Keresés

Részletes keresés

Ka Pál Creative Commons License 2017.04.26 -3 0 5454

Nekem sikerült menetrend szerinti járatot találnom Balira, de ezen nem veszek össze.

Másképp fogalmazok: érdemes érkezéskor tájékozódni, hogyan fogsz távozni. Így jó????

Előzmény: W.L. (5442)
pannn Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5453
Ez igaz, ott eleg durvan probalkoztak.
Előzmény: W.L. (5450)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 -1 1 5452

Maluku meg annyira messze van Jávától hogy egy ilyen távolság a világ sok országában már külföld ;oD

Előzmény: W.L. (5449)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5451

Persze, nem is a mértékével volt probléma, inkább a tényével. Főleg meg azzal, hogy előre tudtuk, előre készültünk rá, és még igy sem tudtuk elkerülni ;o)

Előzmény: W.L. (5450)
W.L. Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5450

Nektek meg Semarangban jutott ki, pedig az nem is turistas hely. Azert azt erdemes fejben tartani, hogy Javan az utazas meg 1-1 lehuzassal is igen olcso.

Előzmény: pannn (5448)
W.L. Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5449

Talan eszrevettetek ti is, hogy a szamolas nem az erosseguk. :-)

Vagy csak nagyon megilletodott.

Vagy mittudomen.

Bennt a forditottja tortent.

Jon egy csajszi, hogy fenykepeszkedhet-e velem.

Mondom, igen.

Kerdezi, egyedul vagyok-e.

Ramutatok baratomra. 

Erre ot is invitalja a fotoba, angolul beszelve hozza! :-)

A srac malukui, nem javai szarmazasu, igy ot is kulfoldinek neztek! :D

Előzmény: Zs... (5447)
pannn Creative Commons License 2017.04.25 0 1 5448
Buszoztunk Probolinggoban de egyszersem jott oda senki es semmi lehuzas nem volt.
Előzmény: Zs... (5446)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5447

Akkor ezek szerint már annyira indonéznek nézel ki, hogy még a helyieknek szóló belépőből is komoly kedvezményt kapsz ;o))

Előzmény: W.L. (5445)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 -1 1 5446

Ne magadból indulj ki ;o)

Amúgy biztos. Mi is elég célirányosan húztunk a buszhoz, de a cuccaink csak elárultak ;o)

Ha meg esetleg be is próbálkoznának veled, te pedig ékes indonéz nyelven küldöd el őket melegebb éghajlatra (vagy ott talán éppen hidegebbre szokás? ;o) gondolom rögtön felmérik és levágják a helyzetet, hogy ez itt most nem fog összejönni. Nem lennék meglepve ha már futottál volna bele hasonló szituációba ;o)

Előzmény: W.L. (5444)
W.L. Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5445

Apropo, talan ferdul a szemem mar? :-)

Tegnap voltam egy vizesesnel egy indonez baratommal, ki volt irva, hogy a beugro 12.500 Rp, de Tourists 25.000.

Gondoltam ennyi felar meg belefer, es odaadtam egy 50ezrest. A jegyarus kerdezi, hany fore? Ramutattam baratomra, hogy neki meg nekem. Mire a noci visszad 35ezret es 2 db helyi jegyet. :-)

Előzmény: W.L. (5444)
W.L. Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5444

Pedig en mindig siman elkerulom. :-)

Nem tudom, ram van-e irva, hogy itt elek, de nem.is probalkoznak velem.

Gondolom talan mert celiranyosan huzok a buszra nagy cucc nelkul, no meg a nyelv is dobhat a latba.

Előzmény: Zs... (5443)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5443

Hat, marpedig ezt Probolinggoban lehetetlen kikerulni, marmint azt hogy lehuzos felhajtonak fizess. Hiaba nem allsz szoba senkivel, jon veled a buszhoz, ott pedig mondja a valodi kalauznak hogy ez az o aldozata. A kalauzok meg vannak felemlitve, vagy nem tudom, de onnan mar o is ugyanazt mondja mint a felhajto, tehat nem tudod kikerulni a lehuzast, jol felepitett maffia mukodik ott.

Előzmény: W.L. (5442)
W.L. Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5442

Menetrendet? Viccelsz???

A buszok akkor mennek, amikor a sofornek kedve tamad elindulni, nincs semmifele menetrend amit erdemes lenne nezegetni. 

