Keresés

Részletes keresés

alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 3 2214

Ha már erre sem emlékszel, meg arra sem, hogy hány nicked volt, akkor csak fölöslegesen szaporítod a szót.

 

Én biztos vagyok benne, mert kedvem lett volna már akkor válaszolni, de akkor még elfojtottam magamban ezen ingerenciámat - pont a politika tiltott volta miatt.

 

Előzmény: Panzerbear (2211)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 3 2213

A politika a süketek párbeszéde egy fórumon. Ennél hasznosabban is el lehet tölteni az időt. Szerintem. Nem véletlen, hogy egyetlen politikai topikban sem fordultam elő. Tegnap is csak azért volt feléd egy hozzászólásom, mert tényleg irritáló (számomra is), hogy kintről akarod megmondani a tutit, hogy itthon mi jó, vagy mi nem.

Előzmény: Panzerbear (2209)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 0 2212

Most is kedvem lenne törölni, mert így felesleges fórumozni, hogy hsz-ek tünnek el, viták vannak elfojtva ...

Előzmény: alkotasu (2210)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 0 0 2211

A hiányzó hsz-ek miatt mindenki úgy emlékezik ahogy akar..Én sehogy sem emlékszem, mert nekem mindegy ki kezdte.

Előzmény: alkotasu (2208)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -1 0 2210

Emlékeztem rá, mert meglepett, hogy a régi, hosszú életű nicked eltűnt, aztán előkerültél egy újjal, aztán valamiért azt is törölted hirtelen.

Előzmény: Panzerbear (2206)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 0 0 2209

Meggyőzni? Beszélni róla, vitázni róla.

Erre való a fórumozás, nem?

Előzmény: alkotasu (2207)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -1 0 2208

Nem magadban társalogtál, hanem - ha jól emlékszem - az én (politikától független) hozzászólásom kapcsán kezdtél el valamit szónokolni Orbánról, meg Trumpról, meg populizmusról.

Előzmény: Panzerbear (2204)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 2 2207

"Marhára nem érdekel, hogy egy politikai topikban, számomra ismeretlen nickek hogyan vélekednek bizonyos dolgokról..."

 

Akkor Téged nem is a politika érdekel, hanem egyes emberek (ismerőseid) politikai meggyőződése. És az ismerőseidet akarod győzködni? Mi értelme van ennek?

Előzmény: Panzerbear (2187)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 2206

Ezt visszavonom, eszembe jutott. Volt Donaudampfschiff is :-) Nem sokáig, igen szerethetsz, ha emlékszel rá :-)

Előzmény: Panzerbear (2205)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 2205

Én nem tudok róla, de biztosan...

Előzmény: alkotasu (2202)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 2204

Aha...magamban társalogtam és én kezdtem...Boldog Karácsonyt...

Előzmény: alkotasu (2201)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 2203

Ilyenkor lenne jó, ha nem hiányozna száz hsz. Hogy látszodjon, ki mit kezd..

Előzmény: Törölt nick (2196)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 2 2202

Legalább a harmadik. Nachtstern és a mostani között is voltál valami.

Előzmény: Panzerbear (2200)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 2 2201

Nem a társulat, hanem csak néhány nick. Pl. páncélmaci nem bírt magával, pont ahogy fénysorompó is említette, az említett törölt hozzászólások egy jelentős része tőle származott. A politikai hitviták meg úgyis csak olyanok, mint a vallásháborúk. Semmi értelme, mindenki csak fújja a magáét. Legfeljebb a titkosszolgálatok tudják majd később, hogy kit kell majd megkeresni...

Előzmény: Töck Jenő (2199)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 -2 0 2200

Húha, tizen valahány év alatt volt két nickem használatban. Ez a második. Biztos témába vág, hogy ezt meg kellett említeni... (Én ha kell nevemmel, címemmel, fényképemmel is vállalom a véleményem)

Előzmény: Törölt nick (2191)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.25 -2 3 2199

Biztos van, de akkor miért csak a politikára reagált a társulat? Hozzá kell tennem, nem én kezdtem. De válaszoltam. Lássunk mást a fórumon. Valaki írta, hogy tegnap több hozzászólás volt mint előtte évekig összesen. Jó, nem szószerint, de ez volt az értelme. Addig amíg nem megy az anyád, a tiéd addig nincs baj. A határ megtalálása az inteligencia kérdése. Valahol azt olvastam, hogy a vasutasok intelligens emberek (különben nem menne a vasút). Remélem nem tévedett aki írta.

