Keresés

Részletes keresés

thoughts Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12671

'Tudtukon kívül feltuningolnád az elméjüket mintha ismernének egy másik nyelvet?'

 

nem!

az ő beleegyezésükkel.

Előzmény: zümmögés (12669)
thoughts Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12670

'Nem egyeztünk meg'

 

én úgy tudtam igen.

Előzmény: zümmögés (12668)
zümmögés Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12669

Tudtukon kívül feltuningolnád az elméjüket mintha ismernének egy másik nyelvet?

Például másnap arra ébrednek, hogy tudnak spanyolul?

 

Amúgy klassz ötlet. Kár, hogy tényleg nem így működik.

 

De ha esetleg mégis megpróbálnád, akkor nekem benyomhatnád az olaszt. :)

Előzmény: thoughts (12667)
zümmögés Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12668

Nem egyeztünk meg arról, hogy az eszperantó legyen a közös nyelv. Egyéni kezdeményezés volt arra, hogy majd legyen egy közös nyelv.

Amúgy nagyon jó ötlet volt csak ez is megelőzte a korát.

Ha megegyeznénk arról, hogy az eszperantó legyen a közös nyelv akkor tudnának az emberek így tekinteni az eszperantóra.

Előbb el kell fogadnunk valamelyiket közös nyelvnek, hogy így tudjunk rátekinteni.

Nem határoztuk meg pontosan mi a cél - melyik legyen a közös nyelv - és épp ezért nem tudunk a cél felé haladni.

Bizonytalanságban vagyunk.

Szerinteml előbb közösen választanunk kellene. Akkor mindenkiben tudatosodna, hogy merre érdemes haladni.

 

Te melyiket szeretnéd?

Előzmény: thoughts (12666)
thoughts Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12667

'Ezt meg én nem értem.'

 

nem csodálom! (;

ez egy "éber-álmodó" (pszichotikus) elképzelése volt a Világról.

 

nem így működik /:

Előzmény: zümmögés (12665)
thoughts Creative Commons License 2021.06.08 0 0 12666

tudtommal volt/van erre egy próbálkozás!!

 

az eszperantó.

a lényege épp az, hogy marha könnyen tanulható.

Előzmény: zümmögés (12665)
zümmögés Creative Commons License 2021.06.07 0 0 12665

Ezt meg én nem értem. :)

Egyszer arról álmodoztam...
Ha én lennék a miniszterelnök vagy valami Európai Uniós képviselő esetleg ENSZ izé, akkor felvetném az ötletet egy közös nyelv megteremtésére. Ez emberiség választana egy nyelvet amit szivesen használna közös nyelvként.

 

Ha kettőnél több lehetőség közül lehet választani akkor szerintem a legideálisabbat egyszerű szavazással nem lehet eldönteni.

Mert nem feltétlenül a legnépszerűbb a legideálisabb.

A közös nyelv esetében egy egyszerű szavazás eredménye pl. ilyen lenne:

 

Kínai 30%

Angol 14 %

Német 12%

Olasz 10%

Spanyol 8%

... stb. (csak hasra ütve vettem fel a százalékokat, ne tessék vitatkozni)

 

Tehát a kínai lenne a legnépszerűbb csakhogy valószínűleg a kínai nyelvnek nagy az elutasítottsága is. Mert lehet, hogy szépen csicseregnek, de nagyon nehezen tanulható. Lehet, hogy az emberek 65 %-a elutasító vele szemben. Az a nyelv a legideálisabb amelyiknek a legnagyobb a támogatottsága és a legkisebb a vele szembeni elutasítás.

Gyakorlatilag minden embernek egy személyes TOP listát kellene felállítania az összes választható nyelv közül.

A kedvence az 1. ha az nem lehet mert a többieknél nagy az elutasítottsága akkor a következő legszimpatikusabb a 2. És így tovább.

Amit legkevésbé szeretne az maradna utolsónak.

Ezeket a rangsorolt listákat összegezve kaphatnánk meg a legideálisabb jelöltet.

 

Még a tünde nyelv is kijöhetne győztesként annak ellenére, hogy a legkevesebben tennék az első helyre. Elég az ha a legtöbb embernél elég szimpatikus.

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok melyik nyelv nyerne.

Ha kiválasztanánk akkor valószínűleg sokan el is kezdenék tanulni és egy idő után valóban a közös nyelvünk lenne.

Előzmény: thoughts (12664)
thoughts Creative Commons License 2021.06.06 0 0 12664

amikor "azt" hittem, arra gondoltam, hogy egy szabadon választható nyelvvel (anyanyelvi szinten) ajándékozom meg az ismerőseimet.

Előzmény: thoughts (12659)
thoughts Creative Commons License 2021.06.05 0 0 12663

'bocs'

 

nem probléma, csak nem értem...

Előzmény: zümmögés (12662)
zümmögés Creative Commons License 2021.06.05 0 0 12662

Nem tudom, bocs.

Előzmény: thoughts (12661)
thoughts Creative Commons License 2021.06.05 0 0 12661

ezt miért pont ide írtad?

