Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 68

Akkor a tied egy másik akció volt. Tavaly is úgy emlékszem, hogy 4,5-5 között adták ezt a raktárkészleten maradt szériát.

Amikor autókereskedésekbe megyünk, mindig ámulunk, hogy ezek eladni is akarnak, vagy csak dísznek vannak? Kérdezzük az adott márkáról, elhablatyol néhány panel mondatot, kérdezzük tovább, azt mondja, nem tudja, nézzük meg a szóróanyagon... Magentis, azt mondják, azért nincs kiállítva, mert nincs rá igény, nem túl népszerű. de hogyan legyen az, ha a betévedők mégcsak nem is láthatják? Kör bezárul. 

Vannak néhányan, akik véletlenül meglátják a neten, mint mi is, és elkezdenek érdeklődni, keresgélni, más típusokkal összehasonlítgatni, aztán befutó lesz.

Ceed a húzó modelljük, de az nem szép, ha a Magentist barikádozzák el vele! Az ajtaját sem lehetett kinyitni? Ez nagyon jó! Vérbeli kereskedői szemlélet!:)

Előzmény: Tibor78 (66)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 67

Szép autó volt már anno 6-7 éve is, nálunk is számításba jött, de amikor beültünk, a középkonzolt látva tudtuk, hogy ez ennyiben is marad...

Az újban már szépen megcsinálták belül is!

Sok sikert a javíttatáshoz! Idegeskedni meg ilyenen kár, a sors útjai kifürkészhetetlenek! (Hátha mégis egy Magentised lesz, ha már erre a fórumra keveredtél!:)

Előzmény: Törölt nick (65)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 66

Nem, én 2007 őszén vettem, akkor jött be ez a Ausztiába szánt széria. A listaár akkor is valamivel 6M alatt volt a dieseleknél. Tényleg nincs reklámozva, egy KIA szalonban sem találtam belőle. Az egyikben véletlenül meg tudták mutatni, mert megrendelésre éppen leszállitottak egyet, de beállitották az udvaron egy sötét szin alá, körülvéve Ceed-ekkel és így nem sokat lehetett látni belőle.  Olyan szorosan álltak, hogy még az ajtaját sem lehetett kinyitni. Az eléggé tágas szalonban főleg Ceed-ek voltak, több változatban és még talán Carnival meg Sorrento  ha jól emlékszem, de se egy Picanto, se egy Rio! 

Abban az időszakban foglalkoztam a Citroen C5 gondolatával is és ha hiszed, ha nem, 3 hét alatt, 5 kereskedést felkeresve egyet sem tudtak mutatni. Aztán csodálkoznak, hogy egyes típusokat nem vesznek!

Előzmény: Nacrea (63)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 65
Ez mellett is döntöttem.
De lehet,hogy lekések róla.A régi autómat megvennék a hétvégén,erre elromlott az eladás előtt egy héttel....5 évig nem volt baja (135.000km)erre most a legrosszabbkor.
Ha jövő hétig nem tudom megcsináltatni,akkor nem tudom megvenni a Mazda 6-ot,már csak egy akciós 5 ajtósuk van....
Előzmény: Nacrea (61)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 64

Szerintem azért nem olyan elterjedt ez a márka, mert alig reklámozzák, pedig szerintem sokan felkapnák rá a fejüket! A márkakereskedésekben valahol ki sincs állítva, a kereskedők sem igazán ismerik, még a márkaszervizben is néznek, hogy jé, ilyet még nem szereltünk...

 

Tv-be vele, megérdemelné! Meg óriásplakáton viríthatna az arcokba!

 

Hahó, Kia Motors illetékes olvassa a fórumot???

Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 63
Tavaly vetted? Emlékszem, hogy volt egy nagy készlet-kiárusítás akció, a neten találtam, lehet, hogy az, amit írtál. Mire a kereskedéseket felhívtam (nyár elején), addigra már kifogyott, mondták, hogy elkapkodták őket, és már csak az új 2009-es modellt kínálták akcióban.
Előzmény: Tibor78 (59)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 62

A Magentis nálunk is úgy van, ahogy írtad. Vásárolgatni pedig szintúgy egy Suzuki.  Ez nekünk is jó párosítás. A Magentisről még a vonóhorog hiányzik, így a biciklis utaknál még nem tudja kiváltani a Suzukit. Jó lenne a vonóhorog, de elég drágán adják.

Ha tavaly lett volna a 2007-es évjáratnál diesel a benzineshez hasonló áron, szerintem azt vettük volna, de ennek sem rossz a motorhoz képest a fogyasztása.

