Keresés

Részletes keresés

fliesenleger Creative Commons License 2017.09.29 0 0 2765

Szia! Nem a szállás adja a transzferünket. Magán úton lesz, 20euro/fő.

Előzmény: OrSoLy (2762)
helena9 Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 2764

Mi a véleményetek az 5 éjszakának a 2 éjszaka Matera (1. nap du. 4-től 3.nap reggel-délelőttig) + 3 éjszaka Bari (f)elosztásáról? Mert az egy éjszaka Materához ragaszkodom, de ha onnan is meg lehet nézni közel lévő szép helyeket, akkor ha nem muszáj, nem rohannánk tovább 1 éj után.. Pl. Altamura láttam, hogy nagyon közel van hozzá, esetleg más hely, amit javasoltok, ami emellett a verzió mellett szól?

 Lassan le kellene foglalnom a szállásokat, mert 3 hét múlva már ott leszünk:)

Catella Creative Commons License 2017.09.28 -1 0 2763

Bitontoban járt valaki? Gyönyörű a katedrális. Nyitvatartásra elég ellentétes infókat találok, feleslegesen nem mennék.

OrSoLy Creative Commons License 2017.09.28 -1 0 2762

Megkérdezhetem, milyen transzferetek van? Vagy a szállás biztosítja?

Előzmény: fliesenleger (2761)
fliesenleger Creative Commons License 2017.09.28 0 1 2761

Szia! Mi is 4.-én megyünk este. Úgy néz ki van transzferünk, Capo vaticanoba. Szerintem hely is lenne ha tényleg érdekel. Hányan jönnétek velünk?

Előzmény: Almacukor12 (2751)
viaggiatrice Creative Commons License 2017.09.28 -3 0 2760

Sziasztok! Október 25-én megy valaki Lameziából Parghelia v. Tropea felé? Olcsóbb transzfer reményében szívesen társulnánk, mi hárman vagyunk, és Pargheliába megyünk.

szkati Creative Commons License 2017.09.28 -1 3 2759

NA akkor egy kis Calabria, de tényleg csak röviden:

 

Pizzo elővárosában laktunk, jó választás volt. A szállásokról általában nem írok, mert nálunk a tiszta ágynemű a lényeg, de ez azért sokkal több volt. Hatalmas apartman, 2 háló, teljesen berendezett amerikai konyhás nappali, valamint egy kb. 60m2-es terasz kerti bútorokkal, hintaággyal, és a sarkában egy bekötött mosógéppel:)) Szóval a bázis jó volt. Ezért a pénzért másutt max. egy ócska helyen lévő szállodai szobát lehet kapni.

 

Amiket megnéztünk:

Pizzo: Castello Murat, Chiesa Madonna della Grazie, valamint a Sta Maria Piedigratte Chiesetta, szóval vár, templom, és egy érdekes kőszobros barlangtemplom.

Gerace: egy tündéri, és nagyon hangulatos kisváros a hegyekben

Tropea

Messina

Catanzaro: sajnos csalódás volt

Capo Vaticano és a körülötte lévő öblök: isteniek

Cosenza: Castello soevo, nagyon érdekes, nagyon szép vár.

Serra S Bruno: itt van egy csodás kolostor, bár sajnos nem látogatható, csak a múzeuma, de az is érdekes. Nem messze onnan van egy erdei Szűz Mária templom, körülötte egy természetvédelmi terület csodás turista utakkal, patakokkal, meseszép! Ezen a környéken van az erdei vargánya központja is, úgyhogy itt minden trattoriában erdei vargányás kajákat lehet kapni.

 

A többi napokon strandolás és barangolás volt ide-oda.

Az utak rendben vannak, de a számunkra érdekes helyekért meg kell dolgozni, tehát kanyar, kanyar hátán, és túlnyomórészt alsóbbrendű útvonalon érhetők csak el. A sztráda( A2-3) ingyenes. Mi az S18-ast és az SS 522-t használtuk a legtöbbet. Ez a Pizzo, Tropea vonal.

Briatico az a kisváros, ahová- valószinűleg - a migránsokat helyezték el. Itt fekete emberen kívül nem lehet másokat látni.

 

Összességében: Míg Pugliában a kisvárosok nyűgöztek minket le, Calabriában a természeti szépségek. Gyönyörű és változatos vidék. Magas hegyek, és meseszép tengeri öblök.

A szeptember már nagyon is utószezonnnak számít. Kisebb helyeken már sok minden bezárt. AZ idő az első héten több volt, mint jó.

Az árszint lényegesen alacsonyabb, mint mondjuk egy Amalfi parton. Az olaszok úgy tartják, hogy nyáron azok az olaszok járnak ide nyarlani, akiknek nincs túl sok pénzük:))

 

Nagyon jól éreztük magunkat, és csak sajnálni tudjuk, hogy a közvetlen járatot beszünteti a Wizz, miután oda is és vissza is fullon volt a gép.

