Keresés

Részletes keresés

Kardos Ica Creative Commons License 2008.05.05 0 0 39
Errata: Fizikaóra helyett hová tetszett járni?
Előzmény: Kardos Ica (38)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.05.05 0 0 38
Kémiaóra helyett hová tetszett járni?
Előzmény: Otto Normalverbraucher (14)
kékhagyma Creative Commons License 2008.05.05 0 0 37
anorexiás lett. Hánytatta magát, hashajtókat szedett, stb. stb. Persze ez mind bulvárértesülés, de nem zörög a haraszt.... :-)
Előzmény: Kardos Ica (34)
bolsh Creative Commons License 2008.05.05 0 0 36
"Nálunk" lehet kapni helyre kis rózsaszín, cserélhető szikvizes üvegben. Enyhén édeskés íze van mint a habpatron tartalmának, pezseg a számban, és bizony a zokszigéntartalma feloldódik(felszívódik) a gyomorban, mert nincs utána büfi..
(szaftosan szólva; mondjuk ehhez "vissza kell kicsit tartani" de érezhetően szűnik a nyomás, és elvész, elemésztődik a zokszigén)
A fejfájásom azonnal (3 perc) kihúzza! Tényleg! Kicsit drágább mint az algoflex, de muszáj hinnem benne hogy egészségesebb (meg mért ne lenne az?!).
Előzmény: ZoliCA (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.05 0 0 35

Csak amolyan "ismerős ismerőse" szintű értesülés, hogy még a zöldséglevest is tészta nélkül eszi.

Nem lepne meg, mert van egy ismerősöm (nem ismerős ismerőse, hanem az enyém), aki szintén így fogyott le; napi egy alma meg egy egybögrés zacskósleves. (Bele is betegedett.)

Előzmény: ZoliCA (32)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.05.05 0 0 34
(A pletyka szerint egy betegség soványította le.)
Előzmény: ZoliCA (32)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.05.05 0 0 33
Én nem Magyarországon élek, s a magam területén sikeres vagyok. Már csak ezért sem irigyelem el senkitől a magáét.
Amit írsz, féligazság. A régi, évszázadok alatt bevált háziszerek természetesen ma is kb. ugyanazt tudják, mint amit régen. (Feltéve, ha az alapanyagok is azonos értéküek.)
Az iparilag előállított szerek jórésze csak imitálja azt, amire hasonlítani akar. Végy kézbe egy parasztgazdaságban készült füstöltszalonnát és egy boltit. A technológia állítólag azonos.
Előzmény: ZoliCA (31)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.05 0 0 27

A sok szerencsétlen ember (NEM akarok bántani senkit) meg ráharap egy "új" ötletre és ingét-gatyáját rákölti a zöld trutyira, hogy úgy nézzen ki mint Pokrivtsák Mónika, holott házilag is megoldható a lugositás (szódabikarbóna) ha tényleg működik.

 

Arról nem is szólva, hogy P. M. nem holmi zöld trutyitól fogyott le, hanem attól, hogy igen keményen koplalt. Ezt onnan veszem, hogy egyszer elcsíptem egy rövid interjút, melyben azt ecsetelte, hogy milyen porokat eszik rendes étel helyett; meg is mutatta, hogyan készül a por-tojásrántotta.

Előzmény: ZoliCA (26)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.05.05 0 0 25
Ez úgy van, hogy nincs a világon olyan baromság, amihez ne lehetne olyan aljas „szakembert” találni, akire ne lehetne hivatkozni. És nincs olyan baromság, amit ne szopnának be elsőre az emberek. Lásd rendőrből lett ápdét szélhámost és bé nejét.
Előzmény: ZoliCA (-)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.05.04 0 0 24

drága és keserű:)

legolcsóbb: kb. 300.-ft egy kiló 100% tisztaságú NaOH kristály. Egy késhegynyi egy liter vízbe, oszt mehet a lúgosító buli.

