Keresés

Részletes keresés

mati112 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1754

Nekem van egy ilyen vezérlőm NX 300-al használtam,de mivel árulom a gépet ettől is megválnék. Ha esetleg érdekel keress meg emailben.

x20fan Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1753

Igen, ez már fenn is van a telón. Inkább a timelapse-re alkalmas vezérlőre gondoltam, amit otthagyok pár napra és lesz belőle egy videó amin kihajt a csíra meg ilyenek.

Előzmény: Gozo (1752)
Gozo Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1752

NX-eket el lehet akár időzítéssel is sütni okostelefonról, vagy tabletről egy Samsung SMART CAMERA nevű applikáció segítségével a wifi-n keresztül.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsungimaging.connectionmanager

Nagyon jó, felrakod a gépet egy állványra vagy asztalra, aztán az okostelefon képernyőjén látod a kereső képét, és akkor fotózol vele amikor akarsz.

Wifi hatótávon belül akár másik helyiségben is lehetsz. Ráadásul áttöltheted a telefonra, tabletre a képeidet és azonnal meg is oszthatod valamelyik közösségi oldalon, vagy feltöltheted a felhőbe.

 

Előzmény: x20fan (1751)
x20fan Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1751

Láttam távirányítókat az ebayen. A kérdésem az, hogy tudnak-e ezek automatikusan adott időközönként exponálni? Az usb aljzatba kell dugni, egy megfelelő kábelt átalakítva akár saját távvezérlőt is lehetne csinálni. Van-e kapcsolási rajza valakinek a bekötéshez?

x20fan Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1750

Van pár PK és EF obim, megfelelő adapterekkel lehetne használni a géphez. Van ebben valakinek tapasztalata?

Vannak blendegyűrűsek is és elektromosan vezéreltek is, ez utóbbiak nyilván teljesen nyitott blendével működnének.

A kkérdés az, hogy érdemes-e próbálkozni ezirányban, azhat-e annyival jobb minőséget egy FF obi, mint amennyivel kényelmetlenebb használni, főleg ha csak full nyitott blendével megy. Ha meg van blendegyűrű, akkor nyitogatni kell az élességállításhoz, behúzni exponálás előtt, szóval elég macerának tűnik. Nem egy nagy költség az ebayen az adapter, de ha nem ad pluszt valamiben, akkor nem érdemes rá költeni.

Lacus_65 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 1749

Nekem is hasonló a tapasztalatom: nincs érezhető különbség a gép két állapota között akku fogyasztásban.

 

Előzmény: x20fan (1748)
x20fan Creative Commons License 2016.01.29 0 0 1748

Szuper, köszi, nekem elég a szubjektív tapasztalat is, akkor nem koptatom a kapcsolót.

Előzmény: estvan111 (1747)
estvan111 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1747

Többször előfordult, hogy kikapcsolás nélkül raktam el a gépet, és hetekig úgy volt. Nem tapasztaltam, hogy érezhetően merült volna. Ha kikapcsolod nem baj,  ha nem,  az sem.

Előzmény: x20fan (1745)
fundaluk Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1746

Szeretem nagyon a standby módot, sokkal kényelmesebb és gyorsabb mint ki-be kapcsolgatni. Mivel a fő energia fogyasztó a kijelző, és az ilyenkor kikapcsolódik, ezért nem hiszem hogy lényegesen többet fogyasztana alvóban mint kikapcsolva. Bár pontosan nem mértem ezt le de szubjektíven ez volt a tapasztalatom NX1100 és NX3000 esetében is.

Előzmény: x20fan (1745)
x20fan Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1745

Nem tudom tesztelte-e valaki, hogy a kikapcsolt és az elaludt állapot között van-e lényeges fogyasztásbeli különbség. Arra gondolok, hogy egy hosszabb városnézés közben jobb-e 100-szor bekapcsolni, és ezzel koptatni a kapcsolót, vagy hagyni kell, elalszik a beállított idő után és az expogomb pöccintésére fölébred amikor kell. A cél az lenne, hogy ne merüljön le mondjuk 80 kép és 5 óra után hanem tudjon annyi képet készíteni, amennyit a bekapcsolgatással.

NXes Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1744

beadtam szervízbe, reménykedem az egyszerű és gyors megoldásban.

