Keresés

Részletes keresés

abdhulbin Creative Commons License 2008.11.28 0 0 348

A MELIS programja.

Az indítás előtt a monitorokon az XP volt.

Előzmény: Swejk1 (347)
Swejk1 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 347
Hm? Mi megy xp n? :D
Előzmény: abdhulbin (346)
abdhulbin Creative Commons License 2008.11.28 0 0 346

MELIS-en a 13-as tételt húztam.

Elindulás-menet-kitérő-helytelenben menet-mellettem lévő vg-on a bájáraton másik vonat áll a bj-n. Érdeklődés. Ennyi.

-------------------------------

Viszont: XP alapon megy a program! Tehát jó lenne megszerezni!

IST Creative Commons License 2008.11.03 0 0 345
Nem viccelek, tényleg ennyi már néhány hónapja. Szóval siess, könnyen lehet, hogy nem maradt már belőle. Érdemes rákérdezni is és nem csak magadtól keresgélni.
Előzmény: bodrostomi (343)
Swejk1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 344
Sziasztok.
Hamarosan az msts hez... :

vili















VIDEO
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 343
Ne viccelj már! Tényleg egy ezres az msts? :-) Rohanok fukarkodni akkor. :-D
Előzmény: IST (341)
mvpados Creative Commons License 2008.10.31 0 0 342
Kiadott termékeink:

http://tsrepaintek.extra.hu




IST Creative Commons License 2008.10.24 0 0 341
Media Markt, Saturn: 995 forint.
Előzmény: KSU 075 (340)
KSU 075 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 340
Hello!
Tudna valaki segíteni abban hogy honnan tudnám letölteni, vagy megvásárolni az MSTS-t??
nazareth Creative Commons License 2008.10.12 0 0 339
Nos, ez tulajdonképpen a MSTS topikba tartozna, de azért itt sem off (amúgyis döglődik mindkét topik :)
Szóval vannak olyanok, hogy kocsik, mozdonyok:
./Trains/Trainset/ -- tartalmazza a különféle járművek 3d vázát, textúráit, hangjait, vezetőállását;

...aztán vannak olyanok, hogy szerelvények:
./Trains/Consists/ -- .con szöveges file-okat tartalmaz, amelyek járművekre hivatkoznak;

...aztán vannak szolgálatok:
./Routes/PályaNeve/Services/ -- .srv szöveges file-okat tartalmaz, amelyek szerelvényekre hivatkoznak;

...aztán vannak forgalmak:
./Routes/PályaNeve/Traffic/ -- .trf szöveges file-okat tartalmaz, amelyek szolgálatokra hivatkoznak;

...aztán vannak küldetések:
./Routes/PályaNeve/ACTIVITIES/ -- .act szöveges file-okat tartalmaz, amelyek forgalomra (és közvetlenül szolgálatokra, kocsikra?) hivatkoznak.

A progi induláskor átnyálazza függőséget, és ha valami nem stimmel (pl. egy szerelvény tartalmaz nem létező kocsikat), akkor pampog, többnyire egy yes-no ablak formájában.

Tekintve, hogy minden összetevő a többiekre nem filenév, hanem név alapján hivatkozik, a progi majd' az összes függőséget feltérképezi, hogy felépítse a különböző erőforrás-táblákat -- függetlenül attól, hogy egy bizonyos elemre hivatkoznak-e felülről (tehát az adott kocsit használja-e szerelvény, az adott szerelvényt használja-e forgalom)...
A fentiekből következik, hogy ha pl. egy pályához (vagy éppen azzal együtt) feltelepítettél valami küldetést (.act), igényelhet olyan szerelvényeket, amik nincsenek fent -> pampogás.
De előfordulhat, hogy egy letöltött küldetés hozza magával szerelvényeket, de a járműveket nem -> pampogás.

