Keresés

Részletes keresés

Paragon1985 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11343

Tisztelt fórumozók!

 

Autójogban lenne egy kérdésem. Autóvásárlás előtt, nézegetve a használtauto.hu oldalt, több olyan 1/2-1 éves gépjárművet is találtam, melyeket Németországból hoztak be, teljesen makulátlan az előélete, az itthoni szalonban alvázszám alapján leellenőrizték, valóban kinti tesztautó volt, stb... Viszont olyan áron árulja itthon az eladó, amiből kizárt, hogy bármi haszna legyen. Illetve egyféleképpen, felmerül, hogy bizony az autóval itthon kikerülték az Áfa befizetését. Másképpen lehetetlen ilyen áron adni egy szinte új szalonautót. Az autó érvényes magyar okmányokkal rendelkezik, és teljesen korrekt adás-vételit írnak.

 

Kérdésem: Mi van akkor, ha jóhiszeműleg, gyanútlanul megvásárolok egy olyan autót, ami után az eladó kikerülte az áfa befizetését. Mindent lepapirozunk, kifizetem az átírást, stb.. Ilyen esetben ha az áfa be nem fizetésére fény derül, ki felel érte? Mármint az általam jogosan megvásárolt autót lefoglalhatják? Származhat károm belőle? Hiszen ha az autó magyar rendszámmal, magyar iratokkal rendelkezi, honnan kell tudnom, hogy a tulaj rendezte-e kötelezettségét az áfa terén. 

 

Nagyon köszönöm a válaszokat!

 

(Másik jogi topicban is feltettem a kérdést, hátha az jobban pörög..)

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.18 0 0 11342

a vevő az, aki a számlán vevőként szerepel.

Előzmény: GeriSoft07 (11341)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 11341

Kicsit feldobom a topikot: az új ptk és új távollévők közti szerződés értelmében kérdezek

 

Fogyasztónak minősül-e a vásárló, és élhet-e a 14 napos visszaküldés jogával, ha számlát kért a termékről, azonnal?

Az áru nem viszonteladásra, hanem saját használatra lett vásárolva (és itt nem arra gondolok, aki a 3000Ft-os gazdaságos köszörűvel termel és 3 naponta cserélteti mert elromlott)

 

pl. veszek neten rendelve egy laptopot, de számlát kérek róla, máris nem természetes személy leszek és nem küldhetem vissza?

Van határvonal, vagy csak a két ködösítésből az adott fél ügyesebb jogásza nyer?

Agnes.P Creative Commons License 2014.08.15 0 0 11340

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: twiaj (11339)
twiaj Creative Commons License 2014.08.14 0 0 11339

Illetve nem találom azt a bizonyos >> 20/1981. (VI. 19.) MT rendelet - a közúti személyszállítási szerződésekről << rendeletet sem, ami alapján akkor elvileg elévült a dolog.

 

Azért nem találod, mert az 2013. március 1-ével hatályát vesztette, de ha személyszállítási szerződést ezen időpont előtt kötötted, azaz ha az adott utazás e dátum előtt történt, természetesen változatlanul hivatkozhatsz rá.

 

Előzmény: Agnes.P (11338)
Agnes.P Creative Commons License 2014.08.14 0 0 11338

Kedves Fórumozók!

 

Néhány hétig nem voltam itthon, tegnap kaptam kézhez egy (teljesen közönséges "Díj hitelezve", nem ajánlott, nem térti) levelet egyenesen a BKV-tól, amelyben  tájékoztatnak róla hogy van 24500 Ft tőketartozásom amit mostazonnal, de legkésőbb 15-ig (holnap...) fizessek be, vagy pedig fizetési meghagyás, behajtás, bíróság, drága lesz és féljél, dr Környei Éva sk.

Ehhez mellékeltek egy lapot amit visszaküldhetek, miszerint elismerem, hogy bűnös vagyok és bűnhődni akarok.

 

Nem volt leírva semmi magáról a büntetésről, idő, hely, jegyzőkönyv, de még a címzett is csak névvel van azonosítva.

2009-ben volt egy büntetésem amit 2012-ben keresett rajtam dr Mihályi, de neki megírtam hogy elévült, azóta sem válaszoltak.
Igen, mea culpa, de nem fizettem be sem akkor, sem azóta, mert épp nincs miből.

