Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.10 0 0 19528

Nem utólag kellett volna betartani neki, hanem előzőleg korlátozni a terjeszkedését.

Előzmény: SzeZo (19525)
murray Creative Commons License 2018.06.10 0 0 19527

jól megcopatták a Gerendait   úgy látszik ezeket még nem vette meg , úgy mint a kalászi önkorit. 

direkt ki van találva az omszkiban tilos fürödni, mindenkit terelnek be a gerendai beach-re.  kellett ez. 

Előzmény: SzeZo (19525)
murray Creative Commons License 2018.06.10 0 0 19526

ez jó! :-)

én tegnap este már hungáriáztam.. balatonról haza meg budakeszi-solymár-békás. 

Előzmény: Konrad (19524)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 19525

Semmi közöm Gerendaihoz és a lokálpatriótákhoz, de...

Az, hogy a Luppánál, a murvával leszórt parkoló nem védi az ivóvízbázist az esetlegesen elcseppenő olajaktól, az rendben van, elhiszem.

Azt már nem hiszem el, hogy az ivóvízbázis véget ér az eperföldek melletti útnál és a töltésnél. Nagyon valószínűnek tartom, hogy fél Csillaghegy és a Barát-pataktól északra megtelepült házak is az ivóvízbázis felett vannak. Ott miféle védelemmel rendelkezik ivóvizünk?

Tovább megyek. Bármelyik aszfaltúton fel lehet fedezni a szivárványos mintát, ha éppen eső után nézzük. Ezek nem mosódnak le a védeni kívánt rétegbe?

Nem az van itt inkább, hogy a patrióták - ellentétben kijelentésükkel - mégis inkább Gerendainak akartak betartani?

//Annyira nincs közöm Gerendaihoz, hogy még egyetlen Sziget fesztiválon sem vettem részt. Még a Pepsi szigetesen sem. A Fekete Bárány rendezvényen igen, de akkor ő még leckét írhatott:-).

Konrad Creative Commons License 2018.06.09 0 0 19524

20 nap... aztán csodálkoznak, ha a népek várólindíthatóval mennek Air Race-t nézni...

Előzmény: papus_03 (19523)
papus_03 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 19523

Ááááááá, én valakit kinyírok.

20 napra lezárják a Bem rakpartot a Red Bull Air Race miatt.

 

Kimaxolják az elmebajt ?

olahtamas Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19522

Eldőlhet???

Hányszor fogjuk még ezt hallani?

Bár a feltételes módú fogalmazás legalább óvatos...

https://444.hu/2018/06/08/szerdan-vegre-eldolhet-a-romai-part-sorsa

 

warr Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19521

Szép lehetett. Én fél hét körül indultam reggel, akkor még okés volt. Kollégám mondta hog volt valami ciki. 

 

Amúgy az Ország úti hév-átjárós történetről lasasn kirakhatnának valami aktuális infót, ami az óbuda honlapon meg a bkkinfon is fentvan, az már márciusi hír... 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (19520)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19520

Kaszásdűlőnél volt egy többes karambol helyszíneléssel, csak a belső sáv haladt. Szokásomtól eltérően korán indultam el és Óbuda felé, így védhetetlen volt. a Királyok útján már a Juhász Gyula utca után látszott a dugó(!), ott még le tudtam borítani a Pünkösdfürdőn, és mellékutcákon eljutni a Kadosáig, ezzel sokat nyertem. Végig nagy volt a mozgás, de lehetett haladni. Ott vissza kellett tárni a Nánásira (mivel a Monostorin a Szentendreire reménytelen volt kijutni), innentől araszolás a Pók utcai átjáróig, onnan haladás a Szentendrei útig egyenesen, onnan araszolás Kaszásig.

 

A Záhony utcai átjárónál a rendőrök szokatlanul ügyesen oldották meg a dolgot, mert már a baleset helyszíne előtti kereszteződésben elbójázták a külső sávot, a két belsőt pedig rendőri irányítással felváltva engedték egymással és a Záhony utcával, így kicsit gyorsabb lett a sor és nem lett még egy koccanás, ami végképp betett volna.

Előzmény: warr (19515)
MAndarin Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19519

kis kerülővel majd a Szen István utcán, ahogy eddig is tettük, ha bedugult az átjáró

Előzmény: murray (19518)
murray Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19518

tehát akkor a hegy felőli oldal felől lehet menni a Duna felőli oldalra de vissza nem. jól hangzik. 

Előzmény: warr (19517)
warr Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19517

Fenomenális lesz, az biztos... 

