Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2009.10.23 0 0 403
Ez a szociális kártya az első konkrét próbálkozás arra, hogy megpróbálják a rendszert hatékonyabbá tenni.

A jogvédőkkel, szdsz-esekkel stb azért van tele az emberek hócipője, mert az óbégatáson kivül, hogy adjunk a kisebbségnek még több pénzt, semmilyen müködőképes ötletük nem volt az elmúlt években. Elfolyó pályázati pénzek, gyönyörü légvárak, jól fizetett politikusok, EU képviselük....ezek voltak. Eredmény nuku.
Előzmény: Fine Tune (402)
Fine Tune Creative Commons License 2009.10.23 0 0 402
Nem is hiszem, hogy ott "SZDSZ-eseink" ekkora karriert tudtak volna befutni mint itt.
Előzmény: zsuzsa (401)
zsuzsa Creative Commons License 2009.10.23 0 0 401
Gondolom ha nekiálltál volna cirkuszolni, hogy neked kp-ben kell a pénz, akkor körberöhögtek volna....

Dániában is van egy úgynevezett dán kártya rendszer, legalábbis pár éve volt, hogy bementem egy élelmiszerboltba, láttam az előttem álló bankkártyával fizet. Én is próbáltam, de azt mondta a pénztáros, hogy normál bankkártyával nem lehet fizetni, csak ez a szociális kártyát fogadják el.
Arra kapják a segélyeket.
Előzmény: Derek (376)
zsuzsa Creative Commons License 2009.10.23 0 0 400
Pontosan. A jelenlegi rendszer nálunk nem müködik. Nem ösztönöz munkakeresésre, nem a rászorulókhoz jut a segély stb. Képtelen rajta a kormány változtatni. Amit leirtál korrekt támogatásnak tünik.
Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 396
Mondom, hogy nem értesz hozzá.
Előzmény: Törölt nick (394)
Der Beste Creative Commons License 2009.10.22 0 0 395
Jól mondod.
Előzmény: Törölt nick (393)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 393
Mondom, hogy fogalmad sincs az egészről.
A szőlőtermelés mindig is több munkát igényelt, mint a búza termelés. Ez így van még napjainkban is, mikor a munka dandárja gépesítve van. Ne okoskodj bele olyanba, amihez nem értesz.
Előzmény: Törölt nick (390)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 391

"Semmi nem mutat arra, hogy a szociális kártya bevezetésével a kaja a gyerekek hasába kerülne."

 

Pedig megoldható lenne: Ingyen reggeli, ebéd, uzsonna a gyereknek a suliban (ha eddig nem lett volna), ennek ellenértékét meg levonni a kártyára utalt összegből. Ehhez persze a kölöknek iskolába kell menni: dupla előny :-)

Előzmény: Törölt nick (363)
Detonátor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 389

"kiválasztott baráti üzletbe"

Ez most a hivatalos mantra? ;-) Majd, ha országos rendszerré válik, akkor mit kell mondani, hogy mindenki mindenkinek a barátja? :-)

Gondolom, láttad a kitételt. 60/40% Pl. Derek olvtárs még a 40-et is soknak tartja.

Előzmény: pert1 (384)
pert1 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 388
Minek munkára ösztönözni azt, aki jelenkezik munkára a munkaerő központban illetve az önkormányzatoknál, és nem tudnak neki munkát adni? Ha meg nem hajlandó dolgozni, úgyse kap segélyt.
Előzmény: evil1023 (385)
evil1023 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 385
Ez végülis pozitivum, nem? Munkára ösztönző hatása van, az eddigi segéllyel szemben.
Előzmény: pert1 (384)
pert1 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 384
Ha valaki szociális kártyára kapja a pénzét, akkor newm vásárolhat pl zöldséget a piacon, ruhaneműt a kínai piacon, de falun még a 3. szomszédtól se vehet tejet vagy tojást - hanem mehet az önkormányzat által kiválasztott baráti üzletbe.
Előzmény: Callie (377)
evil1023 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 383
Akkor miért nem kap nyugdíjat, segély helyett?
Előzmény: Törölt nick (364)
Detonátor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 382
"Monok döntött hasonló kártya bevezetéséről, az nagy felzúdulást okozott."
Ferge Zsuzsa nénit meg az új korcsoportot vagy mit nem nevezném nagy felzúdulásnak. :-)
Előzmény: Törölt nick (380)
Detonátor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 381
Ezért kellene egységesíteni, hogy minden belekerülhessen, és ne össze-vissza rendelkezzenek az önkormányzatok.
Előzmény: boci boci tarka (373)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 378
>>A bort könnyebb megtermelni mint a kenyeret

Szerinted. Látszik, hogy fogalmad sincs róla.
Előzmény: Törölt nick (337)
Callie Creative Commons License 2009.10.22 0 0 377

Továbbra sem értem mi ebben a kártyában a rettentő sérelmes a jogvédőknek meg a segélyezetteknek ?

 

Az alkeszeknek sérelmes. Logikus következtetés, hogy az említett két csoportban véleményformáló tényezőként vannak jelen.

