Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2019.11.08 0 0 1387

Choose the tips language from the relevant drop-down list. Tips will clarify the meaning of the questions you need to answer. If you have chosen Russian as the tips language all answers to the questions in the application must be entered only in Russian, with the exception of surnames, given names, addresses and names of institutions that are required to be entered in English. If you have chosen English all your answers must be only in English with the use of the Latin alphabet characters. If characters of the national alphabets (such as Ñ, É, Ü or Ç) are used in the names it is necessary to indicate the transliterated meanings that are presented in the first machine-readable line of your passport when filling in the relevant fields of the application form. For example, if the names in the visual area of the passport are "Séo Türre" then you are required to use names from the machine-readable line "Seo Tuerre" when filling in the application form.

 

P<UTOTUERRE<<SEO<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
L898902C<3UTO6908061F9406236ZE184226B<<<<<14

Előzmény: angelax874 (1385)
rutthin Creative Commons License 2019.11.08 0 0 1386

Név esetében az útlevél gépi sorában szereplő nevet kell írni! A többinél a sima angol betűket kell alkalmazni, úgy tudom.

Előzmény: angelax874 (1385)
angelax874 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1385

Szép estét! Tud esetleg valaki segíteni abban, hogy a vízumkérelemben (név és cím esetében) az ékezetes betűk helyes leírásához hol tudnék utánajárni? Nagyon köszönöm előre is!

József1950 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1384

Sziasztok !

Olvasva itt és a neten az E-vízummal kapcsolatos kitöltési problémákat,az egyik ezzel is foglalkozó  BP-i utazási irodától megkérdeztem,hogy mit kell válaszolni arra a kérdésre a kitöltés során,hogy " jelenleg dolgozik-e vagy tanul  "abban az esetben ha az illető nyugdíjas. Ők határozottan állítják,hogy "IGEN"és a legutolsó munkahelyének nevét és címét kell beírni.. Bár megjegyzik ,ha  akarom válaszolhatom azt is hogy NEM , az adatok megadása az én felelősségem,Mi szeptemberben voltunk  Moszkvában, és én " IGEN " választ követően, munkahelyként  " NYUGDIJAS" megjelőlést alkalmaztam,egy másik utazási iroda útmutatásának megfelelően.Ezt el is fogadták a vízumközpontban és ki is adták a vízumot  Ezt csak azért írtam le mert úgy látom sok itt a zavar,egyértelmű irány mutatás kellene.

quad Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1383

Igazából nem értem a Külügy tájékoztatóját, hiszen a hostelek jó része eddig sem intézte el a regisztrációt, hanem azt  az utazónak kellett. (Természetesen csak hét nap feletti tartózkodás esetén kell.)

Előzmény: ateszka1970 (1379)
ateszka1970 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1382

Nagyon köszönöm az információkat!

 

Atesz

Előzmény: quad (1381)
quad Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1381

Az e-vizum feltételeit nem olvastam, de a "papír" vízumot csak az utazás megkezdése előtt 3 hónappal lehet kérvényezni.

Valószínű ez érvényes az E-vízumra is. (Ettől függetlenül az előbb közölt 30 nap is igaz lehet)

 

A Hostel ügyében kérdezz rá, hogy egyáltalán üzemelnek-e változatlan feltételekkel. 

Előzmény: ateszka1970 (1379)
OrSoLy Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1380

Ezért nem tudsz még vízumot intézni: The E-visa is valid for 30 days.

Előzmény: ateszka1970 (1379)
ateszka1970 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 1379

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni két dologban.

 

A konzuli oldalon az alábbit találtam:

Szállásfoglalás:

Oroszországban azok a hostelek, amelyek lakóépületekben üzemeltek, 2019. október 1-jétől nem rendelkeznek engedéllyel erre. Felhívjuk a kiutazók figyelmét arra, hogy ha ilyen hostelekben foglalnak szállást, akkor problémájuk lehet az idegenrendészeti regisztrációval. Javasoljuk más típusú szálláshelyet igénybe venni az oroszországi tartózkodás során.

Amennyiben SuperHostelben foglalok, akkor ez rám is vonatkozhat? Vagy ez csak a 7 napnál hosszabb tartózkodásra vonatkozik?