De szukseg sincs ra, mert napkozben kb fel orankent mennek Banyuwangiba a buszok. Egyszeruen arra kell felszalni, amelyik a sor legelejen all.

Az egyetlen dolog amire ugyelni kell, hogy nehogy a hosszabb deli utvonalon, Jemberen at meno buszra szalljon az ember, hanem azokra, amik az eszaki parton mennek, Situbondon at. A Jemberen at kozlekedo buszokra ki van irva elol annak a varosnak a neve is.

No meg arra, hogy ne valami lehuzos felhajtonak fizzesen Probolinggoban, hanem csak a busz tenyleges "kalauzanak" mikor az mar megy. Jegyet irodaban elore megvenni tok folosleges es jo esellyel lehuzashoz vezetne.

Kozvetlen buszok Balira mar ritkabbak, de ok ugysem azokat keresik

Előzmény: Ka Pál (5440)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5441

Na, akkor van egy dolog, amiben igazán szerencsés voltam! :) 

Előzmény: W.L. (5437)
Ka Pál Creative Commons License 2017.04.25 -1 0 5440

Mielőtt az első nap felhúztok a Bromóhoz érdemes lenne a busz menetrendet átböngészni Probolinggoban. Banyuwangiba viszonylag sűrűn járnak a buszok, sőt tovább Balira is a kompon keresztül.

Előzmény: Ka Pál (5439)
Ka Pál Creative Commons License 2017.04.25 0 0 5439

Nem lesz egy sétagalopp.

Elméleti lehetősége megvan, hogy minden klappol elsőre. Kérdés először vagytok-e az országban, mert ha igen, azért kicsivel szerintem több idő ráállni a helyi rendszerre, pláne ez egy jet lag-gel spékelve. :o))

Ha Európából érkeztek Surabayába - hát én biztos mindenkivel összekötném a bajszom, ha nem is az első délután, de másnap a hajnali Bromózás és egész napos/délelőttös túrázás után tuti.

Szerintem kicsit lazuljatok rá, ha nem jön össze, max. plusz egy nap. Jávában,nagyon pozitívan csalódtam,(számomra a sok zavargás jött addig át a világsajtóból, sőt mielőtt odarepültünk több ezres tömeg hömpölygött végig Jakartán törve-zúzva, de ebből szerencsére alig érzékeltünk valamit odaérkezve) nektek is biztosan jó lesz, csak ne szaggassátok nagyon az istrángot, éljétek is meg az utazást, ne csak túl a sok hajnali kelést, utazást :o))).

Előzmény: laczyka_ (5434)
laczyka_ Creative Commons License 2017.04.24 0 0 5438

Igen, ezt fogjuk megpróbálni, Probolinggoig busz aztán meglátjuk.

Megírom majd hogyan sikerült.

Előzmény: W.L. (5436)
W.L. Creative Commons License 2017.04.24 0 0 5437

Az en tapasztalataim szerint 4-5 kiloert mar kerni szoktak a penzt, Lion/Wings mar kevesebbert is, de csak a feladott poggyaszt merik.

Mi 2 hete repultunk harman Jayapurabol Wamenaba a Wingsszel, es 2+2+4 kilo tulsulyunk volt, es kertek.

Előzmény: TGaborZ (5433)
W.L. Creative Commons License 2017.04.24 0 1 5436

Az elso nap.is siman megy busszal legalabb Probolinggoig, es onnan is mehettek meg talan 100ezres turistaminibusszal CL-ig.

fornit1 Creative Commons License 2017.04.24 0 1 5435

Az első napot nem hinném, a másodikat viszont biztosan meg lehet.

laczyka_ Creative Commons License 2017.04.24 -1 0 5434

Köszi mindkettőtöknek a választ.

Nem is akarjuk egy nap alatt megnézni a kettőt. Valami ilyesmi a terv:

1. nap: délután kettőkor Surabaya reptér, aztán utazás CL-ig

2. nap: Bromo, aztán estig valahogy eljutni Ijen közelébe, pl. Bondowoso

3. nap: Ijen és este vagy másnap reggel Bali komppal

Igazából az első és a második nap délutánja kérdés számomra, hogy meg lehet-e csinálni autóbérlés nélkül.

