Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bxx7 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 42982

Ne aggódj, ehhez a szériához való felni. 

 

Ettől eltekintve üdv a klubban. Tipikus jelensége az E60 szériának. Első futóműben első alsó és első hátsó lengőkarral mizu? Legtöbbször e probléma okozója. 

 

Előzmény: szasza0211 (42980)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 42981

Végül eljutottál klímáshoz? Sikerült valamit megállapítania? 

 

Előzmény: adams22 (42979)
szasza0211 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 42980

Sziasztok! 

Nem rég vettem egy BMW E61-et (25 d) kínlódok hogy mi a franc rázhat a futomuben 80-100 fellett de nem jutok előre. Kerekek jók ki vannak centirozva is frissen. Fektarcsak kicserelve újra. Van alatta egy vékony nyomtavszelesito próbáltam leszedni de ha nincs fennt akkor a kerék beleér a lengescsillapítóba.

Ez ehez való kerék vagy talán még az előzőhöz való?

adams22 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 42979

Nem, hanem még nem nézték UV-val, mert azt mondták akkor menjek ha teljesen kifogy és még azért fújja a hideget. De csüt. mindenképpen elmegyek és töltetek rá a nyaralás előtt. És már akkor meg is nézhetik UV-val. Amúgy annak is van "jó" oldala ha lassan szivárog. Úgy vagyok vele, hogy ha a nyáron fel kell tölteni 3x az nálunk 3x15 ezer. 45ből meg van a nyár utána nem kell a klíma. Ha kompresszor csere akkor azt megcsinálom, de ha a belső párologtató a lyukas, akkor nem szívesen szedem szét a belsejét meg a műszerfalat. Ott majd elgondolkodok, hogy 3 töltés 1 nyáron vagy esetleg szétbombázom a cockpit-et. :D

Előzmény: Bxx7 (42978)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 42978

Ez a legrosszabb, amikor ilyen lassan szivárog el a rendszerből a gáz. A színezés nem hozott eredményt ezek szerint? Nincs meg a helye? 

 

Klíma nélkül, ráadásul gyerekkel ilyen hőségben nem olyan jó. 

Előzmény: adams22 (42977)
adams22 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 42977

Már voltam és megszínezték, de még nem fogyott ki belőle így nem tudom még hol szivárog. Mindenesetre legkésőbb csütörtökön elmegyek mert pénteken megyünk nyaralni és nem szeretném ha egyszercsak megfőnénk a kocsiban gyerekkel.

Előzmény: Bxx7 (42975)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 42976

Egyedi hiba, nem jellemző. 

Előzmény: Amirofake (42973)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 42975

Örülök, hogy működik a pdc. 

 

Igazából nem problémás ennek a szériának a klíma kompresszora. Az enyémben 352 E km van, hibátlan a klíma. Két éve a betöltő szelep hibásodott meg, mindkét szelepet cseréltem és feltöltettem a kompresszort gázzal. Azóta ismét hibátlan. 

Menj klímáshoz, színezze meg a gázt, fél kilóhoz kell 2.5 g. 

 

Előzmény: adams22 (42974)
adams22 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 42974

PDC lett a hiba oka. Kicseréltem, működik. A klímám viszont továbbra is szivárog valahol. :( Azt olvastam külföldi fórumokon, hogy ha hamar megy el a gáz 1-2 nap akkor lyukas. Viszont ha pár hét akkor kompresszor tömszelence. Most nekem 2-3 hét alatt megy el. Egyszer már volt cserélve klímakompresszor az autóban, még 40 ezer km-nél gariban. Most van benne 330. Nem tudom mennyire problémás ezeknek a kompresszora.

Előzmény: Bxx7 (42965)
Amirofake Creative Commons License 2021.07.10 0 0 42973

Nem lett diagolva, viszont azt tudom hogy alacsony volt a feszültség 10,5V -on ment, most szétlett húzva az IBS, újra visszatért 13-14V-ra, és elkezdett újra működni. (Lehet lelőtte magát alacsony feszültségen?)