 

 

Előzmény: aagica (2750)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.28 -1 1 2758

Annyira szép hely Tropea az egyedi élményeivel, hogy az hihetetlen. Gyönyörű, és egyben nem túlzottan túlértékelt, mint sok egyéb hely (lepukkant egyesek szerint, szerintem meg éppen ez a fő vonzereje). Hogy miért szűnik meg oda a járat Berlinért, számomra értelmezhetetlen.

 

 

 

Előzmény: solozo (2756)
helena9 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2757

Köszönöm szépen a rengeteg tanácsot, hozzászólást, én is arrafelé hajlok, amit Catella írt, hogy érkezéskor rögtön elmennénk Materába az első éjszakánkra a reptérről és onnan másnap vissza Bariba, erős kezdés:) Mármint élmény szempontból:)

Sajnos a repjegyet elbénáztuk időpont egyeztetési okokból, így már 35.000 Ft-ra jön ki/fő (2 napja még csak 24 körül lett volna)+ a bőröndök, mert ugye még pont októberben megyünk, amikor a wizzair még sarcoltat a kézipoggyászért is. mi mindenképpen két kézipoggyászra gondoltunk, nem szeretnénk végigvonszolni 1 nagyot a kis utcákon, lépcsőkön, főleg Materában nem. Végülis úgy tűnik, hogy lesz 4 teljes napunk, péntektől szerdáig, az már elég jó szerintem...

solozo Creative Commons License 2017.09.28 0 1 2756

Nekünk a mai a nyolcadik napunk Tropeában, ebből hét nap tudtunk fürödni a tengerben, volt hogy egész napon át, volt hogy felet, volt hogy egy órát. Ma isteni az idő a tenger. :-) Vasárnap haza.

szkati Creative Commons License 2017.09.28 -1 0 2755

Még nem aludtam ki magamat:)) 2 óra is volt, mire ágyba jutottunk.

A második hét nekünk is már vegyes volt időjárásilag, de kedden nagyot strandoltunk Capo Vaticánónál, a Santa Maria strandon. Nagyon meleg volt.

Előzmény: rebkaa (2753)
pandabarát Creative Commons License 2017.09.28 -1 1 2754

Tegnap este jöttünk haza Toscanaból, csodálatos időnk volt. :-)

Előzmény: rebkaa (2753)
rebkaa Creative Commons License 2017.09.28 0 1 2753

Várom az élményeket:)) Szerdán indulunk, egyenlőre minden napra esőt ígér, remélem nem jön be. Tegnap jöttem Skopje-ból ott is majd meg lehetett fagyni..és minden nap esett. Egy kis mediterrán őszt szeretnék..:))

Előzmény: szkati (2752)
szkati Creative Commons License 2017.09.28 -1 3 2752

Épp most érkeztünk. Nem vagyok a toppon, kicsit aludnom kell, de megigérem, hogy holnap mindent elmesélek:))

Előzmény: aagica (2750)
Almacukor12 Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 2751

Sziasztok, október 4-én Lamezia Termén keresztül Tropeába megy valaki? Olcsó transzfer reményében összefognék lelkes utazókkal! :)

aagica Creative Commons License 2017.09.27 0 3 2750

Kati, nem magadban beszélsz, engem érdekel, ugye lesz bővebb leírás?

Én már elég sok helyen jártam Olaszországban, de Lamezia Terme környékén még soha. Most megyünk, gyorsan megcsíptünk még egy olcsó jegyet november elejére. Alig várom. :)

Előzmény: szkati (2732)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.09.26 -1 0 2749

Nekünk Bariban közel az állomáshoz volt a szállásunk, onnan vonattal nagyon szuper volt mindent megközelíteni.

 

Előzmény: helena9 (2736)
OrSoLy Creative Commons License 2017.09.26 0 0 2748

Én Bariban direkt úgy foglaltam, hogy a vasútállomás és az óváros között félúton, szerintem teljesen oké volt, közel mindenhez. De mondom, kinek a pap, kinek a papné... :)

Előzmény: Jahno (2747)
Jahno Creative Commons License 2017.09.26 0 0 2747

Lásd alattam lévőt, de rá kell rakni térképre, nekem Bariban sem volt túl közel a szállásom, de ahhoz meg végképp nehéz viszonyítani, ha mindenki oda vesz, ahova éppen akar.

Előzmény: OrSoLy (2746)
OrSoLy Creative Commons License 2017.09.26 0 0 2746

Hátööö, én nem így emlékszem, de mindegy is, majd a kérdező eldönti :) Tény és való, hogy Monopoli hangulatosabb mint Bari, de Bariból indul mindenhova vonat, nekünk jóval kényelmesebb volt ott lakni, mikor a környéket jártuk. Mikor nyaraltunk, akkor Monopoliztunk, az is szuper volt :)

Előzmény: Jahno (2745)
Jahno Creative Commons License 2017.09.26 0 1 2745

Kinek mi a messze. Mire körbenézel, hogy milyen széles az utca, arra oda is értél.

