Keresés

Részletes keresés

fák,juh Creative Commons License 2014.12.05 0 0 14242

Ügyvéd mindenképp, esetleg tanúkkal igazolni?

Esetleg a megyeszékhelyeken működő OMMF (országos munkaügyi és munkavédelmi főfelügyelőség) kirendeltségein még talán telefonon is kapsz ingyenes tanácsadást, de időpont egyeztetés után személyesen is beszélhetsz velük. Hívd őket bátran, segíteni fognak. Ez (is) a dolguk.

Előzmény: Törölt nick (14239)
András80 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 14241

Mi szerepel az ambuláns lapon és a többi dokumentáción a történtekről?

A munkáltató tud a történtekről?

Szerintem utólag is le lehet papírozni a munkabalesetet, de ehhez a munkáltatónak jelezni kell a történteket.

Akkor a táppénz 100% lett volna, és több esély lenne alátámasztani a történteket.

A munkaviszony él még, táppénzen vagy ugyenezzel a problémával?

Mondjuk szerencsésebb lett volna hamarabb gondolkozni...

Előzmény: Törölt nick (14239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 14240

nem tartom kizártnak, hogy érdemes

mindenképpen érdemes lenne konzultálnod ilyen esetekben gyakorlott ügyvéddel.

Előzmény: Törölt nick (14239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.04 0 0 14239

Sziasztok!

 Olyan kérdésem lenne ami talán mással is előfordult már így remélem t5udtok segíteni. Egészségügyben dolgozom és 3 hónapja egy ágy emelésekor kiszakadt a már meglévő vagy akkor keletkezett nyaki sérvem. Az ágyakat távírányítóval emeljük,de az az egyetlen ami van több hónapja használhatatlan. Akkor este sem működött.,így egymagam próbáltam a beteget a vacsorához emelni. Az ágyat emeltem,lábam lent a kallantyun a karommal meg a fejtámlát próbáltam rántani. Akkor egy hatalmas pattanást éreztem a nyakamban. Azt gondoltam megrándult. Jegyzőkönyv sajnos nem készült,mert rándulásnak tudtam be ami nálam elég gyakori.  A fájdalom néhány nap mulva enyhült is viszont a karom zsibbadni kezdett kitartóan. Annyira,hogy munka közben jegeltem, bekentem,felkötöttem. Miután klinikán dolgozok ezért orvost is hívtam,hogy nézze meg, aki felkötést javasolt,stb... a végén a sürgire kerültem ahol kiszakadt 2 nyaki sérvet igazolt az MRI. Azonnal Tp! Nem munkahelyi balest ,mert nincs jegyzőköny. Ami a legszebb az egészben,hogy többé nem dolgozhatok fizikai munkát vagyis ápolónői munkámnak annyi. Egy távirányító miatt amire rengetegszer figyelmeztettük a főnővért,hogy meg kellene csináltatni,mert nem tudunk beteget mozgatni. (intenzív osztály) Persze ez a mai napig nem történt meg. Munka jogi peren gondolkodom,miután olyan az állapotom,hogy lefognak százalékolni poton 28000ft-tal.  Viszont nagyon félek ha bukok akkor nagyon sokba kerül nekem még ez is. Az életem a fájdalomban telik,vizelettartási gondjaim lettek, a gyógyszerektől fáj a gyomrom,stb.

Szóval a kérdésem az lenne:hallottatok e hasonló esetről? Mit gondoltok érdemes e belevágnom egy perbe? Válaszaitokat köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14238

az idézeted nem utal semmilyen rendeletre

 

én nem tudok olyan jogszabályról, ami előírná az ágyat, stb, ez csak a józan ész diktálja, és közvetve a munkaegészségügyi jogszabályok.

 

 

Előzmény: somi55 (14226)
zsanna Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14237

Délutános pótlék biztos, hogy nem jár, mert már nincs olyan.  Műszakpótlék van, azt meg minden hónapban ki kell bogarászni a jelenlétiből, hogy jár-e? Mert csak akkor jár, ha  a hónapban legalább 30 %-ban a napi munkaidő-kezdések között 4 óránál több eltérés van.

