Keresés

Részletes keresés

wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5871

Na, erre nem is gondoltam, köszi! Mindenképpen megpróbálom, bár anno Ambon nekem nagyon bejött, de most nem időznék, ha nem muszáj, hogy legyen időnk mindenre. Hihetetlen, hogy 35 nap Maluku meg most 45 nap után sem leszek még a közelében sem annak, hogy "mindent" láttam volna, amit szeretnék.. :) 

Előzmény: W.L. (5870)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5870

Meg annyit, hogy a vizummeghosszabbitassal Ternateben is megprobalkozhatsz.

Nyilvan nem erkezeskor, hanem a Sulara utazas elott.

Tobbnyire 1 nap alatt megvan.

Előzmény: wanbo (5866)
wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5869

Nagyon szépen köszönöm, közben a stayrajaampat oldalon is elolvastam a véleményeket, ott is csak jókat írnak róla, úgyhogy megpróbálom lefoglalni valahogy. Ez a része az útnak úgyis fixnek tűnik, hiszen a misool-i hajón nagyon szeretnék ott lenni, onnan meg vissza már nem fordulunk. :) 

Előzmény: W.L. (5867)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5868

mona-lisa beszamoloja Raja Ampatrol.

Ok is az akkor meg Mangkintus neven futo Divaban szalltak meg

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142055680&t=9196473

W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5867

Olyan strand szerintem sokfele van, pl Krin is, talan meg jobb is a mansuari szoros fele.

A Diva bungaloi atlagon feluliek sajat furdoszobakkal, a kaja szuper, langusztat is adnak egyszer, a tulajok kedvesek, es a kozelben van egy falu boltokkal stb. Mas is irt mar rola itt. Foglalhato telefonon vagy a stayrajaampat lapon at is. Sajat honlapjuk vagy fb lapjuk is van mar.

wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5866

A vízumot nem akarom Sorongra hagyni, mert akkor könnyen kicsúszhatok a 30 napból, az meg gondolom nem túl jó, úgyhogy akkor megcsináltatom Ambonban, mint idén is. Megpróbálom ezt belekalkulálni a hajómenetrendekbe még Ternate-ról, ha kell, akkor inkább Buru-ból vagy Sanana-ból csípnék le valamennyit, semmint Seramból.

Fam-mal kapcsolatban konkrétan erre a homestay-ra gondoltam, aminek strandja képeken egészen parádésan néz ki: https://www.stayrajaampat.com/accommodation/andau-homestay/ Bár nem olcsó a transzfer. 

Ha nem nagy kérés, néhány mondatban esetleg kifejtenéd, hogy a Diva homestay-t miért ajánlod? (ennek miértje valamiért elkerülte a figyelmem. Ha már írtál erről, akkor elnézés, megpróbálom visszakeresni.) Illetve milyen módon foglalható? 

Előzmény: W.L. (5865)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5865

Szerintem megcsinalnak Ambonban a vizummeghosszabbitast, de az siman lehet 2 nap.

Sorongban nekem anno parszor 1 ora alatt megcsinaltak nemi halapenzert.

ENY Waigeo es Penemu (gondolom erre gondolsz, nem a lapos Famra) szerintem nem sok pluszt nyujt Misool utan.

Szerintem az a 3 sziget eszakon eleg.

Krin konnyu setalni a szallasok kozott, Gamon mat kevesbe.

Ott talan a Divat megeri elore foglalni, Krire meg atvihetnek ok, utana ott keresgelhettek a helyszinen.

Előzmény: wanbo (5863)
wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5864

* Waigeo északnyugati része szerinted tud nyújtani annyi extrát

Előzmény: wanbo (5863)
wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5863

Köszi! 

Közben kigondoltam néhány kérdést, az egyiket már meg is válaszoltad. :) (hogy Ternate-n az első nap meg tudom-e érdeklődni a sanana-i hajót, ezek szerint igen, úgyhogy ez egy jó hír.)