 

A felújítás alatt, a tervek szerint június közepétől kezdődően a HÉV-átjáróban a forgalom egyirányú lesz az Országút felől a Batthyány utca felé, illetve a munkálatok előrehaladásával folyamatosan változik majd a közlekedési rend az Ország úton. 

Június közepétől várhatóan 2018 szeptemberéig elvégzik az útpálya és a járda burkolatának a felújítását.

Előzmény: murray (19516)
murray Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19516

a csillaghegyi strand előtti lezárásnak, dugóhegynek lassan vége.  kivárták az iskola végét a barmok.. jómagam vagy fél tank benzint égettem el ott a semmibe.. 

 

kezdődik lassan a sorompőnál a lezárás..na az lesz az igazi szopó. 

warr Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19515

Valami baleset volt, a három sávból kettő nem volt járható. 

Előzmény: olahtamas (19514)
olahtamas Creative Commons License 2018.06.08 0 0 19514

Nem tudja valaki mi oka volt a reggeli káosznak?

doncike Creative Commons License 2018.06.05 0 0 19513

Nem tudom, nekünk nincs.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (19510)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19512

Azt tudom.

Előzmény: Generic Jingle (19511)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19511

Nem adják ingyen...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (19510)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19510

De azért használható? Én évek óta ki akarom váltani, csak sose volt érkezésem.

Előzmény: doncike (19509)
doncike Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19509

"illetve ott a 90 perces ingyenes parkolás, azt csak azzal a lassú, buta óbuda kártyával tudod érvényesíteni, sms-sel, vagy alkalmazassla meg mindig nem"

 

A kedvezmény azért van, hogy dicsekedni lehessen vele.

Nem azért, hogy igénybe is vegyék.

Előzmény: DTF (19508)
DTF Creative Commons License 2018.06.04 -1 0 19508

Barion jó, de sjanos az sem teljes korű.

nekünk 3 céges autónkvan, székheky fizetős övezet. ‘Jár’ a korlatlan parkolás, különben 3 óránként leállitja magától. A barion nem tujda ezt kezelni, sem a simole, sem a voxpay, senki sem. Na egyedül ki? Hát az nmfr. Mileyen érdekes...

illetve ott a 90 perces ingyenes parkolás, azt csak azzal a lassú, buta óbuda kártyával tudod érvényesíteni, sms-sel, vagy alkalmazassla meg mindig nem. Màr vagy 4-5-ször kértem, higy oldják meg technikalilag (minden megokdható), tojnak rár. Így meg eleg sokat buksz evente. Merr keresgélni órát, nyomkodni 15 perces egységekkel, aztan kèrni parkolójegyet, betenni a kocsiba, stb. Aztán emlekezz h mikork kedted, mert ha lejár a 90 perc, és elfelejted, ott a bünti...

 

a parkolási szolgáltatás itt is egyenlő a nullával, 3 éve van lassa, sehol semmi parkolófelújítás, útfelújítás, fejlesztés. Persze lehet mondani a unkosdfurdo utcaban cisnaltak 15-20 parkolohelyet, de a szelessege akkor mint egy Matize, illetve annyira gany, hogy ranezni is rossz...

Előzmény: Konrad (19506)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19507
Konrad Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19506

Parkolás: jelenleg a Barion nevű alkalmazást használom parkolni. Nincs sms, megérkezek valahova, ahol nem tudom, kell-e parkolni, megnyitom az alkalmazást, a gps alapján mutatja, hogy ahol vagyok, kell-e fizetni, és ha igen, kiírja a zónát is. Ráadásul ha a Barionnal parkolsz, akkor egyrészt az Androidos telefonon folyamatosan jelzi, hogy parkolás van folyamatban, másrészt ha eltávolodsz a parkolási helytől, még külön is figyelmeztet. Vagyis sokkal kisebb az esélye, hogy nem zárod le a parkolást. Nekem bevált. (Nem dolgozom a Barionnak, nem azért reklámozom őket, hanem mert tényleg jó.)

