Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.05.07 0 0 8697

KP mindig mindenhol legyen Nálad. Nekem akadt olyan nagy közért is, ahol az egyik kártyám nem akart működni, kisebb helyen adott limit alatt nem fogadták el, éppen nem működött a terminál, vagy nem is volt, vagy izé.

Előzmény: PIERRE72 (8694)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.07 -1 0 8696

Legtöbb helyen igen, de azért én vinnék fontot is. Mittudomén, a Camden Market-on meg hasonló helyeken lehet ugyan tudsz éppen kártyával fizetni, de nem biztos hogy minden helyen, pl. én kajás bódéknál nem nagyon láttam senkit kártyával fizetni ott csak készpénzzel.

Előzmény: PIERRE72 (8694)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.07 -1 0 8695

Nekem van, láttam ott ilyen embereket mikor voltam. Nekem ugyan foglalásom volt, de tényleg be lehet így is jutni, szóval ha csak úgy oda mégy mint "walk-in guest".

Előzmény: FLaci (8693)
PIERRE72 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 8694

Sziasztok,

 

Hárman megyünk 5 napra.

Bankkártyával tudok fizetni ott a legtöbb helyen vagy váltsak át azért némi Fontot is?

 

FLaci Creative Commons License 2019.05.06 0 0 8693

Személyes tapasztalatom erről nincs, de ezt írják:

 

https://skygarden.london/plan-your-visit

 

WALK-IN GUESTS

If you’re planning to visit Sky Garden but are unable to book a free visitor ticket or restaurant/ bar , please note we do welcome walk-ins although spaces are limited and access is subject to availability. Walk-in spaces are released Monday-Friday (exc. weekends and bank holidays) between 10.00am- 11.30am and 14.00pm-16.30pm.

 

Azaz ezekben az időpontokban be lehet jutni foglalás nélkül - ha szerencséd van.

Előzmény: PIERRE72 (8692)
PIERRE72 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 8692

Sziasztok,

 

Mi van akkor, ha a Sky Gardenbe nem tudok regisztrálni a jövő hétre, mert nincs szabad hely?

Szerintetek ha odamegyek 2 gyerkőccel, akkor be fognak engedi vagy kizárt dolog?

vider Creative Commons License 2019.04.11 0 0 8691

Sziasztok! Wizz-től megérkezett a válasz a beterhelt 850 Ft-ra, rendszerhiba okozta. Jóváírták. :)

Előzmény: vider (8673)
Tala bay Creative Commons License 2019.04.10 0 0 8690

 1 napja    0 0 8689

Sziasztok! 

 

Bocs!!! Elírtam a gép 9.00 kor indul!!!

Tàrsulna valaki velünk? 

Màjus 18-àn indul a gépünk Londonba a Lutonra. Egy tàvoli ismerős jö ki elénk, 6 fő fér be a kocsiba. 60 font a fuvar. Mi hàrman vagyunk, 2-3 fő jöhet és osztozhatunk. Minket a Padington àllomàson fog kitenni.

Ha 6-an utazunk akkor a csomagnak nem lesz hely, mi csak hàtizsàkot viszünk. Ha jönne valaki írjon! 

Visszafelé busszal megyünk a reptérre de odafelé minden perc szàmít:) 

Évi

Tala bay Creative Commons License 2019.04.08 0 0 8689

Sziasztok! 

Tàrsulna valaki velünk? 

Màjus 18-àn 7.00 órakor indul a gépünk Londonba a Lutonra. Egy tàvoli ismerős jö ki elénk, 6 fő fér be a kocsiba. 60 font a fuvar. Mi hàrman vagyunk, 2-3 fő jöhet és osztozhatunk. Minket a Padington àllomàson fog kitenni.

Ha 6-an utazunk akkor a csomagnak nem lesz hely, mi csak hàtizsàkot viszünk. Ha jönne valaki írjon! 

Visszafelé busszal megyünk a reptérre de odafelé minden perc szàmít:) 

Évi

 

PanniF1 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 8688

Köszi. :)

Megnyugodtam, nem kell lélekszakadva útlevelet csináltatnom. :)

Előzmény: seci (8687)
seci Creative Commons License 2019.04.08 -1 0 8687

https://www.gov.uk/government/publications/eu-immigration-after-free-movement-ends-if-theres-no-deal/immigration-from-30-march-2019-if-there-is-no-deal

 

Until 31 December 2020, EU citizens will be able to enter the UK by showing either a valid national identity card or a passport.

 

-seci

Előzmény: PanniF1 (8686)
PanniF1 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 8686

Hali!

 

Azért gondolom, azt majd nem győzik belénk sulykolni, ha már nem lesz elég a személyi a kiutazáshoz.