Gyorsan szétnéztem alternatívákban, ár/érték arányban azért ez még mindig nagyon jó kis gép!

Előzmény: trickyboi (1739)
NXes Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1743

próbáltad M módban és 1/200-nál lassabb záridőkkel?

Előzmény: matyi012345 (1742)
matyi012345 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1742

Sziasztok!

 

Vettem egy NX1000 vázat de a DRT1G manuális kioldómat nem oldja ki a váz (ötletem sincs miért, minden váznak ki kéne tudnia oldani szerintem). Van ötlete valakinek? Számomra így nulla értéke van a gépnek mert a studio rendszeremmel nem bírom leszinkronizálni, másra meg nem kell.

ATóthG Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1741

Azért a "csak veszel egy nx-m42 adaptert"-tel csak óvatosan. :-)

Sajnos én is megvettem, aztán még faragnom kell, mert az nx300 menüjében nincs "without lens" funkció, és ha az adapter nem nyomja be azt a kis mikrokapcsolót, amit a gyári obi igen, akkor nincs fényképezés.

Előzmény: czako0110 (1740)
czako0110 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 1740

A kérdésedre válaszolva! Egy NX300-at használok, kizárólag manuális obikkal. Használok m42-est és minoltát is.

Nagyon szeretem!

Kell egy "NX-M42" adapter és már használhatod is.

Előzmény: rmgabor (1734)
trickyboi Creative Commons License 2016.01.06 0 0 1739

Szia!

 

Nekem volt hasonló hibám, szintén NX300as esetén, csak sokkal durvábban jelentkezett. Szenzorhibás volt a gép, javítani nem tudták, szerencsére én visszakaptam az árát.

Előzmény: NXes (1737)
sideburns Creative Commons License 2016.01.06 0 0 1738

Nem volt a Samsungtól az NX-szel kapcsolatos semmilyen bejelentés vagy tájékoztatás a CES-en. Ez sajnos eléggé várható volt.

NXes Creative Commons License 2016.01.04 0 0 1737

kösz az infót!

Az említett képet egy google-s galériámból töltöttem le, lehet, hogy az ottani tömörítés okozhat színzajt.

Nézegettem albumokat, nem minden képen látható, ha sötétebb részek kerültek a arra részre, ott nem tűnik lilásnak.

Másodgép, nem igazán használom, hiányzik róla legalább egy EVF, így eddig nem is éreztem kritikusnak a dolgot, de ha szervíz akkor már gariban legyen elintézve.

 

A javaslatod még megcsinálom, köszönöm, de biztos, hogy menni fog szervízbe, máskülönben nagyon ügyes, jó kis masina.

(persze amikor megvettem 2hétre rá a Sestore ugyanilyen áron az NX30-at akciózta...)

Előzmény: Syracusa (1736)
Syracusa Creative Commons License 2016.01.04 0 0 1736

Itt biztosan rossz a kalibrálás, vagy hibás a szenzor vagy az alaplap. Az alapbeállításokat (ISO/AWB low, VPFN/CMOS defect) csak szervizben lehet megcsinálni (pontosabban akárhol, ha megvan a szükséges script és egy 3200K-s beállítófény). A rossz alapbeállítás okozhat pontosan ilyen hibát, de mivel sem a felhasználó nem tudja elállítgatni ezeket, sem maguktól nem állítódnak el, csak akkor lehet ilyemi a hiba oka, ha már vásárláskor ilyen volt. Ti. akkor a gyárban rosszul kalibrálták, ami helyrehozható.
Mivel már az áprilisi gyerekkép is erősen színzajos, a gép meg garanciában van, én nem gondolkodnék rajta tovább egy percig sem hogy a mi a nyűgje, az a szerviz dolga.

(Csak felszínes informálódás céljából annyit meg lehet csinálni otthon, hogy egy bármilyen, felrakott kupakú, biztosan fénymentes lencsével (vagy exponálást engedő vázsapkával), B záridővel, a legkisebb iSO értékkel  20-30-60 másodpercet exponálunk. Ez optimális esetben egy perfekt fekete képet ad, a valóságban sosem. A nyers képen vagy minimális fény és kontrasztállítás után látszani fognak a szín és egyéb hibák. Persze meg lehet ismételni emelt ISO-val, ki- és bekapcsolt zajszűréssel, így egyes hibák jobban láthatók és megérthetők. Hibátlan gépen is előfordulhat némi felhősödés, zaj, és főleg elszíneződés, ez normális.)

