Keresés

Részletes keresés

Prof Creative Commons License 2010.06.22 0 0 44
129 euró, tokkal-vonóval, kvázi-kártyafüggetlenül... Hm. Hűségidő? Szerződés? Vagy
az "arrafelé" nem dívik már?

Itthon boltban 125-130 ezer forint körül van, függetlenül, garanciával (speedshop,
XL GSM). A nagy szolgáltatók az ára miatt nem tartják (a T-Mobile sajátcímkével árul
ugyan HTC-t, de egyszerre max 2-3 típust, többnyire legalább fél, sokszor egy év
"ráhagyással", pokoli drágán).

Hm-hm... Ezzel most erősen elgondolkodtattál. Lehet, hogy Desire ügyben
körbenézek mondjuk a briteknél...
Előzmény: Isatys (43)
Isatys Creative Commons License 2010.06.22 0 0 43
TomTom 750 XL Live, ara 279 euro (nekunk ugyan kedvezmenyes volt a Fnac kartya miatt, de a biztosito a teljes listaarat teriti vissza) + a Live szolgaltatas havonta 5 euro

A Desire jelenleg 129 euro itt nalunk. Hivatalosan kartyas (Bouygues telecom a parome, az enyem SFR azaz Voda) de gyakorlatilag amit most vettem az SFRnel az kartyafuggetlen mert a parom Bouygues-os kartyajaval is mukodik.

Hat ezert.
Előzmény: Prof (42)
Prof Creative Commons License 2010.06.22 0 0 42
Már nem azért, de milyen GPS volt már, ami kétszer annyiba került, mint egy Desire?
(Az mondjuk most 120 ezer. 240 ezres GPS...? Kíváncsivá tettél.)

SDHC 32 giga, ahogy az olvtárs írta. Az azért Android környezetben szinte mindenre
elég, feltéve, ha nem akarsz feltétlenül filmeket nézni.


Prof
Előzmény: Isatys (38)
Prof Creative Commons License 2010.06.22 0 0 41
Sok.
A célkészülék alapvetően csak erre van optimalizálva, egy telefon ezer más dologra,
különösen, ha okos.
Gyakorlati tapasztalatom az, hogy egy okostelefonos (hiába SirfStar III) GPS jóval
lassabban, jóval nehezebben talál jó minőségű jelet, mint egy azonos GPS-szel
megáldott célmodell (Garmin vs htc/nokia/SonyEricsson).
A GPS-ek kijelzője kb. ugyanakkora, ha épp nem nagyobb, mint egy okostelefoné.
Átlagban mindenképp.
GSM torony alatt mit értesz? Differenciál-GPS?

Prof
Előzmény: tmbg (37)
Isatys Creative Commons License 2010.06.22 0 0 40
Koszi...
Előzmény: tmbg (39)
tmbg Creative Commons License 2010.06.22 0 0 39
Az SDHC felső határa 32 GB. Offline térkép esetleg igomyway.com/android
Előzmény: Isatys (38)
Isatys Creative Commons License 2010.06.22 0 0 38
Nekunk ugye volt egy GPS, otthon feltortek a kocsit es el is loptak. A biztosito kifizeti, de arra gondoltunk, hogy inkabb a parom is vesz abbol a penzbol maganak egy Desire-t (meg anyagilag jobban is kijovunk mert a Desire a fele a GPS aranak), nekem ugye mar van, igy nem kell kulon megint megvenni a GPSt.

Tegnap neztunk ket programot ami eleg jonak tunik, ebbol az egyik szinte egy az egyben a TomTom kezelofeluletet hasznalja. (Sygic). 60 ajroert benne van az a kartya, mint a TomTomban raadasul offline uzemmodot is tud ha jol latom. Ezt a progit probalta mar valaki? Ha jol lattam, eredetileg Iphone-ra csinaltak de mar fut android alatt is.

Egyetlen hibaja, hogy nem tudom, tudja-e a Live-ot. A googlemaps-ot probaltuk a hetvegen, a gyorsasaga mint irtam, meglepett (kb 2szer olyan gyors a reaktivitasa mint a TomTom-é) es tudja a Live-ot is de ha uj utvonalat kell tervezni akkor nem biztos, hogy eleg gyors, illetve ujra kell toltse a terkepeket.

Nekem amugy mindegy lenne, de a paromnak nem, hogy mennyit tolt estefele haza a dugoban... ezert volt jo a masik GPS. De ha lenne egy jo naviprogram, akkor nem vennenk csak ezert egy masikat.

