Keresés

Részletes keresés

caran Creative Commons License 2021.02.28 -2 1 5248

Na, az ilyen hülyeségekre semmi szükség. Nem kell rémisztgetni.

 

Egyébként pont Ashton is azt mondja, hogy lassan, fokozatosan kell elhagyni.

 

Az olvtárs napi 0.75 mg-ja kifejezetten kis adag, bármeddig is szedte. Lassan csökkentve hagyta el, meg is fogja oldani.

 

Ha neked heti egyszeri 0.25-0.5 ekkora gondot okoz, akkor az nem a gyógyszer hibája...

Előzmény: Totemem (5247)
Totemem Creative Commons License 2021.02.28 -1 0 5247

Szerintem ezt első körben olvasd el...

 

https://docplayer.hu/34165237-Ashton-kezikonyv-benzodiazepinek-hogyan-mukodnek-es-hogyan-kell-leszokni-roluk-professor-c-heather-ashton-dn-frcp-felulvizsgalva-augusztus-2002.html

 

Nálam már átlagos heti egyszeri 0.25 - 0.5 mg, rendszertelen, eseti szedés, csak időzített bealvásra használat is valamiféle függőséget okozott... És hónapok óta küzdök, hogy elhagyjam.. talán most vagyok azon a szinten, hogy sikerül, mert már 2 hete semmi... Nálad ez a dózis már többszörös.

Előzmény: _Metzger_ (5244)
_Metzger_ Creative Commons License 2021.02.28 0 0 5246

Köszönöm!

 

Tudtam, hogy pszichotikumról nem érdemes "leugrani" azonnal, mert megzuhansz tőle, mint az ólajtó.

Most reggel se vettem be, és a hajnali felkelés már vissza tudtam aludni magamtól 1 órára.

 

Egyszer mondta valaki, hogy egy kórházi ágytársa a nővérektől minden este kapott 4x2mg Xanaxot alvás előtt. Nem is értem, akkora adaggal (nyilván ő már szedi vagy 30+ éve) hogy lehet egyáltalán életben lenni. Ha ő nem kapna egyik napról a másikra, szerintem konkrétan ott halna meg.

 

Nekem anno tényleg nem volt evidens, hogy milyen kibaszott erős ez az alprazolam, a fél mg-os Frontin tabletta feleakkora, mint egy borsószem, de ha még sose szedted és beveszed, állva elalszol a buszon..

Előzmény: caran (5245)
caran Creative Commons License 2021.02.27 -1 0 5245

Ügyesen csináltad, szép lassan kell csökkenteni. A vége a legnehezebb, de gondolj bele, hogy már csak 0.125-öt szedtél, ott már csak a "megszokás" játszik.

 

Az a szerencséd, hogy nem mentél 0.75 fölé, ugyanis inkább a mennyiség számít, nem az idő, amíg szedted. Mivel lassan csökkentve hagytad el ezt a nem veszélyes napi adagot, így túl is leszel rajta, sikerülni fog a leszokás. Ne aggódj azon, hogy még 1 vagy 2 hónap, amíg végleg magad mögött tudod a gyógyszert, ez is egyénfüggő.

Előzmény: _Metzger_ (5244)
_Metzger_ Creative Commons License 2021.02.27 0 0 5244

Üdv!

 

Van itt még valaki? Gondoltam, leírom a helyzetem, hátha valaki tud írni rá valamit.

 

29 éves srác vagyok, olyan 5-6 éve kezdtem el szedni a Frontint, mert hajnalban felkeltem, és nem mindig tudtam visszaaludni. Mikor elkezdtem szedni (és utána még évekig) semmit se tudtam a Frontinról (alprazolam/benzodiazepin téma), a rászokásról, a mellékhátásokról, stb 

Nem szembesültem ezzel, mert nem kellett letennem, nem is akartam. Évekig be tudtam szerezni a háziorvosnál, felbattyogtam, 50 naponta adott egy 100db-osat (0,25mg), és elvoltam (őt pedig nem érdekelte, hogy 25 éves ember ilyen méreggel lát el, csak az ára számított).

