Keresés

Részletes keresés

guba1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 779

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Már régebb óta olvasgatom ezt a topikot, és látom, hogy másnak is van baja a hűtőszekrényével. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ebben a 100.000 Ft-os kategóriában melyik gép az ami halk, keveset eszik, és nincs vele gond. Azt már látom, hogy whirpool-t és bosch nem vesezk. Jelenleg egy 5 éves Bosch KSV33606 típusú gépen van. A próblémája már új kora óta megvan.  Amikor vettük egy whirpool és a bosch közt válogatunk,de sajnos a bosch győzött. Amikor hazahoztuk és kinyitottam a kézikönyvet akkor fogadott az első meglepetés egy képen le volt rajzolva a hűtőszekrény és köré egy körívben egy szúnyog volt rajzolva. Sajnos amikor megy akkor elég zavaró, olyan szörcsögő szurcsogó zizegő mindeféle hangot hallat magából, és amikor indul a motorja az is elég hangos. Azt már megfejtettem, hogy a felül lévő mélyhűtő körül a gumit, hogy oda ne fagyjon maga a hűtőgáz fűti menet közben és ez adja ezt a hangot. Azt szeretném kérdezni, hogy manapság minden hűtőszekrény a gázzal fűti az ajtót vagy létezik erre csendesebb megoldás is, ja és 43 dB a zajszintje( papíron). Már arra is gondoltam hogy esetleg habos lenne benne a gáz? Válaszotokat, tapasztalatotokat előre is köszönöm.

 

Üdv! guba1

Tucso69 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 778
Kedves "hűtős" közönség!
Melyiket válasszam?
LG GC 399 SQA
Samsung RT 37GBSS
Árban hasonló,az kicsit sem zavar,hogy a Samsung felülfagyasztós,sőt csavarható jégkockacsinálója van :)
Ormió Creative Commons License 2010.04.13 0 0 777
Szia Webinas,
vigyázat! Nekünk is így kezdte, Wirhlpool masina, kicsit régi. Veregettük a jeget, majd kezdődött újra. Márkaszervízes pasas hasonló intelligenciával oldotta meg az ügyet. Aztán jött az éves villanyszámla összesítő: 150 000 Ft különbözet! Az agyamat dobtam el... Éves fogyasztásunk másfélszerese!
Első teendő persze az átalány felmondása - ezt mindenkinek ajánlom itt is-, majd keressük a ludast, hol megy el az áramunk. Sorra vettük a fogyasztókat - kikapcs, óra néz, bekapcs, mennyire pörgeti fel. A mélyhűtő lett a bűnös! Azóta havi fogyasztásunk visszazökkent a hagyományos tartományba.
A történetet megírtam a WP közönségszolgálatnak, csak úgy, tájékoztatásul. Hogy miért nem veszem soha többé ezt a márkát.
:-) Ormió
Előzmény: webinas (764)
szatócs81 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 776
:(
Lehet tudni, meddig fogja még így húzni?
Mert a hűtési teljesítménnyel (még) nincs baj!
Előzmény: Nadzsi (775)
Nadzsi Creative Commons License 2010.04.08 0 0 775
Elment a hűtőközeg.
Előzmény: szatócs81 (774)
szatócs81 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 774
Régi AEG fagyasztó szekrény, legkisebb fokozaton 5 percenként be-, majd 5 perc múlva kikapcsol...tömítés jó, a hőérzékelő jó helyen...
Egyéb ötlet?
Előre is köszi
üdv
Sz
recoil Creative Commons License 2010.03.20 0 0 773
hűtőszekrény burkolatát hogy lehet javítani?

köszönöm
recoil Creative Commons License 2010.03.19 0 0 772
ehh, nem megy ez a link beszúrás... :(
Előzmény: recoil (771)
recoil Creative Commons License 2010.03.19 0 0 771
[http://liebherr.htm.hu/index.php?p=100&n=160]
Előzmény: recoil (770)
recoil Creative Commons License 2010.03.19 0 0 770
Boldog tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek:[Liebherr]
Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 769
Biztos klassz masina lehet. A liebherr olyan mint az audi v. bmw v. honda az autók közt.
Előzmény: recoil (766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 768
És ugyanolyan böhöm kupacot érnek is.
Előzmény: recoil (762)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 767
Kiugróan magas a fogyasztása a kategóriájában
Ez azt jelenti pölö, hogy egy félig no frostos készülékhez képest nagyon magas a fogyasztása. Zaját nem ismerem. Ahova azt írják hogy automata leolvasztás, (!!!) az biztosan azt jelenti, hogy nem teljes a no frost.
Előzmény: Mackóék (761)
recoil Creative Commons License 2010.03.18 0 0 766
Szia!