Érdeklődöm, mit tehetek? Hívjam fel a BKV-t, esetleg sétáljak be "Az Akácfába"?
Illetve nem találom azt a bizonyos >> 20/1981. (VI. 19.) MT rendelet - a közúti személyszállítási szerződésekről << rendeletet sem, ami alapján akkor elvileg elévült a dolog.
Ha tudtok segíteni, azt nagyon szépen megköszönöm
Üdvözlettel, Ágnes




Nándika83 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11337
Az auchanban dolgoztam tömőrítőként és a selejtből elvettem egy tabletet lebuktam és felmondtak.Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy arra hivatkozva nem kapom meg a béremet hogy nem tudják mennyi büntetést kapnak.Meg csinálhatják-e ezt.4 órába jelentik be az embereket mert ha 8-ba akkor jóval kevesebbet adnak mindezt napi 12-16 órában.Nincs fizetett szabadság sem fizetett ünnepnap.Na és az órabéremet 2 hónap után lecsökkentette.Válaszukat előre is köszönöm Tisztelettel:Üveges Nándor
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 11336

azert a boltok nagy resze visszaveszi, ha levasarolod, ahogyan irtak. egy probat mindenkeppen meger.

Előzmény: old kancsuka (11335)
old kancsuka Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11335

Személyesen vettem, nem interneten.

Most vihetem két nap múltán féláron v. még rosszabb arányért eladni tehát a teljesen vadonat új notebookot, összes papírjával?

Sikerült balekség volt. 

Előzmény: Törölt nick (11334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11334

szemelyesen nem, interneten 14 nap.

Előzmény: old kancsuka (11332)
P.URBANUS Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11333

Hibátlan terméket nem kötelesek visszavenni. De több boltban megteszik, ha levásárolod náluk.

Előzmény: old kancsuka (11332)
old kancsuka Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11332

Üdv. Vásárlás utáni un. "elállási jog" ügyében érdeklődöm. Műszaki cikk. Ha interneten keresztül vásároltam volna, 8 napon belül utólag elállhatnék (megondolás nélkül) és visszakapnám a pénzt. Sajnos boltban, személyesen, NEM internetes keresztül vásároltam (értékes műszaki cikk) 2 napja. Használtam, hibátlan, de nagyon nem nekem való. Kérhetek "elállási jog" alapján visszavásárlást? Kösz a választ. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.06 0 0 11331

jogifórumon van ügyvédkereső

Előzmény: Laller78 (11330)
Laller78 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 11330

Kérlek segítsetek!

Valaki tudna nekem ajánlani Gyuláról vagy környékéről egy jó ügyvédet, aki gyermek elhelyezésben profi.

 

Köszönöm

tgwh8 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 11329

Majd megkérdezzük a bankokat, elvileg lehetséges lenne, 30%-ot szoktak mondani. Meg azért csak enged a tulaj az árból. Előzetes számítások alapján akár kamattámogatott, 5-6 évig fix kamatú is belefér, főleg ha alkuképes a ház ára.

Azért ha 50-60%-nál maradna mindenki, elég kevesen vennének saját lakást/házat...

Előzmény: Elm (11328)
Elm Creative Commons License 2014.08.05 0 0 11328

Szerintem a mai viszonyok között 50, max. 60%-nál sokkal nagyobb hitelt nem kapsz. Esetleg akkor, ha tudsz valami kiegészítő ingatlanfedezetet bevonni (pl. szülők lakása). Az ügyintézés és papírmunkák is jópár tíz-százezer forint összesen, az illetékről nem is beszélve, szóval az önerőt így számold.

Egy 11M-es lakásba 3M saját pénzzel belevágni szinte lehetetlen, de főleg mindenkinek (nektek is) kockázatos. Családon belül átrendezni a tulajdonviszonyokat el tudom képzelni, de idegentől így házat venni, hát mondjuk úgy meglehetősen esélytelen...

Előzmény: tgwh8 (11327)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11327

A gond mindig azzal a fránya pénzzel van... 11m a ház, max 3-mat költenénk önerőre, de jobb lenne kevesebb... az ár túl jó ahhoz, hogy csak úgy másikat keressünk...

Előzmény: Elm (11326)
Elm Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11326

"Akkor marad az én ,,b'' verzióm, adunk foglalót, és kikötjük a szerződésben, hogy ha x hónap után nem akad vevő, megvesszük olcsóbban, ha meg akad, megvesszük (elővásárlási szerződés vagy mi?)?"