A másik, hogy szerinted az országba való belépés utáni kb. 20-21. napon megcsinálják a hosszabbítást Ambonban? Az után ugye Misool a terv, ott nyilván nem lehet vízumot hosszabbíani, maximum Sorongban, oda meg ha minden jól alakul, akkor talán pont a 30. napon érnénk, de valószínű, hogy csak délután, így nem centizném ki.. Ambonban tavaly is gyorsan megcsinálták, bár emlékeim szerint a 30 nap vége felé mentem ezt elintézni..

A másik, hogy a Misool-tól északra fekvő szigetekre mit javasolsz, legyünk teljesen felxibilisek, vagy a "jó" homestay-ek be fognak telni? Ez a misool-i hír a sok foglalásról kicsit rám ijesztett. Szeretnék flexibilis maradni, már csak azért is, mert biztos vagyok benne, hogy találnánk valakit/valakiket (akár a Misool-Waisai hajón, akár Waisai-ban, ahová egyébként is terveznék kb két napot) akikkel meg tudnánk osztani a transzfer költségeket, így arra gondoltam, hogy olyan szigeten kezdenék, ahová ilyen módon lenne transzfer. 

Az egyébként megoldható, hogy pl. Gamon vagy Krin körbenézünk mielőtt döntünk? nyilván nem az összeset, de de azért vannak olyan gócpontok, ahol több homestay is van sétatávolsáog belül, vagy ezt felejtsük el? Bocsi, ha ez hülye kérdés, de ezeket térképen nem igazán tudom belőni. 

Illetve, ha találnánk "útitársakat", Waigeo északnyugati része szerint tud nyújtani annyi extrát, hogy érdemes legyen megnézni? Az ottani homestay-ek környezete igazán különlegesnek tűnik a képek alapján (pl a Way Tunu HS kifejezetten tetszik, de kb. 4 milla a transzfer) Egyedül biztosan nem mennénk annyira messzire, de ha valakivel meg tudnánk osztani a költségeket... 
Egyébként Fam is baromi jól néz ki, gyönyörű partok vannak arra. Rengeteg sziget biztosan nem fog beleférni, hangsúlyozom csak akkor fontolnék meg valami extrát, ha normál áron megoldható lenne.

Tavaly pl. Kei-en találkoztunk 3 svéddel, akik onnan Raja Ampatra mentek és elég flexibilisek voltak, ha idén is találkoznánk hasonló mentalitású emberekkel, akkor lehet, hogy az átírná kicsit a tervet. 

Szóval, nem szaporítom tovább a szót, szerinted érdemes lehet pl. Kri-ből és Gamból (esetleg még pluszban Waisai-ból) lecsípni 1-1 napot, hogy beleférjen még egy sziget, vagy nem nyújtanak annyival többet és felesleges extra költség? 

Előzmény: W.L. (5860)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5862

Az utolso kerdesed felett elsiklottam.

Azok kozul a helyek kozul ahol en jartam, az elso 3 mind Indoneziaban lenne:

1. Raja Ampat

2. Maluku (ha le kell szukiteni, legyen mondjuk Banda)

3. Ezt nehez kivalasztani, talan Eszak-Sulawesi vagy a Sangalaki-szk

Ezek altalanosan, halak es korall tekinteteben jo helyek.

Mashol a vilagon vannak helyek, amik 1-1 kulonlegesseget kinalnak, pl balnakkal, cetcapakkal vagy fokakkal lehet sznorkelezni.

Előzmény: ocean2017 (5857)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5861

Ja es az alanti kerdesre te is valaszolhatsz, hiszen Maldivot nalam jobban ismered. 

Raja Ampattal valo osszehasonlitasnal meg kiindulhatsz abbol, hogy ott meg Malukunal is gazdagabb az elovilag.

Előzmény: wanbo (5859)
W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5860

Ez igy mar tokely.

