Keresés

Részletes keresés

Sanvean Creative Commons License 2012.05.08 0 0 135

Több, mint egy éve volt, amikor is a tétényi parasztelosztó (campona) tecsó áruházában sündörögtem... azt hiszem írható CD -t kerestem (elég halovány a választék náluk). Eme sündörgésem közepette pillantottam meg egy asztali Blu-Ray írót... most meg ne kérdezd, mennyiért... vagy 80 ezerért, vagy olcsóbban. (Az asztali, merevlemezes DVD írónkat vettük pár évvel korábban még 140 ezerért... ahhoz képest meg is lepődtem, nem kicsit. Az írható BD lemezek ára is jócskán lejjebb ment.)

Előzmény: ***RS*** (132)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 134

ami a dvd-t illeti.megjelenésekor verték a nyálukat,hogy leváltja a cd-t, dvd audiót fognak majd hallgatni az emerek.Hát nem azt hallgatnak.A dvd elterjedésében szvsz nagy szerepe volt a házimozizás bolondériának.A blue ray-t már megjelenésekor is csak afféle tupírozásnak tartottam mint régen az s-vhs-t vagy a super audio cd-t.Biztos lesz rá vevő ha olcsóbb lesz de gyanítom ,hogy valami merőben új formátum fog hamarosan megjelenni meg hozzá valami újabb bolondéria.

***RS*** Creative Commons License 2012.05.08 0 0 133

A nagy képátlójú TV-k elterjedésével (>42") szerintem is el fog terjedni. A DVD is qurva drága volt az elején, szörnyülködtem is a 8-10000 ft-os a lemezárakon! (2000 körül)

Előzmény: spacc (128)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.08 0 0 132

Ém még nem láttam asztali BR felvevőt, pedig gyakran nézem. Az írható 25 és 50 GB-os lemezek ennyire olcsók lenének már?

Előzmény: Sanvean (127)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.08 0 0 131

Arra én is emlékszem. Ákos is többször dedikálta ott új lemezeit. szerintem már nincs meg.

Előzmény: dalmata13 (125)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.08 0 0 130

Ha lejjebb megy az ára és már lényegében szaré' hugyé' utánad dobják, nagy a valószínűsége, hogy hamarosan jön a holografikus eljárással sok sok terrabájtnyi infót egy hordozóra sűrítő formátum és a hozzá való új készülék. Én inkább úgy látom, hogy hamarosan kezd kifutni. Anno a DVD lejátszó sem volt olcsó, de mintha helyből jóval nagyobb DVD (lemez) választék lett volna.

Nem kizárt, hogy a 'nagyok' versengése -HD DVD vs. Blu-Ray megosztotta a felvevő piacot.

Előzmény: spacc (128)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.08 0 0 129

Gondolod?

Előzmény: spacc (128)
spacc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 128

Azt hiszem kis tévedésbe vagyol. Most kezd elterjedni. Eddíg visszariasztó volt az ára, de szépen elkezdett olcsóbbá válni. Már van 30e alatt is, és ez csak fokozódik.  Karácsonyra itt a boom...

Előzmény: Sanvean (127)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 127

Úgy néz ki, hogy a Blu-Ray annyira nem terjedt már el, mint a DVD. Idehaza nincsen filmekből se túl nagy választék. A készüléket magát -sőt, az asztali Blu-Ray felvevőt is (relatíve) olcsón már megkapod... az üres lemez sem több ezer forint már...

Számomra ez is csak egy 'átmeneti' formátum. Szerintem hamarosan jönnie kell valami újnak (Japánban talán már be is lett a piacra vezetve... Európa fáziskésésben van)... Kérdéses, hogy szükséges -e az általa nyújtott plusz? Az én vaksi szememnek már a Blu-Ray, Full HD is felesleges :-D

Amiket meg megvettem DVD -n, nem fogom újra megvenni Blu-Rayen. Nagy részük nem is jelent meg azon. (Olyan ritka DVD -ket is sikerült megvennem, hogy bizonyos fórumokon nem véletlenül próbáltak meg cimborkodni velem :-D)

Előzmény: spacc (126)
spacc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 126

A DVD-s változat egy lebutított. Bluerayon az igazi, meg HDTV-n. 

Sajna a mozi sem igazi, kevés van a világban, ahol 70mm-es filmet le tudnak játszani... vagy a kivetítő full felbontásban tudja kivetíteni... :(((

Előzmény: Sanvean (124)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 125

témánál maradva.A Ferenc körúton is volt egy jó kis cd bolt.A Tompa és Mester utca között.1992-ben kitettek egy hajót meg hálót a kirakatba Vangelis 1492 lemezével teleszórva.Hamarosan jött a karácsony mitadisten hiánycikk lett a lemez.Újév elött sikerült egy példányt vennem a Skála kispiacán némi közelharc után.

Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124

Ja... még a Baraka -t is bagó pénzért vettem meg. Augusztustól lesz mozikban (Angliában legalábbis) a folytatása SAMSARA címmel. Remélhetőleg az is kijön még az idén DVD -n.

Előzmény: ***RS*** (120)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 123

Kiadták azt tripla DVD-s boxban. Én inkább arra várok, hogy a teljes filmzenét kiadják CD -n. Hans Zimmer oldalán érdemes megnézni, mennyi minden maradt le a filmzene albumokról (Gladiator, More music)

Előzmény: dalmata13 (122)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 122

az első dvd-m a gladiátor volt.dupla dvd.Jobban örültem volna ha a másik dvd-re Lisa Gerrardot rakták volna fel.6000 ft volt 2001-ben.

Előzmény: Sanvean (121)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 121

Nem, azt még a saját boltunkban vettem. Sőt... abból a dupla DVD -set vettem meg, de sehogysem tudtam a Lisa gerrard / Denez Prigent videoklipet előcsalogatni róla (amit extraként rátettek a tartalom szerint).

Előzmény: ***RS*** (120)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.07 0 0 120

A Sólyom végveszélyben az Alexandrában volt akciós?

Én is kedvelem a  filmzenéket, de csak pár van meg CD-n.

Előzmény: Sanvean (111)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 119

én már igen ritkán járok cd boltba,néha bevásárlóközpontokba benézek .Ha nagyon rámszáll az eladó van egy északír együttes-60 as évek kultikus zenekara- akinek a lemezeit kint se nagyon lehet kapni úgyhogy mindig" őket" kérem.Garantált a fejcsóválás én meg nem árulom el,hogy nekem megvan az összes cd-jük.Az első cd-m amit vettem a rolling stones- sticky fingerse volt 93-ban vettem 1100 vagy1200 ft ért

Előzmény: Sanvean (118)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 118

Amikor én elkezdtem CD -ket vásárolni, nagyjából 1399 -ért lehetett CD -t venni (emlékeim szerint). Aztán 1599... 1899... 2199... és szépen bandukoltak fel az árak. Első 'komoly' fizetéseimet (12500Ft... 1996 -ban pályakezdő technikusként... szánalmas alamizsna... ennek külön története volna amúgy) Depeche Mode CD -kre költöttem. Egy havi fizetésemből 3 CD -t tudtam venni (3499Ft volt nagyjából darabja), a maradékot hazaadtam (jelképes összeg volt, akkoriban még nem is hiányzott ez az összeg a házi kasszából.)

Aztán 2000 januárjától lemezboltban dolgoztam... felmentek szépen a CD árak 4799 -ig (Universal CD -i rendszerint ennyibe fájtak), míg a BMG (SONY / BMG) cuccai voltak a legdrágábbak: 5199 -5699Ft (nálunk).

Aztán jöttek a 'lebutított' CD -k vékonyabb booklettel, szövegek nélkül (Kifejezetten Szlovákia, Lengyelország, Magyarország számára gyártott CD -k :-D ). 3199Ft környékén adtuk ezeket. (A szimplát. Volt dupla CD is ilyen lebutított verzióban... hm, asszem az volt 4799.)

A DVD -k árai is egyre mentek lejjebb... persze kevesebb extra, belső borító, booklet nuku. A 'legjobbak' a vékony papírtokos DVD -k voltak: 299-399 forintért.

Előzmény: dalmata13 (116)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 117

aztán ők is tönkrementek ,az ndk-s turisták nyári rohama mentette meg őket a totálcsődtöll

Előzmény: Sanvean (114)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 116

én elég gyakori vendégük voltam,4-5000 forintot otthagytam havonta.

Előzmény: Sanvean (114)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 115

http://mno.hu/migr/zene-a-periferian-661453 jól emlékeztem,böszme diszkó,liliom utca,budai zeneböngészde ,Böszörményi úr.Ami a Liliom utcai nagy választékot illeti..........inkább felejtsük el.

Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 114

Na kérem... ez egy normális hozzáállás. Persze egy fecske még nem csinál nyarat, úgyhogy 1 -az adott előadók lemezeit kereső emberre még nem biztos, hogy berendelném a teljes diszkográfiát, de ha már többen érdeklődnek, akkor igen.