Ez utóbbi eset azért macera, mert ha feltelepítesz egy küldetést (a pálya /ACTIVITIES könyvtárába), az hozza magával a szerelvényeket, de azt már nem az adott pálya könyvtárába rakja be (./Trains/Consists), így ha nem tudod letölteni a járműveket, és letörlöd a küldetést (vagy akár az egész pályát), a szerelvények fent maradnak -> pampogás a pálya törlése után is, hiába nem használja már senki a szerelvényt...

Tekintve, hogy a .act, .trf, .con file-ok szövegesek (Unicode-osak, tehát ha pl. F3-mal megnézed őket, nyomni kell egy 6-ost), mekiállhatsz kibogarászni, hogy mi hivatkozik valami hiányzó cuccra. Az ilyen file-okat (pl. .con, ami mögül hiányoznak a járművek) törölheted.

Alternatívaként a ConBuilder progi ingyen és bérmentve átnyálazza az összes hivatkozást és meg is mutatja a hibákat :)

Próbálkozz vele, és ha valami nem megy, csak kérdezz, és én majd megkérdek valakit :)

Előzmény: Silenth Night (338)
Silenth Night Creative Commons License 2008.10.01 0 0 338

Sziasztok!!!

 

Kérnék egy kis segítséget Microsoft Train szimulátor témakörben jártas és tapasztalt

emberektől...

A múltkoriban letöltöttem egy csomó kiegészítőt a már meglévő régi alap programhoz!

Kisebb-nagyobb kérdezések és utánajárás után sikerült letöltenem a megfelelő kiegészítőket és frissítéseket, amelyeket a mostanában elkészült pályák már megkövetelnek!

A program a kiegészítőkkel és az új pályákkal elég jól működött mindaddig amíg egy Achtu motorvonat-csomagot le nem töltöttem...bemásoltam a szükséges helyre, de azóta maga a program el sem indul....baromi hosszú várakozás után (kb.3-4perc) elkezd tölteni majd jön egy hibaüzenet amiben erre az achtu vonatokra hivatkozik a

Trains mappában.... hmmm gondoltam kiveszem akkor onnan az újonnan telepített járműcsomagot és megoldódik a helyzet de sajnos nem!

Sajnos az a CD pedig már sajnos nincs meg amivel annak idején magát a szimulátort feltettem a gépemre....

 

Kiváncsi lennék hogy ez a csomag milyen file-okat írt át, amiért már el sem indítja a programot? Valami diagnózist illetve a hozzá tartozó megoldást valaki el tudná nekem mondani!:o)

Ezt nagyon megköszönném!

 

Addig is további kellemes napot!

 

üdv

 

Silenth Night

imi972 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 337
Üdvözletem!

Érdeklődöm van-e tudomása valakinek olyan honlapról ahonnan a Loksim3D régebbi verzióit lehetne letölteni?

Imre
hkv Creative Commons License 2008.08.07 0 0 334

 

 

Vasútmodell Szimulátor Program EEP 5.0

A Magyar Közlekedési Klub Vasutazó Internetes oldala elsőként ad hírt egy nagyszíbású nemzetközi vasúti szimulátor program magyar verziójának megjelenéséről. A program várható megjelenésére már nem kell sokat várnunk. A készítők októberre igérik, hogy a program a boltokban is kapható lesz. A külföldön már jól ismert EEP angol és német verziójú programnak számtalan rajongója van hazánkban és külföldön egyaránt. A valósághű, háromdimenziós szimuláció egy hatalmas vasúti világban sínekkel, utakkal, járművekkel hajókkal és repülőgépekkel teszi még élvezhetőbbé a programot.

A program rendszerigénye minimum 2 GHz-es számítógép 512 MB memória 400 Mb szabad hely a merevlemezen, valamint DVD olvasó valamint Windows ME/2000/XP vagy Vista operácciós rendszer. A magyar nyelven megjelenő program a hazai boltokban díszdobozos verzióban lesz kapható, melynek elején a vasút höskora lesz látható dombornyomott formában, hátoldalán pedig egy kis rövid ismertetővel.