Igy készül a H2o3 viz is. Hogy nem jutott hamarabb eszembe, bakker..:)

Előzmény: bolsh (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 23
"Ne ezen ájuldozzál, inkább a többin." Pl. Testi kellemetlenségek, betegségek eltűnése mindennapos esemény. Képzelje el, milyen fantasztikus érzés, amikor egy daganat látványosan csökken egyik vizsgálattól a másikig.
(Úgy látom, egy újabb csodaszer...)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 22

Ne ezen ájuldozzál, inkább a többin. Ha már.

Különben ezt a "párosítsuk az ételeket" dolgot szerintem a 90 napos diétából vették át; ennek sincs tudományos alapja, de ismerősök tapasztalata alapján működik.

Előzmény: compton_ (21)
compton_ Creative Commons License 2008.05.04 0 0 21
- kerüli a helytelen ételtársításokat: keményítő-fehérje (burgony-hús, rízs-hús)

Anyám borogass....
Előzmény: Törölt nick (5)
bolsh Creative Commons License 2008.05.04 0 0 20
régebben savasodásra szódabikarbónát ittak.:) olcsóbb is volt.

Ma pedig Salvust, egy kicsit drágább, de rá lehet kapni az ízére..

http://www.salvus.hu/

Előzmény: Zottjoghurt (19)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.05.04 0 0 19

A H2O3 egy koncentrátum. :)))

 

Hígítás nélkül nem ajánlott a fogyasztása!
A palack tetején lévő adagolóval 10 ml-t kell tenni 1 liter (szénsavmentes) ivóvízbe, így 8.5 - 9.5 pH-értékű bázis ital jön létre.

 

A bemutatott oldat, vegyileg nézve NaOH oldat arra a célra készült, hogy általános táplálkozást kiegészítsen. Tápanyag koncentrátumot testesít meg, azaz lényegében egy anyagot, jelen esetben Nátriumhidroxidot tartalmaz. A továbbiakban a bemutatott készítmény bevitele meghatározott kis mennyiségben történik, jelen esetben 20 ml legalább 1 l vízben hígítva.

 

A termék anyagi összetételét – 0,5% alatti NaOH koncentrációból kiindulva – forgalmazhatónak ítéljük.   LOL:))

 

http://www.h2o3.hu/


régebben savasodásra szódabikarbónát ittak.:) olcsóbb is volt.

Előzmény: bolsh (18)
bolsh Creative Commons License 2008.05.04 0 0 18

A gyengébbek kedvéért, "csak információképpen" nézzük a megvastagított tévedésedet mégegyszer;

 

Az ionizált víz oxigéntartalma 2-3x magasabb a hagyományos csapvíznél

 

 

                 nem H2O, hanem H2O3.  LOL!

 

Tényleg LOL, "oxigéntartalma", azaz -vízben oldott- oxigéntartalma. A csapvízé kb 5mg/l, az idézett vízé pedig kb 15mg/l. Mint a hegyi patakoké. Pedig azokban sem "H2O3" izé folyik...

 

De a Comix szikvizes cég oxigénes "szódájukban" ez az érték kb 150mg/l. Na erre varrj képletet.

 

http://www.comix.hu/MagneticAqua.htm

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (14)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 17
nekem egy gyógymasszőr ajánlotta a Basica nevű port (gyógyszertárban kapható), mert szerinte nagyon 'savas' vagyok, s vagy rohadt sok natúr zöldséget, illetve egyes gyümölcsöket kezdjek el enni (egyébként eszek eleget)

déligyümölcsfélék savasak, bár a kiwi meg a banán mehet

a 'hagyományos doki' szerint ez csak kuruzslás :-( ... mármint a savasság/lúgosítás kérdés
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.05.04 0 0 16

Csak be ne nyeljétek mélyen ezt az "ionizált víz" maszlagot, főleg ne 240,000-ért..:)

Nem kellett sokáig keresgélni. http://www.chem1.com/CQ/ionbunk.html

Egyébként nem furcsa, hogy minden távoli csodaszer rögtön itt landol K-Euróbában, miközben nagy múltú cégek még csak nem is tervezik, hogy jönnek errefelé?