Ja, meg egy kerdes: van valakinek tapasztalata arrol, hogy meddig bovithetem a belso memoriat? Egy 4GB-os memokartyaval kaptam a telefont de szeretnek hozza egy nagyobbat, ugyanis ha telepitem a navigacios programot az eleve 2GB-ot minimum elvisz. Koszi...
Előzmény: tetrisman (36)
tmbg Creative Commons License 2010.06.22 0 0 37
Mi a különbség a telefon és a célkészülék között? Esetleg az antenna és az akkumulátor mérete különbözik, de a chip gondolom ugyanaz. Sőt, a GPS készülékek frissülése mindig lemarad, kisebb kijelző, régen lassan kapott SiRFstar III chipet, nem használja a GSM tornyokat.
Előzmény: tetrisman (36)
tetrisman Creative Commons License 2010.06.22 0 0 36
Mondjuk akinek komoly GPS-kell az sose támaszkodjon egy telefonra vagy PDA-ra,mert tényleg nem fogja azt a minőséget adni,de akinek egy all in one dolog kell annak ez is tökéletes. Szóval el kell dönteni mire kell a készülék...akinek nincs külön GPS-e mert esetleg nincs rá pénze annak ez így is tökéletes lehet.:) Mint pl. nekem:)
Előzmény: Prof (35)
Prof Creative Commons License 2010.06.21 0 0 35
Hali!

Nekem az a tapasztalatom GPS szempontjából (miután több, mint 10 éve használom
a technológiát), hogy a PDA-kba épített vevők elég harmatgyengék. Ha a BT, pláne
a WiFi vagy a HSDPA megy mellette, szinte lehetetlen megfelelő minőségű jelet
fogni (úgy értem, utcai szintű navigálásra alkalmasat).

Fizetős térkép biztosan van, így nyilván warez is. Nekem mindenesetre használhatóság
és sok más szempont alapján is inkább bevált a külön GPS (egyébként szinte minden
dolgot a telefonomon csinálok az olvasástól kezdve a naptárig). A GPS max. városi,
utcai szintű, gyalogos (!) navigáláshoz jöhet jól (ezt is használom).

Akku élettartamot meg nem véletlenül említettem.

Prof
Előzmény: Isatys (34)
Isatys Creative Commons License 2010.06.21 0 0 34
Ezek szerint megis van remeny :))

http://www.telefonguru.hu/hir/Android_2.2_HTC_Desire_mobilra_2010-6-21

Amugy meg a hetvegen volt lehetosegem kiprobalni a GPS funkciot.
A GoogleMaps-ot hasznaltam satellite uzemmodban, meglepoen gyors es jol kovethetoen mukodik. Sot, meg Live funkcio is van rajta, azaz elore jelezte a dugot (viszont nem adott masik alternativat, de ez lehet azert mert az autopalyarol nem tudtunk volna leterni).

Ami annyira nem tetszik benne, az az, hogy:
-nagyon melegszik a keszulek GPS uzemmodban (mondjuk lehet ez csak engem zavar)
-hamar lemerul az aksi (2 oras utat bir mondjuk minden tovabbi nelkul es utana csak masnap reggel kellett toltore dugnom de azt hiszem beruhazok egy autos toltore. Igaz, kozben a Bluetooth is mukodott, a kocsiban ugyanis az autoradio igy hangositja ki a telefont)
-jo lenne egy olyan naviprogram ami nemcsak mutatja az utat de be is mondja (mint anno a TomTom amit elloptak. De ha a telefon jo navigalni akkor nem vennek uj GPS-t)

kabalaa Creative Commons License 2010.06.17 0 0 33
Ekkora kijelzőnél ezen nem nagyon kell csodálkozni! :)
Előzmény: Isatys (32)
Isatys Creative Commons License 2010.06.16 0 0 32
Teny, hogy hamar lemerul, de szerintem nem sokkal hamarabb, mint mas smartphone. Azoknak az ismeroseimnek, akiknek IPhone-ja van, szinten hamarabb lemerul az aksi. Utanaolvastam, de ez allitolag normalis, hiszen allandoan hasznalod, nemcsak telefonalasra, joval tobbet, mint egy alaptelefont.

