Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5783

No, én sok mindent el tudok képzelni, de azt, hogy Németország német állampolgárokat származási alapon, bármilyen módszerrel, elűz az országból, na, azt nem. Esetleg egy óriási válság keretében kerülhetne sor ilyesmire, de ilyen válság jelei egyelőre nem látszanak. 

Előzmény: GOLAZ111 (5781)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5782

Ugye te Magyarországon élsz ?

Előzmény: GOLAZ111 (5781)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5781

A másik, hogy én nem bíznék abban, hogy ha valaki mostantól német állampolgár, akkor nem fogják hazazavarni, ellehetetleníteni. 

Szerintem sokkal valószínübb, hogy nem fog szétesni az EU, de a költségek úgy megugranak, és a körülmények annyira romlanak, hogy sok embernek nem éri meg kint maradni. Persze, ha sokan mennek haza, akkor egy idő után a béreknek is növekedniük kell. Kérdés, hogy ezt ki akarják, tudják - e fizetni?

Előzmény: Dózerbike (5779)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5780

De nagyon is arról szólt. Ugyanis rengeteg pénzbe kerülne átállni, sok ember tudása elavulna és teljesen új dolgokat kellene megtanulni. A konnektorok csak amit mi látunk, de ki tudja mi lehet még az elektromos rendszerben. Hány helyen mérik pintben a feszültséget, vagy én nem tudom mi. Az angol házak sem felelnek meg semmilyen energiatakarékossági szabálynak. Jó persze biztos ki lehet találni, hogy igen, de a valóságban kizárt. De ha mész tetőcsomagtartóval, furgonnal, kamionnal, busszal, akkor is azt látod a magasságkorlátozás táblán, hogy 13'6". Esetleg most már méterben is feltűntetik, de a legtöbb helyen még azt sem. Nagy fékezés, aztán rájössz, hogy ahol az emeletes busz elfér, ott te is. Pedig megpróbálták legalább Londonban bevezetni a csuklós buszokat. Az eredmény költséges kudarc. Hiába támogatta a politika. 

 

Én is olvastam az index (-es cikkek címeit) a maradi angol nyudgíjasokról, akik már meg is bánták, stb. Népszabadság 1978 - ban írhatott ilyeneket. Vagy Der Schwarze Kanal - ban is szerepelhetnének.

 

A másik ok, hogy inkább fizetnek adó formájában zakatot a nemzetközösségieknek, mert akkor csak 5% - al kisebb a jövedelmük, de ha nem kapnak meg egy állást a keleti munkavállalók miatt, akkor a fele ugrott.

 

 

 

Előzmény: Dózerbike (5779)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5779

Látom, szereted leegyszerűsiteni a dolgokat :brexit/konnektorok, Eu széthullás/tökmidegy az állampolgárság :)

Hát nagyon nem a konnektorokrol szolt ez a népszavazás, de hagyjuk, ez egy másik téma.

 

Ha szétesik az Eu, nekem nagyon nem mindegy, hogy esetleg hazazavarnak, vagy jobb esetben munkavállalási engedély megszerzésére köteleznek , talán vizumra is avagy nem. Tudom, most nagy a por, majd leüllepszik a brexit körül, de a politikában én sosem bízom, igy inkább amennyire lehet, felkészülök a rosszabbik lehetöségre.

Előzmény: GOLAZ111 (5778)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5778

Tegnap este egy pillanatra elgondolkoztam ezen és mióta magyar állapolgárság van, sokszor több előnnyel járt magyar állampolgárnak lenni, mint németnek. Ha meg szétesik az EU, akkor úgyis mindegy, hogy ki milyen állampolgár. Mert mindenki szívni fog. Ha az angol népszavazásra gondolsz, ők csak arról szavaztak, hogy 2 év múlva hivatalosan sem csinálják meg, amit eddig elsunnyogtak. Vagyis maradnak a mértékegységek, a konnektorok, meg a többi hülyeségük.

Előzmény: Dózerbike (5772)
Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5777

>bármilyen magyar nyelvü oldalakon meg az olvashato

Egyelőre a bundesregierung.de-t hitelesebb forrásnak tekintem a kérdésben ;-)

Előzmény: Dózerbike (5773)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5776

Igen, de csak alapvetően:

 

 

Grundsätzlich muss die bisherige Staatsangehörigkeit aufgegeben werden. Hiervon ist aber in einer Reihe von Fällen abzusehen (§ 12 StAG), nämlich:

 

Megnéztem a wikipédián a vonatkozó szócikket és ezt találtam.