Előzmény: Ka Pál (5419)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.23 0 0 5433

Nekem szinte mindig túlsúlyos volt a feladott csomagom, volt, hogy 4-5 kiloval is, soha egyszer sem szóltak rám. Ezt én annak tudtam be, hogy nem annyira akartak nyelvi problémákra botlani. :)))

Valamelyik reptéren, talán Jayapurán, egy másik utas mutogatott, hogy túlsúlyos a csomag, emiatt csúnyán néztem rá és abbahagyta. Végül ott se lett gond. Több utasfelvevő figyelmét lekötötte a baliról cipelt hatalmas rizsfarmer-kalapom is... gondolhatták, zakkant vagyok, nem piszkálnak...

Előzmény: W.L. (5431)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.23 0 0 5432

Ez biztos élmény lesz :D

Előzmény: W.L. (5431)
W.L. Creative Commons License 2017.04.21 -1 1 5431

A belfoldi jaratokon szerencsere mindig olcso a tulsuly.

Azt is jo tudni, hogy a kezipoggyasz meretet es sulyat illetoen igen rugalmasak, tehat nehez holmikat pakolhattok abba. Neha maga a becsekkolo szemelyzet ajanlja, hogy pakoljunk at abba a tulsulyos poggyaszbol! :-)

Előzmény: yushchenko (5429)
W.L. Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5430

Igy van, aki erzekeny ra, annal az allitolag altalaban mar az elso vagy masodik tablettanal eszlelheto, igy akkor leallhat vele es atallhat masra, pl a Malarone-ra. De erre az esely kicsi, pl innen a forumrol a Lariamot szedok kozul meg soha senki nem jelzett semmi mellekhatast.

De mint mar mondtam, 3 nap azert nagy esellyel siman meguszhato tablettak nelkul is.

Előzmény: yushchenko (5427)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.21 -1 0 5429

Meglátjuk.

Csak, hogy valami jót is mondjak, Nusatrip-en keresztül megvettem a jegyeket Bali-Labuan Bajo viszonylatra (igaz a kártyámat letiltotta ezután a bank). Oda Nam air, vissza Wings air.

Talán hasznos info, felhívtam a Lion Air-t (Wings air anyavállalata), mivel csak 10kg poggyászt lehet feladni, és érdekelt mennyibe kerül, ha túllépem. Jelenleg ez 14.000 IDR/kg, tehát még vállalható összeg azért.

wanbo Creative Commons License 2017.04.21 -1 0 5428

Ilyen rövid időre szerintem szedd a Malarone-t, az gyakorlatilag mellékhatásmentes (bár 1-2 furcsa álmom volt tőle, de semmi egyéb), kb. ezer forint darabja, 3 napos maláriás területen tartózkodáshoz elvileg 12 tabletta kell egy személynek (előtte 2 nappal kell kezdeni, és még utána is kell szedni egy hétig), de ez biztonságos, ha már ennyit stresszelsz rajta, szerintem az árát megéri. Én valamivel több, mint egy hónapot voltam idén télen Indonéziában és ezt szedtem (jó drága volt), de a lariammal nem ajánlott merülni úgyhogy úgy voltam vele hogy nem kockáztatok, nekem ennyit megért. 

Találkoztam olyannal aki szintén hosszú időt töltött kint és csak kezelési dózis volt nála arra az esetre ha elkapná. Ez is egy megoldás, de én nem kockáztatnék. 

Előzmény: yushchenko (5427)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5427

Mondjuk egy dolog miatt megfontolandó a Lariam. Ha jól olvastam az utazás előtt 10 nappal kell először beszedni, tehát a lehetséges mellékhatásai talán már itthon kiderülnének.

Előzmény: W.L. (5425)
yushchenko Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5426

Csak attól tartok, hogy egy ilyen mellékhatás tönkreteszi a nyaralást.

Egyébként tavalyi tapasztalat az, hogy 2 hét alatt KL-Bali (full sziget túra)-SG útvonalon 2 szúnyog csípett meg, az is a mi gondatlanságunkból (lejárt a spray hatása).

Előzmény: W.L. (5425)
W.L. Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5425

A malaria hatasai, melyek egyike ugye az elhalalozas, viszont nem egyenfuggoek.

Mint mar mondtam, 3 napot persze siman meg lehet reszkirozni megelozes nelkul, de azert altalaban veve a malaria sokkal veszelyesebb mint barmelyik ellenszere.

Előzmény: yushchenko (5424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!