Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 386

"hogyan tudtam volna leformázni?"

A Lemezkezelőben.

Előzmény: _Saviour_ (384)
kisbetu Creative Commons License 2012.09.23 0 0 385

"Tegyük fel, hogy  az 5 perc alatt nem ment tele mindenféle szennyeződéssel"

Feltehetjük, de mindannyian tudjuk, hogy ez nem igaz.

És lsusb-t meg dmesg-et néztem volna, amíg értelme volt. Linuxon.

Előzmény: _Saviour_ (384)
_Saviour_ Creative Commons License 2012.09.23 0 0 384

Őszintén szólva azt hittem, hogy menthetetlen és valami mechanikai hibája van, ezért is lepődtem meg, hogy: "jééé megy" .
Tegyük fel, hogy nem kapom szét, vagy azt, hogy az 5 perc alatt nem ment tele mindenféle szennyeződéssel, hogyan tudtam volna leformázni?

mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.23 0 0 383

Az én véleményem szerint pedig a HDD-nek nem volt baja, csak a fájlrendszer hullott össze rajta. Vagyis egy formázással meg lehetett volna javítani, vagy egy adatmentéssel az összes rajta lévő adatot is.

Előzmény: ka_TARZI_s (382)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.09.23 0 0 382

Ezen a szétszedésen én is gondolkoztam, csak nem mertem írni, hogy ezt így hogy...

 

Amúgy a tippem szerint elég erős összefüggés van a kölcsönadással, gonolom leejthették vagy feldőlhetett, de most már mindegy.

Előzmény: mr_ricsi (381)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.23 0 0 381

A szétszedés miatt a HDD menthetetlen. Dobd az elektronikai hulladékgyűjtőbe, vagy tedd ki a polcra dekorációnak.

Előzmény: _Saviour_ (380)
_Saviour_ Creative Commons License 2012.09.22 0 0 380

Kedves Fórumozók!

 

Még egy jó ideje vettem egy Samsung 1 TB-os külső HDD-t, és mint a mesében a garancia lejárta után pár hónappal be is krepált. Jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy kölcsön adtam a húgomnak egy hétre és ezután romlott el, de nem akarok összefüggéseket keresni. A probléma a következő:
-Amint bedugom az usb portba annak rendje és módja szerint felvillan a kék fény, de várok, várok, nem jelenik meg a sajátgépben, az ezesesetben J-meghajtó. A vezérlőpultos kutatómunkálatok kimutatták, hogy észleli a gép, hogy valami be van dugva oda de ennyi... Próbáltam másikba dugni úgy se ment, sőt a TV-be is bedugtam, de sajna szintén semmi...
Egyik ismerősömmel előfordul, hogy a fej akadt be így gondoltam szerencsét próbálok, szétkapom a kicsikét, de az eredménnyel nem tudtam mit kezdeni itt egy link, levideóztam, hogy mit művel (elvileg letöltés nélkül is le kéne játszania):
https://www.dropbox.com/s/fni7906227sltus/Video%202012.09.22.%2017%2027%2032.mov
Ha valami probléma lenne vele:
http://dl.dropbox.com/u/107267560/Video%202012.09.22.%2017%2027%2032.mov
A körülmények további pontosítása érdekében TV-re volt dugva és egy videót játszottle róla a drága leányzó, amikor hirtelen a kép kimerevedett, majd elsötétült.

Bocsánat, amiért ilyen hosszúra sikerült, remélem valaki tud hasznos tanácsot adni.
Köszönöm annak aki elolvasta!

Christian

mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 379

Egyrészt a HDD-t ne próbálgasd sehol!

 

Ha a formázást nem engedted végrehajtani, akkor az adataid 1-2 fájl kivételével hiánytalanul megvannak a HDD-n! És egy hozzáértő szakembernek kb. 10 percig tart mindent visszaállítani. (Ez nem egészen olyan bonyolultságú ügy, hogy csak a parancssorba be kell gépelni, hogy "HDD2 javulj meg; csiribí-csiribá" aztán Enter, ezért nem kezdem itt leírni, hogy mit kell csinálni.)

 

A hiba pedig azért következett be, tehát azért szállt el a HDD-n a fájlrendszer, mert a külső ház USB csatlakozójában kontakthibásak lettek az érintkezők, ezért nem kapott elég áramot a HDD. Vagyis a sikeres adatvisszaállítás után a külső házat egy újabbra kell majd cserélned. És azt is lehetőleg "Y" USB kábellel, két USB csatiról használd majd.

 

 

Előzmény: StellacSka (378)
StellacSka Creative Commons License 2012.09.03 0 0 378

Sziasztok!

 

Tegnap filmet akartam nézni, bedugtam a külső vinyót a laptopba (a régi laptopom vinyója, csak egy külső házat vettem rá), és azt írta, hogy le kell formázni, mert sérült. És így nem is engedi, hogy megnyissam azt a mappát ami rajta van. Az lenne a kérdésem, hogy valahogy nem lehetne átmenteni a gépre az adatokat (100gb-nyi filmről van szó), mielőtt leformázom? Vagy az adatoknak gyakorlatilag annyi?