 

Előzmény: somi55 (14236)
somi55 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 14236

Tulajdonképpen igazad van,elnézést kérek.

A konkrét kérdés:1.Hol található meg a 14226-os hsz-ban idézett rendelet?

                             (Kell külön helyiség,ágy?)

                            2. Jár délutános pótlék?

 

 

A szerződés konkrétumai:A munkakör készenléti,a szolgálati helyen kell tartózkodni,a munkaidő egyenlőtlen beosztású, napi 15,(16-tól 07-ig)hétvégén és ünnepnapon 24 óra (07-től 07-ig).Éjszakai pótlék van.

 

 

Előzmény: Törölt nick (14235)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14235

a helyzet az, hogy konkrét kérdés sincs.

talán megpróbálhatnád újra feltenni.

Előzmény: somi55 (14233)
somi55 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14234

Tulajdonképpen készenléti jellegű munkakörben tartunk ügyeletet.

Előzmény: zsanna (14232)
somi55 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14233

Köszönöm,ez elég részletes,de a konkrét kérdésre itt sincs válasz.

Előzmény: fák,juh (14228)
zsanna Creative Commons License 2014.11.30 0 0 14232

Hát igen, lényeges különbség van a készenlét és az ügyelet között. 

A kérdezőnél is valószínűleg keverednek a fogalmak, tehát először nem ártana azt tisztázni, hogy jól kérdezett-e? :-)))

Előzmény: Törölt nick (14231)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 14231

Ügyelet és készenlét

-          tartalmuk a rendelkezésre állás

-          alatta köteles megőrizni munkavégzésre képes állapotát

-          különbség

  • ügyelet a munkáltató által kijelölt helyen
  • készenlét a munkavállaló által megválasztott, elérhető helyen töltött rendelkezésre állás
  • és az időkorlátban: ügyelet havi max 24 óra, a készenlét max 168 óra

 

Készenlét

-          havonta max 168 óra

-          heti pihenőnap ill. pihenőidő tartamára havonta legfeljebb 4 alkalommal rendelhető el

-          legalább 1 héttel korábban és 1 hónapra előre kell közölni, és legalább 4 nappal korábban módosítható

-          csak akkor kell a napi pihenőidőt biztosítani, ha a készenlét alatt munkát is végzett

-          tartózkodási helyét a munkavállaló határozza meg, rendelkezésre állása mellett

-          4 órát meghaladó készenlét csak akkor jogszerű, ha

  • társadalmi közszükségletet kielégítő szolgáltatás folyamatos biztosítása
  • baleset, elemi csapás, súlyos kár, az egészséget vagy a környezetet fenyegető veszély megelőzése, elhárítása, továbbá
  • a technológia biztonságos, rendeltetésszerű alkalmazásának fenntartása érdekében rendelték el

 

Ügyelet:

-          munkáltató által meghatározott helyen és ideig történő rendelkezésre állás

-          ügyelet beleszámít a heti munkavégzési idő 48 órás maximumába

-          a rendelkezésre állás helyét a munkáltató határozza meg

-          tartama nem haladhatja meg a 24 órát

-          beleszámít a napra beosztott rendes vagy elrendelt rendkívüli munkaidő is

-          napi munkaidő 12 órás maximumába nem az ügyelet teljes időtartama számít bele, hanem az ügyelet alatt végzett munka. A munkavállaló beosztás szerinti napi munkaidejébe az ügyelet teljes tartamát be kell számítani, ha a munkavégzés tartama nem mérhető

-          időtartama a rendkívüli munkaidő éves keretébe is beleszámít

-          az Európai bíróság ítéletei szerint a munkavállaló által teljesített, a munkáltató létesítményében való fizikai jelenléttel járó ügyeleti időt teljes egészében a 2003/88/EK irányelv értelmében vett munkaidőnek kell tekinteni. Függetlenül attól, hogy az ügyelet alatt ténylegesen végzett-e munkát.