 

Persze, ilyet lehet. Mármint, szabad, jogilag nem tilos, de nem is egyszerű. De nem túl esélyes, hogy találtok ilyen eladót. Ügyvédi letéttel meg ilyenekkel operálva talán belemehet, de nektek is a pénzetek állna benne, ő is csak tovább várhat, de csak ilyesmi megoldással lehetne mindkettőtöknek biztosítéka. És ha közben találtok másik jobb olcsóbbat? Bukjátok a foglalót, márpedig ilyesmi konstrukcióban én a vevő helyében igen borsos foglalót kérnék...

tgwh8 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11325

Pont erre gondoltam én is, hogy bankon keresztül elég macerás. Vagy csak feketén...

Akkor marad az én ,,b'' verzióm, adunk foglalót, és kikötjük a szerződésben, hogy ha x hónap után nem akad vevő, megvesszük olcsóbban, ha meg akad, megvesszük (elővásárlási szerződés vagy mi?)? Ilyen jogilag akkor lehetséges? Most hogy belemegy-e, azt hagyjuk, mert ha nem is enged, meg nem is lehetséges, akkor várunk, hátha szerencsénk lesz, és még egy évig nem tudja eladni...

 

Hogy tudnánk megoldani a problémát?

Elvileg ha a szerződés érvényes, akkor elmutyizni nem lehet a tartozást.

A mi részünkről ott a gond, hogy 11m-t nem biztos hogy ér a ház, még ha azt mondja ér ennyit, akkor is... de ha megérne nekünk ennyit, akkor sem tudnánk maximum 3,5 millióból úgy hitelt felvenni, hogy 11m-t fizessünk érte, és tartalék is maradjon... 2,5 millióból (max 3) meg nem biztos, hogy a bank ad 8,5m hitelt, de ez a kör számolgatása még hátravan, attól függően, enged-e az eladó.

Ha a telet ki tudnánk húzni, talán az eladó is engedne az árból.

Előzmény: Elm (11324)
Elm Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11324

Ingatlant venni elvileg tetszőleges konstrukcióban lehet. Nincs korlátozva, egyszerűen az eladónak és a vevőnek is meg kell felelnie. Lehet 30 évre havi 40.000 Ft részletre is lakást venni, ha az eladó belemegy - kérdés, hogy ilyenkor a tulajdonlapon hogy alakul a tulajdonjog. Én mindenesetre nem engedném átiratni a lakást ha az eladó lennék, amíg nincs a kezemben az összes pénz...

 

Elvileg tehát lehetséges lenne, hogy a 11M árat 6M hitelbő, majd X és Y év múlva még 2,5M-2,5M részletben fizessétek ki. Elvileg, legalábbis. Banki hitel esetén abszolúte lehetetlen. Ott követelmény, hogy az önerőt fizesd ki, az eladó adja oda a tulajdonjog lemondó nyilatkozatot, és jegyezzenek be téged legalább széljegyen a tulajdoni lapra, és a bank csak akkor utalja át a hátralévő részt az eladónak.

 

Ha magánszemélytől kapsz úgy kölcsönt, ahogy Te szeretnéd, akkor persze lehet. Te lemondanál a lakásodról féláron, a továbbiakra vonatkozó biztosíték nélkül?

Előzmény: tgwh8 (11323)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11323

Sziasztok, ingatlanvásárlással kapcsolatban lenne kérdésem.

Létezik-e olyan, hogy ingatlant hitelre, és két részletben veszünk meg? Tehát pl. 11m-t ér a ház, 6m-t hitelből, 2,5-2,5m-t meg önerőből, illetve később, pl. egy éven belül fizetünk ki.

Vagy maradjunk a foglalónál? Gondolom ott nem lehet kikötni, hogy pl. egy fél évig nem adja el, megvesszük olcsóbban. Vagyis ha belemegy a tulaj, lehet ilyet?

Segítségeteket előre is köszönöm.

GaVor13 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 11322

Sziasztok,

 

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi témában.

 

Az egyik lakó a szomszéd lépcsőházból kidobta a cuccaimat a közös tárolóból amíg én szabadságon voltam.

Nincs róla számla így nem tudom bizonyítani, hogy nekem az pénzbe került.

Szemtanúm van , hogy Ő maga kidobta.

Attól tartok, hogy hiába teszek feljelentést, kiröhögnek és még saját magamat hurcolom meg.

 

Mi a véleményetek ?

 

Előre is köszi!

Gábor

járatlan Creative Commons License 2014.07.26 0 0 11321

Tisztelt dr.C!

