Keresés

Részletes keresés

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.30 0 0 23
Nagyon köszönöm, hogy feltetted ezt az oldalt.
Levél megy jövő héten, csak hétvégén Sárváron tanítok, nincs időm, meg eddig nem jutottam sűrűn itthon géphez, mert a kisebbik fiam tegnap védte a diplomáját. Sikerült!!!!!!!!!!!!!Vége az idekeskedésnek.
További jó napot mindenkinek
ktimó Creative Commons License 2007.06.29 0 0 22
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.26 0 0 21
Még mindig várom válaszodat! Mit értettél, gondoltál ezzel? "s0k k0c?"
Előzmény: bindera (0)
36évi Creative Commons License 2007.06.26 0 0 20
BOcsika, módosítok, Hengersor-nak hívják az utcát, nem malomnak. :)
Előzmény: 36évi (17)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19
Ha jól emlékszem, hogy a Tehergépkocsi utcában jártam egyszer, nem vagyok nagyon ismerős BP-en. Ott lehet műszállal kevert gyapjút venni, azt hiszem pár éve 400-600 Ft volt. Sajnos nekem az Eu-s szabvány nem engedi meg csak tiszta gyapjút, pedig olcsóbban megúsznám. Bár a saját unokáimnak sem adtam oda amiben műszál volt.
A nemezt Kőszegen veszem. Közvetlenül a gyárból. Néha itt Győrben a cipőkellékesnél, mert Ő tudja, hogy nekem milyen kell és azt hoz.
Előzmény: ktimó (18)
ktimó Creative Commons License 2007.06.25 0 0 18

Szia!

 

Köszönöm, tudom is, melyik a Hengermalom utca. Sajnos mostanában ritkán járok Pesten, de ha tudok, el fogok nézni oda.

Előzmény: 36évi (17)
36évi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 17
Timó!

Rákerestem, de nem találtam pontos címet. Nem csoda, csak az én hsz-emimben volt róla szó. :)
Szóval, ha az Üllőin mész kifelé, átmész egyszer egy vasúti sínenh. Utána következő jobbra utca a Hengermalom, ott befordulsz, majd a második vagy harmadik balra utca sarákánál vana bejárat. Ez egy gyárudvar, a kaputól előre van a bolt, ott van mindenféle filc, töltőflízek, ragasztósok, többféle vatelin, meg mindenléfe pamutvászon. És nagyon olcsó.
Előzmény: 36évi (16)
36évi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 16
Timó!

Kispesten van egy bolt, a Vattagyár területén, Hengermalom utcáról nyílik. Ott az eddigi legolcsóbb filcet találtam, jó a minősége is. A hengermalom utca az Üllőiről nyílik. Ha nem leled, a foltvarróson megvan valahol a pontos cím, majd megkeresem.
Előzmény: ktimó (14)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.24 0 0 15
Vannak persze, de van olyan, amit tényleg csak vékony filcből lehet elkészíteni, mert csak úgy szépek. A 27 új figura, majdnem mind gyümi és zöldség.
E-mailra küldök külön szabásmintát. Itt többről van szó, tehát ezt viszont magánlevelezésen belül. Oda küldök neked fotókat is, tudsz válogatni. A fórum szabályzata miatt ide nem teszek fel mindent. Védett termékekről van szó. Szívesen segítek ebben, de csak ha kapok privát levelezési lehetőséget, már ezt írtam is.
A nemez tényleg drága! Én nagy tételben veszek és így valamivel olcsóbb, de nem sokkal.
Közvetlenül a gyártól, vagy a megrendelő küld, ha nincs nálunk abban a színben amit szeretne.
További szép napot.
Előzmény: ktimó (14)
ktimó Creative Commons License 2007.06.24 0 0 14

Szia! Nagyon jó ötlet ez a topik, szerintem is. Én a szekszárdi kiállításkor vettem életemben először filcet, és még csak azt a három ujjbábot csináltam belőle, de nagyon tetszett ez a technika. Kérdésem: hol és milyen filcet érdemes venni? Amit én vettem viszonylag vékony (Meseboltos), tegnap voltam a Kreatív Hobbyban, ott viszont szinte átlátszó. De mindkettő nagyon drága.

 

Másik, a lányaimnak (16 hónapos ikrek) szeretnék csinálni kis gyümölcsöket, zöldségeket, sütiket stb., hogy mire elkezdenek "főzőcskézni", legyen. Sőt, az egyik japán oldalon még kávéskannát és csészét is láttam textilből. Ilyen szabásmintáid vannak esetleg?