Valami vélemény a Liebherr CNESF 30330 hűtőről?
pozitívum, negatívum?

üdv recoil
Előzmény: Törölt nick (547)
webinas Creative Commons License 2010.03.03 0 0 764

Sziasztok!

Van egy whirlpool hűtőm, ami 4 éves.

Ez idáig semmi bajom nem volt vele, míg nem karácsonykor leolvasztottam a fagyasztót, mert már nem lehetett kihúzni a fiókokat. :-)

Na, azóta életre kelt a szentem, legalábbis ami a hangokat illeti.

Néha mondom is: ez most vagy elindul, vagy felszáll...

 

Kihívtam a márkaszervizt, hátha...

Ma kijött, mondta, hogy nem tud vele mit kezdeni (ezek ilyenek, és örüljek, hogy eddig nem csinálta) majd elment. Mindezt 4000.-ért.

Ügyfélszolgálatos leányzó mondhatta volna ingyé' is.

 

Lenne esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne kezdeni a hibával?

(Gumikalapács, balta, láncfűrész?)

Egy százezres hűtőtől nem várom el, hogy kávét főzzön, de legalább aludni hagyjon.

zsuzsa Creative Commons License 2010.02.28 0 0 763
Úristen mondja meg valaki miért kerülek ennyibe a Liebherr hűtők?

Végre találtam egy megfelelő méretüt és most látom, hogy 1 millió felett van az ára... itt ámuldozom

http://www.marketworld.hu/node/25802
recoil Creative Commons License 2010.02.28 0 0 762
Indesit luxus kategórija az Ariston.
Jó nagy böhöm gépek.

recoil
Előzmény: Böbe69 (756)
Mackóék Creative Commons License 2010.02.28 0 0 761
Szia Tigris és Majom!
Éves energiafogyasztásra: 277 kWh/év van megadva. Ez esetleg nem igaz??? A zajszintre meg 41dB-van megadva, ezzel vannak még kétségeink, hogy nem-e hangos.
Előzmény: Törölt nick (760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 760
Kiugróan magas a fogyasztása a kategóriájában
Előzmény: Mackóék (757)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 759
Egyiket sem javaslom, nézegesd a topicot, sok rosszat írnak róluk
Előzmény: szanszen (751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 758
Ha az a típus amelyikre én gondolok akkor az a piros lámpa fokozott üzemet jelent, mert bekapcsolt ez a kapcsolója (lapos kapcsoló vhol a környéken, vagy lejegesedett a rendszer.
Látatlanba ennyi.
Előzmény: glad (749)
Mackóék Creative Commons License 2010.02.26 0 0 757
Sziasztok!
Mi is hűtőszekrény vásárlás előtt állunk és egy Gorenje NRK 60328 E típusút néztünk ki az electronicoutlet.hu oldalon. Kíváncsiak vagyunk mind a márka mind a forgalmazóval kapcsolatos véleményetekre /tapasztalatotokra. Előre is köszönjük.
Böbe69 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 756

Szép napot minden fórumozónak. Eljött a nap és jómagam is beléptem.

Régi hűtő csere van folyamatban (kombi Zanussi).

Tud-e valaki mondani valamit a Hotpoint Ariston 4 D quadro-ról?

Tetszik, a paraméterei is megfelelnének az igénynek, fogyasztás, méretek stb.

Van-e valakinek tapasztalata vele? Esetleg hallott-e valamit. Akár jót, akár rosszat?

Aristonról irtak többen is, hol ilyet, hol olyat, de erről a tipusról nem láttam semmit.