 

A másik kérdés, hogy tudjátok-e, hogy 2020-ra miért nem lehet még e-vízumot intézni.

 

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

 

Atesz

rutthin Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1378

Rendben, köszi!

Előzmény: quad (1377)
quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1377

Bocs, ezt lefelejtettem: az útlevélszám mögött van egy ellenőrző kód,  azt természetesen nem kell sehol megadni. 

Előzmény: rutthin (1375)
József1950 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1376

Azt nem értem,hogy az okt.01-előtti orosz vízum igénylő is végeredményben elektronikus volt,és mai is az, ha Oroszországba akar valaki utazni,és ezekkel ilyen problémák nem voltak,akkor most a Szentpétervári esetében miért nem lehetett beiktatni egy ellenőrző mechanizmust Pl: az útlevél adatainak másolatát csatolni a kérelemhez. Így már a vízum kérés során kiderülnének az estleges hibák. Remélem,hogy az illetékesek pontosítják a kitöltési útmutatót.   Lehet ,hogy az ingyenességnek is van köze a határőrségi "szívatásokhoz"

rutthin Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1375

Az alsó sorban az útlevélszám nem egyezik a nyomdaival...nekem még van egy 8-as szám a gépi sorban!

Ilyenkor mit kell írni az űrlapra?

Ha valaki csinált ilyen elektronikus kérőlap kitöltést, ossza már meg a legfontosabb tudnivalókat, legyen szíves!

Én is készülök, félek, hogy elrontok valamit...

Előzmény: quad (1372)
quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1374

Közben megtaláltam a cikket:

 

https://www.fontanka.ru/2019/10/29/084//

 

quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1373

Most hogy mondod: az orosz külügy is nyomatékosan ajánlja a tájékoztató elolvasását!!!.

(Én nem olvastam a tájékoztatót, mert egyelőre nem volt rá szükségem)

quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1372

Az MRZ kód ott van az útlevél adatoldalának alján

(A felső sorban az állampolgárság és a név sok nyíllal, alatta az útlevélszám, a kiadó ország és a születés ideje meg nem tudom még mi)

 

Viszont én láttam már olyan útlevelet, amiben az útlevél elősző oldalára nyomtatott útlevélszám nem egyezett az MRZ kóddal, na ott nem tudom mit kell beírni az űrlapra. 

Előzmény: József1950 (1371)
József1950 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1371

Aktuális:

 A konzuli szolgálattól idézem

2019. 10. 16.
Az október 1-jén életbe lépett vízumkönnyítési rendelettel kapcsolatban felhívjuk a vízumkérelmezők figyelmét arra, hogy - angol nyelven történő kitöltés esetén - a nevet pontosan az útmutatóban rögzítettek szerint írják be és ne egyszerűen ékezetek nélkül írják be a nevüket, mert az ettől eltérő névbevitel érvénytelenné teszi a vízumot és a belépés megtagadásával jár.

Hol és hogyan lehet a" problémás" nevek esetében leellenőrízni ,hogy a beírt név MRZ kódnak megfelelő -e  ???

Előzmény: quad (1370)
quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1370

Egy pár napja olvastam erről egy orosz nyelvű újságcikket, most nem találom.

De a fő megállapítás az volt, hogy "valószínűleg az európaiak elszoktak a vízumkérdőívek kitöltésétől", ezért sok bennük a hiba. Volt aki pl a születési dátumát írta el. De sok a probléma az ékezetes betűkkel is. Sajnos a legkisebb elírás miatt is megtiltják a belépést az országba, azaz a határról visszafordítják az utazót. Sok probléma volt a többes kereszt- vagy vezetéknevű emberek esetében is. A lényeg - ha jól emlékszem - hogy a neveket az MRZ kódnak megfelelően kell a vízumkérdőíven megadni.

 

Többen voltak, akik túltartózkodtak, mert rosszul számolták a 8 napos határidőt  -bár ezt nem teljesen értem hogyan - ez esetben pedig utólag kiutasították a szabálysértőket az országból. 

 

Szerintem a főleg azokkal lehetett a probléma, akik életükben először kértek akármilyen vízumot.

Előzmény: József1950 (1369)
József1950 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1369

Üdvözöllek !