Előzmény: NXes (1735)
NXes Creative Commons License 2016.01.04 0 0 1735

ki fogom próbálni, bár ez inkább szerintem csak a szenzor és objektív kosz/por kimutatására szokott jó lenni.

Előzmény: estvan111 (1733)
rmgabor Creative Commons License 2016.01.03 0 0 1734

Hello, van egy nx 1100-am, viszont a samsung obik nagyon drágák, ezért m42eseket vennék. Van itt olyan esetleg aki ilyeneket használ együtt, és lenne olyan kedves hogy megosztaná tapasztalatait? Ha például átalalítóval felhelyezem az obit, a digitális kijelző és a szenzor érzékeli,? Egyből lehet használni?

estvan111 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 1733

Jól lerekeszelve,  f22, vagy amit tud az optika, a világos égboltot alacsony ison fotózva, talán pontosabban kijelöli a hibás területet a szenzoron.

Előzmény: NXes (1730)
estvan111 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 1732

Végig gondolva a leírtakat, és nézve a képeket én sem látok más lehetőséget, mint a szenzor valamilyen hibáját.

Elég jól látható a problémás hely rajzolata a képeken. 

Előzmény: NXes (1728)
fundaluk Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1731

Ha garis akkor mindenképpen szervizbe kellene szerintem küldeni. Nekem szenzorhibának tűnik.

Előzmény: NXes (1730)
NXes Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1730

igen, próbáltam már lencsekorrekcióra is gondolni, de manuális lencsékkel is van, napsütésben is

Előzmény: fundaluk (1729)
fundaluk Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1729

Ez tényleg jól belilul a szélén. Sose láttam még ilyet. Természetes fényviszonyok között is csinálja ugyanezt? Nem csak valami ravasz neonfény vagy ilyesmi kavar be esetleg?

Előzmény: NXes (1728)
NXes Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1728

BÚÉK!

Egy kis érdekességgel találkoztam, nem tudom mire vélni a dolgot.

NX300-as gépemmel készült képek szélein lilás vignettálás van. Egy ideje feltünt már, de nem tudom mire vélni, most volt időm foglalkozni a dologgal.

Többféle obival, ISO értékkel és rekesszel illetve fehéregyensúly beállításokkal is csináltam képeket, de mindig jelen van. 

Gyári beállítások visszaállítva, firmware a legfrisebb, napellenző nincs az obin, lilás vignettálás van...

Valaki találkozott már ilyennel?

 

NX5-ösömmel ilyet még soha nem tapasztaltam, pedig az már tényleg jó pár éves.

 

Igaziból még garis, csak a plusz köröket akarom megspórolni.

ATóthG Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1727

Enyém is csinálja néha.

Lefelé nyomva megtekergetve a tárcsát helyrejön.

Aztán majd gari lejárta előtt szervíz. :)

Előzmény: aurora65 (1726)
aurora65 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1726

Köszönöm a tippeket! Ez egy vadiúj gép ,még az augusztusi kifutó akcióban vettem.Garanciális. Gyakorlatilag azóta a fiókban hever,nem tudott megkopni és megázni sem ,egyet-egyet kattintgattam vele.Most volt egy szalagavató ahol rengeteget fotóztam vele és azt vettem észre ha csak egy képet lövök akkor nem csinálja,csak akkor ha gyorsan egymás után kell dolgoznia.

Nick_X14XE Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1725

Szériahiba lehet, nekem az A-módot szereti átugrani (ott használtam legtöbbet).

Van leírás a szétszedéséről:

https://www.ifixit.com/Guide/Samsung+NX300+Jog+and+Mode+Dial+Replacement/36603

Szakszerűnek tűnik, bár az utolsó komment szerint mégsem az.

Lehet hogy egy kis kontaktspray meggyógyítaná, vagy csere-potméter kell hozzá.

 

Tényleg mennyi ideig garanciálisak ezek a gépek? Ki kellene cseréltetni szervízben, mielőtt lejár a gari.

Előzmény: aurora65 (1721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!