Keresés

Részletes keresés

IceCat_ Creative Commons License 2012.10.31 0 0 17569

Értem. Nem az okkal van a bajom, hanem a kivitelezéssel. Lehet, hogy futott ott egy bejegyzés, de lehet hogy nem mindenki drótozik nap mint nap (hagyjuk, hogy én pl. miért nem tudok) és nem mindenkinek van alkalma folyamatosan figyelni a csoportot. Ahogy pl. az sem volt véletlen, hogy amikor tudtam figyelni, akkor sem szóltam hozzá, akkor sem ha lett volna mit. De ha valaki nem tud figyelni, pont ez a bejegyzést sem fogja meglátni. 

Ha lett volna egy hasonló csoportom, ráírtam volna mindenkire személyesen, hogy ez van, ez alapján mész vagy maradsz. Van (másfajta) csoportom a facebookon, van lehetőség körüzenetre. Nem nehéz alkalmazni. De én magamból indulok ki. 

Előzmény: Vera Násfa (17564)
Soká Creative Commons License 2012.10.29 0 0 17568

"Csak repültem mint a győzelmi zászló, ki tudja miért."

 

Akkor most érkezett egy válasz Vera Násfától...

Én csak annyit tennék hozzá, amiről szemérmesen nem esett szó, hogy az ÜZLET megváltoztatja ám a viszonyokokat. Akik e topik indulásánál még lelkesen próbálták begyűjteni és megosztani az információkat, azoknak mára műhelytitkaik lettek. Ez szükségszerű, ha már nem csupán hobbiról van szó, hanem egzisztenciáról is. Netán "művészi önmegvalósításról"...

Én még a női intrikát is idesorolnám szmájlival a végén, de ezt már a hímsovén felem mondatja velem :)

 

Ezzel együtt, az elmúlt bő tíz évben én már elég sok mindent láttam az indexes topikok életében, és a tapasztalatom az volt, hogy az innen kirajzott fórumok, amelyek személyes irányítás alá kerültek, idővel elhaltak.  Nem részletezem az okokat, de ahogyan elhalt az iwiw, úgy a facebook részvényeibe sem mernék hosszú távon befektetni. De ezt most nem a facebook ellen mondom, csak azon okulva, hogy az iwiw egyes fórumaiba is mennyi energiát pakoltak egyesek 3-4-5 éve, mára pedig a megszűnés határán mozog.

Majd 10 év múlva valaki szembesítsen a gondolataimmal! :)

 

Akinek pedig nem inge blúza, ne vegye magára! :)

Előzmény: IceCat_ (17562)
Annaékszer Creative Commons License 2012.10.29 0 0 17567

Átalakuláson esett át a webshoppom!  Sok szeretettel várom a drót és ásványgyöngyök szerelmeseit!

 

http://store24.hu/annaekszer

 

Mutatok újat is: most inkább antikolt vörösrézzel dolgozom. :)

 

 

 

 

 

Halexandra Creative Commons License 2012.10.29 0 0 17566

Köszönöm szépen, igyekezni fogok :)

Előzmény: Vera Násfa (17564)
flepnis1 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 17565

Facén hol?

 

Asszonyka 1000-rel drótozik...

Előzmény: Vera Násfa (17564)
Vera Násfa Creative Commons License 2012.10.28 0 0 17564

Index kontra FB:

Amiatt mentünk át, mert szerintem sokkal kezelhetőbb. Mivel felül villog a piros kis ikon, látjuk mi történik, rögtön tudunk reagálni, válaszolni. Sokkal jobban, könnyebben, kötetlenebbül tudunk csevegni mint itt. Így is általában már nagyon sok felületen mozgunk, a FB-on meg amúgy is fent vagyunk.

A csoport amiatt is zárt mert sok műhelytitkot osztunk meg, nem biztos, hogy kapásból ország-világ elé akarjuk azokat tárni. Ahogy a magánéleti dolgainkat sem. Egy idő után a kapcsolat a szakmaiból személyesebbé, barátibbá válik, a magánéleti dolgainkat meg szintén nem szeretnénk mindenkinek kiteregetni.