Előzmény: N.Lonci (-)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.24 0 0 13
Na !!!!!!! Ne haragudj ilyen sokáig, félreértettük egymást, látod másnak is tettszik a munkád!
Előzmény: violini (6)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.24 0 0 12
e-mail ment!
Előzmény: ilcsi. (10)
ilcsi. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 11
Szerintem is szupi! Nagyon ötletes! Az én Marcim 4,5 éves, de szerintem örülne egy ilyennek. Én kisvonatoson gondolkodtam, ahol a vagonok lennének zsebek. De ez még csak gondolat. : )
Előzmény: violini (2)
ilcsi. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 10
Szia Lonci!
Küldtem neked mailt!
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.23 0 0 9
Tegyetek fel ide is munkákat, jobban mondva ötletes alkotásokat, örömmel venném
Előzmény: evanet (7)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.23 0 0 8
Bocsika. Lehet, hogy rossz volt az indítás! Senkit nem akartam megsérteni vele, inkább csak a korosztályt határoztam meg vele. Persze, hogy a maga nemében ez is ötletes, sőt tetszik is. De az első hozzászólás kissé fura volt. Én egyáltalán nem gyártókat keresek, ezt viszont Ti értettétek félre. Csak ötletet és segítséget akartam azoknak nyújtani, akik még kisebb gyerekek illetve unokák megajándékozásában gondolkodnak. Több régi foltos és fórum látogató, aki ismeri az e-mail címemet kértek mintát tőlem.
Várom ezek után is hozzászólásotokat!
Előzmény: violini (6)
evanet Creative Commons License 2007.06.23 0 0 7

Sziasztok nekem ez nagyon tetszik Sokan elfogadnék falvédőnek a szobájukba én is.

Láttam a munkáidat más topikokon is, azok is mind gyönyörűek. Csak igy tovább. 

Előzmény: violini (2)
violini Creative Commons License 2007.06.23 0 0 6
Ja,ha visszalátogatnék még ide valaha,érdekelne:miből is gondoltad hogy én nem tartom elég magas minőségűnek a munkád? Mert erre vonatkozóan egy szót sem írtam.Vagy úgy találtad,hogy azzal amit fölraktam minősítem a tiéd?Értsd: annyival gagyibbnak találtad az enyém,hogy úgy érzed ez lehúzza a topkod színvonalát? Mert akkor bocs, nekem a gyerekeim nívódíja amúgy is többet ér,mégha nem is fizetnek valutával. És bár nagyon szépek a libáid(hattyúid?),nem találom szebbnek vagy jobbnak: egyszerűen más.A stílus és a funkció is.
violini Creative Commons License 2007.06.23 0 0 5

Valamit vagy nagyon félreértettél,vagy nagyon rosszul határoztad meg a topikod témakörét.A 3 éves gyerek is gyerek,nagyonis, és pillanatnyilag gyerekjátékok természetes anyagokból,ez a témakör. Miért nem írod át a topikleírást: csak külföldi sznoboknak eladásra szánt játékokat várok? Az,hogy mi kinőttünk belőle annyit jelent,hogy az én gyerekeim nem játszanak már ilyesmivel,ezért én nem varrok már játékokat.Így újabbakkal nem fogok tudni itt megjelenni(ezek után nem is akarok),de gondoltam ezt amiről van fotóm iderakom,ha már meginvitáltál minket a foltvarróson,majd jön a többi is. Látom,kár volt,ide nem érdemes.Hogy milyen alapon szólod le más munkáját és jószándékát,nem értem.Lehet hogy van mire büszkének lenned,ezt nem tudom,de ebben az esetben is kikérem magamnak.

Nem ártana átgondolnod a válaszaidat,mielőtt bepötyögöd.

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4
Amit felraktál az tényleg 3 évesnek való!
Előzmény: violini (2)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 3
Bocs, hogy ezt kell mondanom, de 10 éve készítem ezeket a figurákat megrendelésre külföldre, kicsit nívósabb ez a munka, mint ahogy Te gondolod, mert nagy rá odakinnt a kereslet. Nagyrésze saját tervezés. Ez nekem a megélhetés, nem is akárhogy.
Előzmény: violini (2)
violini Creative Commons License 2007.06.22 0 0 2
Kedves Lonci! Mi már kicsit kinőttünk belőle,így újatakat nem nagyon készítek,ez még a lányom 3 éves szülinapjára készült.Lenvászon és saját festésű gyapjú(meg maradék). Aki régen járatta a Praktikát,abban volt ennek egy egyszerűbb verziója. A kád,asztal,ágy,hintaló zsebek,babákat lehet beledugni.
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1
nem értem a slenget!Pontosíts, mit jelent!
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2007.06.22 0 0 0
s0k k0c?
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 topiknyitó
Üdv Mindenkinek!
Felhívom figyelmeteket, hogy ebben a témában, természetes anyagokból készülő gyermekjátékokkal kapcsolatos hozzászólásokat és alkotásokat várok.
Ötleteket szívesen adok, várok!hattyúszabásminta

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!