Előre is  köszönöm.

vf1 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 755
Vigyázz nehogy átverjenek!
Remélem jegyzőkönyvet vetettél föl, ennek tartalmazni kell:
- fogyasztó neve, címe
- fogyasztási cikk megnevezése
- vásárlás időpontja
- hiba bejelentésének időpontja
- hiba leírása
- a fogyasztó (vásárló) által érvényesíteni kívánt igény
- a kifogás rendezésének módja.

A 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet 4. § (2) bekezdése szabályozza azt, hogy a javítást 15 napon belül el kell végezni.
Fordulhatsz a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz, az ügyfélszolgálat található:
Bp. 1088 József krt.6,
tel:
- 361 459 4836
- 361 459 4833
Előzmény: OBO (754)
OBO Creative Commons License 2010.02.23 0 0 754
Két hét után elvitte a szerviz a hűtöt,hoztak egy ócska feleakkora Zanussi gépet,ez 10 napja történt.Azóta még meg sem állapították,hogy mia hibája.És ez egy AEG márkaszervíz 2010-ben Budapesten.Ott tartok,hogy a fógyasztóvédelmi felügyelőséghez fordulok.Hátha csinálnak valamit.
Előzmény: OBO (752)
bjuci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 753

Sziasztok!

Hát elérkezett az idő, hogy a jó öreg Lehel hűtő - fagyasztó párost modernebbre cseréljük. Ennek oka leginkább a hűtők igencsak viharvert külseje és az energiazabálásuk, egyébként kifogástalanul működik mindkettő.

Az új hűtővel szemben állított követelmények a szokásosak, elsődleges szempont, hogy legalább nettó 90l-es, vagy nagyobb fagyasztója legyen. Jelen állás szerint a Whirlpool WBC 3746 a nyerő, de végigolvasva a topikot elég ellentmondásos vélemények vannak erről a márkáról. Ha van valakinek konkrét tapasztalata ilyen hűtőről, ossza már meg velem, mennyire megbízható, milyen a szervízek hozzáállása, ha hibája van (vidéki kisvárosban élek, nem mindegy), egyáltalán a mindennapi használat tapasztalataira lennék kiváncsi.

Ja, meg világosítsatok már fel, hogy az egy kompresszorral, hogy lehet külön szabályozni a hűtőt és a fagyasztót?

 

köszi

OBO Creative Commons License 2010.02.11 0 0 752

AEG hűtőt senkinek nem ajánlom.A márkaszerviz Budapesten kritikán aluli.! nap után kijöttek,lefényképezték és valóban elhitték,hogy nem hűt.Hiában van rá 5 éves garancia,nincs a szerviznél cserekészülék,és nem is tudják megmondani,hogy mikor lesz.A hűtő 180 ezer forint volt,és dísznek áll a konyhában.

Előzmény: szanszen (751)
szanszen Creative Commons License 2010.02.08 0 0 751
Sziasztok!

Az Ariston márkával találkozom nagyon sok boltban, elég kedvező áron.Kérdésem, hogy érdemes rá áldozni vagy inkább más márka felé tendáljak? :)

Az Electrolux ERB 36033 X -t néztem ki (vagy ennél kisebb esetleg nagyobb tetvérét). Vannak esetleg tapasztalatok erről?

Köszönöm előre is!
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.02.08 0 0 750
Azt hiszem maradok a kombinált, hagyományos megoldásnál. Ez számomra elégnek bizonyul:
LG GR-F449BSQW
Ráadásul A+ -os.

Egyébként ki hogy van az italadagolóval kapcsolatban??? Nem csak egy felesleges plusz??
glad Creative Commons License 2010.02.07 0 0 749
Sziasztok, gyor segítség kellene, de nem akarok ezért új témát nyitni.

Van egy whirlpool fagyasztóm AFG8030 és az elején van három ikon amiből eddig a középső világított csak zölden (hullámvonal), de tegnap a tőle balra lévő háromszög jel
két hullámvonallal pirosan világít.
Nincs már meg a manual. Mi ez a jel? Mi a baj?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!