Arra keszulj fel, hogy Doirol nem biztos, hogy a kello napon lesz hajo Ternateba, ez esetben Tobelon at kell oda visszautazni. Doi-Tobelo hajok menetrendjere meg Tobeloban kerdezz ra, ha nem jon ossze, vissza Posiposin at.

Meg az elejen Ternateba erkezve nezd meg  Sulaba tarto hajok menetrendjet onnan, hetente 2 vagy talan 3 van csak. Ahhoz igazodva erjetek vissza Ternatera.

A Ternate-Ambon hajoutat segiti, hogy emlekeim szerint mindharom hajo ejjel jar, tehat tulkepp az utazasra kulon ido nem is kell. Buru-Ambon naponta van asszem, tehat csak a Sanana-Buru marad bizonytalan, de asszem az is volt hetente haromszor. Ha "tul koran" ertek Ambonba, akkor megallhattok 1-2 napra Saparuan, onnan is vannak hajnali speedek Seramra.

Előzmény: wanbo (5859)
wanbo Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5859

Egy kicsit kozmetikáztam az útiterven az ajánlásaid alapján, egy picit rohanósnak tűnik az eleje, de talán megoldható. Legrosszabb esetben ahogy mondtad, repülünk Ambonba. 

Január 14: este/éjjel repülés KL-be.

Január 15: reggel/délelőtt repülés Makassarba, ideális esetben délután/estére repülés Ternate-ba.

Január 16: Reggel Ternate – Tobelo. Délután mondjuk Luari beach.

Január 17: Tobelo – Berebere.

Január 18: Berebere (pl. hajóbérlés Taibalenge-re). Estére Daruba. 

Január 19: Daruba és környéke, a szigetekre fókuszálva.  

Január 20: reggel vissza Tobelo-ba, majd Jere.   

Január 21: Posiposi, este valamelyik szigeten megszállni (Dagasuli?)

Január 22-23: Doi és Dagasuli

Január 24: vissza Ternate-ba

Január 25-26: Ternate és Tidore

Január 27- Február 3: Hajóval Ambonba Sula-n és Burun keresztül

Február 3-ra jó lenne Ambonba érni, hogy 4-én át tudjunk menni Seramra. Így ott lenne három napunk Sawaii-ban.

Február 5-7: Sawaii

Február 7-én este hajó Misool-ra (ez egy szerdai nap).

Február 8-12: Misool. Február 13-án (kedd) reggel hajóval Waisaiba.

Február 14-15: Waisai (egy olcsóbb szálláson, s innen pl. Mayalibit kirándulás)

Február 16-19: Gam

Február 20-25: Kri

Február 26: vissza Sorongba

Február 27: Sorongból repülés Makassarba

Február 28: Repülés Makassarból Kuala Lumpurba, majd vissza Kínába

W.L. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 5858

Helo!

Raja  Ampat es Maluku szerintem kenterbe veeik a Maldiv-szigeteket tengeri elovilag teren, szarazfoldi szepsegekrol nem is szolva. Az altalam latott leggazdagam korallszirt Raja Ampaton a Kri koruli, Brie szigetevel konkret tapasztalatom nincs. Mindenesetre szerintem Raja Ampatbol a legtobbet ugy lehet kihozni 10 nap alatt, ha nem egy helyben vagy vegig, hanem vagy valami berelt hajoval vagy szervezett hajouttal jarpd korbe, vagy pedig 2-3 kulonbozo szigeten is megszallsz, azokrol hosszabb kirandulasokat is teve. Alattad pont 3 hetes, 4 szigetes raja ampati utat tervezget wanbo.

Maluku nem annyira viz alatt nyujthar tobbet, hanem elsosorban szarazfoldon tobb a latnivalo, illetve mivel a szugeteken vannak utak es koztuk utasszallito hajok, nagyobb a fuggetlen mozgasszabadsag, es persze joval olcsobb is. Ha idodbol futja, erdemes felkeresni mindket regiot.