Egy idő után kezdett felhigulni a társaság és zavaróvá vált a read onlyk jelenléte. Akik nem szóltak hozzá semmihez, munkákat sem mutattak soha. Így azt sem tudtuk, hogy drótoznak-e vagy már rég abbahagyták stb. Ilyen volt Ice Cat is.

2-3 hétig futott egy bejegyzés a csoportban, folyamatosan frissítve, hogy ki az aki valóban oda szeretne tartozni. Erre a bejegyzésre jó sokan felbukkantak olyanok is, akik már rég nem írtak, de legalább jelezték, hogy azért olvasnak minket, és esetleg mi miatt nem írnak. Ők bent is maradtak.

Ice Cat erre sem reagált, emiatt lett kitéve. A csoport egyhangúan döntött így.

Remélem sikerült válaszolnom nektek és vagy megértitek vagy nem az okainkat, de az már a ti részetek.

Erről nem akarok és nem is fogok többet írni.

 

 

 

Halexandra, nagyon szépek a tekeréseid! Én csak bíztatlak, hogy gondold tovább a másoknál látottakat, tedd bele a "magadét" is! Ettől lesz a tied! :-) Kinema egy tündér, én is szeretem az üvegeit, már rég tervezek elmenni egy tanfolyamára.

Szpidi99 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 17563

Az ilyen fazonú füli és az ilyen gyűrűk is jók:)

 

Előzmény: Halexandra (17561)
IceCat_ Creative Commons License 2012.10.26 0 0 17562

Azt én értem. Mentem én is oda. Csak repültem mint a győzelmi zászló, ki tudja miért. Unatkoztak, vagy nem tudom. 

Előzmény: Soká (17556)
Halexandra Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17561

És végül ezeket csak úgy magamnak:

 

 

 

 

Lehet kritizálni :D

Halexandra Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17560

Kinema design workshop-ján alkottam az üvegeket:

 

 

nagyon tetszenek, ha minden jól megy, én fogom befoglalni őket :)

 

Marcsi nagyon kedves és segítőkész volt, úgyhogy nem bírtam ki hogy ne készítsek neki is valamit:

 

Halexandra Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17559

Na talán most...

 

Volt osztályfőnökömnek készült, holnap megyünk hozzá osztálytalálkozóra, remélem tetszeni fog neki :)

 

 

Halexandra Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17558

Ötödször próbálom a fényképeimet felrakni, hogy tudjatok kritizálni :D

Halexandra Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17557

Sziasztok!

Soká Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17556

Miután én nem vagyok rendszeres olvasó, csak vannak mintavételezéseim ebből a topikból, így nem lep meg, ha egyesek úgy gondolták, hogy jobb olyan helyen fórumozni, ahol nincs mindenkinek "beleszólása" a dolgokba. 

A dunaguri látod nem ilyen hely :)

Előzmény: IceCat_ (17554)
IceCat_ Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17555

Illetve most nem annyira nagy, de hónapokig alig mozdult itt valami. 

Előzmény: IceCat_ (17554)
IceCat_ Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17554

Innen mindenki elment, át a fészbukra egy csoportba, ahol valamilyen furcsa oknál fogva szó nélkül kirugdalják az embert. A kérdésem igazából költői volt, vagy akár úgy is kérdezhettem volna, hogy hol van még olyan hely, ahol normális drótosok vannak és élet is van, nem csak síri csend. Nincs semmi baj ezzel a fórummal, azon kívül, hogy elég nagy a csend. 

Előzmény: Soká (17552)
Halexandra Creative Commons License 2012.10.24 0 0 17553

Nagyon tetszik :)

 

Volt is nagy vita a tesók között, hogy melyik kié :)

Most csak ezüstözött drótom van otthon, így nem nagyon alkottam a hétvégén. A kolléganőmnek újítottam meg két fülbevalóját, magamnak tekergettem egy gyűrűt, ajándékba is készült egy fülbevalóval, és a legszebb a volt osztályfőnökömnek készült fülbevaló lett, most megyünk hozzá pénteken :) Magamnak is csinálok majd egyet, annyira szép és egyszerű :) Sajnos képekkel most nem szolgálhatok, mert a telefonról nem tudom átrakni a gépre, nincs nálam a kábel...