Előzmény: alkotasu (2198)
alkotasu Creative Commons License 2018.12.25 -3 3 2198

Több, mint 10 éve regisztráltam ide, és ha valamit szerettem a fórumban, az az volt, hogy politizálás nem volt a vasutasban. Nincs elég más téma a politikán kívül?

Előzmény: Töck Jenő (2189)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.12.25 0 0 2197

Értem, elfogadom.

Előzmény: Törölt nick (2196)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 -4 4 2196

szóval a.kérdés nem az, hogy páncélmaci jó csávó-e, sokkal inkább, hogy tűrjük, vagy tiltjuk a politizélást a kocsmában.

 

A kettőt nem nagyon lehet elválasztani. A politizálást nagyon soxor ő kezdi, ami számomra azért is visszataszító, mert mint tudjuk ő külföldön él. Ha lehet ne ő mondja meg, hogy itthon mit kellene tenni. Könnyű más farkával a csalánt verni.

A topikot általában csak olvasom, így nem mérvadó a véleményem, de napi politika inkább ne.

Előzmény: segélyvonókészülék (2194)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.12.25 0 0 2195

Dánkedánke, hózentróger!

Csak ezen a kis izén nincs kurzor.

Előzmény: Csincka (2193)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.12.25 0 3 2194

Amikkel vállalja az előzőeket.

Most pedig épp nem törölte. Vannak értelmes gondolatai, mint majdnem mindenkinek.

Ha meg nem akarsz vele beszélgetni, tedd azt, amit én pl. oldmumussal, "hide" gomb, oszt vödörszén, hol volt, hol nem volt.

Nem bonyi.

 

De "we came to burry Ceasar, not to praise him", szóval a.kérdés nem az, hogy páncélmaci jó csávó-e, sokkal inkább, hogy tűrjük, vagy tiltjuk a politizélást a kocsmában.

Nyilatkozz meg e kérdésben is, pls!

Előzmény: Törölt nick (2191)
Csincka Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 2193

Vidd fölé a kurzort, és kiírja régi módon.

Előzmény: segélyvonókészülék (2192)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.12.25 0 0 2192

Amióta nem időpontot ír ez a f.s motor, azóta nincs mit visszanézni, mert csak annyi látszik, hogy pl. "tavalyelőtt boldogasszony havának idusán".

De legyen neked, visszanéztem, hogy "Karácsony első napján, Prima idején".

Előzmény: Főjelző (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 -4 2 2191

 

Teljesen egyetértek páncélmacival abban

 

No látod, ez a kulcs! Páncélmaci az n+1-ik nickjével jól elvan, csak egy a probléma vele: nem tudja elképzelni, hogy adott esetben nem neki van igaza. Vitatkozik, megsértődik, törli a nicket, készít másikat.

Előzmény: segélyvonókészülék (2190)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.12.25 0 3 2190

Jé, konstrukció, jé, kompromisszumkészség?

 

Vagy csak az új tulajnak kellenek az infók? :D :D :D 

 

Teljesen egyetértek páncélmacival abban, hogy ez egy kvázi haveri kör, kocsmaasztal, nem írhatjuk le tízezerszer, hogy p.na, vagy hogy sör, az már uncsi, aktuáltémák meg vannak. Arról nem mi tehetünk, hogy ez mostanság sajnos egyre túlpolitizáltabb, ahogy az egész kib..ott közélet, közbeszéd. Nem mi kezdtük, Billy Joel is megénekelte.

 

Ha ez most itt véleménynyilvánítási lehetőség, akkor részemről plusz egy a gyeplőlazításra, szerintem sem röpködtek a korsók, pláne nem jobban, mint akármely más témában, a mozdonytakarítástól a fokozatkapcsolóig, vagy az új kontra régi gép, meg az "én még fűtöttem a gőzösön, és te ki vagy" dolgokig bezárólag.

 

Aztán majd jönnek a többiek, és megmondják, nekik mi tetszik, meg mi sem. Nekem a 9 is páros.

