Keresés

Részletes keresés

Aragorn83 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3208

Eta: Mesélj, kérlek! Bár meghallgattam a legutóbbi közel egy órás interjút, ami veled készült valamelyik rádióban és elmondtad, hogy mostanság nincs időd az írással foglalkozni a gyerkőcök meg a templom felújítás mellett, de azért így konkrétan megkérdezem. Mire számíthatunk majd a Zöld csillagokkal kapcsolatban? Mikorra készüljünk? Az 5 éves tervben benne van? :)

Aragorn83 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3207

"Márti ugyan ezer receptet tud, és úgy tanulja az új recepteket, mint Trinity helikoptervezetést"

 

Ez tetszik! Vigyorgok is rajta mint a tejbetök! :D

Előzmény: Ken Ortis (3206)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3206

Angol túró? Te most a cottage cheese-re gondolsz? Mert a Márti ugyan ezer receptet tud, és úgy tanulja az új recepteket, mint Trinity helikoptervezetést, de sehol sem találjuk.

 

Más kaveni recipe? 8)

Előzmény: Enahma (3205)
Enahma Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3205

A kesttel az az egy "probléma", hogy egy Niesen honos állat tejéből állítják elő az igazi kestet. Amit az Alfán esznek, az nem az, mert az tehéntejből van. Egyébként a leginkább az angol túró körözöttezett változatára emlékeztet - csak nem hagymával és paprikával. :-)

Előzmény: Ken Ortis (3204)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3204

Igen, odabenn én vagyok a koronázatlan fa- és szóviccgyáros, valamint a kis és nagyenergiájú elektromos impulzusok ura. XDDD

Ja igen! x) Asszonykámat megleptem két hete. Mivel most fogyózik, beszereztem némi brokkolit, karfiolt, paprikát kígyóubit, az egészet be az aprítóba, hozzáadtam némi fűszert, meg két fél literes joghurtot, és negyed óra múlva letettem elé az asztalra. Nem tudom még mi a különbség az általad elképzelt kest és e közt a kaja közt, de négy napig ettük, és nem untuk meg. Úgyhogy ha készülsz kaveni szakácskönyvvel, akkor a tesztelést ránkbízhatod, kísérletezős fajta vagyunk ám... XD

Előzmény: Enahma (3203)
Enahma Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3203

"Si vis "Pace"-m para bellum!" Ezen milyen jót röhögtem!

Részvétem. :-))

Előzmény: Ken Ortis (3202)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3202

"Béke-csináló";) eszközöket ültetünk be emberekbe, és az elmúlt pár hónapban (úgy szeptembertől) elég kemény hajtás volt. Rengeteget röhögtünk este felé már kínunkban a fáradságtól. Sokszor jártam haza este kilenc után. Kellett a pihenés, és karácsony alatt, mint rangidős senki, én mentem szabira. A negyedik könyv már belecsúszott a januári melódia elejébe, úgyhogy volt rá példa, hogy a dokik jöttek hogy: Sanyikám, kezdhetnénk? Mondom nekik: Si vis "Pace"-m para bellum! Még egy oldal és megyek... x)

 

Na ezért mondtam, hogy szabim alatt szívet még magyar kártyán sem akarok látni! :)

Előzmény: Enahma (3201)
Enahma Creative Commons License 2011.01.27 0 0 3201

Szia! Köszi a lelkesedést! Na de mit jelent az, hogy "hogy szívet még magyarkártyán sem akarok látni két hétig"? Eta (ránarász)

Előzmény: Ken Ortis (3200)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.01.24 0 0 3200

 

Szia, sziasztok... Vagy írjam azt hogy Karaa afta?! :)

 

Szóval most írok...

Így egy héttel a negyedik kötet elolvasása után. Persze várhattam volna egy hónapot is, de nem vártam. Nagyon tetszett.

Először 2007 környékén mondta asszonykám, hogy van egy Enahma portál, meg valalmi Ogfák vöröse... Nem nagyon értem rá, melóhely, satöbbi...

Aztán már 2009-ben ismét mesélt róla, szokás szerint melóból haza, félálomban, oké-oké szívem, nagyon jó...

Aztán...

Most karácsonykor volt két hét szünetem... Megmondtam, hogy szívet még magyarkártyán sem akarok látni két hétig.

 És kezembe akadt az Ogfák Vöröse...

Ahogy átjött hozzánk az ismerősünk aki a párom kezébe adta a könyvet, rámnézett, aztán csendesen mosolygott, hazament és egy óra múlva ott volt a többi hárommal. Tehette, közel lakik. Ezt a reakciót én akkor nem kérdeztem. Most már meg nem firtatom... Értem. XD

Enahma Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3199

Nem semmi. Szerintem sem. :-) És külön köszönet illeti Pálfi Balázst, aki ennyire szépen összeállította az egészet.

Előzmény: feketekavics (3197)
eszkiesz+ Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3198

Mert a régi módon nem tudtam bejelentkezni, és meg kellett csinálnom ezt a hülye indapassos regisztrálást, és a program figyelmeztetett, hogy az "eszkiesz" név már foglalt...

Úgyhogy nem volt mit tennem... Vagy elbénáztam valamit? Mindegy már. Egy plusszal több vagy kevesebb...

Előzmény: Enahma (3196)
feketekavics Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3197

Egy egész órányi műsor?

Karácsonykor???

Főműsoridőben??

 

Ez azér' nem semmi.

