Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10508

Üdv !

Köszönöm ez tényleg jó.  Az igazi azért a bakelit és a csöves erősítő :)

Előzmény: pasass (10507)
pasass Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10507

http://www.lyricstube.net/

 

Vájt fülü Kútfúróknak.

A téli estékre.

Jó szórakozást!

Előzmény: Törölt nick (10506)
Tamás 84 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10505

Sziasztok Mesteremberek!!!!

Van pár darab görgős fúrófejem eladó!!! Van közöttük zsír új is!!!

1 db DKG 76-os átmérő

1 db DKG  MOL-os    114mm-es

1 db B38-331-40514      114mm

1 db B 118t        118mm

 

Ezeket a tipusszámokat találtam rajtuk!!!

 

Ha valakit érdekel írjon, megegyezünk!!

bohrer Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10503

Az alpok átfúrásakor használtuk az 50-es években:))

Előzmény: Törölt nick (10500)
bohrer Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10502

A kavics vagy a fosóhomok kizárása főként köpenycsővel történik. Azon már gondolkodtam hogy 15-20 méternél mélyebb kutakba hogyan erőszakolnak le köpenycsövet, majd ezt mivel tépik ki a földből. Nagy gépeknél ahol 100m körüli mélységbe mennek ott is több lépcsőben fúrnak, mostani írásodból kiderül hogy nem a forgatónyomaték hiánya miatt alkalmaznak több lépcsőben fúrást.

Bár nagy mélységekben amíg át nem telítődik CMC-vel a sóder gondolom nyeli a fúróiszapot, csak győzze az ember szivattyúval és iszappal.

Előzmény: Törölt nick (10467)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10501

Szerintem a photoshop lesz ami ezt a megmagyarázhatatlan energiát képes kifejteni .

Előzmény: Törölt nick (10499)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10500

Egy "kis" fúró kezdőknek :)

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10497

Üdv!

Linkelek nektek egy kis olvasgatni valót. Egy olyan weblapot ahol mindent lehet kapni. És ez nem vicc, itt minden van. kínai viszontelódók portékáiból válogathatsz. pl wolframkarbidot kilóra. De bányagépek fúrós cuccok is vannak bőven.

Aztán ha valaki rendelésre szánná el magát akkor szóljon hátha betársulna még egy két ember.

http://www.aliexpress.com/category/100006901/mining-machinery.html

 

Jó böngészgetést srácok !

 

 

pasass Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10496

Szia !

 

 

Az utak jól járhatóak.télleg van 50 cm hó.

Most du .jöttem a xx. kerből./csak a telszámodat nem adtad meg /:)

Duhaj nevű kollegával beszéltem , lehet veszek köpeny csövet és kiszedőt tőle.

 

Találkozó meg úgy történik :

 

Kétágyas szoba, külön ágy és már csak 9 900 ft a 3 nap./fő

Szerintem örülnek ha van vendég.

Jók azok a borok:)))

Ha jól emléxem.

  Freddy,  ez                                                    

                       a rémálmom:)

 

Sziasztok Szép estét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10490)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10495

Nem nem, semmi olyan nem volt benne. Sőt tetszett is, nem véletlen hogy egy csomó vicc az eszembe jutott.

Előzmény: nagy ivó (10493)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10494

Lacikám !

Nagyon jól hangzó ajánlat és szeretem is a villányi borokat. Főleg a jó  testes vörösborokat. Van is itthon néhány üveg az otp vezér pincészetéből és mástól is. A rokonságban is a jó beszélgetések egy Gere Tamás féle vörös elkortyolgatása közben szoktak kialakulni. A divatos rosé borokat viszont nem nagyon szeretem. Csatlakozván soknevű :)  barátomhoz idén már sehová sem tudunk menni még ha oly kecsegtető is az ajánlat.

Üdv  

Előzmény: pasass (10489)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10493

Üdv lalibátyó.

Sorri a morbid hasonlatért. Csak addig el ne felejtsd a vicceket.

Előzmény: Törölt nick (10492)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10492

Üdv nagy ivó !

Hát itt csupán 15-20 centi jött de Zalában ennek a duplája van úgy tudom. -Ez nem az a fórum ahol a "lógó valamin" keresztüli lélegeztetést szokás kibeszélni (de biztosan lenne +oldás)  így én sem mennék bele :)

Hú most mennyi vicc jutott az eszembe :))) ! Na majd a következő talin elmondom.

 

Előzmény: nagy ivó (10488)
pasass Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10489

Kedves Lallibá  &  Béla és Kollegák !

 

Ez nem a reklám helye de:most találtam a neten.

