Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

figuramatyi Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1709
Jó BMW-t mindenkinek!

Most érkeztem vissza kalandos magyar körutamról. Ruppy után elmentem Gyorbe és másnap indítanám a kocsit......hát kiderül, hogy beszarás elott az 1-es 4-es befecskendezo. Fél óra tologatás után beindult 2 hengerem, de semmi több. Na gondolkodás, és emlékszem, hogy mondta a versenyzoszerelom: meg kell ütögetni és elindul. Elindult. Másnap mégegyszer megcsinálta ugyanezt, de már nem hatott meg. Ezek után vettem az ÖMV kútnál befecskendezo tisztítót és azóta megy. Na ennyit a német tekknológiáról::::)) De ennek ellenére szeretem a kocsit mert brutális.

Na egy keveset a benzinrol. Teljesen meglepodtem amikor láttam, hogy az autópálya mellett 2-3 forinttal drágább a benzin mint 5!!! km-rel arrébb. Ez egy ÖMV kút volt. Kiváncsi voltam mi a helyzet a MOL kutaknál. Na az annyuk k..va sz...git, ezek is drágábbak a pálya mellett. Kénytelen voltam az ESSO-nál venni a 95-öst 185 Ft-ért.
Érdekelne, hogy át lehet-e menni a szlovákokhoz kannákkal, mert akkor megérné még Gyöngyösrol is átmenni. Az oktánszámról annyit, hogy a 325 ivánom a neki rendelt 98-assal érte el a gyári 216km végsebességét. Méghozzá 98 ólmozott benzinnel. Ez tudomásom szerint csak az avantinál van.

Az a bizonyos ///M3 ami a képesben van Gyöngyösön található, és sietnie kell a leendo tulajaspiránsnak mert éppen mennek megnézni a pesti versenyzoszerelo barátomék. Én csak ajánlani tudom az ///M-et mindenkinek. Ez az a kocsi amihez értenek szinte mindenhol. Van hozzá minden amit csak akar az ember. Sportdugó, vtengely, rugó stb. Bármikor rádobnak 30-40 Le-t a szériára.

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1708
Ruppy!

Ezek szerint már kiderült mi az a ram-air. Egy cső a légszűrőhöz.

hzolee!
Azt nem tudtam, hogy nem kaphat vizet, pedig én pont lentről akartam felvezetni. Ezek szerint valami mást kellene kitalálnom. Bár nem tudom, hogy ha meg van hajtva a cső, akkor fel tud-e jutni a víz. Ráadásul a légszűrőn is megtapad és talán annyi víz csak extrém esetben kerülhet a motorba.

Most mindenestere magam alatt vagyok a kaszni torzulása miatt, ahogy nézem tényleg lehet benne valami, de csak a motortérnél van talán deformáció, hátrébb semmi. Holnap elviszem a Mitsubishi szervizbe hátha mondanak valami okosat.

Most nézegettem a Képes Autó Expresszt, van benne vagy 3 db 325-ös (többek közt egy Hamann tuningos, meg egy 200Le-s), még pénzem is maradna. A fene se gondolta, hogy a 325-ösök ilyen olcsók. Van egyébként egy E30 M3 is 86-os 1,39 millióért. Még az is kijönne az Eclipse árából. Talán a hétvégén beszélek "szponzor" apucival mi legyen. Bár biztos azt fogja mondani, hogy vegyek egy alig használt Corsa-t, vagy valami hasonlót :-(((

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1707
Van-e valakinek tapasztalata a V-Power95 el?
Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1706
Nekem van gégecsövem (d=15cm), akit érdekel!!!
A benzin kb. 40 Ft a többi adó, aminek egy része belemegy az útalapba, csak az a baj, hogy ez nem látszik ld. M7!!!
Tom
sixkiller Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1705
sziasztok,

van egy elado E30 320i 1983-as bombolom, teljesen rendben van,
egy lanye volt, eddig automata(juniusig) tiszta, utesmentes, de kell
a penza masik kocsimhoz.....ugyhogy tessek csak tessek...ar:550.000

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1704
Kevin

Katasztrófa:-((

Kevin Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1703
Ruppy!
A benzin fogyasztói árának 75%-a a különböző adónemekből tevődik össze.
Kevin
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1702
hzolee

Én az OBI -ban láttak elég jo képességü harmonikaszerü csövet belül acélhuzal merevitéssel. A légelszivok poca körül. Én egy ilyennel vezettem a hideglevegöt a légszüröházba. Amikor kész lett a csövet lefujtam feketére. Igy nem ciki a látvány sem.

hzolee Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1701
az a harczi helyzet, hogy én nem tudnám honnan vinni a hideglevegőt a ram-air-hez (a hűtő meg a lámpák elfoglalják az egész elejét). Alulról pedig NEM szabad, mert felszippant egy kis vizet mikor esőben belemész egy tócsába - és tönkremegy a motor, miként a HIXautó-n is írta egy Renault tulaj. A víz nem-is-tom-micsinál, de akkorát terhel a motoron (ja,a vízgőzt nemigen bíja összenyomni vagy mi), hogy hajtókar görbül, csapszeg nyíródik, stb. Szóval ha csinálod a nyílást a gégecsövednek, erre figyelj. Gégecsövet a Jókai utcában (V vagy VI ker) a Nefelejts autósboltban láttam! (bazinagy, biztos jó lenne neked!) - vigyázat, 2 Nefelejts van az utcában, az elsőben vannak az autófestékek helyszíni keveréssel is akár, a másikban az alkatrészek.
Én inkább veszek egy pár fasza kopoltyút, a karbi oldalán kivágom a gépháztetőt és ezt odaszerelem, alája terelőlemez a víz miatt, télire pedig bezárom a lukat egy másik lemezzel. A gépházon a túloldalra szimmetrikusan szerelem a párját, de ott nem csinálok likat, mert ott az elosztófej van, meg mindenféle elektronyos dolgok: ott csak befestem a kopoltyú rácsai alatt levő részt mattfeketére. ez elég jó lesz, nem?
vajon a kocsi színére kellene fújni (fehér), vagy inkább pl metálkékre? és akkor 1-2 egyéb műanyagcuccot (rács, tükör) is ilyen színre.....
z.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1700
Eclipseboy_

Mi az a ram-air?