Előzmény: zsanna (14227)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.29 0 0 14230

Olyan nincs, hogy nem veszi ki, ugyanis a szabadsággal a munkáltató rendelkezik és neki kutya kötelessége kiadni törvény szerint.

Neked évente 7 nap van amivel úgymond rendelkezel, de azt is a munkáltató adja ki veled egyeztetve.

Tehát ha nem adja ki akkor csakis a munkáltató követ el szabálytalanságot, te nem.

 

122§-125§-ig

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV

 

 

Előzmény: W_B (14229)
W_B Creative Commons License 2014.11.29 0 0 14229

Szia Zsanna,

 

valós dolog az, hogy ha valakinek marad idén szabadsága (nem veszi ki), akkor az jövőre elvész ?

Köszönöm.

Előzmény: zsanna (14227)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14228

Igen.

Egyébként:

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV

 

CTRL+F,  beírod, hogy "készenlét" és lehet szemezgetni ENTERT nyomogatva. :)

Előzmény: somi55 (14226)
zsanna Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14227

Gőzöm sincs, hogy van-e létező rendelet. DE: szerintem a készenlét alatt az illető egyáltalán nem végez munkát, hanem "készenlétben áll" arra az esetre, ha berendelik munkára. És készenlét alatt egyáltalán nem biztos, hogy a munkahelyen kell tartózkodni. Lehet bárhol lenni, - egy feltétel van, hogy telefonon elérhetőnek kell lenni, és ha telefonálnak, akkor záros határidőn belül bent kell lenni a munkahelyen, munkára képes állapotban. Namost egy ilyen helyzetben nonszensz lenne pl, ha pl a  munkavállaló otthonában a munkahelynek kéne biztosítani az ágyat, tévét, rádiót :-))) 

Azt, hogy a készenlét alatt hol kell tartózkodni, arról meg a munkáltatóval kell egyeztetni, de gondolom ez már a felvételkor megtörténik. 

Előzmény: somi55 (14226)
somi55 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14226

Köszönöm,de itt nem tér ki a részletekre.

Egy szakértő írja:" Készenléti jellegű munkakörben történő foglalkoztatás esetén - többek között - azért lehet 24 órára beosztani a munkavállalót, mert a munkaidő 1/3-át lényegében pihenéssel töltheti, nem kell effektíven munkát végezni, mint pl. annak aki szalag mellett áll egy üzemben. Ilyen esetben a foglalkoztatónak kell biztosítani a pihenés tárgyi feltételeit, melyek a munkaügyi ellenőrzések gyakorlatában ágyat, tv-t, rádiót, külön helyiséget jelentenek." 

 Létező rendeletre utal?

Előzmény: zsanna (14225)
zsanna Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14225

MT 104 §

Előzmény: somi55 (14224)
somi55 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14224

Sziasztok!

Nem sikerül megtalálnom a készenléti munkavégzésre vonatkozó rendelkezéseket.

Tudtok ebben segíteni?

Konkrétan a 24-órás munkaidőben történő pihenésre vonatkozó rész érdekel.

cirmos81 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 14223

helló bocsi azért szemét ség hogy vannak olyanok akik kihasználják hogy valaki leszázalékolt és adataival visza élve támogatást igényelnek 

Előzmény: zsanna (14222)
zsanna Creative Commons License 2014.11.27 0 0 14222

1. ennek semmi köze sincs ahhoz, amit eddig írtál

2. hogy a rákba ne tudnál másik állást keresni??? Az első munkahelyet létesítők pl. szerinted milyen leszámoló-papírokkal rendelkeznek? Vagy akinek van egy 4 órás állása, és létesít mellé egy másik 4 órást? Ott sincs leszámolópapír, mert az első munkahelye folyamatosan megvan még.   Ez csak egy rossz beidegződés, hogy leszámoló-papírok nélkül nincs másik állás. (Munkanélküli ellátás, azt valóban nincs. Ahhoz kellenek a papírok. De egy másik álláshoz nem kellenek. ) Nyilatkozni kell ilyenkor - büntetőjogi felelősséged tudatában, - hogy mi a helyzet, miért nincsenek papírok.