 

Előzmény: Tibor78 (56)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.27 0 0 61
Igen, ez már sokkal szebb, mint anno! A három kör is ott van, de már nem ufo kivitelben és minőségben!
Előzmény: Törölt nick (54)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 60

Pedig most lenne elgondolkoztató a benzines a 168 LE-vel, mivel 170 LE-tól luxusadózás van. (egyenlőre)

Előzmény: professzor (58)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 59

Nem, az enyém EX alap, Ausztriába szánt,de ide átirányított, mint korábban írtam és ezért nem volt benne rádió. Országonként más és más felszereltséggel szállítják, a helyi forgalmazóval között megállapodás szerint. Az osztrákok túlrendelték magukat és 24 db.-ot átirányítottak Magyarországra. A koperi kikötőből egyenesen ide érkeztek Ausztria helyett. De 0km-el vettem, ugyanolyan garanciális feltételekkel, mintha közvetlen ide jött volna. Hamar elkelt a 24 db.

A benzines forgalmazásával biztos az alacsony igény miatt hagytak fel.

Előzmény: professzor (58)
professzor Creative Commons License 2010.04.26 0 0 58
Hát, 100.000-ret nem ér meg. Max. ha vmi gyári cucc lenne, vagy ha elterjedteb típus, és lehetne több tapasztalatot olvasni róla. De akkor is inkább egy tempomat.
Érdekes, hogy a benzinest kivették, pedig 168 LE-s a motorja...
Hát, nagy választék nincs, 2000-res dízel, és kész. max a felszereltség az, amin lehet gondolkodni.
A tiéd Premium plusszos? Napfénytető, stb? Abból volt 4,5m körül, de én már lemaradtam róla. Mondjuk nem is lett volna 4,5m:)
De így, két évesen 3m-ért jó vétel volt, szerintem. És innen már az értékvesztés sem lesz nagy.
Előzmény: Tibor78 (57)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 57
Valóban, sok olyan dolog van benne, mely menőbb típusoknál drága opció lenne. Engem főleg a sok biztonsági cucc és az anyagminőség fogott meg ezért az árért. A motorja tényleg húzhatna alacsonyabbról, de ezen lehet segíteni, ha annyira zavaró. Chip tuninggal lehet optimalizálni a dolgot, nem box-al, csak min. 100ezer-be kerül. Olvastam, egész komoly tudományos leirásokat róla, hogy már milyen magas szintre fejlesztették és ódákat zengenek róla. Ez is egy dilemma, mert van aki pozitívumként reklámozza az eladó autóját a chip tuninggal és van aki kihangsúlyozza, hogy nem volt tuningolva és ezt tartja pozitívumnak. A szakemberek véleménye is megoszlik róla.
Előzmény: professzor (55)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 56
Most már nincs is a kínálatban benzines, de a gázra való átépítést lehet, hogy érdemes lenne meggondolni, főleg ha annyit mész. Én magamból indultam ki, mert csak 2. autónak használjuk, hosszú távra. Helyben szaladgálásra van egy Suzuki. Korábban Fiat Stilo 1,6 benzines volt és annak nem voltam elájulva a fogyasztásától, nem is beszélve városi körülmények között és csak az volt akkor egyedül. Akkor határoztam el a dieselt, de azóta változtak az autózási szokásaink.
Előzmény: Nacrea (53)
professzor Creative Commons License 2010.04.26 0 0 55
Nem kazettás, hanem kazetta is van benne.
Ami tök felesleges, viszont RDS-t meg nem tud.
MP3-at lejátszik, azoknál kiírja a számok címét is, könyvtárakat, stb.
De CD-TEXT-et már nem tud leolvasni.
Azért gáz, hogy a rádiónál nem tudom, mit hallgatok.
Különben jó autó, és tetszenek az olyan úri huncutságok, mint elektromos ülésállítás, ablaktörlő-fűtés, ESP, teleszkópos motorháztető, vagy ilyen apróságok, hogy a csomagtartóba nem lóg bele a zsanér, mint pl. a Nissanoknál.
Megpakolod, és lecsukod, míg belógó zsanérnál megpakolod, majd nem lehet lecsukni...
Érdekes, hogy benzineshez csak 5 sebességes váltó jár, és nincs tempomat, a dízelhez jár mindkettő.
A motorja a nagyobb fordulatot szereti, igazából 2500-3000 a min.
Volt egy Nissan Maximám, 2000-res, az 1000-től húzott. Ez szereti, ha kicsit forog, és ha váltogat az ember.
Előzmény: Tibor78 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 54
Az új Mazda 6 elég korrekt már belülről:
Előzmény: Nacrea (52)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.25 0 0 53

Mi meg ott tartunk, hogy inkább diesel kéne, vagy gázos?