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1699
Eclipseboy_

Egyszer valahol mintha láttam volna, hogy egy liter benzin kb 60 Forintba kerül és a többi adó:((((((((((

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1698
Ruppy!

Jól mutat szépen be van foltozva és szegecselve. Majd ha lesz időm csinálom a ram-air rendszert.

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1697
Ruppy!

Legalább arra gondolj, hogy így ahazai ipart támogatod(támogatjuk). :-)))

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1696
Eclipseboy_

Hogy ál a MADMAX-es légszüröházad?

Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1695
Toms

Elég nagy tura lenne egy tankolásért. Sajnos nekem marad a méregdrága.:(

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1694
Toms!

Már csak hétvégenként megyek Vácra a családi házba, egyébként én is pesti vagyok. Egyébként tényleg megérné még így is.

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1693
Eclipseboy!
Szerintem Vácról még megérné kimenni. Számold csak ki! 134Ft/liter és Vác-Szlovák kút oda-vissza kb. 70 km.
Hosszabb távon mindenképpen!

Ruppy! Bp-ről már nem annyira :-(
Tom

Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1692
Elképzelhető, hogy visszatérek a 95-ös benzinre, nekem az is elég. Nem érzek különbséget a 95-ös és 98-as között, én csak azért tankolok 98-ast, mert az biztos, hogy eléri a 95-ös szintjét. Ha pl. rossz a benzin és kopogni kezd a motor, akkor a kopogásérzékelő jelez és leveszi a motor teljesítményét (előgyújtást csökkenti) és addig nem engedi vissza, míg kopogás nélkül nem mész vagy 300 km-t. Persze lehet az ECU-t resetelni.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1691
Toms

Irigyellek.

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1690
Szob City! 6 km az első szlovák kút :-)
Már 4 éve kijárok, itthon már nem is tudom mikor tankoltam utoljára? Az se tudom mennyi egy lityi benzin. A Szlovákoknál 4 év alatt kb. 2 koronát (kb. 11 Ft) ment csak föl a benzin ára!!!
Tom
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1689
Toms!

Hol laksz, hogy át tudsz járkálni Szlovákiába tankolni?

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1688
kenguru!
A dolog súlyát tekintve nehezen, na de egye fene megbocsátok :-)))
Biztos nyaral Mc sajt barátunk.
Tom
kenguru Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1687
Bocs, összekevertelek McCheeseel! Nem láttam itt mostanában, nem tudtok róla valamit!
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1686
Toms

Én az auto erején soha sem éreztem, hogy milyen benzint tankoltam.:(
A csörgésen viszont annál inkább. Ezzel az uj V-Power95 ös benzinnel folyamatosan csörgött 160 körül.:(

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1685
kenguru!
Nem jól csalódsz! Én nem hiszem, hogy mondtam (írtam) ilyet! Csak ültem egy tuningos Xsara-ba és ennyi...
Tom
Ui: gondolod, hogy mosóbenzinnel járok? Nem csak jó helyen tankolok :-)
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1684
VMW=BMW
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1683
Toms

Én elég soher vagyok. Inkább italra meg nökre költöm ezt a lovét.:)))
Azé 5000Ft egy 40 Ft os izzoért az sok nekem. Itt Budaörsön van egy VMW üzlet. Ugyanazt a tömitést amit az utcában 300 méterrel odébb a szimeringes boltban 1500Ft ért lehet venni azt ök 3500-4000 Ft-ért adják. Szinte biztos, hogy ettöl a kis bolttol veszik ök is.
Én is belesz@rnék a világba ha mondjuk 1-2 millert keresnék netto havonta.

Kevin Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1682
A VW (Audi) márkaszervizeket ne emlegessük, mert felforr a hűtővizem.
kenguru Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1681
Toms!

Ha jól csalódom, nem te írtál egy haverodról, aki sportrugókat és lengéscsillapítókat tett a Xsara alá? Innen a kérdés

Toms Creative Commons License 1999.07.20 0 0 1680
Ruppy!
Tudod miért van ez igy? Nyugaton nem gond (pénzügyileg), hogyha kimegy egy izzód, akkor a német megveszi a komplett izzó modult, míg a csóró magyar próbál kibúvót keresni. Nekem a VW-be a műszerfal világítást úgy csinálták meg, hogy az izzót beleforrasztották a csatlakozóba és körbe öntötték műanyaggal, na igy próbáld meg kicserélni csak az izzót. Na persze a csóró magyar alias Én, fogtam egy fűrészt szétvágtam a műanyagot, beleforasztottam egy új izzót (kb. 30-50Ft) és utána összeragasztottam a csatlakozót. Ha mindezt megveszem komplett kb. 2-3000Ft lett volna, de ha márkaszervívbe viszem hogy "nem jó a világítás, cseréljék ki", akkor ez 5 rugó körül lett volna. Hát nem szemétség! Azt szokták mondani, hogy a márkaszervízbe 5000-ért még a motorháztetőt se nyitják fel.
Tom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!