Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1914

Most már végre TÉNYLEG mész, vagy ez még mindig csak elméleti? ;-)

 

Én 3 hetet voltam Tongán.

Ez némi (Niuák esetében jókora!) szerencsével elég volt valamennyi szigetcsoport felkeresésére HAJÓVAL.

Egyszer sem repültem, és a fontosabb szigetek közül csak Euát hagytam ki.

Az új légitársaság állami, így állítólag sokkal rosszabb és megbízhatatlanabb, mint a Chatams volt.

Hajókra menetrendet ne keresgélj a neten, mert Tonga nem úgy működik! Menetrend vagy nincs, vagy ha van, nem feltétlenül tartják be. Az egyetlen viszonylag megbízható megoldás személyesen érdeklődni a kikötőkben. Ez Nuku Alofában elég jól működik, mert ott viszonylag sokáig állnak a hajók, de kisebb szigeteken a várható érkezés idején már jobb készenlétben lesni, mert bármikor befuthat és ott is hagyhat.

A Niuákhoz tényleg szerencse kell, pláne ha az érdekesebb Niuafoout akarod látni, még repülővel is. Pláne ha csak 2.5 heted van az egész országra, ami hajóval szerintem Niuák nélkül is elég feszített.

 

Egyébként én ha anyagilag belefér, inkább Vanuatut ajánlanám Fidzsi helyett, utóbbira mondjuk pár napot, vagy mondjuk egy hetet szánva csak.

Persze Fidzsi sokkal olcsóbb és közlekedésileg is csomópont.

De ha mindhárom országba bekukkantanál, akkor szerintem elég jó áttekintést nyernél Óceánia kultúráiról (Mikronéziát kivéve).

Előzmény: wanbo (1913)
wanbo Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1913

Tongán anno te mennyi időt töltöttél? Hajóval közlekedtél végig? Most olvasom, hogy a Chathams pacific helyett új légitársaság van e hótól, mondjuk nem hiszem, hogy sok minden fog változni (van repülő a Niuákra is, de elég ritka). A repjegyre érvényes az, mint Indonéziában? (Általában nincs tele, nem kell előre befoglalni, elég a helyszínen megvenni.) Kompra ezt a honlapot találtam a Lonely Planetben: www.fisa.to, viszont nem igen tölt be bizonyos információkat, pl. menetrend, bár lehet, hogy az itteni net miatt (Kína).

 

Szóval a lényeg: Emlékeid szerint milyen sűrűn járnak a kompok? Mennyire megoldható az, hogy Tongatapuról mondjuk Ha'apai komppal, ott kb 4 nap, majd onnan tovább szintén komppal Vava'u, ott 4-5 nap, onnan elcsípni a repülőt Niuafo'ou-ra, (ehhez tervezés és szerencse kell, tudom), majd Vava'u-ról vissza Tongatapu komppal. Időm lenne több is, mármint meg tudnám oldani, viszont ahogy olvasom a Niuákra elég rendszertelen a hajójárat, és akkor már inkább mennék repülővel, mint hogy akár egy hetet is várni kelljen kompra. Azt a hetet akkor már máshol is (mondjuk Fidzsi) el lehetne tölteni. 

 

Valami ilyesmi kombináció jó lenne: kb. két és fél hét Tonga, két és fél hét Fidzsi. Szerinted? 

Előzmény: W.L. (1912)
W.L. Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1912

Én Vavaun szinte csak a főszigeten jártam, Haapaiban pedig csak a Lifuka-szigetcsoporton néztem szét szárazföldön, kiesőbb szigeteit hajóról láttam Tongatapura visszahajózva állva meg párnál.

Ugye mindkét szigetcsoport néhány tagját híd is összeköti egymással.

Az egyéni bérlés hosszabb távra biztos drága lenne, de a lakott szigetekre előbb-utóbb mindig megy valami hajó vagy bárka, ha ki tudod várni...

Előzmény: wanbo (1911)
wanbo Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1911

Kicsit felhoznám a topikot, elég régóta nincs mozgás erre. 