Amúgy pont amiatt nem vettünk dieselt, amit írtál. Meg ahogy néztük, a 2009-es diesel Magentisek ára jóval magasabb volt.

 

Előzmény: Tibor78 (49)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.25 0 0 52
Ebben a modellben is három kör alakú bigyó(szellőző?) van a műszerfalon középen? Úgy kb. 7 éve számításba jött a Mazda is. Elmentünk a szalonba, kívülről tetszett (Mazda 6), de a középkonzol az akkori másik esélyeshez képest (Avensis), nekem olyannak tűnt, mint egy műanyag gyerekjáték autóé, középen a három műanyag körrel.
Előzmény: Törölt nick (48)
Nacrea Creative Commons License 2010.04.25 0 0 51

A miénkben (Premium) kazettás rész is van a CD mellett, az újabbaknál ezt nem néztem. A tempomat jó lenne, bőrt nem hiányoljuk, a hamutartót meg utáljuk! Mivel itt is szó volt róla, megnéztem a garázsban, csak a hátulját láttam, de ma is megállapítottam, hogy szép autó. Szerintem jó reklámok vagyunk, kár, hogy nem fizetnek érte.

 

 

Előzmény: Tibor78 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 50
A Corolla nem,mert sedan,de a Honda nagyon tetszik,páromnak viszont nem....
Előzmény: Tibor78 (49)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 49

Most éppen ott tartok, hogy ha legközelebb kocsit vennék, ném kéne diesel, mert annyit nem megyek, hogy megérje a többlet vételár és szervízköltség. A Honda Civic 1,8 benzines 140 LE nem jöhet szóba nálad? Vagy Corolla 1,6 benzines?

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 48
Ma voltam Mazdáéknál (is).
Mazda 6 1.8 benzines 120Le 5 ajtós,különkiadásban,sok extrával (pl.17" alufelni,metál fény,multi kormány,digit klíma,ködlámpa,stb)22.900Euró,az kb.6MFt
Előzmény: Tibor78 (47)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 47
Most néztem a Mazda 6-ot. 129 LE a diesel, 3 szint van és akciósan is 1millával több mindegyik szint. Listaárban ugyanúgy. Az alapban ott is sok minden hiányzik, pl. tempomat csak a 2. szinttől van. Most a két GTA típust nem emlitem, mert az már tényleg a fellegekhez közelít árban.
Előzmény: Törölt nick (45)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 46
Igen diesel 140 LE. Amit 6M-ért láttál, az a legmagasabb felszereltség és a listaárnál 1 millával kevesebb. Hasonlitsd össze a KIA honlapon a 3 felszereltségi szintet. Szerintem az alap EX is elég jó 4,999-ért. Egyedül a tempomat nincs benne, amit szükségesnek tartanék, a többi nélkül megvagyok.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 45
Na én azt a 6MFt-ost nézegettem.Azért egy ekkora autóban legyen már pár jó extra...
Előzmény: Tibor78 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 44
Előzmény: Törölt nick (42)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 43

Azért nem kazettás az a rádió, nézd meg jobban a felszereltségnél. Kormányról vezérelhető CD,MP3-at ír, már az alapnál is,  és 4,999 az akciós ára. A középső szint akciósan  5,4, de már az alap is jól felszerelt más márkákhoz képest. A biztonsági cuccok terén abban is minden megvan. Több kényelmi kütyü van a középső szintbe, meg pláne a legmagasabb szintbe és bőr, ami szerintem elég gagyi és az kerül 6M-be.

Előzmény: Nacrea (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 42
Én most 6MFt-ért láttam akciósan Magyarországon,itt Ausztriában 25.000Euró.
Azt sokallom. Mazda 6 22.900Euró Akciósan.

Amennyiért te vetted,annyiért nagyon jó ár.Egyébként diesel?
Előzmény: Tibor78 (41)
Tibor78 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 41
Egyértelmű, hogy én is Mazdát választanám, ha a listaárat hajlandó lennék megadni értük. De a Magentis itthon jelenleg akciósan 4,9. Én 2007-ben 4,5-ért vettem, ez volt az egyedüli, de nyomós érv mellette. Annál drágább lett volna bármelyik alsó közép a legmagasabb felszereltséggel.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 40
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 39
Előzmény: Törölt nick (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!