törp Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1502
köszi az utolsó mondatot :)
Előzmény: cseik (1501)
cseik Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1501

itt inkább a tervező a hunyó. olyan nincs, hogy ütemes tervet úgy fogadjanak el, hogy az ütemek nincsenek megtervezve. ki sem adhatja így engedélyt. aztán h helyszínen miért mond mást, azt nem tudom.

 

én azt mondtam amikor az asztal túloldalán ültem és azóta is ezen elv szerint intézem, hogy a doksinak és az aktának olyannak kell lenni, hogy ha azt x év múlva előveszi valaki, akkor minden plussz infó nélkül is önmagában kell megállnia

 

és nem szerencsés éphattal szóban kommunikálni. kizárólag írásban oda is meg vissza is. ha engem felhív éphatos (vannak kivételek, de zömében) olyan, mintha meg sem történt volna. megköszönöm az információt és kérem, hogy a KET-ben leírt módon és határidőben legyen szíves ezt a tulajdonos felé jelezni.

szép lassan, de szokják. lehet h kicsit lassabb (1-2 hét egy engedélynél) de lesre nem futtatnak már, az biztos.

 

egyébként vannak normálisan működő éphatok és ügyintézők. tietek nem annak tűnik....

Előzmény: Sznhép (1500)
Sznhép Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1500

Nem tudom miért hittem, hogy vannak az országban valahol olyan építéshatóságok, akik nem packáznak az építeni szándékozóval. Főként, hogy már a beadás előtt is voltak egyeztetések a hová építsükről. Most megy a lehet, nem lehet. Éppen melyik nap hogy ébred a jámbornak tűnő hatósági ember. Beadtuk, hogy a telek közepére építjük, de II. ütemben előre bevállaltunk egy garázst, de erről nem kellett beadni semmit, csak a helyét berajzolni. Legalábbis ezt egyeztette le a tervező a T.hatósággal. Aztán jött a helyszíni szemle, ahová "jógyerekként" elmentünk szakadó esőben. Jött a Thatóág is, mondja, kellene a garázsról is ez+az. Elmondjuk, hogy garázs lesz, de ha agyonüt sem tudom még megmondani, miből építem. Jó -aszongya - akkor írjunk egy jegyzőkönyvet, hogy a II. ütemben szereplő garázs nem lesz, így oké, megkapjuk az építési engedélyt. Történt ez egy hete. Erre tegnap felhív az építtető, hogy a tervezőnek odaszóltak, hogyha nem adja be a garázs papírjait, akkor nem lesz építési engedély. Ha pedig netalán nem lesz garázs, akkor mi indokolja, hogy beljebb építsük a házat? A mi indokolját, a helyszinen bemutatva, többször is elmondtuk, vagy inkább beakadt lemezjátszóként daráltuk neki többször is, hogy eljusson a csökevényes agyáig. De nem jutott el úgy látszik. Ez most vagy szimplán hülye, vagy nem ért a munkájához, vagy szándékosan packázik. Én meg ezeknek fizetem az adómból a fizetését, amiből vígan él, 4-kor lelép, a munkaidőben meg azon töri a fejét, hogyan tudná a dolgokat úgy intézni, hogy a csökkenő építési kedv miatt ugyanannyi munkának tűnjön az, amit csinál. Gondolom ha kevés lesz a látszólagos feladat, akkor majd leépítik.

cseik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1499

pontosítsunk: nem engedély és nem bejelentés köteles, ha az épület tartószerkezetét nem kell megváltoztatni. viszont figyeljünk az alábbiakra:

(és ezt visszamenőleges elmélkedéseinkhez is hozzátenném pl tetőablak vonatkozásában. utánakérdezgettem gyakorlati oldalának éphat oldalról)

 

a tartószerkezet megfogalmazásban - igen egyedi elbírálásként :( - bele tartozik a tetőszerkezet lécezése és héjalása is (ne menjünk bele, hogy műszakilag perfekt-e, gyakorlatban van ahol együtt veszik), tehát ha új ablakot nyítsz akár tetőn, akár homlokzaton akkor az épenges. illetve ami tetőtérnél el szokott felejtódni, hogy ha új lépcső készül, vagy a meglévő változik, akkor az is épenges. (a lépcső tartószerkezetnek minősűl). sőt, ha nagyon kekec akar lenni valaki, akkor a lépcsőkorlát megváltoztatása is szerkezeti módosítás :(

 

tehát nem önmagában a tetőtérbeépítés engedélyköteles, hanem a kiegészítő munkái lehetnek engkötelesek.

