Keresés

Részletes keresés

Astrojan Creative Commons License 2007.03.17 0 0 453

ezt az ámokfutást nincs kedvem elemezni, csak leírom az igazságot:

 

már mindannyian nagyon vártuk az igazságot, de nekem úgy tűnik csupán a relativista verziót írtad le századszor... :)

 

..tehát precízen fogalmazva a téridő nem hat a szondára...

 

Helyes, egyetértünk. Ha pedig a téridő nem hat a szondára az azt jelenti, hogy bármiféle lehet a téridő, kicsit görbült vagy nagyon, a szondára nem hat semmit.

 

A szonda mozgása független a téridő állapotától.

 

Még szép, hiszen a téridő nem is létezik, csak a fejedben, hiszen az csak egy ember által kitalált fogalom

 

 

Előzmény: pint (224)
Phőnix Creative Commons License 2007.03.16 0 0 452
Miért hagyjuk?
Konkrét kérdésekre nem tudsz választ adni?
Egyfolytában a 1.5 ezrelék eltérést fújod.
Ahhoz, hogy ez igaz legyen, ismerned kell pontosan a Nap tengelykörüli forgási sebességét is.

Én csak ez iránt érdeklődtem.

Ha viszont nem ismered kellő pontossággal,
akkor nincs mire alapoznod a "1.5 ezrelék" eltérést.
Előzmény: iszugyi (451)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 451
Jó, hagyjuk!
Előzmény: Phőnix (450)
Phőnix Creative Commons License 2007.03.16 0 0 450
"Modtam ár neked, precízen fogalmazd meg a kérdéseidet. Milyen forgásra gondolsz?
A Nap tengely kürüli forgására, vagy a Tejút centruma körüli forgására?"

Esetleg a Nap Lokális Halmazban való mozgására?

A Nap a tengelye körül "forog", az ezen kívüli tengelyek körül "kering".
Bolygók esetén is így szoktuk érteni, magyarul.
Lehetséges, hogy más nyelveken ez nem így van...

A kérdés eléggé jogosnak tűnik, mivel az egész naprendszer forgására végzel számításokat 1.5 ezreléknyi pontossággal...
Előzmény: iszugyi (449)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 449
"Ha ilyen pontosan kitudod számolni, akkor azt is tudnod kell, hogy a Nap milyen sebességgel forog?"

Modtam ár neked, precízen fogalmazd meg a kérdéseidet. Milyen forgásra gondolsz?
A Nap tengely kürüli forgására, vagy a Tejút centruma körüli forgására?
Előzmény: Sukebooka (448)
Sukebooka Creative Commons License 2007.03.16 0 0 448
"ami megfigyelt értékei 1.5 erzreléknyi eltését mutatnak a bolygóknál"

Ha ilyen pontosan kitudod számolni, akkor azt is tudnod kell,
hogy a Nap milyen sebességgel forog?
Előzmény: iszugyi (445)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 447
A különbség Einstein és én közöttem az, hogy Albert elhitte a súlyos tömeg és nyugvó tehetetlen tömeg azonosságát de méréssel nem ellenörizte, én meg nem hittem el és ejtökísérlettel ellenöriztem. Nem azonos a kétfajta tömeg!
Előzmény: iszugyi (446)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 446

Ne tudom mit akartál evvel?

 

 Én azt állítom, hogy a nyugalmi tehetetlen tömeg különbözik a súlyos tömegtöl, a különbség függ az izotóp összetételtöl, da a gravitációs erö nem különbözik.

Előzmény: Sukebooka (444)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 445
A forgó testeknél a 'centrifugális erö' a keringési idövel

F = m(test;i) v^2/r = m(test;i) 4 pi^2 r/T^2

ami a bolygóknál

F = m(bolygó;i) 4 pi^2 R/T^2.

A bolygóknál a gravitációs erö

F(bolygó) = - G(grav.) M(Nap;g) m(bolygó)/R^2.

A két erö egyenlöségéböl (a Nap tehetetlen tömegét is figyelembe véve)

R^3/T^2 (1 + m(bolygó;i)/m(Nap;i)) = G(grav.) M(Nap;g)/ 4 pi^2 m(bolygó;g)/m(bolygó;i)

jön ki, ami megfigyelt értékei 1.5 erzreléknyi eltését mutatnak a bolygóknál. (A holdaknál nagyobb az eltérés.) Ezek kisérleti megfigyelésböl erednek. Mi ennek a magyarázata, mit gondolsz?

(Arról ne is beszéljünk, hogy a spirális galaxisoknál a kölsö karok gyorsabban mozognak, mint ahogy azoknak a Newton/Einstein gravitációs elmélete szerint forogni kellene.)

"Mivel az álló és mozgó (forgó) testeknél csak a mozgás állípot különböző,
ezért ha különböző a gravitáció, akkor cáfolja állításodat, .."