Melyek a tipikus hibák azt nem írta az orosz külügy ? Mert az nagyon kellemetlen lehet,ha esetleg értelmezési hibából vagy elírásból már Szentpéterváron derül ki ,hogy hibás a vízum és visszaküldenek. Mi szeptemberben voltuk Moszkvába én magam töltöttem ki a vízum kérőt és adtam be a vízum központba minden adat rendben volt ,de itt meg volt a javítás lehetősége.

Előzmény: quad (1368)
quad Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1368

Az Orosz Külügy tájékoztatása szerint az E vizum első tapasztalatai eléggé meglepőek: az utazók közel 10%-a ellen kellet idegenrendészeti eljárást kezdeményezni, mert vagy hibásan töltötték ki a vízumkérőt és így a vízumukmis hibás adatokat tartalmazott, vagy pedig rosszul értelmezték a vízum érvényessegi idejét, emiatt vagy kiutasították őket, vagy be se engedték.

 

 

halilali1 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1367

E-visa: Great news for WIZZ travellers to St Petersburg

We have some great news for those looking to book a Wizz Air flight to visit St Petersburg. The Russian Federation’s Ministry of Foreign Affairs has recently introduced an on-line visa application system (“E-visa”) that makes applying for a visa quick, easy and free - if you’re a national of one of the countries on their list.

If you are a citizen of Austria, Bulgaria, Czech Republic, Hungary, Germany, Italy, Poland, Romania, Serbia, or Spain, with an E-visa you can now more easily book your Wizz Air trip to visit St Petersburg.

If you are a national of one of those countries now you no longer need any sort of invitation letter to visit Russia, nor do you need to visit a consulate; just fill out the online form! Best of all, your E-visa is FREE.

E-visa’s are issued within 4 calendar days, after which you can book your WIZZ flight to St Petersburg. The E-visa is valid for 30 days and lets you stay in Russia for 8 days in total.

For your trip, all you have to do is print out or download to your mobile device a notification that you’ll need to show, both when checking in to your Wizz Air flight and to a border service officer.

To get more details and apply for your E-visa to visit St Petersburg, visit the Russian Federation Foreign Affairs website HERE.

vnuk Creative Commons License 2019.11.01 0 0 1366

reptéren az országba belépésnél csak megnézik az útlevelet és mehet az ember, vagy kérdeznek is ezt-azt??

Előzmény: tengerszem12 (1337)
József1950 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 1365

Köszönöm ,hogy felhívtad rá figyelmemet, igen ezek szerint, mégis van.  A K-sokat lehet mellőzni.  A  Citymappert érdemes letölteni.

Előzmény: tengerszem12 (1363)
quad Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1364

Én nem nagyon használtam a tömegközlekedést, ezért tévedhetek, de ha jól sejtem,  a K-s járatok mellett általában közlekednek ugyanolyan számozású, de K betű nélküli "városi" járatok, amire érvényesek a heti, illetve kedvezményes jegyek. (Ez az egész városra érvényes)

Előzmény: tengerszem12 (1363)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1363

Megnéztem Citymapper-en,mindkét helyre megy tömegközlekedés is.Nem kell hozzá külön jegy.Nem tudom,mennyien lehetnek ilyenkor a Katalin palotában, de nyár elején esélytelen volt a bejutás előre váltott jegy nélkül.

Előzmény: József1950 (1362)
József1950 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1362

Köszönöm a válaszokat ,közben én is találtam  erről információt. Úgy tűnik,sajnos ezekre külön jegyet kell venni.

Előzmény: quad (1361)
quad Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1361

Nem vagyok benne biztos, de elképzelhetőnek tartom, hogy a K jelű járatokon semmilyen előreváltott jegy sem érvényes, mivel azok szerződéses alapon üzemeltetett "maszek" járatok. 

Előzmény: József1950 (1358)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1360

Nem érvényesek.

Előzmény: József1950 (1358)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1359

Köszönjük szépen!

Előzmény: quad (1357)
József1950 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1358

Azokon a tömegközlekedési eszközökön amelyek kivisznek Puskinba,Petrodvorecbe  (pl K-420 K-424A )érvényesek-e az előre váltott többnapos napi jegyek?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!