3 Nap borozás?

Akciók a tsoonami-nál: akár 90%-os kedvezmények!3 napos kiscsaládos wellness pihenés Villányban 38700 Ft helyett 18500 Ft-ért (52 % kedvezmény)
www.tsoonami.hu/

 

Itt megint csak a Dátumot kell megbeszélni.

 


Előzmény: Törölt nick (10483)
nagy ivó Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10488

Üdv.

Tovább ázhatna a zacsi, kellemetlenség csak akkor lenne, ha betévedne egy elefánt a fördőbe és megkérdezné, ti ezen a lógó valamin hogy kaptok levegőt?

Ott is esik valami?

Előzmény: Törölt nick (10487)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10487

Üdv !

Szűz lányok sodorták a combjukon azt a szivart ?

Szarban lennénk ha ezen a hétvégén lenne a találkozó :) Ottalvós lenne a buli ha akrjuk ha nem, vagy Freddy4 et hívhatnánk menteni.

Előzmény: Törölt nick (10486)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10485

Szia   lalibátyó !

 

Én a magam részéről köszönöm az új információkat a topiktalálkozóról. Igy lassan már teljesebb a kép. Kár, hogy úgy kellett kihúzni belőletek. Az persze nagyon sajnálatos, hogy a várakozással ellentétben csak  3 -an voltatok ott kutasok.

 

Jó poén lehetett amikor rákérdeztél a Bélára, hogy  "Nem Te vagy a Cheqeuara Úr ??  :-)))"

 

Bizok benne, hogy majd a  2. topiktalálkozó nagyobb országos  és országon kivüli viszhangot fog kiváltani. Meg abban is bizok, hogy én is aktivan részt tudok rajta venni.

 

       Üdv.  Jószerencsét !

 

     

 

Előzmény: Törölt nick (10483)
lulu betyár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10484

Heló Fredi 4!  Köszi a tanácsokat,azt hiszem megfogadom őket,mert a kézi fúrásnál már tapasztaltam,pláne iszapolásközben,hogy a vákum tényleg csodákra képes!Csinálok hejette három élüt,mint ahogy javaslod.       az Alsógödi infókat is köszi.További szép estét!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10483

Pontosan, ahogy írod.

Laci lelkesen lezsírozott mindent és ígéretéhez híven a vasútállomáson várta a nem autóval "érkezőket", így aztán volt vagy dél mire találkoztunk vele (csak). Ami nagyon tetszett hogy Bélával egyszerre szólítottuk le egymást a medence mellett hogy " nem te vagy a ... ? Néhány sört ittunk mindössze és közösen ebédeltünk. A fiadnak úgy tudom nagyon bejött a csúszda nekünk viszont nem nyerte el tetszésünk a fürdő, ezt írtam is korábban hogy sosem voltam és azt hiszem sosem megyek még egyszer. Életemben nem másztam annyi lépcsőt mint ott, valami idióta tervezte azt a fürdőt. Valóságos labirintus.  Nekem úgy tűnt hogy a nem magyarul beszélők a kedvesebb vendégek akikből most alig volt. Kivéve a butikost aki még pótgumit is adott ajándékba a vízhatlan nyakbaakasztós pénztárcához.  Nekünk ezek után nagyon felértékelődött az agárdi termál ahol amúgy is gyakrabban megfordultunk.

Igen, egy újabb találkozó ! 

Előzmény: Törölt nick (10478)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10482

Helló    lulu betyár !

 

Jól néz ki ez az általad gyártott fúró, amely az egyélű halfarkú fúróra emlékeztet, de annál jobbnak látszik. Biztosan jól  "harap" , de kavicsfúrásra nagyobb mélységekben nem javaslom használni. Ugyanis a hosszanti telt vastagsága miatt, óriási a beszorulási esélye, mert esetleges omláskor nem tudod kihúzni a ráomlott kavicsöszletből.

 

Ugyanakkor előnye is egyúttal a nagyobb fúrótest átmérő, mert kikényszeriti a nagyobb muglikat a fúrólyukból a lyukfalba. Sajnos  1 esetleges gyors visszahúzáskor megdugattyúzhatja a lyukat, mert vákumot húz maga után, amely szintén beomlaszthatja a furatot maga alatt. ( berántja azt ! ) 

 

Ezért is célszerűbb a háromélűs lépcsős fúró többek között, mert azzal kisebb a beszorulás veszélye. Más kőzetrétegek esetében tökéletesen működni fog a fúród, csak tartózkodjál a gyors visszahúzástól, a már leirtak miatt.

 

A Gödi kérdésednek utána néztem, ott szinte az összes dokumentált kút az Ősduna kavicsteraszára épűlt, amelyek szinte mind  -12,0 m.  és  -18,0 m. mélységűek.

A domboldalon valószinüleg más a helyzet, de arról egyenlőre nincs információ. De tavaszig kifogom nyomozni.