A választ előre is köszi

mr_ricsi Creative Commons License 2012.07.03 0 0 377

"Azért vettem hogy használjam,akkor igazából nincsenek 100% ig biztonságba az adataim úgy látom"

Ez a hardvertípus adatok hordozására szolgál elsősorban. Vagy biztonsági mentések céljára. Nem napi használatra.

 

De az adataid eddig sem voltak biztonságban, mert egy HDD bármikor bedögölhet, a DVD-ket pedig oxidálhatja az ózon, és megeheti a brazil gomba. A floppyt megkarcolja az olvasó feje, a szalag meggyűrődik, a tinta kifakul. És ezek mind megsemmisülnek, amikor leég a ház.

 

"Amúgy ezeknek a vinyóknak mennyi az átlag életkora normális használat mellett?"

Úgy érted, hogy átlagosan mennyi idő alatt vesztik/lopják el, ejtik le, törik össze ezeket, vagy hány csatlakoztatást bír az USBjük?

 

"Minden indítás előtt ki kell huznom az usb-t vagy van valami egyszerübb módja(macerás hozzá férni az usb porthoz) is hogy elinduljon?"

A hátán lévő kapcsolóval áramtalanítod bekapcsolás előtt, vagy veszel egy 1 m-es USB hosszabbító kábelt. Ennek az is az előnye, hogy nem a készülékek USB csatlakozói fognak tönkremenni, ezért olcsón, egy vagy két kábel cseréjével meg lehet oldani a kontakthibát.

ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.07.03 0 0 376

Én azért leválasztanám, és csak akkor dugnám le, amikor kell, máskülönben doboz.

 

Így védve van feszültségingadozás esetére is, meg fizikailag is.

Előzmény: NándiOcti (371)
NándiOcti Creative Commons License 2012.07.03 0 0 375

Még1 kérdés. Ugye adott egy Samsung G3 Station 2TB-os külső HDD,ha kikapcsolom a gépet pár mp után szépen leáll/kikapcsol magától. A gondom az hogy ha bekapcsolom a gépet akkor hallom hogy elindul ujra,de a led nem világít rajta és az XP sem látja.

Minden indítás előtt ki kell huznom az usb-t vagy van valami egyszerübb módja(macerás hozzá férni az usb porthoz) is hogy elinduljon?

Köszi a választ!

NándiOcti Creative Commons License 2012.07.02 0 0 374

köszi a választ. Azért vettem hogy használjam,akkor igazából nincsenek 100% ig biztonságba az adataim úgy látom :(

Amúgy ezeknek a vinyóknak mennyi az átlag életkora normális használat mellett?

Előzmény: mr_ricsi (373)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 373

"A kérdésem az lenne hogy mire kell odafigyelnem ha azt akarom hogy hosszú életü legyen,és az adataim ne vesszenek el."

Nem csomagolod ki, és nem teszel rá semmit.

De ha mindenképpen használni akarod, akkor szellőzzön rendesen, ne rázkódjon az asztal, ne essen le, ne dőljön el.

Az adataid pedig akkor lesznek biztonságban, ha veszel még egy ekkora rack-et, amire rendszeres időközönként másolatot készítesz róluk.

 

"Álltalában csak az asztali pc-mhez használnám,ekkor nem kell minden kikapcsolásnál leválasztanom ugye?"

Nem kell.

 

"Ha viszont átakarom dugni a lapimra akkor célszerű leválasztani ugye?"

Igen, minden esetben le kell választani. 

 

"ha nem használom tehát nincs megnyitva róla semmi akkkor ki kapcsol magától?(energia takarékos mód)."

Kikapcsolni biztosan nem fog, legfeljebb a vinyót állítja le. Ezt a funkciót a doboz tudja, ha tudja, nem a vinyó. Ki kell próbálni.

 

"Illetve ezt a funkciót a HD Sentinel nem befolyásolja ugye?"

Befojásolhatja, és akkor nem fog leállni, vagy folyton újraindul.

Előzmény: NándiOcti (371)
NándiOcti Creative Commons License 2012.07.02 0 0 372

Ja,mégvalami ha nem használom tehát nincs megnyitva róla semmi akkkor ki kapcsol magától?(energia takarékos mód). Illetve ezt a funkciót a HD Sentinel nem befolyásolja ugye? Azt értem ez alatt hogy attól hog yfut a sentinel és mutatja a külső hdd adatait is,attól még az le áll ha nem használom?

Előzmény: NándiOcti (371)
NándiOcti Creative Commons License 2012.07.02 0 0 371

sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Samsung G3 Station 2TB-os külső HDD-t.

A kérdésem az lenne hogy mire kell odafigyelnem ha azt akarom hogy hosszú életü legyen,és az adataim ne vesszenek el.

