Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2008.03.04 0 0 495

Évi! Ha egyszer úgyis felugrasz hozzám - akármilyen indokkal - adok én neked néhány métert, hogy kipróbáld. Amúgy mosógép nem kell neki, de a sima spricceléstől nem jön ki.

 

Sue! A szervizzel várj, mert beteg a szerelőjük. Nekem már három hete megjelent a jelzés, de azt mondta a főnök, hogy csak helyettesük van, aki tűzoltómunkát végez csak.

Előzmény: 36évi (491)
36évi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 494
Biztos megcsinálják, csak majd jó pénzért. Elvégre szakszerviz. :)

Mosós cérna ügyben nincs valami infód?
Előzmény: sunbonnetsue (493)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.03.04 0 0 493

Szomorúan vettem tudomásul, hogy már megint szervízbe kell vinni a gépemet.

Ha nem használnám, akkor sokkal lasabban jönne össze ez a pár millió öltés, de ha nem használom, akkor meg minek?

Előzetes számításaim szerint még a 3 éves garancia ideje alatt öszzejön a negyedik szervíz is. De mi lesz utána? Ért ehhez valaki a VGC-n kívül? Vagy saját magunknak kell majd karbantartani?

Sue

 

Márta néni Creative Commons License 2008.03.03 0 0 492

Ez vicc. az 1970-es évjáratú 2600 forintér vett Naumannommal simán levarrtam. Az bármit elvisz, amit már a tűbe be tudok fűzni. A két varrásnak is elég nehéz pont egymásra menni, nem háromnak. És itt Ohatpusztakócs alsón ritkán van a boltban monofil...

 

Viszont rájöttem a nagyon kicsi kukacolás titkára. BSR elfelejtve. Gyorsaság kb középre véve, és simán tűzöm, így sokkal apróbb öltéseket lehet varrni, márpedig a kiskukac lényege az apró öltés, hogy az ív ív legyen, ne szögletes. 

Előzmény: 36évi (491)
36évi Creative Commons License 2008.03.03 0 0 491
Erről a kimoshatóról jut eszembe, használta már valaki? Mert ki kéne próbálnom, de a moshatóságot nem vágom. Elég a lögybölés vagy azért kell tunkolmni rendesen? Mert egy trapuntó azért nem nagyon örülne a nagymosásnak, szvsz.
Előzmény: Zsuzsuci (490)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.03.02 0 0 490

Amit Évi ír, az jó lehet, de akkor monofil/láthatatlan/ cérnával kellene, nem nagyon apró öltésekkel.Azt könnyű kihúzni, ha már nincs rá szükség.

Márpedig nem jó, ha bennemarad, mert csak egy varrásvonal kéne oda.

Erre van kitalálva a kimosható cérna, de az irtó drága, viszont nekem a monofil bevált.

 

 

36évi Creative Commons License 2008.03.02 0 0 489
És ha újra levarrnád a minta körvanalát simával, aztán a fonákról már látszana a minta?
(csak tipp, nem tom, működne-e adott szituban)
Előzmény: Márta néni (488)
Márta néni Creative Commons License 2008.03.02 0 0 488
De hátulról nem látom hova kell ölteni,mert a trapuntót behátlapoztam, és a hátlapon nem látszik át a vezető varrás. Hát most találtam egy kicsivel vékonyabb Mettlert, hátha az Ha nem, majd káromkodok harsányan.  
Előzmény: katafa (487)
katafa Creative Commons License 2008.03.02 0 0 487
Ő is hátulról::)
Előzmény: Márta néni (486)
Márta néni Creative Commons License 2008.03.02 0 0 486
hát sajna ez nem megoldás, mert felül lánom kell hova ölt.Sima varrásal jó, úgy varr rendesen de én egyszerűsíteni akarom, hogy a kacskarindók  szebbek legyenek. És egy méteres a trapuntóm, elég nehéz mozgatni.  A DVD-n Ricky Tims hogy tűz olyan vastag cérnával?
Előzmény: Zsuzsuci (485)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.03.02 0 0 485

 

A cordonett felső szálnak túl vastag(ha ugyanarról a cérnáról beszélünk)Nekem már a renszeren se jön át , megszorul a kacskaringókban valahol.

Szerintem, ha ezt a szálat akarod használni, csak a bobbinba rakva fog sikerülni.

Persze, akkor meg kell fordítanod a tűzéshez az anyagot.Ha nincs erre külön bobbinod, ki kell lazítani a csavart, de jelöld meg, hova kell majd visszaállítani.Meg a bobbinnak a kis izéjének a lyukán is át kell fűzni a cérnát.

Sok sikert!

Előzmény: Márta néni (484)
Márta néni Creative Commons License 2008.03.02 0 0 484

ha van itt valaki, sürgős segítségre lenne szükségem.

gépi trapuntót varrok. Mikor a minta mentén először varrtam le, nagyon jó módszer volt a vékony cérnával, hogy a tűzőapparáttal mentem végig a vonalakon, nem kellett tekeregni. Most lassan kész vagyok a kukacolássl, és kipróbáltam a vastag cérnát, hogy ugyanezt tudja-e. hát nem tudja. Kipróbáltam metallikus tűvel (a cérna Mettler cordonett) alsó szálnak is tettem vastagat, de akármit csinálok, ha tűzőtalpat teszek fel, és leeresztem az anyagtovábbítót, szétcincálja a felső szálat. Pedig mennyivel könnyebb lenne. Vastag fonallal hogy lehet tűzni?

Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.20 0 0 483
Tehát sikerült ráijesztened:)
Előzmény: Márta néni (482)
Márta néni Creative Commons License 2008.02.20 0 0 482

Hát most odatettem mellé a fényképezőgépet, hogy lefotózzam milyen ikont rajzol ki, na azóta béke van. De a hibát mindig magamban keresem lőször, és azon filózok, hogy nem ír-e ki valami ikont, mikor törött tű van benne, és nem először tört-e, aztán rajzolt ki ikont.

 

De közben rájöttem, hogy a trapuntóhoz a mintát nem sima varrással, hanem tűzőtalppal kell varrni, sokkal könnyebb.

Előzmény: Zsuzsuci (481)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.20 0 0 481

Hú, ez furcsa.Fogalmam sincs, miért csinál ilyet. Nekem még nem volt ilyen, de nem is ajánlom neki.

A VGC-sekhez egy telefon? Hátha ők találkoztak már ezzel a problémával.Hátha van távgyógyítás...

Előzmény: Márta néni (480)
Márta néni Creative Commons License 2008.02.18 0 0 480
Lehetséges, hogy imádott Aurórám megbolondult? A második tűt töröm el a miatt, hogy egyenes varrás közben magától átvált egy díszítőöltésre.  Persze nem olyan talp van rajta. Csinált már a tietek ilyet?  
zanoli Creative Commons License 2008.02.18 0 0 479
Köszönöm, így gondoltam én is akkkor megrendeltetem, meg az átlátszó cik-cakk talpat is, mert a fém meglehetősen takar.
Előzmény: katafa (477)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.18 0 0 478

ÉN??? miért?

Nem vesztem el, csak amióta létrehoztam a blogomat, azóta inkább oda irogatok.

Sue

Előzmény: Márta néni (475)
katafa Creative Commons License 2008.02.17 0 0 477
Nekem van. Nagyon jó, mert a műanyagon át lehet látni, plusz alul van neki kb. 2 mm-es vájata, és ezért nem nyomja le a cikkcakkolást
Előzmény: zanoli (476)
zanoli Creative Commons License 2008.02.17 0 0 476
Applikációs talpat szeretnék venni a 23-as számú néztem ki a füzetből, van valamelyikőtöknek tapasztalata róla?
Márta néni Creative Commons License 2008.02.17 0 0 475
Csakhogy megvagy. Nagyon elvesztél.  
Előzmény: sunbonnetsue (469)
metyi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 474
Természetesen,tel.-on megbeszéljük.
Előzmény: N.Lonci (473)
N.Lonci Creative Commons License 2008.02.14 0 0 473
köszi a választ, ha megengeded, valamelyik nap meglátogatlak.Addig is további jó foltozást
Előzmény: metyi (472)
metyi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 472
Szia Lonci! Én eddig nagyon meg vagyok elégedve az Aurórával,ami nekem az elvárásom volt varrógéppel kapcsolatban megtaláltam benne.Mióta megvettem csak ezzel dolgozom.Szerintem csodálatosan varr és rengeteget tud,pedig én még nem is ismerem az összes tudását.
Előzmény: N.Lonci (470)
metyi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 471
Szia Sue!
Nagyon köszönöm,megnéztem a videót.Már kipróbáltam olyan fonallal ami van nekem éppen,sikerült vele.Akkor ezután célirányosan ilyen vastagságu fonalat veszek.
Előzmény: sunbonnetsue (469)
N.Lonci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 470
Szia Metyi!
Látom illetve hallom, vagyis olvastam, hogy mit vettél. bevállt, már tidsz vele dolgozni?
Majd ha lehet megnézném, mert én most akarok veni egy aurórát, de feltételeim, és félelmeim is vannak, mert ahhoz túl drága, hogy befaragjak vele. Más gépek működése is érdekel előtte. Majd hívlak.
Előzmény: metyi (466)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.13 0 0 469

Szia Metyi,

 

megnéztem, azt javasolják, hogy használj hozzá kb.1,5 -20mm vastag zsinórokat.

 

 

http://www.thequiltshow.com/bernina/10.html

 

SUe

Előzmény: metyi (468)
metyi Creative Commons License 2008.02.11 0 0 468
Igen,ez a 43-as talp.
Előzmény: sunbonnetsue (467)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.02.11 0 0 467

Ez szám szerint melyik? 43 vagy...?

 

 

Sue

Előzmény: metyi (466)
metyi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 466
Sziasztok! Vettem a Berninámhoz egy zsinórvarró talpat. Első nekifutásra nem akart sikeredni vele a zsinórozás,de kaptam telefonos segitséget.Megzavart,hogy nem ért le a talp és persze a továbbitot nem süllyesztettem le.Szeretném megkérdezni,hogy milyen milyen minőségü ill.vastagságú zsinórt ajánlatok hozzá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!