Keresés

Részletes keresés

vanil Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1528
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, egy kis információval kapcsolatban.

Decemberben megyek ECL angol középfokra, most csak az írásbeli részt választottam, mert úgy gondoltam, csak arra tudok felkészülni. És azt tudom, h két szövegértés van, és 2 levélírás. De a kérdésem az lenne, h ha csak írásbelire megyek a magnóhallgatás rész is benne van ebben?
És akinek van tapasztalata a vizsgával kapcsolatban, attól kérdezném, h mennyire nehéz szövegeket adnak? Attól félek, hogy mi van, ha olyan lesz az egyik szöveg, amelyiknek nem annyira ismerős a szókészlete?

Köszi előre is a válaszokat, és tanácsokat!
gnius Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1527
Én ajánlom. Intenzív tanulással 6-8 hónap alatt lehet vele megtanulni angolul, középfokra. Nekem sikerült legalábbis, pedig nem vagyok zseni.

Mellé nélkülözhetetlen egy tematikus szószedet, mert az alapszókincse nem elég a középfokú nyelvvizsgához.
Ajánlhatok könyvet, amiből én tanultam:

Bajnóczi Beatrix, Haavisto Kirsi - Tematikus szótár angol nyelvből (1400 Ft)
ez modernebb és jobb, mint az 1000 kérdés 1000 válasz.

Plusz mellé a nyelvtanhoz, ha elakadnál:
Rimaszombati Károly - Angol nyelvtan 222 pontban(1980 Ft)

Ez a három könyv, plusz egy mp3 lejátszó(a kreatív angol hanganyagához), és kész. Ennyi a titok.
Plusz szorgalom, kitartás.
Még egy dolog: egy jó szótárba be kell ruházni!
Ha rám hallgatsz, inetes szótárat nem használsz. Kivéve az Akadémiai elektromos szótárat, ami megvásárolható szótárral együtt.

Ez két év angol tanulás tapasztalata.
Ha tudtam volna, előre, nem tolok el 1.5 évet.
Remélem valakinek segít.
Előzmény: Dorkuci (1524)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1526
gola20, igen, a katedra győr az itk-vizsgahely. várjátok meg az eredményt és utána lépjetek bármit is, mert lehet h nem is kell semmit tennetek :)
gola20 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1525
ITK origos azt hiszem!Győrben a Katedra nyelviskolánál vizsgázott, vagyis ott jelentkezett vizsgára.
Előzmény: Törölt nick (1522)
Dorkuci Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1524

Sziasztok!

 

Gaál Ottó féle Kreatív nyelvtanulás felöl szeretnék érdeklődni.

Tapasztalatokról esetleg be tudnántok számolni.Nekem olyan hihetetlennek tűnik ez az egész módszer

 

Köszönöm!

Andris index Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1523
Sziasztok,


a listában szereplő gazdasági szaknyelvvizsgák közül melyik rendelkezik a legkönnyebben megírható írásbeli résszel - tudom kikezdhető a megfogalmazás - ? Én a Corvinus és a KITEX vizsgáit ismerem azok, - főleg a Közgáz írásbelije elég erős mind a lexikai mind pedig az olvasás, fogalmazás terén...

LCCIEB EFB

BGF

BME

EURO pro

gazdálKodó

Én legrövidebb, lehetőleg nyelvtanos szempontból a leggyengébb verziót keresem ezek írásbelije közül ....

http://www.nyak.hu/doc/abc/gazdasagi_igazolas.asp


Várom a véleményeteket,


Köszönöm !
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1522
rigós nyelvvizsga volt?

ha igen, akkor először várjátok meg az eredményt. ha nincsen meg a 8 pont, akkor telefonáljatok a vizsgaszervezési osztálynak, hátha lesz megoldás.
Előzmény: gola20 (1519)
gnius Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1521
köszi, és semmi gond!
Előzmény: Törölt nick (1518)
gnius Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1520
az 0 pont, szerintem.
Előzmény: gola20 (1519)
gola20 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1519

Sziasztok!

 

A véleményeteket szeretném kérni.

 

A barátnőm ma volt nyelvizsgázni angol alapfokból. Elég nehezen megy neki a nyelv és iszonyúan tud izgulni. Most az történt, hogy a szóbelin 40 pontból 24-et ért el az 60 %, DE volt előtte egy magnó halgatás és ott a feladatlapon magyarul kellett válaszolni a kérdésekre, de annyira izgult és ideges volt, hogy néhány kérdésre angolul írta a választ. Szerinte 100%, hogy a válaszok helyesek voltak, csak hát ugye a feladat az volt, hogy magyarul válaszoljon.