 

Kedves W.L. és egyéb Tongát megjárt utazók, Tongán az egyes szigetcsoportokon belül kb. mekkora költség az egyéni hajóbérlés, illetve a szervezett island hopping túrák, már ha vannak? Pl. Vava'u szigetei között nem tűnik hatalmasnak a távolság, viszont ez árban mennyire tükröződik? Találtam a neten egy érdekes, ám annál drágább opciót island hoppingra: egy cég szervez több napos kajaktúrákat Vava'un, viszont a legegyszerűbb/rövidebb 3 napos opció is kb 1000 új-zélandi dollár, a hosszabb variációkat inkább le sem írom. Körbe lehet nézni a kisebb szigeteken szűkösebb költségvetés keretein belül? Ugyanez esetleg Ha'apai-n? A térkép szerint ott jobban szétszórtak a szigetek, nagyobbak a távolságok. Azért van mód saját yacht nélkül a kisebb szigeteket megjárni? 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1910

OK bocsi

Előzmény: W.L. (1909)
W.L. Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1909

Szerintem ezt inkabb az Uj-Zeland topikba tedd be.

Előzmény: Törölt nick (1908)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.22 0 0 1908

Sziasztok!

 

Járt valaki az Új-Zélandhoz tartozó Chatham szigeteken. Érdemes oda elmenni?

W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1907

Tovabbi szosszeneteim Uj-Kaledoniarol itt:

 

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/cb9/

 

Ott is emlitem a kempingezest, fotoval kiserve:

 

http://members.virtualtourist.com/m/p/m/16ff9a/

 

Es ha mar ranezel, van ott kulon oldalam a Fenyofak Szigeterol is:

 

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/1d1e26/

 

No meg a fovarosrol, ami alighanem a legszebb Oceaniaban:

 

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/1d1eb7/

 

Előzmény: wanbo (1902)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1906

Ja es ha mar laguna, Uj-Kaledonia fo szigetet egy oriasi laguna veszi korul, ami asszem mar Vilagorokseg is.

 

Ami pedig atollokat illeti:

Google > Ouvea > Images

Magukert beszelnek! ;-)

Előzmény: wanbo (1902)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1905

Azert van ahol minden mustrat megall.

Emlekeim szerint az emlitett 2 helyen is, de pl a kei-szigeteki Pasir Panjangrol Po Apo meg haza is hozott kis uvegben mintat etalonkent! :-)

Előzmény: Kenny___ (1903)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1904

Emlekeim szerint tobbnyire 800-1000 CFP volt, de nehol ingyenes. A vilagon talan legjobb kempingezo emlekeim fuzodnek hozza. A kempingeket tobbnyire bennszulott kanakok uzemeltetik kokuszligetben a tengerparton, zuhannyal, WC-vel ellatva es tobbnyire egyedul voltam bennuk. Es mivel Uj-Kaledonia mar viszonylag messze van az egyenlitotol, a klima is nagyon kellemes. 

Tovabbi koltsegcsokkentokent nagyon konnyu stoppolni, es a fovarosban egy szuper youth hostel is van.

Előzmény: wanbo (1902)
Kenny___ Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1903

Ez. a "feher homok" 10m-rol es 10 centirol a legtobb helyen baromira nem ugyanaz.

Előzmény: W.L. (1900)
wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1902

Tényleg, Új-Kaledóniáról viszonylag kevés szó esett itt a fórumon. Ott kb. milyen árfekvésben található kemping? 

Előzmény: W.L. (1900)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1901

Bora Bora pont azert olyan kulonlegesen szep, mert ott ugye egy atoll kozepen egy lagunabol emelkedik ki egy dramai hegyes sziget.

Előzmény: wanbo (1899)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1900

De ha mar strandok, akkor a szamomra emlekezetes kedvencek a vanuatui Champaigne Beach, es az uj-kaledoniai Kuto-Kanumera.

Az atollok kozelrol gyakran csalodast okoznak, mert vagy nagyon sekely a viz a lagunas oldalon, vagy a tavolrol csodasan festo feher homok kozelrol durva koralltormeleknel bizonyul. Persze kivetelek vannak.

Előzmény: wanbo (1896)
wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1899

Nem voltam pontos, konkrétan az atollok vonzanak elsősorban, sosem voltam még. Egy lagúnának biztos egyedi hangulata van, és az azért mégsem csak egy "átlagos", bárhol megtalálható fehér homokos tengerpart. És azért a hegyek is érdekelnének, pl. Moorea vagy Bora Bora lélegzetelállítóan néz ki a hegyeivel. 

Előzmény: W.L. (1898)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1898

Nezd, feher homok, kek viz es palmafak Oceania szinte barmely orszagaban megtalalhatok.

Es valoban, hozzad sokkal kozelebb, DK-Azsiaban is.

Szoval csak ezekert felesleges annyi penzt Oceaniara elszorni. Szerintem.