A Cook-szigetekrol nekem is az jott le, hogy nem tul erdekesek se tengeri, se termeszeti, se kulturalis szempontbol. Igy ott en sem voltam. Oceaniaban tenger alatti elovilag ugyeben a legtobbet Papua Uj-Guinea es a Salamon-szk nyujtjak, de RA ezeket is veri.

Előzmény: ocean2017 (5857)
ocean2017 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5857

Kedves W.L.!

Nagyra értékelem a segítőkészségedet ami tanusítasz a hozzád fordulók felé!
Szeretek utazni, és az évek alatt kiderült, hogy az óceán a gyengém! :-)
Szeretném a véleményedet kérni.
Fő szempont, hogy szeretnék minél gazdagabb, a lehetőségekhez képest egészséges tengeri élővilággal találkozni. Bizonyos okokból, csak snorkerezés jöhet szóba.
Mit gondolsz érdemes Papuat, Birie szigetet választani. Egy Maldív zátonyhoz képest,van akkora élmény, amiért ekkora utat megtegyen az ember, akár úgy is, hogy 7-10 napig is egy helyen maradnék.
Maluku kinál mást, többet Pápuához képest?
Cook szigetek merült még fel, de egyenlőre úgy éreztem a fórumod alapján, hogy nekem nem biztos, hogy megéri a befektetett időt, és erőforrásokat az utazás jelenleg.Illetve nem biztos, hogy manapság még megőrizte autentikus mivoltát.

Illetve véleményed szerint a világon hol van a 3 legjobb snorkelezési lehetőség?

Előzmény: W.L. (5856)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5856

Ha pedig az elejen Eszak-Malukuban elcsusztok az idovel, akkor ugye a Ternate-Ambon hajoutat kihagyva es helyette repulve viszanyerhetsz egy hetet. Ez biztositeknak jo. Sanana es Buru nem kihagyhatatlanul erdekesek onmagukban, inkabb az egesz utvonal kalandossaga es turistamentessege itt a fo vonzero. Es ugy ugye repules nelkul tennetek meg az egesz (majdnem) kort.

Előzmény: wanbo (5854)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5855

Az elejen hianyolom a Ternatere es Tidorere szant 1-1 napot. Palotak, merules, Mare. Ezt lecsipheted kesobb,mondjuk Morotainal. Bereberere nem biztos, hogy kell 2 nap, talan meg az odaerkezes delutanjan megnezhero Gorango vagy Tabailenge, de ez idojarastol is fugg.

Darubara eleg egy teljes nap.

Kaot talan kihagynam.

Jere es Posiposi egy nap alatt szerintem nehez ugy, mondjuk talan ojekkel megoldhato a ketto kozott. Es Jere legszebb strandjai a falutol eszakra vannak, egy kis gerincen atmaszva. Ha ez macerasan hangzik, hagyd ki Jeret.

Ezutan ugye nem garantalhato, hogy mindig pont a szukseges napon lesznek hajok.

De Sananan es Burun 1-2 napos megallo is eleg lehet, igy itt rugalmasak lehettek.

Ha eddig elcsusztok az idovel, Sawai kihagyhato vagy kurtithato. 

A tobbi sima ugynek tunik, es az a resz nem is rohanos. De elobb menjetek inkabb Gamra, majd onnan Krire.

Ha az egesz osszejon, prima, valtozatos ut lesz, rengeteg gyonyoru es/vagy kevesse latogatott szigettel.

Előzmény: wanbo (5854)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5854

Első körben valami ilyesmire gondoltam, ne kímélj! :) 

Január 14: este/éjjel repülés KL-be.

Január 15: reggel/délelőtt repülés Makassarba, ideális esetben délután/estére repülés Ternate-ba.

Január 16: Reggel Ternate – Tobelo. Délután mondjuk Luari beach.

Január 17: Tobelo – Morotai. (Berebere)

Január 18-19: Berebere (Ide kell két teljes nap?) 19-én délután/estére Daruba. 