 

0,25-tel kezdtem, aztán ahogy az szokás, 0,5, 0,75, szerencsére ennél feljebb ritkán mentem, és sose vettem többet 1 mg-nál (azt is csak párszor).

Aztán tavaly november körül mégis úgy döntöttem, hogy leteszem.

Először 0,5 egy hónapig, majd 0,25, aztán 0,125, most pedig már két napja nem vettem be egyáltalán.

Végül is haladok, mert korábban ha csak egyetlen napig kihagytam, nagyon durván megéreztem aznap, most pedig simán elvagyok anélkül.

Néhány napja is volt egy olyan, hogy nem vettem be két napig, utána bevettem 0,5-öt, és nagyon durván kiütött reggel.

 

Szerintetek mennyi idő után mondhatom azt, hogy végleg kitisztult belőlem? Nyilván 4-5 évi szedés nyomot hagy, nem várhatom, hogy 1 hét alatt "tiszta legyek". 2-3 hónap?

János55 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5243

Elgondolkodva a szerzetesi elvonulását - ezt egyáltalán nem viccesnek szánom - aki azt meg tudja csinálni annak nem ilyen baja van. Akinek hozzánk hasonló az állapota fél óra múlva leugrik a Himalájáról.

Előzmény: Roland7777 (5240)
János55 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5242

Hát persze, nyilván én sem az ízéért veszem be....

Előzmény: GPeti1977 (5239)
János55 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5241

Köszönöm. -van netflixem, de idegbaj mire találok valami nézhetőt -nekem - megnéztem. Kétszer is lassan, hogy megértsem - ahogy mondani szokták. Értem is mit mond.

De nem tudok vele mit kezdeni. Pedig hidd el nagyon szeretnék!!!

Majd még próbálom. ....

Előzmény: Roland7777 (5240)
Roland7777 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5240

Az első hónap ingyenes a Netflix-en.

Amúgy róla van szó: https://www.ted.com/talks/andy_puddicombe_all_it_takes_is_10_mindful_minutes/up-next?language=hu

 

 

Előzmény: János55 (5238)
GPeti1977 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5239

Igen használ, ha jön egy rosszullét akkor is csak már lassabban fejlődik ki a hatása. Ha nem veszem be akkor jön valami rossz közérzet ami arra késztet hogy vegyem be; Ha nem lenne rá szükségem -akár a rászokás akár mert valami nem stimmel az idegrendszeremmel- akkor elfelejteném bevenni, de sajnos mindig eszembe jut.

Előzmény: János55 (5237)
János55 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 5238

Csak ma látom a bejegyzést. Miről szólt. Másol nem látható esetleg? 

Előzmény: Roland7777 (5235)
János55 Creative Commons License 2021.01.05 0 1 5237

Köszönöm, hogy jelentkeztél.

Több mint tíz éve szeded, használ még? Mert itt mindenki a hozzászokással és a gyógyszertoleranciával, rászokással riogat! Tedd le mert hozzászoksz és már csak rontani fog!

Csak rosszabb lesz, de már nem tudod letenni stb

Én is szedem egy éve kb 3x0.5 öt, nem azt mondom, hogy tök nyugodt leszek tőle, de segít.

Néha jó lenne egy két 0.5 el többet bevenni, de a nagy riogatástól nem merek.

66 vagyok már, ha 10 évig szedhetem még, hogy használ, a leszokás nem igazán érdekel......

 

Ha Neked ennyi idő után is használ miért tennéd le. Ez a kérdés nekem is.......