Előzmény: wanbo (1896)
wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1897

a térségből persze, mert gondolom Maluku lenne az első válasz :) 

wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1896

Mivel még tényleg korai konkrétumokról beszélnem, egyelőre felmérem a terepet. Nem mondom biztosra, hogy Francia Polinéziába megyek, amint lehetőségem lesz a térségbe utazni, de ezek a kemping árak most nagyon csábítóak, főleg, hogy gyakorlatilag mindegyik szigeten, ami érdekelne meg lehetne szállni így. Eddig Francia Polinéziára nem úgy gondoltam, hogy szó szerint a tengerparton lehet sátrazni, minden tekintetben drágának tűnt. Mondjuk egyéb országokkal összehasonlítva még így is valószínűleg a legdrágább a térségben, már csak a repjegy miatt is. Viszont most úgy gondolom, hogy ha már ott vagyok, akkor a hosszabb ottartózkodás nem feltétlen nagyságrendekkel lesz drágább, és ez mindenképpen biztató. :) Viszont tényleg nem döntöttem még el semmit, más ország is érdekelne, keresgélek is a neten folyton. Örülnék, ha tudnánk "beszélgetni" az esetleges lehetőségekről. Például, ha egyebek mellett már az általam említett fehér homok + pálmafa + türkizkék tenger érdekelne, akkor te mit javasolnál? 

Előzmény: W.L. (1895)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1895

Persze, mindenkit mas erdekel!

 

En a helyedben Hongkongbol biztosan inkabb Fidzsit es szomszedait (alighanem leginkabb Vanuatut es Tongat) celoznam meg, de Francia Polinezia szepsege tagadhatatlan!

Előzmény: wanbo (1894)
wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1894

engem perpill a lagúnák vonzanak leginkább, még sosem voltam atollon :) a Tuamotu szigetek pont a klasszikus fehér homok, pálmafa + türkizkék tenger kombinációnak tűnnek, és ha megyek, akkor biztos, hogy kombinálnám más adottságú szigettel, pl. Moorea. Illetve ezeket a bérleteket akár meg is lehet toldani némi felárért egy másik szigetcsoportbeli szigettel, pl. a korábban tárgyalt Marquesas-sal is kombinálni lehetne, viszont kb egy hónapba nem szerenék 7-8 szigetet belezsúfolni, az szerintem sok. Szóval egyenlőre nekem talán a Társaság szigetek + Tuamotu kombináció jönne be. 

Előzmény: W.L. (1893)
W.L. Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1893

Ja, ez igy oke.

Amugy a Moon Tahiti azt irja, hogy Bora Boran a Chez Henrittenel is lehet satrazni, illetve van dormja is 2500ert.

Rangiroan az kempingezesi lehetoseget egy masik helyre ir.

 

En anno Uj-Kaledoniat is korbekempingeztem.

 

Engem amugy Francia Polineziaban (is) inkabb a hegyesebb szigetek erdekelnenek, Tuamotu legkevesbe. Atollokbol mar megvolt Tuvalu es Kiribati, azok is inkabb az eldugottsag es a helyi kultura miatt voltak szamomra erdekesek.

Előzmény: wanbo (1892)
wanbo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1892

A szigetek közti repülésre az Air Tahiti ajánl bérleteket, amik szerintem megérik az árukat. Például egy Tuamotura fókuszáló ún. Lagoon Pass 409 euró 2014-ben, ebben benne lehet Tahitiről indulva Moorea, Rangiroa, Tikehau, Manihi, illetve Fakarava. Mondjuk ezek az atoll szigetek szerintem eléggé hasonlóak lehetnek, valószínűleg jobban preferálnám a "Bora Bora-Tuamotu Pass" elnevezésű bérletet, amelybe 548 euróért a már említett Tuamotu szigetek mellett a Társaság szigetek közül is lehet válogatni. pl. egy ilyesmi kombinációt el tudnék képzelni: Tahiti - Huahine - Bora Bora - Tikehau - Rangiroa - Fakarava - Tahiti. És ha időben belefér, Moorea Tahitiről hajóval. Egyébként 28 nap alatt kell a bérletet felhasználni, nem muszáj az összes szigetet belevenni, a fent említett szigeteken kívül egyéb szigeteket is tartalmaz, de én ezeket preferálnám. Ez ugye 5 sziget, mindegyikre lenne min. 5 napom ha egyenlően osztanám el, és akár az atollokra hagyhatnék kevesebbet is, hogy a nagyobb Társaság szigeteken jobban körbe tudjak nézni. Szóval szerintem a leghúzósabb költség a Tahitira való odajutás. (Innen még nem találtam olyan repjegy kombinációt, ami olcsóbb lett volna 1000 eurónál, de inkább 1100 - 1200 körül, és ez az alja), szóval ehhez képest a kb 550 euró nem vészes 5 szigetért. 

