Keresés

Részletes keresés

ouzo Creative Commons License 2006.08.31 0 0 11
Ónod várát teljesen helyre akarják állítani. Még a Sajót is köré akarják folyatni, mint régen. Nagyon remélem, hogy sikerül.
Galgadio Creative Commons License 2006.08.31 0 0 10
Úgy tudom, hogy a Heves megyei Sirok várához is fűzödik valami érdekes legenda, nem ismeri valaki?
Előzmény: Galgadio (9)
Galgadio Creative Commons License 2006.08.31 0 0 9
Voltam már ott háromszor is. Gyönyörű vár, talán a legszebb magyarországi várak egyike. Bár ott a környéketeken Füzér sem gyönge:)
Előzmény: showtimes (7)
Galgadio Creative Commons License 2006.08.31 0 0 8
A sümegi vár kapujára volt kiírva egy pakátra. Onnan koppintottam.
Előzmény: Éberhard (6)
showtimes Creative Commons License 2006.08.31 0 0 7
Abaúj déli felén, a Hernád völgyébe benyúló egyik sziklaormon épült fel Boldogkő vára, amely korábban is viszonylag jó állapotban volt, s az elmúlt években szépen restauráltak. Koraközépkori lovag (rablólovag) várakat idéz szerkezete. A monda szerint Bodoló, IV: Béla aszalói gyümölcsaszaló mester építette. A Muhi csata után erre menekülő királyt elbújtatta a mester a tatárok elől, s a vész elmúlta után jutalmul kapta az adományt, meg a kötelezettséget, hogy építsen várat az ormon... Az erősség valójában a Buda-Miskolc-Kassa-Krakkó utat ellenőrizte. Említésre méltó ostromot sosem kellett kiállnia. Minden bizonnyal ennek is köszönhető, hogy viszonylag jó állapotban érte meg a XX. századot.
Éberhard Creative Commons License 2006.08.30 0 0 6
Ezt te irtad? Gratulálok.
Előzmény: Galgadio (5)
Galgadio Creative Commons License 2006.08.30 0 0 5

 

 

"Sümeg várán büszkén lobog a sok címeres zászló,

velünk van a legerősebb magyar, a Fekete László!"

Galgadio Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4

Én is szeretek várakba, várommokhoz túrázni.

Szűkebb hazámból két kevésbé ismert várrom Csővár és Szandavár. Elég kevés maradt mind a kettőből, de a kilátás végett érdemes őket megmászni.

Majd teszek föl képeket, ha találok a gépemen.

Előzmény: showtimes (3)
showtimes Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3
Igen az. Egy másik topicban néhányan lelkes várrajongóként szóltak mondtak véleményt a magyar várrekonstrukciókról. Érdeklődéssel várom, tart-e még a nagy lelkesedés? :)
Előzmény: civertan (2)
civertan Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2
Csorba Csaba könyve
Előzmény: showtimes (1)
showtimes Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1
viszont volt egy ilyen című, ismeretterjesztő könyvecske, mintegy tucatnyi vár történetének a leírásával.
rev251 Creative Commons License 2006.08.21 0 0 0
Nem 0 ilyen topic van
VÁRAK - VÁRROMOK
showtimes Creative Commons License 2006.08.21 0 0 topiknyitó
Akkor csapjunk a lovak közé:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!