 

 

 

Előzmény: GPeti1977 (5236)
GPeti1977 Creative Commons License 2021.01.04 0 0 5236

Itt vagyok, 2003 ban kaptam elősször fulladásérzetre, és 2007 óta szedem folyamatosan, elősször 2x0,25mg volt az adag, ezt sem bírtam letenni mert akkor valami begörcsölt a melkasomban, vagy rossz közérzetet stb sőt megfázást okozott az elvonás (jó nem biztos hogy attól), sajnos most már kell a napi 1mg is vagy több, az már nem is kevés de nem is sok ahhoz képest mióta szedem. Hiába kaptam antidepresszánst az nekem nem segített hogy le tudjam rakni, csk az elején.

Előzmény: János55 (5233)
Roland7777 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 5235

Netflix-en most indult : 😉

 

https://www.netflix.com/hu/title/81280926?preventIntent=true

 

 

 

Előzmény: János55 (5233)
Roland7777 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 5234

Valóban, az első hetekben de amint hozzászokik a szervezeted sajnos egyre magasabb dózist kell alkalmazni.

Örülök neki, hogy le tudtam tenni ezt a szart, már 1mg sem segített az elalvásban.

A meditáció sokat segített, tegyél vele egy próbát nem veszthetsz vele semmit.

 

Előzmény: Totemem (5232)
János55 Creative Commons License 2021.01.02 0 0 5233

Sziasztok! Úgy emlékszem itt olvastam, hogy van aki több mint tíz éve szed xanaxot.

Őt keresem,hogy kérdezhessek.

Előre is köszönöm!

Totemem Creative Commons License 2020.12.07 0 0 5232

Hát mondjuk úgy, hogy "elaltató"(*), alapjaiban persze nyugtató, gondolom erre gondoltál. Nekem tényleg csak ahhoz kellett, hogy "időre" elálmosítson, elaludjak, nem ahhoz, hogy hosszan tartó alvást fenntartson, mert az amúgy is ment. De igen, Z típusúra már gondoltam, ha jól tudom a Sanval amihez hozzá tudok jutni, de ha látok rá esélyt, inkább mellőzném mind... Tegnap már elkezdtem, meglátom hova jutok. Lesz ami lesz.

 

(* Általánosan elfogadott tény, hogy a benzodiazepinek hatása a gamma-aminovajsav (GABA) közvetítésével kiváltott pre- és posztszinaptikus-neurális gátláson alapul. Az alprazolám csökkenti az elalváshoz szükséges időt, növeli az alvás időtartamát, és csökkenti az éjszakai felriadások számát. forrás: wikipedia)

Előzmény: Roland7777 (5231)
Roland7777 Creative Commons License 2020.12.07 -2 0 5231

Az alprazolam nem altató, lehet könnyebben elalszol egy ideig tőle de aztán hozzászokik a szervezeted.

Inkább valami Zolpidem hatóanyagút nézzél és azzal próbálj pl 5 napot aludni.

Utána tedd le, mert ahhoz is hozzá lehet szokni.

Előzmény: Totemem (5230)
Totemem Creative Commons License 2020.12.07 0 0 5230

Sziasztok, ismerkedésem az alprazolámmal már vagy 8 évre nyúlik vissza. Akkor volt egy kb fél évig tartó pokoli inszomniás időszakom, ami néhány fül orr gégészeti és egyéb más ok együttes összefüggése generálhatott. Van egy kis alvási apnoe-m, ezt megfejelve egy orrsövény ferdüléssel, (ami mivel gyerek korom óta nem okozott gondott) eddig nem műtettem meg. Az évek múlásával addigra az orrkagyló nyálkahártya is megnyúlt és ezek miatt együttesen az éjszakai levegővételem fekvő helyzetben nehézkessé vált. Ezt ráadásul rossz fajta (Nasivin) orrcseppel próbáltam ellensúlyozni. Ehhez még hozzájött egy közepesen magas vérnyomás, amire fel tud szökni a nap végén a vérnyomásom (150-160 körüli érték, extrémebb, ritkább esetben közel 200 felé is.) Ezt persze Concor 5mg-mal kezelnem kellett volna, de mivel nem nagyon éreztem hátrányát, meg hülye is voltam, elég rendszertelenül szedtem a tablettát, akkortájt szerintem semennyire... Így a vérnyomásom arra ment épp, amerre csak kedve volt... Na most akkor volt minden... kialvatlan éjszakák, pánikrohamok, hogy nem kapok levegőt éjjel és jaj megfulladok, valamikor használt a bevett altató (általában frontin 0.5 mg) valamikor nem, de inkább nem aludtam éjjelente mint igen.