Előzmény: dalmata13 (108)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 113

Én Újpestre, az ottani Szabó Ervin könyvtárba jártam ki kölcsönözni CD -ket. A legjobb dolgokat persze mindig éppen akkor kölcsönözték ki, amikor én szerettem volna... de azért pár Clash, Pink Floyd, Mike oldfield lemez meglett így is. Akkoriban még kazettára másolgattam vagy orsósra. Igazándiból 1991 környékén vettem az első CD -met, de akkoriban még nem volt nagyon pénzem, úgyhogy maradt ez a kölcsönzés vagy pár lemezboltban a másoltatás. Aztán 1996 környékén indult be igazán a CD vásárlásom... majd 1997 -től a Dob recordos időszakom alatt súlyos százezreket hagytam ott ritka 7" -re, 12" -re, egyebekre. Ezzel párhuzamosan természetesen a másoltatás lecsengett, teljesen abbamaradt.

 

Előzmény: ***RS*** (107)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 112

Néha van olyan érzésem, hogy 'utángyártott' lemezeket is eredetiként sóznak el. Furi volt számomra, hogy egy 1978 -as promo 12" -ből több darab is feltűnt az ebay -n.

Előzmény: dalmata13 (106)
Sanvean Creative Commons License 2012.05.07 0 0 111

Épp az Alexandrában vettem az utóbbi hónapokban jó párat. Anno a mi boltunkba is szép számmal jöttek ezek az olcsó, 999 -1500 forintos DVD -k. Megvettem például az ALI -t, a Szemtől szembe -t (Heat), Bennfentes -t, Amerikai pszicho -t, a Constantine -t, Collateral -a halál záloga c. filmet, A hullám c. német filmet, Showgirls -t, Mi:2 -t, Sólyom végveszélyben -t, Nap könnyei -t, Bálnalovas -t... stb. Még van egy pár, amit meg szeretnék venni... Arthur király, Az örzők legendája... meg egyebek, amiknek a zenéjéhez valami köze van az általam kedvelt zeneszerzőknek. Hülyén hangzik, tudom... a többség nem a filmzene miatt veszi meg a filmeket. Én azért veszem meg (a soundtrack CD mellett) a DVD -ket is, mert a filmekben gyakran elhangzik olyan szerzemény, ami a CD -n nem szerepel... és én szeretek mindenről tudni... kedvenc zeneszerzőim számairól, közreműködéseiről nem ritkán komolyabb összesítéssel rendelkezem, mint az azok hivatalos oldalán találhatók.

 

De persze a filmek is lekötnek és többször előveszem őket. A Hullám című német film is ilyen... na meg a Torta (Layer cake).

Előzmény: ***RS*** (109)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 110

én a vámház körúton kölcsönöztem.ott is eladták meg visszavették.Volt még egy a Szemere Stollár utca sarkán is

Előzmény: ***RS*** (107)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.07 0 0 109

Én is szeretem ezeket a 999 ft-os akciós DVD-ket. Néha nagyon jó filmeket is ki lehet fogni ezekből, sőt általában a kommersz üzletek árulják őket (Saturn, auchan stb)

Előzmény: Sanvean (82)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 108

Én ezt a kettöt kerestem mert tudtam ,hogy úgysincs.A Frankel Leo utcában volt egy lemezbolt két fiatal csaj vitte a boltot.Bemegyek mondom King Crimson vagy Vanilla Fudge lemez van e?Erre elém teszik az összeset celofánban, nyugati nyomásban. 1983-ban!!!Csak habogtam hát ez ,hogy lehet?-Múltkor kereste, megrendeltük.Gondoltuk kelendő lesz ha ennyire érdeklődik utána.

Előzmény: Sanvean (105)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.07 0 0 107

Valamikor a 90-es évek közepe táján jogilag lehetetlenné tették a CD kölcsönzést, be is zárt az összes kölcsönző. Egyesek próbálkoztak azzal, hogy "eladták" a lemezt, aztán másnak a vételár 90%-áért visszavásárolták, de szerintem ennek is vége. Volt egy jó kis kölcsönző a Nagykőrúttól befelé, kb a Vígszinház magasságában, na onnan sokat kölcsönöztem. Talán 60 ft volt egy napra a díj, és másnap zárásig kellett visszavinni a CD-t.

Előzmény: dalmata13 (79)
dalmata13 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 106

nszk, polidor.szigorúan csak eredetit gyüjtöttem,vesztemre.Egy bolgár vagy román,szovjet kiadású stones ,beatles stb lemezért vagyonokat adnak az ebayn manapság

Előzmény: Sanvean (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!