Január 20-21: Daruba és környéke, a szigetekre fókuszálva.  

Január 22: reggel vissza Tobelo-ba, majd Kao. Este vissza Tobelo-ba. 

Január 23: reggel Jere, Posiposi, ideális esetben estére át valamelyik szigetre megszállni. (itt ugye Dagasulit ajánlottad)

Január 24-25: Doi és Dagasuli

Január 26: vissza Ternate-ba

Január 27- Február 3: Hajóval Ambonba Sula-n és Burun keresztül

Február 3-ra jó lenne Ambonba érni, hogy 4-én át tudjunk menni Seramra. Így ott lenne három napunk Sawaii-ban.

Február 5-7: Sawaii

Február 7-én este hajó Misool-ra (ez egy szerdai nap).

Február 8-12: Misool. Február 13-án (kedd) reggel hajóval Waisaiba.

Február 14-15: Waisai (egy olcsóbb szálláson, s innen pl. Mayalibit kirándulás)

Február 16-21: Kri

Február 22-25: Gam

Február 26: vissza Sorongba

Február 27: Sorongból repülés Makassarba

Február 28: Repülés Makassarból Kuala Lumpurba, majd vissza Kínába

W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5853

A motorcsonak Yaganannal egy napra bo 2 milla plusz guide.

Szerintem meg mindig a Yalepale a legolcsobb.

Persze ha nyuzsges van, ott is felmehetett az ar, de akkor ott is kozpsen berelhettek masokkal.

En elsonek oket celoznam meg. Olyan egyszeru falusiak vezette hely (volt?) nem olyan rafinalt uzletembereke mint a Yaganan es a HJ.

Előzmény: wanbo (5851)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5852

Szerintem legjobb esellyel a Yalepaleban lesz hely ha tenyleg nyuzsges van, mert van vagy 8-10 szobajuk, es beloluk nezem ki legkevesbe, hogy neten foglalhatok.

A Harfat Jaya a legismertebb, az telhet meg leginkabb.

De ez a ketto ugye lakott szigeten van, ahol vegso esetben haznal csak meg lehet szallni.

Es azert februar nem is foszezon mar, meg het kozepe sem.

Előzmény: wanbo (5851)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5851

Na, ez most eléggé meglepett... 

Mostanában igyekszem véglegesíteni a tervet, és akkor tudni fogom, hogy melyik hétre tudunk a misool-i indulással számolni, de elvileg február 2. vagy 3. hetében érkezünk arra, és akkor ugye egy csütörtöki napon. 

A Yaganan egyébként is tetszene, a strand miatt, meg a merülés miatt, de ezt pénzügyi okokból nem biztos, hogy erőltetni fogom Misool-on. A kirándulások fontosabbak. Ha nem nagy probléma, esetleg a hajóbérlés hozzávetőleges árát meg tudnád még tőlük kérdezni? Bár ha sokan lesznek ekkor a szálláson, akkor talán nem egyedül kell majd hajót bérelni, ami szuper lenne. (Ha csak nem búvárok foglalják be a szobákat, akik csak merülni mennek, akkor még a hajó sem biztos, hogy elérhető lesz.... erre rá tudnál kérdezni, hogy tudnak-e erről valamit?) Ha korrekt árakon dolgoznak, akkor foglalnék is, ha megoldható. 

Ha nem, akkor meg marad vagy a Yalepale (telefonszámot eddig csak azt tudtam, amit a Lonely Planet fórumán már korábban megosztottál...), vagy a Harfat Jaya, de ezek közel vannak ugye egymáshoz, valamelyikben csak lesz hely foglalás nélkül is..

Előzmény: W.L. (5850)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5850

Yalepalehoz milyen elerhetoseget talaltal?

A nekem meglevo 2 szam egyike sem mukodott most.

Yaganan tulaja kerdezte mikor mennetek, mert allitolag sok a foglalas.