 

Na de, újabb gond. A kanyarkövetés elkezdett végre zölden világítani folyamatosan, megy is a kanyarkövetés, viszont a kapcsoló csak az első 2 percig működik. Utána pl menetközbe leakarom kapcsolni a nem lehet. Csak folyamatosan világításon van. Érdekes. Csak ha leállítom az autót akkor kapcsol le. Gyújtás nélkül viszont tökéletesen lehet kapcsolgatni, akkor működik.

Előzmény: Bxx7 (42972)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 42972

Diagolva volt-e a kocsi? Ista szintre gondoltam...

Voltak-e kivezérelve külön-külön a lámpák? 

Előzmény: Amirofake (42971)
Amirofake Creative Commons License 2021.07.07 0 0 42971

Sajnos nem változott semmi. :( De azért köszi.

Előzmény: Bxx7 (42970)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 42970

Igen, Lichtmodul. 

Bejött? 

 

Előzmény: Amirofake (42969)
Amirofake Creative Commons License 2021.07.06 0 0 42969

Bocsi, már pótolom is.

 

2004/06 kulcsos indítás, facelift előtti, benzines.

 

Light module-t értesz "LM" alatt igaz? Leakasztom, hátha.

Előzmény: Bxx7 (42968)
Bxx7 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 42968

Azt bizony nem írod, milyen évjárat ill. hónap, azaz kulcsos indítású vagy sem, fl vagy vfl, mert nem mindegy. 

 

Én első körben fognám és az LM-t leakasztanám egy pár percre a rendszerről. 

Előzmény: Amirofake (42967)
Amirofake Creative Commons License 2021.07.06 0 0 42967

Sziasztok!

Nagyon érdekes problémával jövök, sehol nem olvastam hasonlóról, hátha valaki tud utat mutatni.

 

A napokban megszűnt működni a világítás kapcsolóm. Xenon kanyarkövetős. Mindig is jól működött, folyamatosan világított a kis zöld lámpa is ahogy kell, de már nem világít egyáltalán, és akármerre tekerem nem csinál semmit, csak folyamatosan ég. A műszerfal fényerő tekerő se reagál semmire. Amikor beindítom a kocsit alapból felkapcsolja a lámpát, feláll a kanyarkövető(látszik ahogy megemelkedik, de nem megy jobbra balra), és tökmindegy milyen fokozatban van, automata-kikapcsolva-helyzetjelző-fényszóró, tökmindegy, ha gyújtáson van az autó akkor megy a lámpa magától, ha nincs, akkor lekapcsolja magát. Na gondoltam fasza, annyiból jó hogy folyamat ég és legalább nem lekapcsolt állapotába ragadt be és este nem világítás nélkül kell menni.

 

Na de most jön a csavar!

 

Észrevettem, hogy amikor nincs gyújtáson, akkor reagál a dolgokra. Tehát helyzetjelző, kikapcs, fényszóró, műszerfal fényerő állító is működik.(Viszont a kanyarkövető zöld led nem világít egyáltalán.)

 

Ennek a világítás kapcsolónak nincs baja, kipróbáltam másikkal is, ugyanúgy fennáll a dolog. Máshol van a hiba. Na de mi lehet?

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

Üdv

Bőmbőlős55 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 42966

Űdv mindenkinek!! egy kis segítség kellene egyik percről a másikra meg halt az egész légrúgó rendszer a kompresszor csak akkor kapcsol be ha a rellét be nyomom folyamatosan és mutassa a hibajelet is és nem is fúja fel,mi lehet a probléma ?? 

Bxx7 Creative Commons License 2021.06.26 0 0 42965

Azért tegyél át abba csatlakozóba egy jól működő pdc-t, hogy kizárd a hibát. Legutóbb egy olyannal találkoztam, hogy három szenzor nem ment. Kettőt kicserélve azonnal működtek (ezek utángyártott szenzorok voltak), a harmadik nem működött továbbra sem. Visszabontottam a kábelezést - a rossz szenzor csatlakozójától - és kb. 15 cm-re volt megtörve ill. megzöldülve, oxidálódva a kábel, na meg innen még 10 cm-re. Általában a szenzor döglik meg, a kábeltörés a ritkábbik. 