 

Az Amway Perfect Water-e is ugyanilyen ionizált viz lehet.:)

Előzmény: Otto Normalverbraucher (14)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 15

http://www.npsoft.hu/demos/kozhasznu/titles/title_105731.html

 

Itt meg jó savas gyümölcsöket ajánl a lúgosításhoz....  Citrom, lime, grapefruit és a többi...

 

Azt hiszem, nem vagyunk mi elég okosak a Műkörmös Jucikákhoz meg Kazánkovács Józsibácsikhoz képest... :-DDDD

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (14)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14

No itt (is) ajánlják a lúgosvizet...  

http://ionizaltviz.hu/

 

Csak információképpen: a tömény Hypo PH-ja 12.

Szerintem kizárt, hogy ez 9-es legyen... 

 

Erre meg mit is mondjak...? :-))))

 

Az ionizált víz oxigéntartalma 2-3x magasabb a hagyományos csapvíznél

 

Tehát az ő vizük nem H2O, hanem H2O3.  LOL! :-DDDDDDD

 

És van, aki ezeket a marhaságokat be- és megveszi... :-))

Zottjoghurt Creative Commons License 2008.05.04 0 0 13

Eddig úgy tudtam, hogy a vegák folyton savasodnak a sok gyümölcstől meg zöldségtől. Ismerősöm családja már leállt a vegával, mert vmi t.gyógyász elrémitette mindenféle betegségekkel, persze én hiába mondtam neki ugyanezt már régóta..:( Azóta sokkal jobban érzi magát, családtagjai sem úgy néznek ki, mint akik most jöttek vmi munkatáborból.)

Az ember mindenevő, mint a disznó.:))

 

(Ha nátronlúggal emésztenénk és nem sósaval, akkor meg folyton rántotthús és rizst zabálnának a celebek saláta nélkül. )

Előzmény: ZoliCA (11)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 12

Csak most néztem meg a youtube-ot, ezekről a "csodálatos gyógyulásokról" egyből MAXVAL örökérvényűje jutott eszembe.... :-DDDDD

 

http://members.chello.hu/marinov.ivan2/mlm/scamway.html

 

Bunkó Barnabás, 59 éves, mezőgazdasági gazdálkodó, Büdösparasztfalva, Bereg-Moson-Torontál megye
Tavaly súlyos talprákot diagnosztizáltak nálam, mely néhány hónap leforgása alatt áttevődött a fülemre. A fülrák az orvostudomány megoldatlan rejtélye: 101 %-ban halálos kimenetelű. Éppen a teraszon ülve végrendeletemet diktáltam, amikor a felső szomszédtól a fejemre esett egy darab 350 mg-os extrudált kakukkcsőr drazsé. Éppen kurvaanyádozni készültem a szomszédot, amikor hirtelen pezsgést hallottam: hónapok óta először éreztem, hogy normálisan mozog a fülem. Másnap az orvos megállapította, hogy fülrákomnak semmi nyoma, sőt kiderült: visszanőtt az évekkel ezelott kivett bal vesém. Kezelőorvosom azóta felakasztotta magát, mert képtelen volt együtt élni azzal a gondolattal, hogy egy félórás tanfolyamot végighallgatott független termékterjesztő többet tud az emberi testről, mint ő.


Előzmény: ZoliCA (0)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 9
Hagyjuk ki belőle a "lúgos" szót :) Mert amúgy az "igyél szénsavas löttyök helyett tiszta vizet" rendben van.
Előzmény: bogel (6)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 8

http://antalvali.hu/a_lugositas_komplex_programja

 

A ma emberére azonban a túlsavasodás jellemző, melynek oka döntően a nem megfelelő táplálkozás, azonban más életmódbeli és környezeti hatások is befolyásolhatják ezt a mutatót.