Előzmény: Operator (2188)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.25 0 5 2189

Én nem vagyok vasutas, csak voltam pályám kezdetén kétszer fél évig a pályafenntartásnál. Katonaság előtt és után. Volt főnököm időt és fáradtságot nem csak pénzt kímélve mindent megtett, hogy megutáltassa a vasutat, mert féltette az állását tőlem. Pedig becsületszóra nem akartam megfúrni. Mindegy, azt hiszem, hogy hálásnak kell lennem neki. Ezt csak előre bocsájtottam.

Azt gondolom, hogy a mindennapi munka, ha nincs valami eltérés az előző napoktól egy idő után nagyon unalmassá válik. Mi az amiről a rendkívüli eseményeken kívül a legtöbb ember szívesen beszél? Család, pénz, politika, sport (foci egyre ritkábban) és a nők (kivéve néhány férfit, igaz lehet helyettük néhány nő is akit érdekelnek a nők). Lehet tiltani ezeket a témákat, de akkor lehet, hogy elfogy az érdeklődés. Remélem mindenki van itt olyan inteligens, hogy nem kezd anyázni ha másnak más a véleménye. 

Operator Creative Commons License 2018.12.25 -8 3 2188

Oké, értelek, vízálló a válltömésem, de ez most nem a patakban folyó könnyek ideje hanem azé, hogy a topik törzslakossága idejön és beír annyit, hogy hadd pofázzunk már szabadon bármiről, akár politikáról is és bízisten nem verjük be egymás fejét a söröskriglivel oszt mehet tovább a sínautó.

Előzmény: Panzerbear (2187)
Panzerbear Creative Commons License 2018.12.25 0 3 2187

Volt vagy 100 hsz. Nálam egyik sem vágta ki a biztosítékot, még ha egyik másik el is szomorított. Lehet, hogy lemaradtam valamiről?

Ha nem lehet politizálni, akkor mit lehet? Ahogy gyarapodnak a szabályok, fogy az érdeklődés...

Időt szántunk egy vitára, aztán egyszer csak eltűnt az egész.

Akkor minek erőlködjünk? 

Kezd elveszni a fórumozás értelme...

Néha egyik másik topiknak kialakul egy stabil látogatói köre. Ha előkerül egy politikai téma vagy más OFF téma, az azért van, mert azok véleményeire vagyunk kíváncsiak, akikkel addig is ott társalogtunk..Marhára nem érdekel, hogy egy politikai topikban, számomra ismeretlen nickek hogyan vélekednek bizonyos dolgokról...

Előzmény: Operator (2186)
Operator Creative Commons License 2018.12.25 -9 1 2186

Akkor hadd meséljek én is pár dolgot.

 

Úgy 14 éve tapasztaltuk meg azt (és hol volt még akkor a mostani szembenállás a politikai oldalak közt!), hogy ha egy tematikus, szakmai fórumba beszabadul a politizálás akár csak ad hoc jelleggel, abból előbb-utóbb komoly hajtépés lesz, örök harag magázódás, stb. És ez csak az egyik része, a veszekedő népek ilyenkor bunyó közben átgurultak más topikokba is, magukkal rántva az ott békésen fórumozgató, gyanútlan olvtársakat is.

 

Ezért lett annak idején meghirdetve, hogy ne politizáljunk ott, ahol ez kimondottan nincs megengedve.

 

Van a dolognak másik oldala is.

A ti topikotok egy kocsma, ott azért szabadabb szájjal lehet megvitatni dolgokat, bár könnyebben repül a korsó is a vitázó felek fejéhez az eszmecsere hevében. Ám én bízok abban, hogy alapvetően kultúrnépek vagytok és egy nagypolitikai cívódást nem visztek el olyan irányba, hogy benneteket kell kötözőhelyre vinni.

 

Ha úgy érzitek, hogy tudtok mérsékelt hangnemben politikával is foglalkozni a kocsmátokban, akkor ezt itt nyilvánítsátok ki, és akkor a ti kocsmátokban a ti szabályaitok lesznek érvényesek.

 

Sajnos minden ilyen változáshoz efféle konfliktusok vezetnek, de ezek mulandó sérelmek. Szóval jelezzétek és megoldjuk.

Csincka Creative Commons License 2018.12.25 -2 2 2185

Nyugi, próbálunk valami kompromisszumos megoldást találni a problémátokra.

Boldog Karácsonyt!

Előzmény: Panzerbear (2184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!