Előzmény: OrSoLy (2743)
Catella Creative Commons License 2017.09.25 0 2 2744

20 perc séta normál tempóban, nekem nem volt vészes. Most is ott lesz a székhelyem:)

Előzmény: OrSoLy (2743)
OrSoLy Creative Commons License 2017.09.25 0 0 2743

Monopoli tényleg klassz, de elég messze van a vasútállomás az óvárostól, szerintem székhelynek nem olyan ideális. 

Előzmény: Catella (2741)
Catella Creative Commons License 2017.09.25 -1 0 2742

Beszámolóm: 596-615

Előzmény: Catella (2741)
Catella Creative Commons License 2017.09.25 -1 1 2741

Reptérről van Flixbus vagy Pugliairbus Materába, nem is kell sokat várni, másnap onnan mehetnétek Bariba.

Alvásra nekem Monopoli jobban bejött, estéket jobban el lehetett tölteni sétálgatással, hangulatosabb hely. Ötletnek megkeresheted a beszámolómat, 4,5 nap volt 2012 október elején.

Előzmény: helena9 (2740)
helena9 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 2740

Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan foglalkoztatok is a kéréssel, akkor én szerintem innentől Bariban gondolkozom, mint székhelyben:) Viszont arról nem szeretnék letenni, hogy Materában eltöltsünk egy éjszakát, nagyon-nagyon tetszik.. De hogy mikorra időzítsem, azt nem tudom.:) Megérkezés utáni első este azonnal, szóval a reptérről már menjünk is? Utolsó (mondjuk szombat) estének nem ideális, mert akkor ugye a repülő indulás napján, vasárnap, amikor nehézkesebb a közlekedés kellene visszajutni Bariba.. 

 

A másik fő dilemmám még az, hogy munka miatt ideálisabb lenne nekünk egy szerdától vasárnapig tartó út, viszont akkor tulajdonképpen csak 3 teljes napunk van, meg mondjuk még a szerda, ami fél nap ugye, kb. 13 órától, a vasárnapot már nem számolom, mert az már csak egy reggeli és indulás. Láttam itt a topicban, hogy olyan is volt, aki csak egy hétvégére ment ki, de az már a többedik út volt ide, mi meg először megyünk és nem valószínű, hogy visszamennénk a közeljövőben. A 3 és fél nap elég karcsú megnézni ezt a rengeteg gyönyörű helyet, ugye? Ha nagyon kifeszítjük talán megoldható a 4és fél nap is, én ezt ideálisabbnak érzem, van ahol ennyi sok lehet, de itt úgy látom semmi nem elég:)

OrSoLy Creative Commons License 2017.09.24 0 0 2739

Igazad van, Materába lehet nem járnak vasárnap, de a trenitalia jár, csak jóval kevesebb. De ha Bariban szállnak meg és vasárnap jönnek haza, gond egy szál se :)

Előzmény: Jahno (2738)
Jahno Creative Commons License 2017.09.24 0 0 2738

Már nem emlékszem, hogy vasárnap vagy hétfőn-e, de a kis állomás zárva volt és a másikról is elég ritkán mentek a vonatok. Ebben a webes menetrend is kevésbé volt mérvadó, mert nem tudom merre csúsztak el.

Előzmény: OrSoLy (2737)
OrSoLy Creative Commons License 2017.09.24 0 0 2737

Szerintem Bariban érdemes megszállni, mert innen csillagtúraszerűen bejárható minden, mindenhova indul vonat. Vasárnap is járnak amúgy, csak az olcsó regionale nagyon kevés.

Előzmény: helena9 (2736)
helena9 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 2736

Sziasztok!

 

4-5 napos utazást tervezünk Dél-Olaszországba (Bariba repülnénk) október végén, ehhez kérném a segítségeteket. Olvasgattam már itt pár oldalt és már eddig is nagyon hasznos információkhoz jutottam, kezd összeállni, hogy nagyjából mit szeretnénk megnézni, persze még csak nagyon-nagy vonalakban. Ami nem volt teljesen nyilvánvaló számomra az az, hogy hol érdemes megszállni?Nem bérelnénk autót, vonattal tervezzük bejárni a környező helyeket, mint Monopoli, Ostuni, esetleg Lecce, atb.. és persze Matera, ahol én szívesen eltöltenék egy éjszakát is a 4-ből! Maradjunk Bariban, ahol leszállunk, vagy....? Mivel, ha jól tudom vasárnap nincs vonatközlekedés, mi viszont aznap repülnénk haza, így ha máshol alszunk, akkor hogy jutnánk el Bariba vasárnap?

 

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!