 

 

... mondja ezt Antal Vali. WTFI Antal Vali? EGy valóságshowhős, vagy egyéb tudományos fokozata is van? :-DDDDDDD

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 7

Hihetetlen, milyen baromságokat írnak le marketing gyanánt...

pl:

http://www.savbazisegyensuly.hu/index.php?pid=9&tid=9

 

Az orvosok teljespályás letámadása... :-(   Paranoiakeltés, stb. "Gratula" ennek a cégnek! :-(((

bogel Creative Commons License 2008.05.04 0 0 6
A tapasztalatok azt mutatják, hogy az 1. pont kihagyásával még jobb eredményeket lehet elérni :)

Bár nagyon nem értek hozzá, lehet abban valami, ha a gyomorsavat semlegesíti az illető, csökken az étvágy, és így elkezdhet fogyni.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 5

Nem tudom, mennyi tudományos alapja van ennek az új divatnak, de gyanítom, nem sok.

Viszont, aszongya:

 

"1. Alapok alapja:

Ha semmi mást nem tesz, csak elhagyja az édes és szénsavas löttyöket és tiszta, lehetőleg lúgos vizet kezd el inni, 3-4 litert naponta, már egy lépést megtett egy jobb testi állapot felé.

2. Alapok alapja kiegészítve:

A tiszta, lúgos víz mellett megreformálja a táplálkozását is:
- igyekszik kiiktatni táplálkozásából a cukros, fehérlisztes élelmiszereket.
- csökkenti a tej és tejtermékek, húsételek fogyasztását.
- helyette növeli a nyers friss zöldségek arányát a táplálkozásában.
- beiktat csírákat, hidegen sajtolt olajakat, natur olajos nagvakat a mindennapi táplálékai közé.
- elfelejti a kávét, alkoholt, dohányt és ha megoldható a gyógyszereket.
- kerüli a helytelen ételtársításokat: keményítő-fehérje (burgony-hús, rízs-hús)

Ha valaki ezt meg tudja tenni, biztos vagyok benne hogy érezni fogja a testén a változást. Az emésztése sokkal jobb lesz, biztos, hogy kevésbé lesz túlterhelt a teste és könnyedebben fogja érezni magát. Ha nem egy rövid fellángolásról, hanem teljes életmód váltásról beszélünk, akkor biztos komolyabb változásokat is meg tud élni a testében." (http://www.elsavasodas.hu/lugositas-de-hogyan/lugositas-de-hogyan.html)

Némelyik ponttal lehet vitatkozni, de ez mindenféle humbug nélkül is azt eredményezi, hogy az illető egészségesebb lesz és lead néhány kilót.

Namost úgy tűnik, ehhez hozzákanyarítottak valamilyen áltudományos szöveget, és legyártották az ultrahiperszuper lúgosító termékeket, hogy elhitessék az emberekkel: nem kell lemondaniuk a pörkűttnokedliről, csak inniuk kell ilyen zöld izét.

A szokásos.  

originalqszi Creative Commons License 2008.05.04 0 0 4

Ááááá!!!!! Ölég csak párszor beleülni 1 fürdőkád vízbe, amelybe beletettél 3 evőkanál szódabikarbonátot:)))))))) Állítólag gyönyörű lesz a ember bőre tőle:))))))) ha nem hiszed prósza ki:)))))))

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 3

Egyébként irtó vicces dolgokat írnak ám a fanatikusok erről... :-D

A feleségem időnként fuldokolva röhög a képernyő előtt, mikor női portálok fórumait olvassa a témában.  :-))

Az egyik pasas pl. esküszik a 12-es PH-jú lúgos vízre. Mások meg tömény citromlé ivását javasolják lúgosításra, azaz ugyanerre az álszindrómára (azaz elsavasodás). És a sok liba meg özönlik lúgosítani...

 

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.05.04 0 0 2

Kattints rá a nickjére, és olvasgass előbb a hsz-ai között.

Nem érzed a pikírt szkepticizmust a sorai között....

Én igen. :-)

Előzmény: pasa_ (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!