 

Előzmény: Dózerbike (5773)
GEdevil10 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5775

Illetve rosszul fogalmaztam: legkésöbb az elsö le nem dolgozott napra követö harmadik napon kell a munkaadónál lennie az orvosi igazolásnak, tehát a negyedik napon

Előzmény: GEdevil10 (5774)
GEdevil10 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5774

3 napon belül

Előzmény: Dózerbike (5764)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5773

bármilyen magyar nyelvü oldalakon meg az olvashato, hogy le kell mondani az elözö állampolgárságrol. Na mindegy, ugy is van még idöm, mert a jelenlegi törvények szerint 8 év ittartozkodás szükséges. Persze a törvények is folyamatosan változnak.

Előzmény: Fradista Utazó (5771)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5772

Pedig teljesen logikus.

Most még valoban EU-s állampolgár vagyok. De ha szétesik az EU, akkor a magyar állampolgárságommal teljesen bizonytalan, hogy milyen lehetöségeim lesznek, lesznek e egyáltalán. Ezt senki meg nem tudja most mondani.

Ha viszont megvan a német állampolgárság, akkor egész más a helyzet. Viszont a magyarrol sem szeretnék lemondani.

Előzmény: GOLAZ111 (5770)
Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5771

>De úgy hallottam, hogy Németországban is gondolkodnak a kettős állampolgárság elfogadásán. 

 

Két dolgoról van szó. 

Az egyik: bárhol olvasom, akárhányszor van szó róla a rádióban, mindig egyértelműen azt mondják, hogy az EU-tagállamok állampolgárai felvehetik a német állampolgárságot anélkül, hogy a másikról le kellene mondaniuk. Például:

Ld. pl. ITT, vagy ITT.

A magyar alkotmány pedig, legjobb tudomásom szerint, nem tiltja a kettős állampolgárságot semmilyen formában. 

 

A nem EU-állampolgárok kapcsán pedig a közelmúltban vezettek be egy törvényi változást. Eddig azok a gyerekek, akik Németországban születtek, külföldi állampolgár szülőktől, megkapták a német állampolgárságot is a szüleik állampolgársága mellé, de 21 éves korukban választaniuk kellett, és csak az egyiket tarthatták meg. Most viszont már azok, akik Németországban nőttek fel (legalább hat évig itt jártak iskolába) megtarthatják mindkét állampolgárságot, ha akarják. Ez nem vonatkozik azokra, akik felnőtt korukban igénylik a német állampolgárságot.

Ez ugye döntő részben a Németországban élő törököket érinti, több millió török állampolgár él tartósan Németországban, sokan közülük itt születtek, egész életükben itt éltek, de 21 éves korukban a török állampolgárságot választották és a németről mondtak le. 

Előzmény: GOLAZ111 (5768)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5770

Semmi közöm ugyan hozzá, de elméleti szinten érdekelne, hogy ha az EU van bajban, akkor miért egy EU ország állampolgárságát szeretnéd, miközben már úgyis EU állampolgár vagy?

Előzmény: Dózerbike (5766)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5769

A büntetés mértéke nagyjából stimmel. Szerintem nem fognak elkapni, de ne az utcán parkolj. 

Előzmény: Törölt nick (5762)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 5768

Nem kell, csak addig nem kapod meg a németet. Állítólag. A Pompéry blogban olvastam annó azt hiszem ő a magyarról mondott le, hogy német lehessen. Itt a házban az egyik lakó a németről mondott le, amikor felvette a magyart, ennek 2 éve. Mondjuk nem tudom miért csinálta, hiszen senki sem követelte tőle. Azt nem hiszem, hogy olyan egyszerűen vissza lehetne venni  magyart, ha egyszer már lemondtál róla. 

 

De úgy hallottam, hogy Németországban is gondolkodnak a kettős állampolgárság elfogadásán. 

 

Előzmény: Dózerbike (5766)
Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5767

>Annyit sikerült megtudnom, a neten fellelhetö infókból, hogy ha felveszem a német állampolgárságot, akkor a magyarról le kell mondanom.

Ebben egészen biztos vagy? Mert szerintem ez nem igaz. 

Előzmény: Dózerbike (5766)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5766

Köszi.

Kis késésben leszek, de nem lesz gond ennyi még szerintem.

Ujabb kérdés felmerült bennem, a brit népszavazás kapcsán . Az EU jövöje erösen bizonytalannak látszik most, ezért a német állampolgárság megszerzése körül gondolkodtam.

Annyit sikerült megtudnom, a neten fellelhetö infókból, hogy ha felveszem a német állampolgárságot, akkor a magyarról le kell mondanom.

Ami viszont nem világos, hogy egy német állampolgár kaphat e magyar állampolgárságot úgy, hogy megtartja a németet ? Mert ha igen, akkor amikor megvan a német, vissza tudnám venni a magyart is.