Hogy épp a levegővételi dolgok miatt vagy épp a vérnyomás volt az egekben ki tudja.

Mire az okokra rájöttünk, pár hónap eltelt, de nagy nehezen rendeződött az alvásom is. A vérnyomásra fegyelmezetten szedni kezdtem a gyógyszert. Az orrkagylóm megműttettem, az orrsövény ferdülés maradt, mert egyelőre úgy tűnt azt nem muszáj, az apnoe-val sokat nem lehet tenni amiatt továbbra is horkolhatok, meg kihagyhat picit néha a légzés de évek óta jelentős gondom az alvással nem volt. Ha mázlim van, akár 7-10 órát is simán, ha kevésbé akkor 4-5 órát egy éjjel.

Alprazolámot az alváshoz nem kellett volna használnom, ha felvállaltam volna azt a kb. átlagos heti 1-2 éjjelt, amikor kevesebbet tudtam volna aludni, de mivel 5 éve Németországba költöztem és munkám miatt állandó éjszakai műszakos lettem, amit az idegen és a törékeny élethelyzetben nem igen akartam elbukni, ezért heti 1-2 alkalommal rásegítetetm egy 0.25 vagy egy 0.5 mg -s frontinnal. Ez lehetett akár úgy is, hogy 2-3 hétig egyet sem !!!!!, de következő héten meg valamiért 3 nap is, ahogy épp jött.. így évekig semmi függőségi jel nem volt. (Legalábbis abból következtetve ha álmos és fáradt voltam, akkor aludtam én frontin nélkül is mint a kisangyal.)

 

Aztán 3 éve nappali melóm lett, egyműszakos, még annyira sem volt erre szükség, mint előtte. Ott csak a vasárnapok miatt kellett néha, mert akkor is volt meló csak olyankor két órával korábban kezdtünk, amire valahogy a biológiai órám nem volt ráállva. Akkor néha bedobtam egy 0.5-s frontint hogy időben beálmosodjak és így tudjak úgy aludni 5-6 órát, hogy még 6.45 kor fel is tudjak kelni. Tehát amolyan, koca, alkalmi szedő voltam. Olyankor kellett még egyet bedobni alvásra, ha pl. nagyobb út előtt álltam (pl 700 km kocsival) időre pl., reggel 7-8 kor indulás, és ha valamiért idegesség, feszültség v. izgatottság miatt nem tudtam volna eleget aludni az éjjel, inkább még időben bedobtam egy frontint, hogy kialudjam magam az indulásra biztosan, de ez éves szinten pár alkalom. Tehát alapvetően időzített bealvásra kellett csak. Így kiszámolva 2db 50 db-s kiszerelésű Frontin egy évre bőven elég volt.


Az utóbbi évben elfogyva a frontin, ismerőstől Xanax Sr-t kaptam, mondván a hatóanyag ugyanaz, 1mg-s, gondoltam én balga félbetörve kb 0.5-s frontinnak meg fog felelni az eddigi céloknak. Sajnos a lassú felszívódás nekem sem volt megfelelő, mert megszoktam hogy bedobtam a frontint, ásítottam kettőt és 15 perc múlva már aludtam is, ezzel meg órákig semmi, csak később nagy szerencsétlenkedve vagy bealudtam vagy nem... de valamennyire működött nálam az is egy ideig. Viszont azt vettem észre, hogy az elmúlt fél évben már nem a régi mennyiségben szedem, hanem már egy héten többször, bár az alvás sok esetben nélküle is ment.