_FK

Enahma Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3196

Szia eszkiesz, neked mért van plusz a neved végén?

Előzmény: eszkiesz+ (3195)
eszkiesz+ Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3195
feketekavics Creative Commons License 2010.12.25 0 0 3194

Csodaidőkről

Kossuth Rádióban

MOST

 

feketekavics Creative Commons License 2010.12.22 0 0 3193

Tiszteletteljes kérdésem:

Az első kötet hány fejezete van már lefordítva angolra?

Ugyanis elmúltam 50 és szeretném megérni a világsikert!

_FK

 

 

petamas Creative Commons License 2010.10.25 0 0 3192
Fogtok kapni véleményt, csak még nem olvastam végig őket. (Elfoglalt egyetemista vagyok, na.)
Mindenesetre köszönöm, hogy megosztottátok őket. :-)
Előzmény: punnyadtmeggy (3190)
Sastojci Creative Commons License 2010.10.25 0 0 3191
Hát, együtt meggyőztetek. :)
Előzmény: petamas (3189)
punnyadtmeggy Creative Commons License 2010.10.25 0 0 3190
De még mennyire. :D Így meg is érdemlünk majd egy kurta kis véleményt, nem? :P
Noja
Előzmény: petamas (3189)
petamas Creative Commons License 2010.10.25 0 0 3189
Úgy látom, eredményes voltam. :-)
Előzmény: Enahma (3188)
Enahma Creative Commons License 2010.10.24 0 0 3188
Igen, most kaptam vagy tag CSI-fanficet levélben, nagyon jók, de az íróik nem akarják a nyilvánosság elé tárni magukat. Talán az oldalamon az aktuális hír alatt kialakult beszélgetésben érdemes kicsit megnoszogatni őket - már ha érdekel valakit. :-)
Előzmény: petamas (3182)
Enahma Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3187
Mondjuk a metróplakát rohadt drága, de azért nem annyira...

És még hozzá szeretném tenni, hogy én elhiszem, hogy ennyit költöttek rá, de nem csinálták jól. Kezdve azon, amit többször is kértem tőlük - és nem került volna szinte semmibe! -, hogy a saját oldalukon hirdessék + tegyenek be ismertetőt a könyveik hátuljába a többi könyvükről. Akkoriban jelent meg az 5. HP kötet, rengeteg látogatójuk volt, és egy nagyon rossz oldaluk - egyébként most is az van, meg lehet nézni, egyedül a dizájn változott (akkoriban teljesen HP-s volt minden aloldala is, most legalább nem). A könyveik végén nem reklámozták egyik saját kiadványukat sem, mindössze egy kis könyvjelző volt, amire vagy harminc könyv minireklámját felzsúfolták... *legyintve el*
Előzmény: Enahma (3186)
Enahma Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3186
Gondolom, ezt tőlem kérdezed, de én nem tudom megmondani. Tudok két darab metróplakátról (állítólag három volt), egy hirdetésről a Libri könyvújdonságokról szóló kiadványában, valamint még egy hirdetésről a KönyvHét nevű könyves periodikában. Talán volt egy valamelyik Galaktikában, de ezt nem tudom biztosra, lehet, hogy az nem hirdetés volt, hanem egy rövid bemutatás, mert éppen akkor ment a Zsoldos Péter díjra jelölt könyvek bemutatója. Elanort érdemes megkérdezni, ő utána tud járni, volt-e a Magyar Narancsban valami, mert valami rémlik, de az lehet, hogy nem hirdetés volt, hanem egy végül nem megjelent recenzió. Többről én nem tudok, de ettől persze lehetett.
Előzmény: DuDoR (3185)
DuDoR Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3185
http://hvg.hu/kultura/20100521_gorgey_etelka_csodaidok_konyvpiac

"Az Animus több mint 1 millió forintja, amit Balázs István elmondása szerint a kezdetekkor reklámozásra költött, nem térült meg"

Milyen reklámok voltak akkor, ami ennyibe került?
DuDoR Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3184
Volt ez már itt?

http://www.pkm.hu/?id=cikk&cid=1307
Enahma Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3183
Bocs, én is ismerem mind a négyet. Lutienlovemagic három drabble-ja a fanfiction.neten is fent van. :-)
Előzmény: petamas (3182)
petamas Creative Commons License 2010.10.23 0 0 3182
Pár hete találtam én is. Mondjuk én négyről tudok:
-Egy más ember
-Áruló kagyló
-Jamina
-Káin és Ábel

Ismer valaki ezeken kívül valamit még?
Előzmény: Enahma (3181)
Enahma Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3181
Úgy látszik, ma a Csodaidők-fanok napja van. Találtam egy fanfictiont is (eddig a harmadikat) a Csodaidőkhöz:
Káin és Ábel
Enahma Creative Commons License 2010.10.22 0 0 3180
Haha, CSI2-redo trailer (Szörpi azt írta, hogy CSI3 Yaan emlékeztető, de végül is mind1):
http://www.indavideo.hu/video/WonderTimes_3_-_Remember_-_Trailer_of_Yaan_Raas/
Enahma Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3179
Kedves DuDoR, attól kezdve, hogy a 3. kötetet bevették a nagykerek, és szerződésünk volt velük, magától értetődő volt (számomra, és ezért bocsánatot kérek), hogy a boltokban is lehet majd kapni. Egyébként már mind a négy kötetet mi forgalmazzuk - a boltokban is. :-)
Előzmény: DuDoR (3178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!