 

A másik problémában nem tudok segíteni. 

 

Előzmény: adams22 (42956)
adams22 Creative Commons License 2021.06.25 0 0 42964

Én amúgy autótechnikus vagyok csak a klímás képesítésem nincs még meg (szeptemberben fogom csinálni). Aztán lehet veszek egy klímagépet is.

 

Szóval visszatérve a hibára..kicseréltem a hátsó befúvót, de nem az a baja, továbbra sincs hideg levegő pedig a kompresszor bekapcsolt + a ventilátor is elindult. Valami szelep vagy terelőlap megszorulhatott, próbáltam diagnosztikával megjáratni minden elemet úgy vettem észre hogy mindenre reagál az autó. Ezért nem értem.. a hőség meg kikészít, fekete autó fekete bőrbelsővel. :)

Előzmény: Gyuro84 (42963)
Gyuro84 Creative Commons License 2021.06.25 0 0 42963

Hát te jobban bele ástad magad ebbe, mint én.

Nekem nincsenek ilyen adataim. Amit említettél hangot néha én is hallom a műszerfal felől.

Viszont ma megint bekapcsolt, pedig a kutya se nyúlt hozzá, csak gondoltam kipróbálom, hátha, pedig reggel még nem akart.

Jó lenne, ha volna egy szakember aki ért ezekhez és meg tudná javítani...

Előzmény: adams22 (42962)
adams22 Creative Commons License 2021.06.25 0 0 42962

Még annyit figyeltem meg, hogy a másodlagos (kiegészítő) fűtésem szenzora -40°C-ot mutat. Ami a radiátorra van szerelve (Auxiliary-heater temperature). Ez nem az állófűtés, mert az nincs benne.

Szóval még esetleg ez okozhatja hogy nem indul el a klíma? Gondolom azt látja hogy fagyás van és védelemből nem indítja el, még erre tudok gondolni. Ennek lehet külön szenzora vagy egybe cserés az egész kiegészítő fűtés? Gondolom ehhez is szét kell bombázni a műszerfalat...

Előzmény: adams22 (42961)
adams22 Creative Commons License 2021.06.25 0 0 42961

Nekem is az a probléma, hogy nem kapcsol be. Az enyém szivárgott, kicseréltem a klímahűtőt, nyomáspróbázták jó volt, feltöltötték. kb 2-3 hétig jó volt. Most megint nincs benne nyomás szerintem + valami kerepelő hangot hallok a műszerfal belseje felől menet közben. Ezt se tudom mi lehet. Alaphelyzetben 4-5 bar van a rendszeremben jelenleg klíma bekapcsolásakor 9-12 bar. Nem tudom mennyinek kellene lennie de feltételezem, hogy kevés. Csak az az érdekes, hogy amikor megnyomáspróbázták 28 bar-al akkor nem engedett semmit, ezért is töltötték fel. Ennyi idő alatt megint kilyukadt volna máshol?!

Nagyon el vagyok kenődve emiatt, bele se merek gondolni ha szét kell szedni a műszerfalat a párologtató miatt.... mert még azt szokott típushiba lenni.

Előzmény: Gyuro84 (42960)
Gyuro84 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 42960

Csak annyi, hogy nem kapcsol be a kompresszor/ventillátor.

Nincs hibakódom, legalábbis most nem volt kiolvasva.

Eddig hol bekapcsolt, hol nem... illetve ha bekapcsolt, akkor nem egyből motorinduláskor, csak kicsit később, menet közben.

Legutóbb ment 2 órát kb. aztán azt vettem észre, hogy kicsit párás lett a levegő és egyre melegebb....

Előzmény: adams22 (42959)
adams22 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 42959

Szia! Mi a hibajelenséged? Esetleg hibakód? 

Érdekelne mert most én is klíma gondokkal küzdök, természetesen a legnagyobb hőségben.