 

Aztán október környékén valami durván megváltozott, mert már nem tudtam aludni semmit, ha nem dobtam be egyet, még akkor se ha előtte volt 2-3 már kialvatlan vagy részlegesen kialvatlan éjszakám Aztán jöttek olyan napok is, amikor hiába dobtam be már vagy 1 mg-t is, akkor sem tudtam semmit aludni, pedig levegővétel jó volt, vérnyomás elvileg jó volt, de nem jött álmosság.. Lefekve csak a csukott szemű forgolódás egész éjjelen keresztül, másnap fáradtan, kómásan meló, aztán éjjel ezt ismételve megint.. Adagot persze nem mertem emelni, mert lehet pl. dupla dózissal aludtam volna, csak tudtam az addiktív hatását, és piszkosul nem akartam jobban rápörögni.

Persze emelett be voltam szarva, hogy mi a franc van, ha már altatóval sem megy akár egymásutáni napokon sem az alvás. Most ugye pár hónap eseményeiről beszélünk, mert ahogy mondtam októberben változott valami, és közben pár hete volt olyan is, hogy pl. 4 nap éjjelét egyhuzamban a szer nélkül is tudtam végigaludni.. szóval volt itt zavar rendesen... mondtam is hűha, de király.. lehet többet nem is kell szer?!, ....aztán rá jött is megint egy szar éjszaka, csak hogy tudjam hol a helyem...

na most azóta szereztem sima alprazolámot, (ami olyan mint a frontin 0.5 mg)... nem ez a lassú felszívódású Xanax Sr (amit egyelőre a sarkokba hajítottam, ne is lássam). Mellé sokat olvastam és utánanéztem, ezért elkezdtem szedni 500 mg. GABA receptor pótló étrendkiegészítő valamit, meg 500 mg. Magnézium-kálium kiegészítőt... vettem egy Melatonin Spray-t is, amit lefekvés előtt kell a szájba fújni a jobb alvás elősegítésére.

Mindezek mellett egyelőre az a helyzet vagy bedobok egy 0.5 mg alprazolámot és akkor alszok vagy nem, de ha nem, akkor nagy eséllyel semmit. Tehát ha tuti akarok minden nap aludni, akkor már minden nap kellene legalább egy 0.5 mg-t szednem. Gondolom ez már valamennyire függő állapot, persze ez most így csak egy pár hete van, de szerintetek ha teljesen elhagyom és inkább felvállalom a nem alvós éjjeleket a továbbiakban, meddig kell kibírnom, hogy valahogy kiürüljön a szervezetemből az alprazolám és visszaálljon a normál álmosság érzet, a korábbi alvások?!  (amik évek óta voltak, ha csak a korábbi éveket is nézem) ...napokról van szó? netán hetekről? esetleg hónapokról?! Tanácstalan vagyok, de szeretném ezt a szart inkább a eldobni amíg még nem leszek jobban függő.... Tegnap éjjel pl. inkább nem vettem be, mert ma szabadnapom van, könnyen fel tudtam vállalni ha kialvatlan leszek... hát ment is a szerencsétlenkedés.. de reggeli meglepetésemre hajnal 5 tájban szerintem bealudtam valamennyit reggel 8-ig.. lehet csak két órát, de talán az alvás volt.

MAN10 Creative Commons License 2020.12.06 0 0 5229

Sziasztok. Lehet, hogy ráparáztam a tüneteimre, de voltak. Mint írtam, kóválygó szédülés, és a korábbihoz képest magasabb pulzus volt. Meg remegés, belső remegés jelentkezett. Időnként szorongás is jött, de az elmúlt mindig 1-2 óra múlva. Legrosszabb a szédülés volt. Ezek a tünetek kB. 5 napig jöttek,majd gyengülni kezdtek. Naponta rövidebb ideig tartottak. Most néhány napja teljesen jól vagyok... Remélem, nem kiabálom el... 🙂 Ja, a pulzusom is a sajátom lett, 60-70.