 

A hagyatéki tárgyaláson -miután kértem a kötelesrészt-a közjegyző megkérdezte tőlem, hogy elismerem-e , hogy a garázs és az autó közös tulajdon, annak ellenére, hogy elhúnyt édesapám nevén volt az autó és a garázs is. Természetesen elismertem, majd meglepetéssel tapasztaltam, hogy ezekből nem kaptam kötelesrészt. Kérdésem még, hogy a végrendelet szerint általam fele részben örökölt nyaralóra édesanyámnak haszonélvezetet itéltek meg. Tudomásom szerint csak a lakott ingatlanra lehet haszonélvezetet bejegyezni, nyaralóra nem.

Jól tudom, hogy ha igazam van, akkor 5 évig Bírósághoz fordulhatok?

Várom válaszát.

Boszorka Creative Commons License 2014.07.24 0 0 11320

Végrendeletet meg lehet támadni. Közeli rokon, pl. gyerek, kitagadását nagyon meg kell alapozni. Ingóságokkal nemigen szoktak törödni, persze ha kiszállnak felvenni az értékeket, akkor elcsodálkozhatnak egy üres lakáson.

Előzmény: Intent (11317)
Apóca polca Creative Commons License 2014.07.24 0 0 11319

Nálunk már kórházba kerüléskor széthordta a holmiját.

És semmi következménye nem lett.

Előzmény: Intent (11317)
mililiana Creative Commons License 2014.07.11 0 0 11318

Ez nem tanács, csak vélemény!

Én megvárnám a hagyatéki eljárás jogerős lezárását. Addig mindent úgy hagynék, ahogy volt.

 

 

Előzmény: Intent (11317)
Intent Creative Commons License 2014.07.11 0 0 11317

Tisztelt Fórumozók!

Eltartási szerződés kapcsán az eltartott halálát követően a nevemre került az ingatlan. Hagyatéki tárgyalás még nem volt. Nem voltam rokon, de mivel az eltartott senkivel sem tartotta a kapcsolatot én indítottam meg a hagyatéki eljárást. A szerződést is mellékeltem az eljáráshoz mely szerint az ingatlan és ingó tárgyak is érintettek a szerződésben. Én is kapok értesítést a hagyatéki eljárásról? Az eltartási szerződésben az eltartott közjegyző előtt vég intézkedett, miszerint kitagad minden rokonát. Ettől nekik még jelen kell lenni a hagyatéki tárgyaláson? Eladhatom a hagyatéki tárgyalás előtt az ingatlant és/vagy kipakolhatom a régi bútorokat?

 

Cersz Creative Commons License 2014.07.08 0 0 11316

Szia!

 

Szerintem az új KET (közigazgatási eljárási törvény) szerint, amennyiben olyan dokumentumra van szükség az eljárás során, amelyet az eljáró szervezet az internetről maga is letölthet, hozzáfér, megtekinthet, akkor nem kötelezheti az ügyfelet ezen dokumentum (-ok) beszerzésére. A cégnyilvántartás nyilvános adat, (Cégbírósági nyilvántartás) és ehhez hozzáfér a munkaügyi hivatal, ezért szerintem nem kötelezhetnek ezen dokumentumok beszerzésére.  

Előzmény: Törölt nick (11315)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11315

Sziasztok! Furfangos kérdés: előző két munkáltatóm pecséttel nem rendelkező egyéni vállalkozó volt, ezért a TB-kiskönyvben nincs is pecsét, csak aláírás. Most a munkaügyi hivatalban azzal álltak elő, hogy vigyek mindkét személytől aláírási címpéldányt. A könyvelő, akivel beszéltem, teljesen elképedt ezen. Mire számíthatok, ha időhiányában nem tudjuk elintézni a címpéldányokat? Nem túl életszerű, hogy mindkét emberkét rá tudom venni nyár közepén, hogy keressünk közjegyzőt.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11314

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy kicsivel több, mint 6 hónapja az Ask.FM nevű oldalon -mint regisztrált felhasználó, névtelenül (hiszen az oldal ezt lehetővé teszi) egy másik felhasználóval konfliktusba keveredtem és szerinte becsületsértést követtem el, amiért megtette a jogi lépéseket, és az IP címem is ismeri már.

Az hozzá tartozik, hogy ez a becsületsértés oda vissza ment.

A kérdésem az lenne, hogy ha még mindig nem kaptam semmilyen papírt, megkeresést, várható-e még vagy már elévült a dolog?
Az IP címet tekintve, az Ask.FM Lett vállalat, magyar rendőrség kikérheti-e? Mennyi ennek az átfutási ideje?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!