 

             Üdv.  Jószerencsét !

Előzmény: lulu betyár (10481)
lulu betyár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10481

lulu betyár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10480

Helló Freddy 4!  feltettem két képet a sóderhoz használt fúróról!Hátha valakit érdekel!

lulu betyár Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10479

helló freddy 4!Köszi az eddigi segítséget!Én egy legömböjítettvégű csőfúrót csináltam a sóderhoz és lemezvágókésből ami rapidból van hegesztettem a késeket,akések előtt felhasítottam a fúróiszapnak.Elég szépen haladt a sóderba,igaz a kavicsot tényleg nem hozta fel,de nem is akartam bennük gyönyörködni.Én bőven meg voltam elégedve azzal,hogy féretette az utamból és bele dolgozta a furat falába.Most megcsinálom az általad javasolt lépcsős fúrót.Alsógödről nincs valami infód,mert a tesóm ott lakik a kölcsei utca dombos részén és tavasszal szeretnék neki fúrni egy kutat,csak nemtudom,mijen mélyen van a víz és milyen rétegekre számíthatok?Jószerencsét és jó fórumozást mindenkinek!

Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10477

Gondoltam !

 

Esett róla szó már korábban , de nem beszéltük konkrétan .

 Örülök neki ,hogy valamiféle kereskedelem azért zajlik közöttünk , még így  "télvíz" idején is.

Eggyel több alkalom arra,hogy találkozzunk , beszélgessünk !

 

Üdv !

 

Előzmény: Törölt nick (10476)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10476

Igen, úgy van.  Egy átm.  108 mm. -es lépcsős fúrófejet szeretne venni, meg érdekelné  1 hasonló dugattyús szivattyú, mint amelyet Te is vásároltál Oroszlányban nemrégen.

 

      Jó pihenést,       Üdv. !

Előzmény: Kútdoki (10475)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10475

Helló    Freddy 4 !

 

Állok rendelkezésedre tavasztól akármikor ! Ha egy 100 - 130 m mély fúrásnál lennél jelen szerencsére lesz belőlük bőven.

Furcsálom , hogy nem mondta,pedig éppen ma is beszéltünk telefonon , meg találkoztunk volna is ha nem fúrtam volna ma !

Mi érdekelte ?

Tippelek : 3 élű lépcsős fúrófej 110 mm körüli !

 

Üdv , jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10474)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10474

Helló     Kútdoki !

 

Köszönöm, már jobban vagyok azóta, sajnos előjöttek kicsit a régi problémáim. Itt most nemakarom részletezni ezeket, de bizom benne, hogy nem súlyosak pillanatnyilag azok.

 

Amúgy alkalom adtán én szivesen átkirándulnék hozzátok megnézni  1 kútfúrást, mert a jó pap is holtig tanul. Meg igazán jó olyan emberi értékekkel rendelkező szakikkal találkozni és elbeszélgetni mint Te vagy ! Amúgy hivott a Robi nemrégen fúrófej ügyben, nem szólt ?

 

  Üdv.  Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10473)
Kútdoki Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10473

Helló Freddy 4 !!

 

Remélem jobban érzed magad , és semmi komoly probléma nincs az egészségeddel !?

 

Hát van benne vmi , de a másik oldalát tekintve mi is okolhatóak vagyunk , gondolok itt arra hogy nem jutottunk el !

Ha ott lettünk volna tudnánk minden részletet.

Valljátok be , hogy füveztetek és nem emlékeztek rá , a fényképező gépet pedig elnyelte a termál medence !!!

 

Mellesleg ha lenne rá igény , én itt nálunk megszervezném , lenne 8-10 idevalósi szaki at fix !

Még felajánlanék mindenkinek egy potya ebédet is ! - csak gondolom sokaknak távoleső lenne. gondolom...

 

Üdv , jó egészséget !

Előzmény: Törölt nick (10472)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10472

Szia   Kútdoki !

 

Szerintem még  "lufi"  ez az újabb topiktalálkozó, hiszen még a nemrégi is teljes rejtélybe van burkolózva. Semmilyen információnk nincs róla, azon kivül, hogy megajándékozták egymást 1  -  1 kakasos nyalókával, meg  1 jó nagy pohárral. A létszám szintén tabu, stb.

 

     Szép estét,  Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10471

Helló    Mcqaiver !

 

Valóban, manapság már több új iszapadalékpor megtalálható a mélyfúróiparban. Igy az általad emlitett guárgumi is. Valamint még többek között az antisol, a Duowist Xantán, az Aqua Pol vagy a Schlumberger is, stb.  Úgyhogy van választék bőven, bátraké a jövő !

 

     További jó kútfúrást, -  és    Jószerencsét !

Előzmény: Mcgaiver (10468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!