MAN10 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 5228

Lehetséges... 

gombóc63 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 5227

A pulzusod normális, a fejfájás akár fronthoz is köthető. A belső remegés anno nálam szorongással párosult. Kicsit rá vagy parázva a tüneteidre. Nem gondolod?

Előzmény: MAN10 (5226)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 5226

Sziasztok. Most ilyen kóválygó szédülés van nálam pár napja. Vérnyomásértékeim jók, a pulzusom magasabb kicsit, mint szokott, de 90nél nem több.kb.85-88. A hétvégén két napig fájt a fejem, az elmúlt, és most itt van ez. Meg néha ilyen belső remegésem, gyengeségem van. Szerintetek? 

MAN10 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 5225

Milyen problémákkal küzdesz? 

Előzmény: János55 (5224)
János55 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 5224

De jó lenne, ha ennyi bajom lenne....szerencsés vagy!

Előzmény: MAN10 (5221)
MAN10 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 5223

Megkérdezhetem, hogy te szedtél vmikor xanaxot, vagy frontint? Ha igen, írhatnál pár szót az "élményeidről". Köszönöm! 

Előzmény: Roland7777 (5222)
Roland7777 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 5222

Szerintem egy kis pánik lesz az, nem elvonási tünet.

Mostanában ashwagandha port nyomatok ha nyugtalanság gyötör megturbózva egy kis alkohollal. 😉

Előzmény: MAN10 (5221)
MAN10 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 5221

Sziasztok. Írtam már ide többször. Kérdésem lenne, hogy 21hónap után lehetnek elvonási tünetek? Pár napja 85 90 a pulzusom. 70 körül szokott lenni. Néha szorongás jön, meg hőhullám, aztán fázás. Pár napja napja fáj a derekam, meg néha picit szédülök is. 

gombóc63 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 5219

Szia! Ez itt egy laikusokból álló fórum, azt hiszem neked orvosi segítségre van szükséged, mert komoly a problémád. 3 ilyen gyógyszerről leszokni biztos nem egyszerű, ne ránk hallgass, hanem egy hozzáértőre. Ez nem játék! Nem tudom mennyire veszed komolyan ha fekete piacot emlegetsz, amúgy a Seduxen egy elavult gyógyszer.

Előzmény: Törölt nick (5218)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 0 5218

Sziasztok! Új vagyok itt, úgy gondolom egymást segítve könnyebben megy minden.

Munkahelyi stressz miatt elszáltam egy ideje (frontin, rivotril, tramadol olykor együtt, darabszám). Észre se vettek rajtam igazán semmit, mert annyira hozzájuk szoktam. Volt párom, aki pár napja hagyott el, csak a frontinról tudott, de nem ez volt a fő oka a szakításnak. Meglepődtem magamon, mert ahelyett, hogy depresszioba esnék, sírnék, rájöttem a szakadék előtt mentett meg engem a szakítás. Szóval a célom a gyógyszermentes, kiegyensúlyozott élet. Nem vagyok gazdag, de van saját lakásom, magyar átlagfizetésem, kocsira elkezdtem gyűjteni. 

Lenne pár kérdésem. Szerintetek is a tramadollal kezdjem? Amikor már a tramadol semmit nem ad, hogy jöjjek rá, hogy állnak a benzo receptoraim. kezdjek el mondjuk napi 6 mg rivot szedni és pár nap után csökkenteni vagy növelni attól függően, mit érzek? Ezután szeretném megtervezni az elvonás menetrendjét. Igaz az hogy a seduxennel sokkal könnyebb a leszokás? Úgy tudom abból 20 szemes van forgalomban. Hány milligramm Rivotrilnál váltsak Seduxenre a felezési ideje miatt? elérhető a fekete piacon elég Seduxen?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!