Előzmény: Gyuro84 (42957)
Gyuro84 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 42958

Budapesten vagy a közelben lenne megfelelő.

Előzmény: Gyuro84 (42957)
Gyuro84 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 42957

Sziasztok!

 

Tud valaki olyan autóvillamosságist/szerelőt, aki 1-2 napon belül meg tudná csinálni a klímámat?!

Klímásnál voltam, aki szerint ilyen jellegű a hiba, illetve fórumtárstól is kaptam infót, hogy valószínűleg a solenoid probléma lesz.

 

Köszi előre is a segítséget!

 

Üdv!

adams22 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 42956

Csak egy nem kattog (front center left), úgyhogy biztos vagyok benne hogy az a hibás. Csak azt hittem (mivel nem működik most egy sem), hogy elromlott a modul, de akkor ezek szerint csak lekapcsolta a rendszert.. nem mindegy azért :) Igen modulra utaló hibakód nincsen. Nem is akartam utángyártottat, hallottam már hogy azok semmit nem érnek. Szerintem bontott gyári lesz.

Köszi a segítséget!

 

A hűtéses problémára nem tudsz valamit? Mert az a kellemetlenebb probléma most a nagy melegben. Nemrég cseréltem klímahűtőt nyomáspróbázták, feltöltötték. Jó is volt pár hétig. Aztán most bedobta ezt a hátsó befúvó hibakódot és azóta az anyós oldal sem olyan hideg, a vezető oldal meg egyáltalán nem hideg, hanem langyos. A hátsó poti amivel szabályzod a hideg-meleget az okozhat ilyen problémát?

Mert tegnap néztem diaggal miközben tekergettem hogy 1.6V és 3.4V között mozog a két végállás. Úgy tudom hogy ezeknek a szenzoroknak vagy potiknak 0V-5V között kéne mozognia. Mint az aktuátoroknak, léptetőmotorknak.

Előzmény: Bxx7 (42955)
Bxx7 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 42955

Itt az a kérdés, hogy a szenzorok adnak-e ki kattogó hangot. Ha a nyolc közül egyik sem, akkor modulprobléma (is). 

9E3B (Stromversorgung) hibát nem említettél. 

 

A PDC modult nem így kell javítani, ahogyan leírtad.

 

Ha valamelyik szenzor nem működik, akkor lekapcsol a teljes rendszer. 

 

Ha csak egy szenzor nem kattog, akkor tegyél bele másikat, úgy járj el, ahogyan leírtam. Semmit sem kell forrasztani sehová. 

 

Arra figyelj, új vagy bontott gyárit tegyél bele, mert az utángyártottakkal sok a baj. 

 

Legutóbb is volt egy ilyen eset. Srácnak 9E3B hibája volt, ami egyértelmű. 5-ből 1 esetben ezt zárlatos szenzor okozza, magyarul viszi magával a modult is, mivel nincs külön védelme. Elpostázta a modult, modul megjavít, visszaküld, beszerel. Nem megy. 9E3B hiba ismét. Összehoztunk egy talit, minden lökös le, mind a nyolc kimér. A két utángyártott zárlatos volt, így nem csoda, hogy vitte a modult. Bekerült két gyári, azonnal működött a rendszer a PDC újbóli javítása után. 

Előzmény: adams22 (42954)
adams22 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 42954

Akkor nekem valószínűleg kinyírta a modult a rossz szenzor, mert egyik sem mutat képet és a PDC led csak villog amikor "R" -be teszem.

Ha veszek egy jó szenzort a rossz helyére és megforrasztom a modulban a hibás lábakat akkor elvileg jó lehet, nem? Ha jól tudom ez is típushiba.

Előzmény: Bxx7 (42953)
Bxx7 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 42953

PDC szenzorok nem sorban vannak kötve, ha egy elszáll, nem száll el a többi. Szerencsére. 

Hibakizárásra a rosszat tedd át egy jól működő helyére, a jól működőt a rossz helyére és figyeld, mi történik. Hamar kiderül minden. 

Előzmény: adams22 (42952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!