Az EEP naponta bővül. Vonatgarnitúrák, mozdonyok, kiegészítő elemek és kész berendezések ezrei találhatóak a http://www.eep4u.com internetes oldalon

 

Bővebb infotrmáció:

http://vasutazo.extra.hu/

lacki Creative Commons License 2008.05.25 0 0 333
Sziasztok!

Meglepően kevés hozzászólás van a Stanicar szimulátorral kapcolatban itt a fórumon, pedig biztosan nem én játszok egyedül ezzel a játékkal.
M47 1225 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 332

http://czkkrgbr.atw.hu/MAV_M47.zip  M47 1238 átfestés az MSTS -hez

 

IST Creative Commons License 2008.03.04 0 0 331
Mindenki máshol van.
Az MSTS-t és RS-t használók a http://marci.triak.hu/msts -t pörgetik.
A Trainz-zel játszók a www.trainz.hu oldalon beszélgetnek.
A BVE-seknek ott van a www.bveklub.hu, a Zusi-soknak a www.zusi.hu
Aki meg úgy általában kíváncsi a progikra és megjelenésekre, az meg a www.virtualisvasut.hu -t is megnézegeti néha.
Előzmény: kisczako (330)
kisczako Creative Commons License 2008.03.04 0 0 330
Kössz szépen. Mi ez a nagy kihaltság ezen a placcon???
Előzmény: M47 1225 (329)
M47 1225 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 329

üdv !

 

http://www.amicitreni.net/train-simulator/locomotive/  Flirt-et ezen az oldalon találsz

kisczako Creative Commons License 2008.02.29 0 0 328
MSTS-ben tud valaki valami újdonságról? Flirt van valamerre?
kisczako Creative Commons License 2008.02.24 0 0 327
marad, ilyet én nem változtattam meg
Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.24 0 0 326
Drót marad az egész pálya felett?
Előzmény: kisczako (325)
kisczako Creative Commons License 2008.02.24 0 0 325

Hát, pár állomás át van építve benne, a fővonalon a peronok hosszabbak lettek, és néhány új megállóval is kibővült. Még nem tudom, mikor és hol lehet majd kiadni, de ha kiadom, majd írok ide a fórumra.

Előzmény: Törölt nick (324)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.23 0 0 324

Hamarosan elérhető lesz a Jászkísér-Nagybereg 2.0 átépítése.

 

Az eredetitől ez mennyiben fog különbözni és hol lehet majd elérni?

Előzmény: kisczako (323)
kisczako Creative Commons License 2008.02.23 0 0 323

Hamarosan elérhető lesz a Jászkísér-Nagybereg 2.0 átépítése. De az eredeti szerző hamarosan kiadja a 3.0-t is

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 322
Kösz az infót.Meg is skubizom menten!
Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 321
Szia!

az msts.lap.hu-n talász rengeteg magyar oldalt, letőtésekkel, pályákkal és jáművekkel, ha valmit nem tudsz segítünk szívessen a somogyiakban.
Előzmény: Törölt nick (320)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 320
Helló ! Az lenne a kérdésem,hogyha feltelepítem a Microsoft Train simulatort ,hogyan tudnám kiegészíteni a MÁV-os cuccokkal?
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.02.02 0 0 319
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e de itt megkérdem:
A rail.hu weblapon megleltem a dispecer nevű programot. Állomás rajzoló funkciójánál, hogyan lehet váltót rakni bele? Már órák óta próbálkozok vele, de nem sikerül.
Sutam Creative Commons License 2008.01.15 0 0 318
Ha más is egyzser véletlen úgy jár mint én, akkor NE a 2.5-öst tegye fel, mert az valamiért nem működik, hanem a 2.4-est. Igaz, annak csak az olasz verziója érhető el, de az legalább elérhető.
Előzmény: Sutam (315)
m62 235 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 317

Hello mindenkinek!

Valaki le tudná írni hogy a MASZYNA lengyel szimulátorban hogy kell elindulni a vonattal előre is köszönöm.

 

 

 

                                                                   Üdv.: m62 235

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!