Előzmény: cirmos81 (14221)
cirmos81 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 14221

helló ha nincs felmondási papirom nem tudok más hol állast keresni

Előzmény: Atyxx (14220)
Atyxx Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14220

A kérdésre még mindig nem válaszoltál.

Előzmény: cirmos81 (14219)
cirmos81 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 14219

helló jogtalanul igényelt  az apeh tol támogatást utánam magyarán átverte az adó hatóságot meg a nyugdijfolyósitótt és kihasználta hogy leszázalékolt vagyok

Előzmény: Atyxx (14202)
András80 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 14218

Ha már kiadták a felmondást, akkor megvan a közlés dátuma, ahhoz képest kell számítani munkaviszony utolsó napját, felmondási időt, egyebeket.

 

Itt már nem értelmezhető a szabadság kiadása...legalábbis ha kiadja, mert mondjuk még van hova (volna munkavégzési kötelezettséged), az se hosszabbítja meg a jogviszonyt...

Előzmény: Gigi1979 (14213)
zsanna Creative Commons License 2014.11.24 0 0 14217

Nekem az a problémám ezzel a nálunk törvényes megoldással, hogy a tipikus "más izéjével verik a csalánt" :-(((  Tulajdonképpeni szociálisnak számító kiadásokat ver a munkáltató nyakába. Az ugyanis, hogy a fizetés nélküli szabadság idejére fizetett szabadságot kell adni, meg hogy olyan idő számít bele a felmondási időbe meg a végkielégítésbe, amikor egy tollvonást nem tesz a munkavállaló a cég érdekében, - az bizony szerintem tipikus jóléti kiadás, vagy ajándék, vagy bármi, de semmi köze nincs a munkavégzéshez.

Előzmény: András80 (14216)
András80 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 14216

Szinte már vártam az ilyen jellegű kommentet :)

Lehet vele vitatkozni, szerintem is baromság egyébként, a skandináv megoldás sokkal jobban tetszik például - igaz, ott nem dől össze a családi költségvetés, ha az apa keres egyedül a családban...

 

Én pont emiatt nagyon megértem azt a vállalkozást is, aki azonnal lapátra teszi a terhes munkavállalót, például próbaidő alatt.

Előzmény: zsanna (14215)
zsanna Creative Commons License 2014.11.23 0 0 14215

És azért hallkan azt is megjegyezném, hogy adott esetben a közel 10 év kétharmadában egy másodpercet sem töltött a munkahelyén a kismama - mégis ugyanúgy ki kell fizetni részére a kétharmad időre járó felmondási bért és végkielégítést, mintha látástól mikulásig dolgozott volna. Meg cirka két és fél évre járó fizetett szabadságot is, ami a fizetés nélküli szabadság idejére jár. 

Nem hinném, hogy a világon van még egy hely, ahol ilyen gáláns rendszer van. 

Előzmény: András80 (14212)
Gigi1979 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 14214

Nem is értem, te hol olvastad azt, hogy én azt írtam, mondják vissza a felmondásomat? 

Előzmény: András80 (14212)
Gigi1979 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 14213

Én nem akartam ( akarom), hogy visszamondják a felmondást, hanem a kért idei szabijaimat nem adták ki, még a mielőtt a felmondást közölték kértem tőlük. Persze, hogy ők is a saját érdekeit nézik, ezzel tisztában is vagyok, de nekem nincs jogom élni a saját szabijaimmal, hogy ha kérem adják ki számomra? Ezt ők megtehetik? 

Előzmény: András80 (14212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!