 

akár engedélyköteles akár nem, azért javaslom, hogy szakember nézze meg a födémet.

 

 

Előzmény: Fife2 (1495)
cseik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1498

ez a helyes, bár annyira nem kell misztifikálni tűót, ha rendben van minden, akkor nem kötözködnek. nálunk legalábbis.

minden esetre meg kell terveztetni, így azt javaslom, hogy tervező első feladata az legyen, hogy tisztázza a körülményeket (ántsz előírások, parkoló, tűó előírások stb) és ha azok oksak, akkor lehet továbblépni. vagy legalábbis tudod mérlegelni, hogy a "szerzett jogon" meglévő állapot esetleges módosítása arányban áll-e a bővítés hozadékával.

 

az üzlet egyébként külön ingatlan (albetét) és saját tulajdon?

Előzmény: kveru (1496)
KömKel Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1497
mindenképpen KELL engedély, nekem már volt szerencsém ilyenhez.

A tűzoltók szét fogják szivatni a tervezőt, mire engedélyeznek valamilyen szerkezetet :)

Emellett megváltozik a befogadóképesség, és az új szabályok szerint kell parkolóhely-szükségletet számolni, és mindenben az új jogszabályoknak kell megfelelnie az EGÉSz helynek. (tűzoltóság, ántsz, önkormányzat)

Nagyon alaposan át kell gondolni, mert az egyik ilyen amit csináltam jól megjárta. Ugyanis a 30 éve folyamatosan üzemelő kocsmában nem volt a mai előirásoknak megfelelő nagyságú vizesblokk, és a parkolóhelyek is gondot okoztak. Végül visszavonták az engedélykérelmet, minden maradt a régiben.

Feketén megcsinálni viszont nem érdemes, mert nagy az éprend birság, és köteleznek az elbontásra, vagy a fenti hercehurca végigvitelére.
Előzmény: kveru (1496)
kveru Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1496
Köszönöm a válaszokat, bár ellentmondanak egymásnak. Nem kell- kell.
Az illetékes építési hatóság nem tudott -vagy nem akart- a kérdésben segíteni a társasházi lakók pedig nem szeretik az üzletet, így a hozzájárulásukat nem adnák. Ezek miatt lenne szükség egyértelmű válaszra annak tekintetében, hogy belefoghatunk-e nyugodt szívvel a galéria építésébe, vagy felejtsük el az egészet. (természetesen jó masszív galéria építésébe, hovatovább tűzbiztos, megfelelő belmagassággal és szabad lépcsőtérrel :) )
Előzmény: Dunit (1494)
Fife2 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1495

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Tetőterünket szeretnénk beépíteni (plussz 2 szoba erejéig) és olvastam az ÖTM rendeletben, hogy ez nem engedély ill. bejelentés köteles, ha tartószerkezetet nem érint. Gondolom, ha gipszkarton válaszfalakat teszünk két szoba közé, amiket most szeretnénk kialakítani, akkor beleférünk ebbe. Kell még bármi másra figyelnünk?

 

Köszönet.

Dunit Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1494

 Mint mondták nem kell.

 Viszont jó masszívnak kell lenni.

 A vendéglátóhelyen nagy a forgalom, nagy az igénybevétel  !!

Előzmény: kveru (1492)
cseik Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1493

kell

 

ha az üzlet önálló albetéten van (nem mondjuk a társasház egy közös osztatlan tulajdona) és az építés nem haladja túl a külső határvonalát és a közös szerkezeti elemek (teherhordó fal, födém) megváltoztatását nem kell megtenni akkor nem.

Előzmény: kveru (1492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!