DTF Creative Commons License 2018.06.01 -1 0 19505

Egyertertek, hogy nem egyertelmu h mi hol fizetos. Ez olyan h multkor szerencsem volt, mert megalltam a szentederi úton, gimi elott, szepen parkoltam autmatikusan 0302, de ott 0304 van. Nem azert, de miert nem lehet egy zonakod? Es mint kiderult kb csak itt van 0304, egy utcaval bejelnb 0302.. mert h fovarosi ut...

a hidfo/tavasz utc kornyeken dolgozom. Aki jon az arpad fejedelmen, es a gimi fele all meg, vagy bekanyrodik a hidfobe es rogotn talal parkolohelyet, de nem ismeros a kornyeken az  tuti kap csekket, mert ott semmilyen parkolora vagy hasnolo nincsen. 3 eve is kertem h tegyene oda, de semmit sem csinalnak.

most meg a parkolasi tarsasag elkoltozott a mozaikbol, vhova a vihar utcaba. Es felhivjak a figyemet h mar nincs onnalo parkoloeyluk!igy fizetni kell ha ott uyget intezel. Rohej h igy is megy a lehuzas...

Előzmény: papus_03 (19503)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19504

Megszűnt, de még az értesítés is.

Csemetém nagyon várt egy csomagot, nézegettük is a postaládát, hirdetőtáblát (oda szokta a lustább postás tűzni az értesítőt), hogy lehet-e már érte menni.

A második nap lement a postára megkérdezni, mi van. A Római tér helyett Kaszásra vitték, ott veheti át.(?!?!?) Azért a tisztesség kedvéért tegnap bedobtak egy értesítőt a ládába.

Előzmény: papus_03 (19503)
papus_03 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19503

Nekem szerencsére még nem tűnt el csomagom.

Viszont telefon az megint volt, hogy menjek a Kiscellire de nem megyek, átküldettem a Tescóhoz.

Ezek szerint a csomag házhoz szállítás a kerületben gyakorlatilag megszűnt.

 

SK #19500

Megbeszéltük békésen.

 

DTF #19501

Értem én, hogy p.zóna de ide a járdán keresztül lehet csak behajtani bármilyen irányból.

Jogosan feltételeztem szerintem,hogy az a Posta területe.

Előzmény: murray (19502)
murray Creative Commons License 2018.05.31 0 0 19502

nekem is eltűnt egy csomagom a békási postán a hegy felőli oldalon a viziorgona utcaiból. pedig eddig soha még nem.  

 

a mohaman is csak addig nyalt a kerületnek amig átbafták őket a mohafallal aztán garancia helló.  

Előzmény: papus_03 (19499)
DTF Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 19501

A mohafal már jó ideje ilyen, az egy dolog h nem fizenk érte bérleti díjat, de miének hjagyják ott? Baromi ronda.

Mindenütt fizetős a parkolás, de sokakat látok, akik ismertelenül jönnek és csodálkoznak, hogy ott van a bünti. a pakrolóórák direkt így vannak kirakva. Kiscellinél is ha találsz parkolóhelyet pont a behajtsánkor, és nem vagy ismerős a környéen, akkor tuti beleftusz büntibe, mert a pakrolóra amásik oldalon van, ott, ahol nncs bejárat... ilyenkor a pakrolási gittegylet azt mondja h kint van a pakrolási övezet tábla. na jó, de ettől még nem létom az órát.

 

a legjobb, hogy ez a szerencsétlen Parkolási Társaság készíett egy fb oldat magának. Olyan 1es átalag lesz, mint a fene, konkrétan szádnékosan égetik magukat ezzrl (mert a szolgálttaásuk nulla), és a kommunkációs csatorna karbanzatására vettek fel emberek. És ezt miből? hát a megemelt díjakból... Az ember azt hinnl, hoyg emelkednek a díjak, akkor nő a szolgáltatés színvonala, de semmi....

 

 

Előzmény: papus_03 (19499)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.05.31 0 0 19500

És lerendezted?

Előzmény: papus_03 (19499)
papus_03 Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 19499

Az b+ mohafal, 6 és fél milláért. én meg földúton járok 20 éve :(

A Kiscellinél a "fullba nyomják a kretént" érzem,nem a langy szellőt.

Bár nem kerületi jelenség azért csak megírom, számtalanszor kapok számlát a fizetési határidő lejárta után. Pénteken felhívtak, hogy csomagom jött (a Kínából küldötteken rajta a tel. számom)és beugrok-e érte bár a Kiscelli szerintem szombaton hivatalosan nincs nyitva. Vagy várhatok amíg átküldik a bécsire a Tesco postához mert nekem az a hivatalos. Bementem érte észak felől.

Váratlan ok miatt hétfőn is be kellett mennem,akkor melóból dél felől.

És innen már kerületi mert amikor kijöttem, ott volt a kütyüs ember és kereste a parkoló jegyem.

Egyetlen egy táblát sem láttam, hogy a posta előtti parkoló fizetős bár az automata ott búslakodik a bokrok mellett eléggé észrevehetetlenül.

 

Előzmény: doncike (19498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!