Előzmény: zsuzsa (372)
Derek Creative Commons License 2009.10.22 0 0 376
92 ota dolgozom az USA-ban nekem meg keszpenzzel soha nem fizettek ,eloszor csekket adtak amit be kellett vinnem a bankba es depozitolni a szamlalmra aztan par honap alatt meguntam es bementem a penzugyi osztalyra ,hogy koZvetlenul utaljak a szamlamra,mert igy volt kenyelmesebb,foleg ha hazautaztam es a csekk ott ult a postaladamban vagy a postan es kozben fizetnem kellett a szamlakat ,amit amiota lehet szamitogepen fizetek
Előzmény: zsuzsa (374)
Babco Creative Commons License 2009.10.22 0 0 375
Egyetértek. Ha úgyis a közüzemi számlák fizetésére és élelmiszerre költenék a segélyt - vagyis amire kapják: az alapvető szükségletek kielégítésére - , akkor fölösleges a hiszti. De valószínűleg nem arra akarják költeni, azért megy a sírás-rívás.
Előzmény: zsuzsa (372)
zsuzsa Creative Commons License 2009.10.22 0 0 374
Jut eszembe, amikor a rendszerváltás után kezdtek idejönni nagyobb amcsi cégek, anyám mesélte, hogy megdöbbent az egyiknél a főnök, hogy nálunk kp adják a fizetést a dolgozóknak. Kérdezte, hogy miért nem bankszámlára utalják, hát neki csak ne kelljen már mindne hónapban biztositani, hogy rohadt sok készpénzt kihozasson a bankból, őriztesse meg osztogassa amikor a bankátutalást már rég feltalálták.

Édesanyám meg próbálta magyarázni, hogy az emberek nem ezt szokták meg és rosszul viselnék stb

Azóta valahogy csak beletörődtek....
Előzmény: Derek (370)
boci boci tarka Creative Commons License 2009.10.22 0 0 373
Ez azért más, mert mindhárom támogatás kizárólag önkormányzati hatáskörben van, az ő költségvetésük terhére, míg a szoc.segély nagyobb része állami keret.
Előzmény: Törölt nick (371)
zsuzsa Creative Commons License 2009.10.22 0 0 372
Továbbra sem értem mi ebben a kártyában a rettentő sérelmes a jogvédőknek meg a segélyezetteknek ? Ha azt mondanák, hogy a családi pótlékot eztán csak élelmiszerre vagy közüzemi költségekre költhetem és külön kártyára érkezne, semmi megalázót nem látnék benne. Ebédtámogatás cimén is kajajegyet kapok a munkahelyemen, amit nem is tudok akárhol akármire beváltani, szerencsére a piacon néhány hentes elfogadja. Jó hogy legalább ennyit ad a munkahelyem, pofám befogom és nagyon örülök neki.



Derek Creative Commons License 2009.10.22 0 0 370

3 honap alatt megszokjak es ha tobb helyen bevezetik termeszetesse valik.

 

Ahogy a mobil :-)) Valamikor a kartyas fizetes ellen is berzenkedtek sokan,ma meg termeszetes a legtobb embernek. Foleg ha kulfoldre megy nem kell kp-t vinnie,max valami aprot,se utazasi csekket,mint regen.En kb 50-100 dollar keszpenzt szoktam MO-ra vinni de azt is csak azert,hogy amikor visszajovok tudjak venni egy automatabol vizet,vagy  a taxisnak fizetni,mert keves kocsi fogadja el a hitelkartyat.

Előzmény: Detonátor (369)
Detonátor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 369
Ez tovább fogja húzni, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (367)
Detonátor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 368
Akkor nálatok koncentráltan vannak jelen, vagy ismered a fél megyét. :-)
Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 367
Csakhogy a nyugdíjas papíron már megdolgozott a nyugdíjáért. Hangsúlyozom: papíron!:)

Szerintem jó kezdeményezés a szociális kártya, viszont afelől kétségem sincs, hogy nem sokáig fogja húzni. Ebben az országban?! Ugyan már...:))
Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 366
,,Jó-jó, de nem minden nyugdíjas olyan ám. Neked is kormányőr volt a haverod? "

Tudom,csak nekem ilyenekből van vagy 100 ismerősöm.
Előzmény: Detonátor (362)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 365
,,Tök jól nyomtad az (ál)liberális mantrákat és csúsztatásokat.... :-DDDDDDDDDDD"

Fél raklap sör után az ember kezd liberális lenni. :-))
Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 364
,,Valóban nem látod az alapvető különbséget a nyugdíjak és a segélyek között, vagy csak szórakozol? "

Nem szórakozok,csak azt is meg kell értened,hogy nem minden szociális segélyes feküdt otthon egész életében .
1.3millió nyugdíjas van,aki nem dolgozott 35 évet a nyugdíjáért,a többit már nem is mondom,mert meglepődnél.
tehát egy 50 éves segélyezettnek milyen alapon akarod előírni,mire költse a segélyét,amikor neki meg van 36 éves munkaviszony a háta mögött ,szemben az 1.3 nyugdíjassal ,akinek kevesebb munkaiszonya van ?
Előzmény: Callie (351)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 363
,,Lehet akkor jobblenne ha a gyerekek gyomrában kötne ki ..."

Semmi nem mutat arra,hogy a szociális kártya bevezetésével a kaja a gyerekek hasába kerülne.
Találékony nép,megoldja ezt is .
Előzmény: Alba Ecclesia (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!