 

Szerintetek ez pont vesztés, azok a kérdések amelyekre angolul válaszolt?Olyan rossz lenne, ha emiatt nem lenne meg neki!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1518
persze, hogy gratulálok, és nem hülyéztelek le, ne érts félre :)

de a 'pálya' az csak egyetlen szó, van a szövegben szó más dolgokról is, amik szintén pontot érnek, te :)

mindenesetre respekt és ne haragudj, ha megsértettelek!
gnius Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1517
"akinek egyetlen szón múlik a szóbelije, az még tanulhat egy kicsit :) "

Most jól lehülyéztél, pedig 75%-ot kaptam.

Az egész szöveg arról szólt, hogy miért nem épült golfpálya a golf-klubban
Ezért szerintem ha valaki a golfpályát nem ismerte, az bebukta. És, ha minden szót ismer, nyelvtant, mindent, ért, csak ezt nem, attól szerintem még nem tudatlan, és lehet egy megalapozott, jó tudása, amivel akár egy tárgyaláson is megállná a helyét.

Tanultam én hidd el, többet, mint amivel emberek odapofátlankodnak vizsgázni.
Én két év után mertem csak megpróbálni, miután minden témát orrvérzésig áttanultam, és a nyelvtant oda-vissza tudtam, a vizsgafelkészítőket végig jártam, a tematikus szótárat bevágtam, és miután a kreatív angol könyveken átrágtam magam... és még sorolhatnám

Szóval, ne mond, hogy még tanuljak, mert lekaparom a tapétát! :D

Inkább gratulálj, basszus, így megkapom a BME diplomámat :)
Előzmény: Törölt nick (1515)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1516
illetve azt még hozzátenném, hogy alapfokon az első meghallgatáskor is lehet nézni a kérdéseket.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1515
szia!

- bemutatkozol, kicsit oldódik a hangulat

- a szóbeli maga több részből áll:

a) beszélgetés általános témákról
b) választasz egy képet az eléd rakottak közül és a kép alapján kezdtek el beszélgetni
c) húzol egy témát és egy szituációs "játék" keretében elbeszélgettek

a laborvizsga menete kb az, amit az előttem szóló is leírt, bár azt hozzátenném - és remélem nem lesz sértődés -, hogy akinek egyetlen szón múlik a szóbelije, az még tanulhat egy kicsit :)

viccet félretéve: a szóbelid lehet akármilyen jó, ha a laborvizsgán nem teljesítesz legalább 40%-ot, akkor sajnos megbuktál. ez 8 pontot jelent a 20-ból.

a laborvizsga az ITK épületében MINDEN ESETBEN fejhallgatóval megy, más vizsgahelyek esetenként magnóval oldják ezt meg, az ITK-ban azonban mindenkinek saját fejhallgatója van.

bővebb infó:

http://itk.hu/index.php?id=18&fomenu=8〈=hun
(menü a bal oldalon)
gnius Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1514
Szia, szóval még ígértem a laborról röviden:

még egy korábbi hozzászólásban írtam:


Bemész a terembe, padok, székek, kb 15 ember egyszerre bemegy, személyi alapján igazolja magát, és véletlenszerűen helyet foglal.
A falon hangfalak, vagy rosszabb helyen egy kis magnó az első asztalon.
Kapsz egy papírt, rajta kérdésekkel(magyarul), közben kihagyva a válasznak hely. Ezt lefelé kell fordítani.
Lejátszák a vizsgaszöveget, de előtte egy kedves hang a magnóról elmondja, pontosan mit kell majd csinálni.
Egyszeri meghallgatás után elolvashatod a kérdéseket.
Utána még kétszer lejátszák a szöveget, és közben válaszolnod kell, jelen esetben magyarul. Tehát, a kérdések is, és a válaszok is magyar nyelvűek.

Utána, ha lejárt az idő, azonnal le kell tenni a tollat.

Ez a része a vizsgának szerencse kérdése.
Nekem mázlim volt, az egész azon múlt, ismerem-e a court (golf) pálya szót.
Így lett 75%.

G
Előzmény: manoka90 (1510)
mcsontos Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1513
sziasztok!
holnap megyek BME németre (közép).
valamelyikőtök tudna írni, milyen témák jöhetnek elő?
pl. gyakran van panaszlevél, ilyenek
angolból (szintén BME közép) olyanok voltak, hogy néztem :)
panaszlevél a tévének, h sekélyesek a műsorai :)
előre is kösz
m
gnius Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1512
Szia!

Szerintem nagyon jól választottál!

Én most nyáron voltam, és nagyon jó benyomásaim voltak, elsőre sikerült.

Készülj arra, hogy tök jól el fogtok beszélgetni, angolul, és mire belendülsz, már vége is a vizsgának.
Ezért fontos, hogy lazán menjél, mert nem lesz sok időd bizonyítani, abban a pár feladatban kell a toppon lenned.

