Keresés

Részletes keresés

stopposbácsi Creative Commons License 2008.05.23 0 0 234
Mi itt nyaraltunk Apartmanok és kurrrrrva jó volt... Mondjuk mi a kerti sütögetős sörözős fajtából vagyunk, de szerintem gyerekekkel is simán mennék mivel csöndes, kint van a falu szélén és 10 perc a tó...
Előzmény: lacoste28 (231)
lacoste28 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 233
Jaja.Elk......am. :) Mit nem tesz egy betu!?
Előzmény: vonalzoo (232)
vonalzoo Creative Commons License 2008.05.22 0 0 232
AbáTszalók elég lepukkant hely... próbáld ki inkább Abádszalókot :)
Előzmény: lacoste28 (231)
lacoste28 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 231
En meg regebben voltam a Tiszafureden.Pont a napokban beszeltuk a haverokkal,h nosztalgizani kellene es visszamenni egy par napra,esetleg egy hetre.Szerintetek jobb Abatszalok,mint Tiszafured??Nekem nagyon bejott Tfured is,s h oszinte legyek,nem is voltunk ASzalokon.Szabadteri koncertek voltak es par szaz meterre voltunk a totol.Raadasul eppen egy golyataborba "bolottunk"bele,ment a csajozas.Arak korrektek voltak.Megismertunk helyi emberkeket es sokat segitettek jobban megismerni a kornyeket.Rengeteget kajakoztunk,s persze ittunk.:)Ez egy jel,h ratalaltam erre a topikra,vissza kell mennunk Tiszafuredre!!!De ha Abatszalokot javasoljatok,akkor feljozom a barataimnak.
gant Creative Commons License 2008.05.22 0 0 230
lassan szezon :)
gant Creative Commons License 2008.03.25 0 0 229
Ezt egy siófoki, a part közelében lévő üzletben láttam, nem zöldségesnél..
Előzmény: krinyi (227)
krinyi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 227
ÁNTSZ nem szól bele? Hiszen már lékelni se engednek...
Előzmény: gant (226)
gant Creative Commons License 2008.03.24 0 0 226
szerintem az ötlet nagyszerű. Még egy olyat is el tudnék képzelni, mint siófokon, ahol előre felszeletelt (és kimagozott) dinnyét árulnak, gusztusosan tálalva
Előzmény: sándrix (223)
krinyi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 225

Nálunk, Szalókon pont' most alakul egy olyan szervezet, ami ezzel (is) foglalkozik...

Előzmény: suzie41 (224)
suzie41 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 224

sziasztok!

 

ha már az ajánlatoknál tartunk, tudom mekkora gond a telektulajdonosoknak, főleg, ha nem tartózkodnak folyamatosan ott a fűnyírás. ezeket szeretném összefésülni, segítség képpen.

tehát:

ha valaki tud olyat aki vállal fűnyírást a telkeken kérem értesítsen,

ha pedig keres olyat aki vállal fűnyírást keressen, ha összefutnak a dolgok, akkor tudunk egymáson segíteni.

üdv.

zs.

sándrix Creative Commons License 2008.02.28 0 0 223
Sziasztok!

Dinnye termesztéssel foglalkozok Medgyesegyháza környékén. Fejembe vettem, hogy nemcsak nagykerszerűen, hanem magam is árulni fogom a dinnyét. Abádszalókot szemeltem ki, ott jó nagy a nyüzsi nyáron. Szeretném kérni a véleményeteket esetleg, hogy mit gondoltok a dinnyeárulás és abádszalók viszonylatában. Esetleg tanácsok?!
Üdv
krinyi Creative Commons License 2008.02.20 0 0 222

Hamarosan vége a februárnak, lassan közeledik a nyár... Érdemes szétnézni szállás ügyben. Ajánlok egyet, nézzétek meg:

 

Szállásfoglalás
hegyi_ember Creative Commons License 2007.08.08 0 0 221
Köszönöm az egyetértésedet! Vajon kinek kéne ezek ellen tennie?
Előzmény: Mr.Gócpoint (220)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2007.08.07 0 0 220
Remekül összefoglaltad! Sajnos a gáton tényleg száguldoznak az autók, sőt sokan még gyorsítanak is, hogy elüssék a nyulakat, fácánokat.
Előzmény: hegyi_ember (219)
hegyi_ember Creative Commons License 2007.08.06 0 0 219
Szervusztok Sporttársak!
Úgy látom, ez a legélőbb tiszatói fórum. Elmesélném életünk első találkozását a Tisza tóval.