Vagy nem...?

seci Creative Commons License 2019.04.07 -1 0 8685

" tervezett brexit" ROFL!

Ha a "befele" ut meg az altalad gondolt brexit datum elott lesz, akkor ne aggodj, gyere, kifele ugysem fognak feltartoztatni, hogy "áááá, maradj még bloody East-European friend" :)

-seci

Előzmény: busfanatic (8684)
busfanatic Creative Commons License 2019.04.07 0 0 8684

Sziasztok!

 

Egy londoni hosszú hètvègèt tervezünk a jövő hètre, viszont csak magyar szemèlyi igazolvànnyal rendelkezünk, azzal utaznànk.

Ez ugye pont a tervezett brexit utàni hètvège, Ti elindulnàtok így, útlevèl nèlkül? 

Próbàltam a konzuli tàjèkoztató alapjàn mèrlegelni, yes deal esetèn elvileg mèg jó lehet ez a dokumentum tipus egy darabig, de egy esetleges no deal kilèpès esetèn nem tudom, hogy mennyire lenne elegendő..

huziga Creative Commons License 2019.04.02 0 3 8683
Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló.
Március 23-26. között jártunk Londonban családilag, 7 és 10 éves gyerekekkel. Minden fantasztikus volt, életre szóló élményeket szereztünk.
Wizzair-rel repültünk, a hajnali géppel, ami pontosan indult. A jegyeket még a 20%-os akció keretén belül vettük, elsőbbségi beszállással. Lutonról vonattal mentünk be a városba, a jegyeket még Pesten beszereztük, ahogy az Oyster kártyákat is.
Szállásunk a Hotel Belvedere-ben volt, Booking-on foglaltuk. A Paddington állomástól 5 perces sétára található. Mindennel elégedettek voltunk, a közelben járó metró zaja sem volt zavaró. Utazás előtt megterveztem a 4 napot, ahova kellett belépő, oda neten előre megvettük, a Sky Gardenbe még itthon regisztráltunk.
A Tower hidat pont akkor nyitották fel, amikor fent voltunk, gyerekek nagyon élvezték az üveg hídon való járkálást. A Hyde Park mindannyiónk kedvence lett, nagyokat sétáltunk, a mókusok pedig...😊 Jártunk Greenwech-ben, ahova hajóval mentünk. Lenyűgöző a kilátás a Canary Wharfra. A Science Múzeum nagyon bejött a gyerekeknek, a Természettudományi Múzeumba azonban sajnos nem jutottunk be, óriási volt a sor...sebaj majd legközelebb.
Természetesen végigjártuk a Hamleys játékbolt minden emeletét😀
Nagyon tartottam az időjárástól, de kár volt, végig kellemes, napos, száraz időnk volt. Bevallom én a mediterrán tájak szerelmese vagyok, de lépten-nyomon pálmafákba, trópusi növényekkel teli parkokba botlottunk. A Sky Gardent egyenesen imádtam.
Rengeteget mentünk a 4 nap alatt, persze kimaradtak látnivalók, de lesz miért visszatérni. Gyerekeink is érdeklődve rótták a várost. Tavaly őszi szünetben Rómában voltunk, az a városlátogatás is remekül sikerült. Már tervezzük a következőt😉
hooker007 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 8681

Automatabol is lehet, csak neha nagy a sor .Mi mindig automatanal vettunk vagy toltottuk fel.

Előzmény: Lenaszeg (8679)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.27 -1 0 8680

Gatwick Airport vasútállomáson biztosan, de szerintem fölösleges ott ezzel foglalkozni, úgysem kell csak a városban majd. Bejössz a reptérről vonattal vagy busszal aztán az első metróállomáson ahol metróra szállsz odamégy a pénztárhoz és veszel egyet. 

Előzmény: Lenaszeg (8679)
Lenaszeg Creative Commons License 2019.03.27 0 0 8679

Sziasztok.Kèrdèsem:a Gatwick reptèrnél hol lehet oyster kártyát venni?

cassano71 Creative Commons License 2019.03.25 -1 0 8678

Akkor igen ha hat napra mentek, jobban jössz ki ha veszel egy 7 napos Travelcardot. Legalábbis ha viszonylag sokat metróztok, tehát ha amúgy is kimerítenéd az Oyster napi limitet ( daily cap, ami most £8.20 az 1-3 zónákra, általában a turisták a 3. zónánál nem nagyon mennek kintebb ).

Ha ezt a daily cap-ot szorozod hattal mert hat napot lesztek az £49.20, a 7 napos Travelcard ára 1-3 zónákra meg £41.20. 