Előzmény: nosztalgika02 (5765)
nosztalgika02 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5765

Én úgy tudom, azonnal, mikor kiírnak. Postázni kell azonnal, visszamenöleg nem ér.

Előzmény: Dózerbike (5764)
Dózerbike Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5764

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha hosszabb, (kicsit több mint egy hét) vagyok táppénzen, akkor mikor kell a céghez bevinnem az orvostol kapott igazolást ? Elég akkor, ha megyek dolgozni, vagy ezt elöbb kell megtennem ?

4 éve vagyok itt, de  ez ügyben tapasztalataim szerencsére eddig nem voltak.

Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5763

Ahhoz nem tudok hozzászólni.

Előzmény: Törölt nick (5762)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5762

Szuper, köszönöm. Akkor lehet, hogy veteránnal megyünk :)

Esetleg az előző kérdésemről is van tapasztalatod? Ha egy másik (nem veterán) autóval indulnánk útnak, ami lényegesen gyorsabb (ez azért szempont lenne), de nem kaphat zöld matricát, akkor mire számíthatunk? Tuti elkapnak a zónában vagy nem jellemző?

Előzmény: Fradista Utazó (5761)
Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5761

>Magyar OT vizsgás autóval vajon be lehet hajtani a zöld plakettes zónákba?

A kérdéses szabálypontot többszöri elolvasásra sem tartom teljesen egyértelműnek (Gleichwertige Anforderungen), mindazonáltal teljesen biztos vagyok benne, hogy, ha az autód elmúlt harminc éves, és van magyar Oldtimer-forgalmid (ill. nem tudom, Magyarországon pontosan milyen iratokat/rendszámot adnak ilyenkor, szóval, ha Magyarországon Oldtimernek számít az autó), akkor korlátozás nélkül behajthatsz minden Umweltzonébe.

 

>Ha igen, akkor elég az OT kártya vagy akkor is kell matrica?

Nem kell matrica (nem is kaphatsz).

Előzmény: Törölt nick (5760)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5760

Még egy kérdés: megtenné valaki, hogy az oldtimerekre vonatkozó 10. pontot lefordítja nekem?

https://www.umwelt-plakette.de/de/infos/ausnahmeregelungen.html

A kivételek felsorolásáról van szó, de a szöveg elég összetett, feltételeket említ, amit sajnos nem értek. Magyar OT vizsgás autóval vajon be lehet hajtani a zöld plakettes zónákba? Ha igen, akkor elég az OT kártya vagy akkor is kell matrica? Az autó nyilván nem teljesíti a feltételeket, így normál esetben nem kaphatna zöld matricát.

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5759

Sziasztok,

 

umweltplakette matrica nélkül mire lehet számítani, ha behajtok egy umwelt zónába? Azt tudom, hogy 80€ büntetésre (de olvastam 40-ről és 120-ról is). Mennyire vadásznak erre a német rendőrök? Elenyésző a büntetés veszélye vagy ellenkezőleg, nem nagyon lehet megúszni?Köszönöm.

DeRosa Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5758

Levelek atvetelere esetleg a ceges cim is jo lehet, kerdezz ra.

(En azt hasznaltam anno mig egy kis hotelben laktam...)

 

Udv,

deRosa

Előzmény: meorka2 (5757)
meorka2 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5757

Köszi a tippet és a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (5756)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 -1 0 5756

informatikusi munkát kaptam münchenben. nem tudna vki lakással, szobával vagy lakcimmel segíteni amíg beszerzem a papirokat.

 

berelj egy olcso panziot (marmint egy szobat a panzioban :-) ), oda be tudsz jelentkezni es azzal a cimmel mar tudsz papirokat intezni, telefont venni stb.

 

nemet bankszamlaval, telefonszammal stb. meg mar tudsz lakast keresni

 

a lenyeg, hogy atvegyek a leveleidet, ez elvileg alapbol igy van, de ha bizonytalan vagy, kerdezz ra elotte

 

nekem egy honapig egy szallodai szoba volt a hivatalos bejelentett lakcimem (utcanev, hazszam, szobaszam egyutt), bankszamlatol nyugdijboztositasig mindent el lehetett intezni

 

 

Előzmény: meorka2 (5753)
Fazekas Tamás Creative Commons License 2016.06.12 0 0 5755

Publikus az email címem.  Tudsz írni.  Előre is köszönöm 

Előzmény: wekerlei (5754)
wekerlei Creative Commons License 2016.06.10 0 0 5754

Elküldenéd az emil címedet SMS-en a következö számra: +49 1788390129?

Előzmény: Fazekas Tamás (5750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!