Szeretünk biciklizni! A múlt héten olvastuk, hogy bezárult a bicikliút a tó körül.
A hétvégén szállást foglaltunk Szalókon, és hajrá!

Először is a jókat:
A vendéglők közül a Lila akác nagyon jó, jól főznek, udvariasak! (a Cifra csárdával ellentétben, ahol udvariatlan, mogorva volt a kiszolgálás…) A szállásunkon kedves, segítőkész emberek lesték a kívánságunkat.
Jó a bicikliút, menetközben változatosan gyönyörű a táj, rengeteg madár, jó a levegő, városlakóknak szokatlanul nagy a csend.... Nagyon élveztük!

A kritikával viszont nem a kedveteket akarom elvenni, vegyétek tájékoztatónak. Még az is lehet, hogy néhány illetékes is olvassa, és (bizakodva, de nem remélve) még javít ezeken egyszercsak...
Autók:
Sajnos a gáton lévő bicikliúton rengeteg autó jár. Ezek persze csak gáthajtási engedéllyel jöhetnek fel, ami viszont néhány száz forint... Ez se lenne nagyon nagy baj, az autósok nagy része lelassít a biciklisek mellett az egysávos úton. A kisebbik része viszont 80-as tempóval dönget, a bringásoknak kell lehajtani a gát szélére, ha nem akarnak bajt.
Rengeteg elütött madarat (gébics, halvány geze), sünt, siklót, békát láttunk, valszeg nem a biciklisek által...
A szalóki kikötőnél kb.200 m hosszan, egybefüggően, kitérési lehetőség nélkül parkolnak az autók, az egysávos bicikliútból fél sávot elvéve. Itt aztán a bicikliseknek kell a gát oldalába lehúzódva megállni, ha egy közlekedő autó jön.....
Tájékoztató táblák:
A bicikliúton nincsenek egyértelmű KRESZ táblák. Abádszalókról Tiszafüredre érve vége a gátnak, nincs kitáblázva, hogy merre folytatódik az út. Kérdezősködve megtaláltuk, de mit tesz ilyenkor egy külföldi bringás?
Poroszlón nehezen találtuk meg a gátra vezető utat, az elejét az újságcikkek ellenére még nem adták át.
Kiskörére beérve a bicikliút eltűnik, a járdán aszfaltra festett sárga nyilak jeleznek valamit, (utólag tudjuk, hogy a jó irányt,) azonban itt is kérdezősködnünk kellett, hogy megtaláljuk a duzzasztóra és a hídra vezető utat.
Útelzárások:
A legnagyobb probléma viszont az, hogy az úton sok helyen a magánkempingek egyszerűen kerítéssel zárják le az újonnan (EU-s) pénzből épült utat, csak a kempinget megkerülve juthatunk tovább (mellesleg a hatóságok helyében megnézném a bérleti szerződésüket!). A megkerülő utak kátyús, agyagos-saras földutak. Mi pl. eső után jártunk Sarudnál, Dinnyéshátnál, ne tudjátok meg, hogy néztünk ki!!!

Az úton végig táblák hirdetik, hogy Európa építi itten a jó utat, és hogy a vidék az európai természetvédelmi területhez tartozik…

Ha tehát kalandra, tájékozódási-túlélőtúrára vágytok, csak ajánlani tudjuk! HajrÁ!

(Csak mellesleg megemlítve, ugyanezt leírtam a http://www.tisza-to.hu/index.php?pg=forum&theme=1&topic=24&action=read oldalra is, de a moderátor törölte! Ez a cenzúrára emlékeztet… )

Azért még visszatérünk… :-)
krinyi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 218
krinyi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 217
gant Creative Commons License 2007.07.29 0 0 216
Ez jó ötletnek tűnik, biztos, hogy jobb túravezetővel, mert nagyon nagy a tó. Láttam olyan vadregényes helyeken készült képeket, amiket biztos, hogy egy "átlag turista" nem talál meg.
Vajon mennyibe kerülhet egy kis parasztház valamelyik Abádszalók melletti településen? Sajnos nem valószínű, hogy mostanában vennék egyet, de azért érdekelne.
Előzmény: Mr.Gócpoint (215)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2007.07.29 0 0 215

Kerékpárt szerintem a robogó kölcsönzőknél lehet bérelni, én az egyiknél láttam vagy hat darabot. Ha igazi kajakot akarsz bérelni, azt a parton jobbra! fordulva, a végén a kölcsönzősöktöl tudsz kérni. Szólni kell előre, és akkor hozatnak neked!