 

A kempingek, amiket találtam: 

 

1. Tahiti (innen a fórumról konkrétan senki nem ajánlotta  a Tahitin való megszállást és körbenézést, de ha meg kell szállni olcsón, akkor van rá mód) - ez mondjuk nem kemping, de megfizethető.

 

http://chez.mana.pf/~tahitihostel/en_prix.htm

 

2200 CFP a dormitory, Papeete központjában.

 

2. Moorea (talán ez az egyik olyan sziget, amit semmiképpen sem hagynék ki, egyrészt mivel olcsó odajutni, másrészt meg rosszat még nem hallottam róla, van, akik szerint szebb, mint Bora Bora.)

 

http://www.camping-nelson.pf/English/monsiteweb/members.htm

 

1600 CFP a tengerparton, 1500 a kertben. És az eddig olvasottak alapján jó helyen is van. 

 

3. Rangiroa

 

http://www.rangiroalodge.com/index-uk.htm

 

A honlap szerint 1313 frank, azaz 11 euró a sátrazás reggelivel együtt! (bár ahogy írják korlátozott a sátorhelyek száma, gondolom foglalás megoldható) Nem hiszem, hogy van ennél olcsóbb szállás Francia Polinéziában. 

 

4. Fakarava (az olvasottak alapján az egyik legszebb a Tuamotu szigetek között)

 

http://www.relais-marama.com/tarifs_eng.html

 

Az utóbbi 1-2 napban nem működött nekem a link, nem tudom másnál működik-e, mert itt gyakran van olyan, hogy 1-1 link nem tölt be rendesen. A neve alapján rá lehet keresni máshol is. Konkrétan itt írták 21 euróra a sátrazást reggelivel, ingyenes bicikli használattal és reptéri transzferrel. (igaz, hogy elvileg 2012 évi áraknál volt feltüntetve, azóta szerintem nem frissítették, met 2013 nem volt feltüntetve, de gondolom nem lehet sokkal több, ha több egyáltalán.) 

 

5. Tikehau 

 

ide nem találtam honlapot, viszont a "Camping Chez Justine" kifejezésre rákeresve lehet találni árakat. Valahol írták, hogy itt 3000 CFP a sátorhely, viszont nem írták, hogy van-e benne reggeli, de nekem úgy tűnik, hogy a kevésbé felkapott szigeteken ez valahogy benne van az árban. 

 

6. Bora Bora

 

ez meglepett, mert sok helyen írták, hogy nincs kemping, viszont tavaly nyílt egy, ráadásul egy motun, Bora Bora egyik legszebb részén. honlapjuk szerintem nincs, Facebookon fent vannak:

 

https://www.facebook.com/pages/BoraBoracamping/227588257272338

 

itt 2000 CFP a sátorhely, biztos ez is ver bármit Bora Borán. Nekem amúgy teljesen okés a sátorban alvás akár egy hónapig is, szóval a szálláson szerintem elég sokat lehet ilyen módon spórolni. 

 

A kiszemelt szigetekről egyenlőre ennyit találtam, de számomra mindenképp bíztató, hogy sok helyen van kemping, mert ahogy tudom, Francia Polinéziában az "olcsó" szállás is drága. Ráadásul egy kempingben szerintem a főzés is megoldható, amin szintén lehet spórolni. Szóval nekem megjött a kedvem hozzá :) 

Előzmény: W.L. (1891)
W.L. Creative Commons License 2013.11.12 0 0 1891

Na vegre! :-)

 

Ugye Francia Polineziaban en meg nem jartam, de mondjuk elso oceaniai utra korlatozott anyagiakkal nem is oda mennek.

Az egyik fo koltseg a szigetek kozti repules, nagyok a tavolsagok es tudtommal ott a hajok par eve mar nem visznek utaskent kulfoldi turistakat.

Az atollokon plusz koltseg lehet meg a motukra valo hajoberles.

Amugy az $50 dollar kempingezessel tenyleg eleg kene, hogy legyen, a repulest nem beleszamitva.