A menetrend akkor ez volt:

Először magadról kell majd beszélned, erre, bármilyen egyszerű is, készülj fel úgy, hogy otthon a falnak elmondasz hangosan magadról dolgokat. Iskoláról, célokról, hogy hol laksz, mit csinálnak a szüleid, mivel foglalkozol legszívesebben a szabadidődben.
De itt ám tolni kell, nem makogni, meg nem ott kitalálni, mi a gyíkot mondjak magamról?!?! Ezt ismételd el vagy háromszor, hogy ott már rutin legyen!

Utána kártyák alapján húzol két képet, és választhatsz, miről beszélnél.
Nálam az egyiken egy utcai hegedűs, a másikon egy kövér nő volt kolbásszal.
Utóbbit választottam, és beszéltem az egészséges táplálkozás fontosságáról.

Utána húztam egy szituációs kártyát, itt már nem lehetett választani, amit húztam, arról kellett beszélni.
Ez állt a papíron: Nem indult reggel a kocsi, Buszmegállóban babakocsival szeretnék felszállni a buszra, kérjem meg az ott álló férfit/nőt(vizsgáztató), hogy segítsen, és meséljem el, miért jöttem busszal.

Ezt így elmondtam, és még megkérdezte a vizsgáztató, hogy hívják a gyereket.

Ennyi volt.

Tipp: Amikor beszél a vizsgáztató, és nem érted, mit kérdez, akkor kb értsd meg, miről beszél, és kb próbálj meg válaszolni. Az nem jó, ha csendben vagy! Vagy azt mondod, nem érted.
Mondjuk, nekem volt olyan, hogy nem értettem, mit jelent egy szó, amit mondott, és megkérdeztem angolul, mit jelent az a szó, ő meg angolul elmagyarázta. Hát, azt hittem, ezért megvágnak, de nem.

Ezek után másnap volt még egy labor, majd később még leírom, ha akarod, de most rohanok 

Üdv, és ne pánikolj, én majdnem amiatt buktam meg, hogy agyonizgultam magam, közben pedig tök jó fejek voltak!
Előzmény: manoka90 (1510)
dzsan861010 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1511
Sziasztok!
A Dexam nyelvvizsgával kapcsolatban szeretném, ha megosztanánk egymással az eddigi feladatokat (persze csak aki volt már). Most megyek 3.-ra az írásbelire, mindig 1ponton múlt, de a fellebbezésre sose adták meg. Az eddigi fogalmazási és levelezési témákra lennék kíváncsi. Előre is köszönöm!
manoka90 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1510

Sziasztok!

Decemberben megyek Origós szóbeli nyelvvizsgára,és azt szeretném kérdezni,hogy hogyan zajlik pontosan ott a szóbeli?!Húzni kell tételt,vagy pedig a vizsgáztató mondja meg a témát?

Remélem hogy tud valaki nekem segíteni!

Előre is köszönöm mindenkinek!

mata1981 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1509
Sziasztok!

Sok helyen olvastam, hogy az ECL-es nyelvvizsga, többet ér, "nevesebb" mint a TELC.

Ez tényleg így van? és ha igen miért mondják ezt?

Fontos lenne megtudnom, mert e két vizsga mellet vacilálok és ez is segítene a döntésben

Előre is köszi minden választ
gnius Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1508
SIKERÜLT! :)

Előzmény: gnius (1507)
gnius Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1507
Szia!

Haminc nappal hétfő, négy héttel holnap a határidő :)

Biztos csak hétfőtől lesz akkor eredmény.

Köszi!
Előzmény: balayla (1506)
balayla Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1506
szia!

Én is okt. 3-án vizsgáztam (ECL), de még nem látom az eredményem a honlapom. Szerintem kivárják a beígért 30 napot és csak aztán közlik az eredményeket.
Előzmény: gnius (1503)
balayla Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1505
Szia!

Köszi a választ! Valószínűleg tényleg az lesz a legjobb, ha a vizsgaközpontnál érdeklődöm. Szép hétvégét!
Andris index Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1504
Sziasztok,


a listában szereplő szaknyelvvizsgák közül melyik rendelkezik a legkönnyebben megírható írásbeli résszel - tudom kikezdhető a megfogalmazás - ? Én a Corvinus és a KITEX vizsgáit ismerem azok, - főleg a Közgáz írásbelije elég erős mind a lexikai mind pedig az olvasás, fogalmazás terén...

Én legrövidebb, lehetőleg nyelvtanos szempontból a leggyengébb verziót keresem ezek írásbelije közül ....

http://www.nyak.hu/doc/abc/gazdasagi_igazolas.asp


Várom a véleményeteket,


Köszönöm !
gnius Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1503
Sziasztok!

Az okt. 3-i ECL vizsgának van aki már látja az eredményét? Mikorra várható szerintetek?

Üdv
aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1502

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

(kitex - angol)

 

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

 

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1501

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1500

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1499
.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!