Amugy meg, egy napig az enyem eleg durva hasznalat mellett siman birja (igaz, ket napja hasznalom) de mielott elmegyek itthonrol, feltoltom. Ha meg nagyon nem birna, de van nalad egy laptop, az USB kabelevel onnan is tudsz lopni egy kis autonomiat a telonak.
Előzmény: szutiv (31)
szutiv Creative Commons License 2010.06.16 0 0 31
Én is ilyen készüléket szeretnék venni mert nagyon nagy a tudása + jól is néz ki. De az egyetlen dolog amitől félek az aksi. Minden fórumon ezt olvasom hogy csak nagyon kevés ideig bírja. Nagyobb aksiról is szólnak már a hírek mint pl HD2-höz...de még érdemi dolgot nem találtam róla.
Isatys Creative Commons License 2010.06.15 0 0 30
OK, bar egyelore nem annyira veszes, hasznaltam szinte egesz nap es tele van az aksi, igaz, este toltottem fel. Bar meg csak neteztem rajta, de az nagyon jol mukodik, szuperjo a kezelofelulete. Holnap mar tekintgetem az Android Marketet is :)) terveim szerint. El tudnek lenni vele egesz nap...
Előzmény: Prof (29)
Prof Creative Commons License 2010.06.15 0 0 29
Tartalék akksit és akksitöltőt vegyél hozzá!
Előzmény: Isatys (28)
Isatys Creative Commons License 2010.06.14 0 0 28
No, ezt most mar meg is tudom nezni :)))
itt van a kezemben, kiderult hogy a parom elrakatott nekem egyet, es befutottam megvenni. Most mar csak nem fogok csalodni :)))
Koszonom
Előzmény: LSB (27)
LSB Creative Commons License 2010.06.14 0 0 27
A Sense szebb. Igazából ennyi a különbség. Több háttérkép, több widget, több animálódós-kinetikus effekt, ilyesmi.

Sense (Legend-en demózza, de ugyan ez fut a Desire-ön is): http://www.youtube.com/watch?v=6ZSeLuJBWDU
Alap Android: http://www.youtube.com/watch?v=YSpeIahEx0E
Előzmény: Isatys (26)
Isatys Creative Commons License 2010.06.14 0 0 26
Bocs, ha teljesen hulyenek tunok, hozzatok kepest az is vagyok, de tudnal nekem errol a "Sense felulet"-rol irni valamit, hogy miert jo? Vagy miert jobb, mint a masik?
Előzmény: LSB (25)
LSB Creative Commons License 2010.06.14 0 0 25
A Desire és a Nexus One között hardveresen minimálisak az eltérések, a fő különbség a HTC-féle Sense felület a Desire-ön. Ha ez csillivilli UI nem fontos, akkor a Nexus One is teljesen jó választás, arra biztos, hogy még egy jódarabig (2.2 után is) lesznek frissítések, mivel stock Androidot használ.

(Azt továbbra is tartom, hogy 100%, hogy a Desire-re lesz 2.2 update)
Előzmény: Isatys (24)
Isatys Creative Commons License 2010.06.14 0 0 24
Koszonom mindenkinek. Sokat tanulok Toletek :)))

A kameraval kapcsolatban: termeszetesen tisztaban vagyok azzal, hogy nem ezzel kell fotozni a csaladi nyaralast :))) sosem lesz olyan mint egy normalis fenykepezogep. Csak szeretnek egy olyat, ami, ha eppen hirtelen adodik valami es nincs nalam fenykepezogep, akkor tudjak vele viszonylag elvezheto fotot csinalni. Amugy meglepoen az LG-m remek kepeket tud csinalni a mai napig, de aminek a minosegen igazan meg voltam lepodve, az annak idejen a kis Nokia 6280-asom. Igaz, hogy csak 2MP- t tudott, de egesz korrekt kepeket lehetett vele kesziteni (ha eppen mukodott a vakuja, persze :))

A frissitesek miatt elbizonytalanodtam kicsit, lehet, akkor jobban megerne a Google Nexus One-t venni? (az raadasul van is raktaron). De ugyanakkor mindenutt azt hallottam, hogy a Desire jobb, mint a Nexus.

Bar az elado szerint a Desire-n is elerheto lesz a frissites (o mondta magatol, nem en kerdeztem ra), nade egy elado azt mond, amit akar, hogy eladja a keszuleket.

Viszont egyelore harcolni kell erte :) a neve tenyleg jelzi a valosagot, csak kivanjuk, de meg nem kapjuk... Varolistan vagyok harom uzletben is.
LSB Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23
Meglátjuk :) Jelenleg még mindig a Desire a HTC (és az Android) zászlóshajója Európában, nem fogják cserben hagyni. Még a Hero-hoz is megcsinálták a 2.1-es update-et, pedig az már egy éves, és soha nem lett olyan népszerű, mint a Desire.
Előzmény: Prof (22)
Prof Creative Commons License 2010.06.13 0 0 22
Ö.... :-) Igen. Különösen a végével értek egyet, kiegészítve azzal, hogy ha, mondom
HA a megjelent sajtóképek TÉNYLEG egy gyártási sorozatból származó iPhone 4-gyel
készültek, akkor az most épp MINDENT üt.