Kajaugyet en az osszes fracia regioban viszonylag olcson ki tudtam hozno baguetteken es paten elve! ;-)

 

Osszeirnad itt melyik szigeteken es mennyiert talaltal kempinget?

Előzmény: wanbo (1890)
wanbo Creative Commons License 2013.11.12 0 0 1890

kicsit felhoznám a topikot, hátha benéz valaki.. 

 

Úgy néz ki, hogy kb. 1 év múlva realizálódhat egy óceániai út, szóval még elég korai bármiről is beszélnem, viszont szeretném jól körbejárni a témát, érdekelne némi vélemény az esetleges elképzeléseimről. Olvastam, hogy Francia Polinéziában olcsóbbak a kevésbé felkapott szigetek, nekem pl a Tuamotuk nagyon bejönnének, és néhány szigeten találtam is kempinget viszonylag jó áron. (egyébként sokat bújom a netet ez ügyben, viszonylag sok szigeten van kemping és nem is drága) Ahogy tudom, korábbi hozzászólások alapján a Tuamotu szigeteken még nem járt senki erről a fórumról, viszont aki már járt hasonló helyen az talán meg tudja erősíteni vagy cáfolni, hogy: jól gondolom, hogy egy ilyen helyen, ahol a fő szenzáció a lagúna, szálláson és kaján kívül túl sok "járulékos" költség nincs? (napi költségvetést figyelembe véve) A lényeg, amire ki szeretnék lyukadni, hogy ha mondjuk van kemping a tengerparton vagy ahhoz közel kb 20 euróért, amiben benne van a reggeli, ingyenes bicikli használat, valamint reptéri transzfer; szóval egy ilyen szigeten viszonylag olcsón ki lehet jönni 1-1 nap? simán el tudnék képzelni napokat csak snorkelezéssel és a környék felfedezésével, ezeken kívül gondolom sok egyéb lehetőség nincs? Búvár nem vagyok, bár tervezem legalább kipróbálni, ez nyilván nem olcsó, ezen kívül viszont nem tudom mit lehetne még ott csinálni, ergo nem kell "feleslegesen" pénzt szórni. Ezt jól gondolom? Eljutni ezekre a szigetekre nyilván nem olcsó, de ilyen módon sátrazással a korábban említett napi 50 dolláros költségvetés, elvileg simán hozható kéne hogy legyen ezeken a helyeken, ugye? 

 

Örülnék, ha valaki meg tudna erősíteni ebben!:) 

Kenny___ Creative Commons License 2013.09.17 0 0 1889

Aaaah, helyette repultem egyet a Singapore Airline-zal a vilag leghosszabb nonstop utvonalan. Tudom, prioritasok. :)))

 

Majdeccer, talanvalamikor. Esetleg a nem is tul tavoli jovoben.

Előzmény: W.L. (1887)
W.L. Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1888

Es ti?

Meglett ez az idei ut?

Előzmény: BOLOND (1843)
W.L. Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1887

Vegul osszejott ez?

Előzmény: Kenny___ (1881)
W.L. Creative Commons License 2013.05.25 0 0 1886

A bringasoknak:

PNG nem lesz egyszeru ugy!

Elso probatetel a vizum, Jayapuraban nemileg kiszamithatatlan a konzulatus, de kitartassal es neha busas fizetessel tobbnyire megkaphato. Gyakran kernek kiutazasra szolo repjegyet is, mivel az Ausztraliaba hajozas amugy sem igazan megbizhato ugy, ebbe talan be kell majd fektetni.Szoval jobb is, hogy ha ezt keszek vagytok repulni!

A Lae-Moresby szakasz sem egyszeru szerintem hajoval, rendszeresebb hajojaratok csak az eszaki parton vannak - lehet, hogy itt is repules lesz a vege.

Keszuljetek fel brutal arakra a varosokban, videken szuper vendegszeretetre, de ott se eloskodjetek, adjatok par dollart mindig a szallasert-kosztert a falvakban is, mert a helyiek a magas arak mellett tobbnyire tok csorok.

Mindent osszevetve, nagy kaland lenne, az ut egyik fenypontja, de tutira dragabb mint egyenesen Indoneziabol repulni AU-ba. Gondoljatok at alaposan!

 

 

 

Előzmény: W.L. (1885)
W.L. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1885

A hibabejelenton nekem sem valaszoltak, szerintem kar eroltetni.

Probalkozz mas geppel, mas bongeszovel, stb...

Előzmény: BOLOND (1884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!