 

Előzmény: Szpidi99 (17548)
Soká Creative Commons License 2012.10.22 0 0 17552

Bocsánat az off kérdésért, de miben jobb egy facebookos csoport, mint például ez a fórum, amelyikből túl azon, hogy nem rúgnak ki, de évek óta (és remélhetően évek múlva is) üzemel? 

Előzmény: IceCat_ (17538)
IceCat_ Creative Commons License 2012.10.21 0 0 17551

Lehet, hogy azt kellene.  

Előzmény: Halexandra (17539)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 17550

Igen, valóban olyan fénye van a valóságban is ennek a kőnek. A nemesopálra jellemző.

 

Előzmény: 4Hópihe (17549)
4Hópihe Creative Commons License 2012.10.20 0 0 17549

olyan,mintha világitana.

:o)

Előzmény: Szpidi99 (17548)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 17548

Az a lényeg hogy örült:) Egy kislánynak nem is kell több mint  ezer ft-os kő. Meg aztán nagyon szeretik a türkenitet vagyis a festet howlit türkizutánzatot is, hiába nem valódi. A valódi türkiz ugyanis elég ritka és drága, bár attól is függ hol bányásszák. Azt hiszem az arizonai a leszebb, legdrágább.

Ez egy pici asuztrál nemsopál amit 0,6os drótba foglaltam ügyelve hogy ne takarjam a követ. Ilyen is most volt először a kezemben:)

Előzmény: Halexandra (17547)
Halexandra Creative Commons License 2012.10.20 0 0 17547

Könnyen elképzelhető hogy az enyém nem az :) Nem tudom, mert a kolléganőmtől kaptam, aki egyszer bevásárolt, de aztán semire sem használta :)

Mindenesetre a kislány nagyon örült neki, így most  mindkét tesónak van nyaklánca :)

Előzmény: Szpidi99 (17546)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 17546

Ez valódi:) És nekem is az első amit befoglaltam, ez nem türkenit, meg howlit, ez valódi tbeti türkiz, ami bizony elég drága.

 

Előzmény: Halexandra (17545)
Halexandra Creative Commons License 2012.10.19 0 0 17545

Ohhh... nagyon szép! :)

 

Nekem is van egy ilyen szívecském, pont ma akarom megcsinálni az edzőm másik kislányának. Fúrt, csak egy csigát fogok hajlítani az elejére :) A múltkor sértődés volt abból, hogy csak az egyik kislány kapott, remélem most helyreáll a béke :)

Előzmény: Szpidi99 (17544)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 17544

Néha benézek. Ha kell segítek. Mostanában pl ezt alkottam:

Halexandra Creative Commons License 2012.10.18 0 0 17543

Szia :)

 

Igen, jó lenne ha újra beindulna itt picit az élet :)

Várjuk a képeket :)

A honlapot már megnéztem többször is, temérdek olyan dolog van, amit még ki kell próbálnom :)

Előzmény: grimmberni (17541)
Halexandra Creative Commons License 2012.10.18 0 0 17542

Köszönöm, ahogy lesz szusszanásnyi időm, elkészítem :)

Előzmény: 4Hópihe (17540)
grimmberni Creative Commons License 2012.10.18 0 0 17541

Hali Mindenkinek!

 

Úgy látom megint éledezik ez a kis fórumocska!! Nagyon örülök neki, volt egy időszak, hogy nagyon lecsüccsent.

 

Ha hazamegyek az lesz az első, hogy megnézzem a fotókat, amiket feltöltöttetek, mert itt a melóhelyen mindenféle képet, stb. letiltanak :P.

 

Akkor majd én is töltök fel ezt-azt, amiket mostanában tekergettem.

 

am: www.wig-jig.com, sok jó ötlet van rajta

4Hópihe Creative Commons License 2012.10.17 0 0 17540

tárgyfotózáshoz sátor elkészitése magyar nyelven itt

http://www.csik.net/node/688

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!