De tényleg meg kell nézni merre mentek és annak függvényében mi éri meg jobban mert hat nap sok, lehet ti pl. kimentek valamihez ami mittudomén a 6-os zónában van, esetleg több ilyen "valamihez" is.

Oyster érvényessége, hát passz, de olvastam olyat hogy érvényes lesz még csak éppen meg kell érvényesíteni:-) Szóval egy metróállomáson odamégy a jegypénztárhoz aztán megmondják hogy mi a helyzet, jó-e még vagy kell egy új.

Előzmény: PIERRE72 (8677)
PIERRE72 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 8677

SZiasztok,

 

Jó pár évvel ezelőtti londoni utazásomról hazahoztam az Oyester kártyát (összeg már nem volt rajat).

Ha most megyek, ezt még tudom használni és csak feltöltöm rá az összeget?

Ha 6 napra megyünk a gyerekekkel, akkor inkább Travelcard érné meg jobban?

hooker007 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 8676

Köszi a képeket, most újra London fele húz a szívem :) 

Előzmény: Juxi (8674)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.23 -1 0 8675

Jó képek. A Regent's Park talán a legszebb az összes park közül amelyeket én láttam, nemhogy mondjuk májusban, de még akár télen is jó ott csapni egy kört pedig akkor nem virágzik semmi.

A Kew Gardens se kutya, az mondjuk más jellegű.

Egyébként ha valaki a reggeli géppel megy LTN-re és onnan busszal jön be a városba, leszáll a Baker Streeten és gyakorlatilag kezdheti is a napot a Regent's Parkban, 5 perc sincs gyalog.

Előzmény: Juxi (8674)
Juxi Creative Commons License 2019.03.23 -1 0 8674
vider Creative Commons License 2019.03.19 0 0 8673

Beterhelt 0,1 EUR-ként 850 Ft-ot, de a fizetési adatoknál nem látszódik, hogy ez mi, csak a terhelés. Írok nekik

 

Előzmény: cassano71 (8670)
vélemény Creative Commons License 2019.03.19 0 0 8672

Nézz  át a Wizz topicba, már többször megrágásra került  dolog. Sajnos ez van.

Előzmény: vider (8669)
vider Creative Commons License 2019.03.19 0 0 8671

Köszönöm!

Előzmény: cassano71 (8670)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.19 -1 0 8670

Igen, rosszul. Sajnos az újabb szabály szerint, bár ezt nem nagyon reklámozták, ha az odaútra nincs helyfoglalásod akkor a visszaútra csak a visszaút előtt max 48 órával csekkolhatsz be.

Ami viszont még nekem is új, ez a 850 Ft-os "lehúzás", ez eddig nem volt ha random adott a rendszer egy helyet.

Előzmény: vider (8669)
vider Creative Commons License 2019.03.19 0 0 8669

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Wizzair járatára (Londonba) nem választottam ülőhelyet, az odaútra és vissza sem. Most 48 órával indulás előtt az odaútra el tudtam végezni az utasfelvételt, a véletlenszerű ülésre is kért 850 Ft-ot. Sebaj, kifizettük, ezen nem múlik, egymás mellett ülünk. Azonban visszafele nem lehet kiválasztani a random ülést, vagy fizetek (min, 5000/fő/ülés), vagy 48 órával utazás előtt lehet elvégezni. Ezt nem értem, mert egyben vettem meg a jegyeket, és mindehol azt olvastam, ha két héten belül van a visszaút, akkor engednie kéne a becsekkolást. Rosszul tudom? Köszönöm.

seci Creative Commons License 2019.03.19 -1 0 8668

Lemaradt:

 

-seci

Előzmény: seci (8667)
seci Creative Commons License 2019.03.19 -1 0 8667

Javaslom egy Top-10 London utikonyv beszerzeset/letolteset (nekem 2011-es van es remek ez a sorozat, van belole magyar kiadas is)

 

Tenyleg eleg nehez javaslatot tenni, hogy a te tizeneves gyerekeid eppen mire vevok (a mieink is voltak kamaszok, katasztrofa) :)

Ok pl imadtak a Science/Natural Science museumot. Lanyoknak nagyon be szokott jonni a Madám (en hideglelest kaptam).

 

Ha esetleg kimozdultok, akkor Hampton Court is remek program, avagy van jo par hadi/repulogep-muzeum is.

Portsmouth Historic Dockyard is egy jo egynapos program lehet (pl ott van tengeralattjáró, igaz nem a viz alatt, de igazi, egy csomo hadihajo, es ha szerencsetek van, akkor a kikotoi tura alkalmaval mondjuk elhajoztok egy repulogephordozo mellett)

 

-seci

Előzmény: PIERRE72 (8663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!