Előzmény: zümmögés (12660)
zümmögés Creative Commons License 2021.06.04 0 0 12660

- Mi történt ma veled?

- Semmi.

- Ebben a sorrendben vagy úgy össze-vissza?

 

 

Hát ahogy én visszaemlékszem eléggé össze-vissza.

thoughts Creative Commons License 2021.05.30 0 0 12659

a lelkem/lelkünk (mert nem vagyok egyedül), pont elég ahhoz, hogy a gonoszságot idővel (sok idővel /: ) felszámoljuk a bolygón. pláne, ha egyre többen leszünk! (és úgy tudom a tendencia az, hogy egyre többen leszünk!)

Előzmény: thoughts (12646)
thoughts Creative Commons License 2021.05.23 0 0 12658

szerintem a tudat a jéghegy csúcsa. soha nem lesz azonos a "vízalatti halmazzal". nem tud!

Előzmény: zümmögés (12657)
zümmögés Creative Commons License 2021.05.23 0 0 12657

Ha tényleg így van akkor ez nem más mint tudatosodás. A tudatalatti kezd nem tudatalatti lenné többé hanem tudatosság.
Szerintem ez egészséges folyamat. A személyiség fejlődik.

Előzmény: thoughts (12656)
thoughts Creative Commons License 2021.05.23 0 0 12656

van, amikor a saját tudatalattimmal "beszélgetek" (képzek keveréket).

 

...de úgy tudom, ez nem túl egészséges!

Előzmény: thoughts (12652)
ketni Creative Commons License 2021.05.18 0 0 12655

"Testünk a Szent Szellem temploma"

Újabban ezt írják, holott magyarul Szentlélek.

A magyar az ősi hármasságot követve e helyt a lélek fogalmát érti, mindegy, hogy héberül, görögül, vagy latinul mi van leírva.

Megbicsaklott a kereszténység abban a pillanatban, amikor lemondott a lélekről.

Az mégnagyobb baj, hogy a magyar is kezdi átvenni ezt.

Előzmény: polária (12645)
thoughts Creative Commons License 2021.05.16 0 1 12654

'békében, szeretetben élni együtt, és ezt csak szelíd emberek tudnak.'

 

az biztos, hogy a Harmónia csupa kompromisszumképes emberből áll majd.

Előzmény: zümmögés (12653)
zümmögés Creative Commons License 2021.05.16 0 0 12653

Ne haragudj, de nem tudok teljesen egyetérteni veled. 

Bár ellenreakció létezhet, de a szeretet szerintem akkor is jobbítani tud.

Szerintem az aggodalom az nem egyenlő szeretet.

Ha például azt hiszem annak az embernek vigaszra van szüksége és odalépek...

 

- segíthetek?

- tűnj a francba! (ez valóban ellenreakció)

- de segíteni szeretnék.  (na ez itt egy tévedés, amit aggodalom szült és nem szeretet)

 

A szeretet felismerte volna a "tűnj a francba!" -nból, hogy

1. Egyedül szeretne maradni.

2. Dühös

 

- O.K., ne haragudj! (és csendben odébbállni sokkal többet segít neki mint erőltetni a beszélgetést)

 

Szerintem valahogy így reagált volna a szeretet, mert

 

1. Magára hagyom, ahogy kívánta. Együttműködöm vele.

2. Csillapodik a dühe mert egyrészt együttműködtem vele és még egy bocsánatkérés is elhangzik ami egy kis gyógyír a lelkének.

 

Valószínűleg azért dühös mert nem az történt amit szeretett volna és ezt igazságtalanságnak élte meg. A bocsánatkérés pedig éppen az "igazságtalanságot" kezdi ellensúlyozni. A világ volt "igazságtalan" vele és most a személyemen keresztül a világ kért bocsánatot.

Egy kicsit sikerült megérintenem a lelkét, lehet hogy már meg is bánta a velem szembeni gorombaságot.

 

Ha viszont erőltetem a beszélgetést akkor éppen hogy a kívánsága ellen teszek, ami csak fokozni fogja a dühét.

A segíteni akarás és segíteni tudás nem feltétlen esik egybe. Barátsággal, szelídséggel lehet segíteni, konoksággal nem.

 

A szeretet a jószándék spontán megnyilatkozása, nem tervez előre semmit mert nem fél az ismeretlentől. Félelem nélküli.

A görcsösen segíteni akarás tervez előre, ami tulajdonképpen aggodalom, nem pedig tiszta szeretet. A félelem és a szeretet keveréke. Minden eshetőségre fel akar készülni mert fél az ismeretlentől. Jó szándék, csak tele félelemmel.

Legyőzni minden félelmet és jó szándékkal bírni, ez a szeretethez vezető út.

 

A példában amikor erőltetni akarom a beszélgetést akkor valójában attól félek, hogy nem segítek neki ha magára hagyom. Valószínűleg megrémített a jószándékomra adott agresszív megnyilvánulás és védekezésképp reagálom a "de segíteni szeretnék"-et mert ragaszkodom a tervhez, hogy segítek neki. Ebből látszik, hogy aggódom érte.