Ugy tunik Misoolt is kezdik felkapni, pedig mikor tavaly ott voltunk, a legtobb szallas tok uresen allt.

De Raja Ampat nepszerusege nagyon gyorsan novekedett az utobbi evekben.

Pedig mikor en mentem oda eloszor, ugy 2000 korul, akkor egy buvarudulon kivul semmi szallas nem volt ott turistaknak, es nem volt rendszwres hajokozlekedes egyik szigetre sem.

Előzmény: wanbo (5848)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5849

Nagyon köszi még egyszer a véleményed, megpróbálom kitalálni, hogy mire kb. mennyi időt szánnék, és akkor majd beírom ide, hogy mire jutottam! 

Előzmény: W.L. (5847)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5848

Nem helyben terveztem körbenézni, hanem Indonéziába érve telefonon megkeresni őket, és a kapott válaszok alapján dönteni. Nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy melyik mit tud nyújtani (pl. melyik van strandon, stb.), az aktuális árak viszont fontosak lesznek, főleg a kirándulások tekintetében. 

Előzmény: W.L. (5846)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5847

En igy mennek:

Morotai-Halmahera-Ternate-Sula- Buru-Ambon- Saparua?- Seram-Misool-Waisai

A vegen ha marad ra ido, hozzacsapni par napot Eszak-Sulawesin.

Mert Misool utan lehet, hogy Eszak Raja Ampaton eleg lesz egy het is strandolni, buvarkodni es paradicsommadarakat nezni, hosszabb hajokirandulasok ott mar nem kellenek.

Misool utan az eszaki sziklaszigetekbol talan a Hidden Bay a legerdekesebb (legmasabb) meg talan Mayalibit.

Előzmény: wanbo (5845)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5846

Azert helyben valogatni nem konnyu, mert csak az a 3 szallas van viszonylag kozel egymashoz, a tobbi messze, berelt hajoval erheto el.

A Nut Tonton hangulatos, a sziklaszigetek kozt. DE total elszigetelt, a transzferen tul is teljesen ki vagy nekik szolgaltatva mindenben, vasarolni sem tudsz semmit, azt eszed ami van es veluk mesz onnan mindenhova annyiert, amit kernek. En max 2-3 nap romantikazasra mennek oda. Ja es icipici a sziget, engem 1 nap utan ott az unalom 

Előzmény: wanbo (5841)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5845

Köszönöm szépen! Délután/este lesz egy kis időm, megpróbálom a tervet összerakni, igyekszem kitalálni, hogy hogyan lenne a legjobb, mind az idő, mind a pénz szempontjából. 

Előzmény: W.L. (5840)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5844

Ternate-Sorong ugysem fontos.

Ha megis erdekelne az az utvonal, es idoben belefer, akkor viszzafele utazhattok a hajoval Sorongbol Trrnaten at Manadoig, onnan repules vissza Javara. Esetleg par nap Bunaken es Tangkoko.

Előzmény: wanbo (5842)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 -1 0 5843

Most meg visszahelyesbitett, Bula-Misool megis szerda este 9-kor.

Kedd delben Misool-Bula iranyba megy.

Lassu hajo Misoolbol Sorongba  csutortokon es szombaton.

Korabbi kepeim es rovid szosszenetem Misoolrol:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140945233&t=9196473

Es persze:

http://www.east-indonesia.info/regions/misool.html

Meg egy ok az altalam ajanlott iranyban utazni: Misool utan talan mar nem is akartok Eszakon pl Penemura vagy Wayagra menni draga penzert. ;-)

Mig ha ott kezdtek, biztos vonzananak azok is.

Előzmény: W.L. (5840)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5842

A Seram - Misool - Sorong szerintem is jobb lenne, csak akkor meg a Ternate - Sorong hajóút nem fog beleférni, maximum visszafelé, de annak meg nem sok értelme lenne, mert az már az út legvége lenne, és akkor már Makassar-ba kéne eljutnom, nem Ternate-ra. 

Előzmény: W.L. (5838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!