A "htc alkalmazott mondta nem hivatalosan" szöveget meg a hajunkra kenhetjük.
Nekem más gyártó (nem kevésbé kurrens, mint a htc) képviselője ugyanezt mondta,
aztán a dologból nemhogy elhúzódás lett, de soha nem jött létre.

Másfelől, visszatérve. Én nagyra értékelném, ha összeszednénk -- vagy legalábbis
kísérletet tennénk rá -- az itthonról elérhető ingyenes, "ügyes" és fizetős android
widget boltokat.

Előzmény: LSB (21)
LSB Creative Commons License 2010.06.13 0 0 21
Gyakorlatilag biztos, hogy még a nyáron kijön a 2.2-es update Desire-höz is, optimistábbak szerint akár már a nyár közepe felé (ezt egy HTC alkalmazott mondta nem hivatalosan). Maga az Android 2.2 már májusban megjelent, csak mint ahogy előttem említették, az automatikus frissítés nem érkezett még meg, de Nexus One-okra kézzel már felteheti bárki.

Ami a fényképező minőségét illeti, ezer számra vannak Desire-el készített képek a neten, lehet hasonlítgatni. Személy szerint nem értem, hogy miért helyeznek ekkora súlyt az emberek a mobilok fényképezőjének minőségére, egy ilyen törpe lencse ígyis-úgyis szar képet csinál. A Desire is, az iPhone 4 is, meg az olcsó vacak 20e Ft-os fényképezőgépek is. Ha valaki a családi nyaralást akarja fényképezni, az vegyen egy normális méretű lencsével rendelkező gépet..
Előzmény: Prof (20)
Prof Creative Commons License 2010.06.13 0 0 20
Hali!

Android 2.2, valóban nyár vége, ugyanakkor nekem van egy olyan érzésem, hogy
a Desire-re már nem fogják felreszelni, az iPhone 4-re válaszul őszre kijövő új htc-k
fognak 2.2-vel jönni először (meg ugye a Nexus One).

Szinte bármelyik okostelefon működik modemként. Kábellel is, BT-n is, az újabbak
wifin is.

Kamera tekintetében ne megapixel, hanem képminőség alapján dönts! A htc-k
kamerái elég nagy kotványok, az iPhone (pláne a 4, ha hinni lehet a képeknek)
az alacsonyabb felbontás ellenére is egész korrekt minőséget produkálnak.
(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy fényfizikai okokból kifolyólag nagyjából
4 megapixel felett semmi értelme ezeknek a kameráknak, mert csak kb. 4 megapixelni
érdemi infó kerül az érzékelőre).

Prof
Előzmény: Isatys (14)
Prof Creative Commons License 2010.06.13 0 0 19
Az utolsó bekezdés a lényeg, az viszont nagyon-nagyon.
Előzmény: hangok a /dev/null-ból (3)
hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2010.06.13 0 0 18
Azt megerősíthetem, hogy a szifon (3Gs) kamerája nem egy hanyattlökés. Tökéletes fényviszonyok között éppen elmegy.
De ne a megapixel izgasson, mert az teljesen félrevezető, egy 2MP-es képből tökéletes 10×15-ös fényképet lehet nagyítani, sokkal inkább a kép minősége számít. 5MP ilyen kisméretű érzékelővel és vacak optikával eleve teljesen reménytelen, hiába lesz agyonszűrve a kép.
Szerintem a Desire-ra is fel lehet tornázni majd új androidot, még ha nem is hivatalosan. Sajnos alapigazság, hogy szinte minden telefon csak némi matatással tehető igazán kényelmes, sokoldalú eszközzé.
Előzmény: Isatys (14)
digicat Creative Commons License 2010.06.12 0 0 17
Mire megírtam válaszként hogy "A HTC és az Android miért zárják ki egymást? Nincs Androidos HTC telefon?", eltűntek az előzmények ...
tmbg Creative Commons License 2010.06.12 0 0 16
A Nexus One-ra letölthető a 2.2 és egyénileg telepíthető, de az automatikus frissítés még nem kezdődött meg.
Igen, a kulcsszó "froyo tethering".
Előzmény: Isatys (14)
LSB Creative Commons License 2010.06.12 0 0 15
A Nexus One-okra ha minden igaz már a Google I/O után pár nappal kijött a frissítés. A Desire viszont nem az alap, Google-féle Android disztribúcióval érkezik, így meg kell várni amíg a HTC méltóztatik kiadni a saját, Sense-es frissítésüket. Ha lehet hinni az ígéreteknek, ez valamikor a nyár vége felé fog megtörténni.

Azt biztosan tudom, hogy az Android 2.2 tud olyat, hogy wifi hotspottá alakítja a telefont, szóval bármilyen wifi-képes készülékkel netezhetsz a telefonon keresztül.
Előzmény: Isatys (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!