Amint mondtam az aggodalom félelem és szeretet keveréke. Félek elveszíteni a "csatát", a másik jobbulásáért vívott harcban.

 

A szeretet olyan jószándék ami nem fél attól, hogy veszít, nem ismer félelmet. Ezért tudja feladni a "csatát". Nem ragaszkodik a másik jobbulásáért a beszélgetéshez, el tudja engedni. És lám éppen, hogy többet használt mint az aggodalom.

A goromba emberben is beindít egy halvány elmozdulást. Mivel szelíden reagálok a gorombaságára, megbánást érez.

Valahogy utólag igazságtalannak érzi saját goromba reakcióját. Saját magát ítéli el és nem valaki kívülről ítélkezik felette, mert azt mindenki nagyon tudja utálni és épp ezért nehezen fogadja el. Ha viszont önmagam ítélem el, az arra késztet, hogy megváltozzam. Ez az átélt esemény beépül a tudatába és egy picit a tartózkodni a gorombaságtól mert megszégyenülök felé tereli a személyiséget. A szégyen igen kellemetlen érzés és mivel átélte, hogy a gorombaság szégyent okozhat igyekszik majd az okot, a gorombasáhot kerülni. Ha ezt így nem gondolja valaki végig, és abban a tudatállapotban erre nem is képes, tudat alatt fog hatni rá az érzelmeken keresztül.

 

Ez az ember elkezdett szelídebb lenni, lehet hogy nem látványosan de mégis.
Valójában ez a célunk, békében, szeretetben élni együtt, és ezt csak szelíd emberek tudnak.

Előzmény: thoughts (12642)
thoughts Creative Commons License 2021.05.16 0 0 12652

"minden jel arra mutat!"

 

nekem ez elég!!

thoughts Creative Commons License 2021.05.09 0 0 12651

úgy 2008-2009 környékén volt a záróakkord.

 

azóta az addig történteket emésztgetem...

thoughts Creative Commons License 2021.05.02 0 0 12650

"remélem!"

 

- köszönöm!

thoughts Creative Commons License 2021.04.25 0 0 12649

az a sugallatom, hogy elpusztítottuk a gondolkodó gonosz erőket.

 

...de ez nem azt jelenti, hogy a gonoszság - mint olyan - ne tombolna.

Előzmény: thoughts (12646)
thoughts Creative Commons License 2021.04.11 0 0 12648

még akkor is, ha nem telepaták. ...ugyanakkor akkor "rápumpálhatnak"! (ami áldásos - szó szerint!)

Előzmény: thoughts (12646)
thoughts Creative Commons License 2021.04.11 0 0 12647

a rosszindulat összekoszolja!

Előzmény: thoughts (12646)
thoughts Creative Commons License 2021.04.11 0 0 12646

csak úgy mosom a Kolektív Tudattalant. ...többedmagammal - a jószándékúakkal.

Előzmény: thoughts (12644)
polária Creative Commons License 2021.04.04 -1 0 12645

Isten NŐT és FÉRFIT teremtett.

Testünk a Szent Szellem temploma - irja a Biblia.

1Korintus 6:20 „.... dicsőítsétek tehát Istent testetekben.

Jézus /és Mária is / TESTBEN ment fel a mennybe !

Feltámadása után a krisztus először egy nővel találkozott Magdalai Máriával !

A földi élet lehet akár boldog is erre utal az ÉLET FÁJA amit a kezdet büne miatt Isten elzárt előlünk angyalok vigyázzák.Azonban az utolsó időkben az UJ JERUZSÁLEMBEN ami az égből száll alá már elérhető lesz az ÉLETFA magyarán földi kellemes vágykiélés lehetségessé válik ! mondhatni kultur testi amyagi hedonizmus.Testben földi életben élve az egészség rendje szerint akár még bőségben élve is kereshetjük a spirituszt istent magasságost ......nem kell sanyargatni magunkat feleslegesen böjttel szüzeskedéssel cölibátusszal aszkéta savanya pofával.

A test ellenes azaz aszkéta filozofia következetese az öngyilkosság.RENGETEG ember megtette öngyilkos szekták is voltak,Indiában sokan elvéreztek amikor eunuchhá váltak önkezü mütéttel,hogy a "gonosz" vágyat egyszer s mindenkorra lehetetlenné tegyék :)))

thoughts Creative Commons License 2021.04.04 0 0 12644

- az történelmi volt!

- nem! az szent volt! (Nagy Szellem szentségében)

Előzmény: thoughts (12643)
thoughts Creative Commons License 2021.03.28 0 0 12643

segíthetek!

 

 

 

"ezt kaptam ajándékba!"

Előzmény: thoughts (12641)
thoughts Creative Commons License 2021.03.22 0 0 12642

nem biztos, hogy a szeretet mindig jó. ...ellenreakciót válthat ki. /:

Előzmény: thoughts (12641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!