Viszont ajánlom hogy kérjél túravezetőt is, mert anélkül nagyon veszélyes kimenni pl.az ingoványosba! De megéri mert nagyon jó kis kaland. Mi amikor a haverokkal pecázni megyünk, mindig viszünk valami helyi embert, aki jól ismeri a vizet, és 2-3e ért egésznap kisér minket. Már csak halakban behozza az árát, amikor megmutatja a legjobb helyeket:)

Előzmény: gant (214)
gant Creative Commons License 2007.07.29 0 0 214
Nagyon jól éreztük magunkat lenn. Amit eddig nem sikerült találnom, az kerékpár kölcsönző, meg kajak bérlési lehetőség. Mert a strandon lehet bérelni, de azok ilyen delfines hobbikajakok. Meg ugye az ember, ha evezni szeretne, azt nem feltétlenül a strandnál szeretné, hanem inkább kicsit vadregényesebb helyen. De legközelebb ezeket is fel fogom kutatni :)
Előzmény: Mr.Gócpoint (213)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2007.07.29 0 0 213

Elolvastam az élménybeszámolódat! Érdekes volt! Akkoriban voltunk ott mi is vagy nyolcan. Megnéztünk már minden éttermet az elmúlt tizenegynéhány évben, de most már évek óta mindíg a lilaakácban vacsorázunk. Igaz hogy asztalfoglalás nincs, még nekünk sem, mivel állítólag nagyonsokan foglalnak, és mégis máshol esznek. De max.15 perc, és kerítenek nekünk. Aztán még szinte lesem ültünk, és már hozzák a kedvenc borunkat, a zenekar meg húzza a nótáinkat. Sajnos az idén a szokásosnál nagyobb volt az emelés az ételeknél.

A parton elég sokmindent lehet csinálni. Szinte mindenfajta vizisportot, stranfoci, strandröplabda, vizifoci, bár ez utóbbi szerintem nagyon veszélyes, láttam már néhány bokatörést! Van több kifőzde szerü kajálda, és sok teraszos csehó.

Lehet túrázgatni az élő tiszán, gyönyörű utvonalak vannak, vagy csak csónakból pecázgatni.

Előzmény: gant (211)
gant Creative Commons License 2007.07.29 0 0 212
Három hete voltunk lent, azután írtam :-)
gant Creative Commons License 2007.07.29 0 0 211
681109 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 208

akkor a kisköreit tudom ajánlani, az a stranddal egybépült

az abádaszalóki nagy kempingből sétálni kell egy kicsit a strandig

t.nánai "kemping" is szinte a parton van, de ott nincs nagy élet, azt inkább a pihenni vágygyóknak tudnám ajánlani

Előzmény: Yoshii (207)
Yoshii Creative Commons License 2007.07.13 0 0 207
most jut eszembe, hogy tóparti kempingek érdekelnek csak (aminek van strandja).
Yoshii Creative Commons License 2007.07.13 0 0 206
Hali!

úgy tervezzük a barátnőmmel hogy jövő héten lemennénk a Tisza-tóra kempingezni.
Abádszalókra vagy Tiszafüredre mennénk, tudnátok jó kempingeket ajánlani?
kerestem a neten de Abádszalókon csak 30 férőhelyeset találtam... minket nagyobb érdekelne és lényeg hogy olyan helyen legyen ahol van élet.
köszönöm a válaszokat!
gant Creative Commons License 2007.07.10 0 0 205
Vagy talán még Tiszafüred, de inkább Abádszalókra :)
Előzmény: Ziggy Stardust (202)
krinyi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 204
Abádszalókra! :)
Előzmény: Ziggy Stardust (202)
681109 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 203
Abádszalókra :))))
Előzmény: Ziggy Stardust (202)
Ziggy Stardust Creative Commons License 2007.07.09 0 0 202
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy Abádszalókon kívül melyik településre érdemes menni. Nem a nyugalomra vágyunk, hanem sok emberre, bulira (meg az apró...) :)
Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!