Álltalában csak az asztali pc-mhez használnám,ekkor nem kell minden kikapcsolásnál leválasztanom ugye?Ha viszont átakarom dugni a lapimra akkor célszerű leválasztani ugye?

Bocsi,de elég laikus vagyok a témában,nem volt még külső merevlemezem.

Köszönöm a válaszokat.

ui:minden JÓ tanácsot szívesen veszek,és megköszönök.

morgoros Creative Commons License 2012.06.13 0 0 370

nekem is hasonló problémám van, ha valaki tudná a megoldást a kérdésre sokat segítene

Előzmény: ZaenN (368)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.06.03 0 0 369

Hol vetted? Esetleg ott lehetne érdeklődni.

Előzmény: ZaenN (368)
ZaenN Creative Commons License 2012.06.01 0 0 368

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!

 

Nemrég vásároltunk egy LG 42LM620S 3D-s TV-t, és, hogy tudjunk rajta 3D-s filmet is nézni, rendeltünk hozzá egy TOSHIBA Stor-e Art 1TB-os külső HDD-t is. Meg is érkezett a HDD, működik is rendesen ha összekötöm a PC-vel, viszont a TV nem ismeri fel valamiért (ellenben az 1GB-s pendrive-ot igen). Még rendelés előtt utánanéztem, és a TV 2TB-ig tud olvasni HDD-t (tehát ezzel elvileg nem lehet baj), és 3db Usb 2.0-ás HUB van rajta, ezért a HDD-ből is 2.0-ás verziót vettem. Arról, hogy NTFS, FAT32 esetleg exFAT formázás jó-e neki, nem találtam információt, de mindegyik verzióban kipróbáltam, és egyiket se ismerte fel. Szóval kezdek tanácstalan lenni... :/

 

Akinek esetleg lenne valamilyen ötlete, hogy mi lehet a probléma, annak nagyon hálás lennék!!

 

ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.04.29 0 0 367

Leírtam, hogy hol lehet látni!;)

Előzmény: Sipi801 (364)
Sipi801 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 366

no comment!! :-D

 

 

Előzmény: kisbetu (365)
kisbetu Creative Commons License 2012.04.29 0 0 365

"Nem mindenki születik olyan vér profinak mint te!!"

Nem születni kell, hanem tanulni. Ha használod a rendszert, akkor érdemes tudni, mi hol van benne.

 

" Egyébként áruld el nekem hogy hogyan formázzam ha sehol nem lehetett látni???"

sajátgépen  jobbgomb -> kezelés -> lemezkezelés

Ott lehet látni.

 

"Nem is értem miért szólsz bele??"

Ezért:

"Az az érdekes, hogy a telepítési útmutatóba amit adtak hozzá csak annyi van, hogy "rakd össze" - USB - aztán megy :-)"

Mert nem csak a telepítési útmutató az érdekes, hanem a saját rendszeredet is ismerned kéne.

 

Előzmény: Sipi801 (364)
Sipi801 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 364

Nem mindenki születik olyan vér profinak mint te!!

 

Egyébként áruld el nekem hogy hogyan formázzam ha sehol nem lehetett látni???

De nem fogok belemenni kicsinyes vitázásba.

 

Nem is értem miért szólsz bele??

A lényeg hogy sikerült, és ha esetleg ez később másnak is segítség lesz akkor már megérte.

Előzmény: kisbetu (363)
kisbetu Creative Commons License 2012.04.29 0 0 363

'"rakd össze" - USB - aztán megy :-)'

De hát megy!

Az meg alapvető számítógéphasználati nemtudás, hogy formázatlan lemezt nem tudunk használni.

Ha más oprendszerre dugod, formázhatod más filerendszerre is.

Előzmény: Sipi801 (362)
Sipi801 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 362

Sikerült! :-)

 

MBR- t választottam, utána új kötet - NTFS

 

Az az érdekes, hogy a telepítési útmutatóba amit adtak hozzá csak annyi van, hogy "rakd össze" - USB - aztán megy :-)

 

Köszönöm szépen a segítséget!!!

Sipi801 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 361

Lemez1 ismeretlen, nem inicializált

 

Ha rányomok az inicializálásra melyiket válasszam?

MBR - fő rendszertöltő rekord

CPT - Guid particiós tábla

 

 

ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.04.28 0 0 360

Bocs.

 

Nem eszközkezelő, hanem:

 

Felügyeleti eszközök -> Számítógép kezelés -> Lemezkezelés.

 

Itt mit ír ki?

Előzmény: ka_TARZI_s (359)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.04.28 0 0 359

De pl. kiírja a fájlendszert meg méretet, stb?

 

Mert lehet, hogy pl. nincs megformázva.

Előzmény: Sipi801 (358)
Sipi801 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 358

eszközkezelőben USB háttértár.

ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.04.28 0 0 357

Eszközkezelőben sem?

Előzmény: Sipi801 (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!