Ez nem érthetö állítás. Próbáld meg magad megérthetöen kifejezni!
Előzmény: Sukebooka (444)
Sukebooka Creative Commons License 2007.03.16 0 0 444
Nem kéne ismételgetni.

Mivel az álló és mozgó (forgó) testeknél csak a mozgás állípot különböző,
ezért ha különböző a gravitáció, akkor cáfolja állításodat, akárhányszor is írod le.
Előzmény: iszugyi (443)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 443
A tehetetlen tömeg m(test;i) és súlyos tömeg m(test;g) összefüggése

m(test;i) = m(test;g) ( 1- delta(test)).

A vas relatív tömeghiánya delta(56Fe) = 0.786 % . A hidrogénnál 'tömegtöbblet' (de csak ennél az izotópnál!) lép fel delta(1H) = - 0.109 %. A vas tehát gyorsabban esik mint a hidrogén

a(test) = a0 (1+delta(test)).

Mit látunk a bolygóknál? A belsö bolyók tömegsürüsége 5 g/cm^3 körül és Fe/Ni magjuk van. A külsö bolygók (a Jupitertöl kezdve) tömegsürüsége 1 g/cm^3 körül van és ezek gáz/jég bolygók, különbözö gázok vegyületéböl állnak, amik relativ tömeghiánya jóval kisebb mint a vasé.

A centrifugális erö és a statikus gravitációs erö egyensúlyából levezetett

R^3/T^2 (1 + m(bolygó;i)/m(NAP;i))

1.5 ezrelék nagyságban különbözik a bolygóknál: Függ ez tehát a bolygók összetételétöl? Az a kérdés is feltehetö, milyen tétel rögzíti a bolygók stacionáris pályáit? A csillagászok már észre vették, hogy a stacionáris pályák nem véletlenek! (A newtoni gravitációs elmélet szerint nincs kitüntetett pálya.)



Előzmény: iszugyi (442)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 442
Én már kimutattam az anyag izotópösszetételétöl függö ezreléknyi nagyságú nehézségi gyorsulás eltéréseit.
Előzmény: iszugyi (441)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 441
A c-vel terjedö kétfajta fundamentális kölcsönhatás miatt a véges tér-idö tartományoknak meg Minkowski-tér szerkezete van.

Kiváncsi vagyok, mikor ellenörzi a 'mélyen tisztelt fizikus társaság' ejtökísérletekkel a nehézségi gyorsulás ezreléknyi nagyságú eltéréseit.

Előzmény: iszugyi (440)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 440
A természetben az anyag atomisztikus felépítésü, négy stabil részecskéböl áll, amiknek kétfajta elemi töltése van, az invariáns elektromos és az invariáns gravitációs töltés. Az invariáns elemi gravitációs töltések okozzák a gravitációt, ezekböl erednek az elemi tömegek m(P) és m(e) és az egyetemes gravitációs állandó G(grav.). Nem a térgörbülése okozza a gravitációt és a súlyos és tehetetlen tömeg nem azonos! Newton gravitációs elmélete túlmúlt, Einsteiné meg nem helytálló.
Előzmény: iszugyi (436)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 439
Phönix, ezen már régen túl vagyunk!
Előzmény: Phőnix (438)
Phőnix Creative Commons License 2007.03.15 0 0 438
A bolygók mozgása is "bonyolult" volt addig amíg ragaszkodtak a geocentrikus elképzeléshez.

Amikor rájöttek, hogy nem így van, akkor egyszerűbbé váltak a pályák.

A bolygók nem változtatták meg a pályáikat, "ők" nem tudták mit gondolnak róluk. :O)
Előzmény: iszugyi (437)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 437
Ezt a Phönix, még tetözi. "A gravitációval azért nem stimmelnek a dolgok -- mert nem létezik!"
Előzmény: iszugyi (436)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 436
Mondjuk, ha nem tudnám, hogy együgyü vagy, emlékeztetnélek arra, hogy az áltrel a kétfajta tömeg azonossága feltevésére alapul, ami a természetben nem stimmel.

Előzmény: NevemTeve (433)
agravity Creative Commons License 2007.03.15 0 0 435

Honnan tudod, mit keresek ? :)

 

"a forgó test gravitációjának csökkenése"

Óvatosabban a szavakkal. Én azt mondat, hogy ez értelmetlen, de elgondolkoztam rajta, milyen oka lehetne, ha igaz lenne.

Előzmény: Phőnix (434)
Phőnix Creative Commons License 2007.03.15 0 0 434
A gravitációval azért nem stimmelnek a dolgok -- mert nem létezik!

A gravitációs erő csak egy okozat. Ha meghatározod a valódi okot, akkor érthetővé válik a forgó test gravitációjának csökkenése is.
Előzmény: agravity (432)
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.15 0 0 433
Mondjuk, ha nem tudnám, hogy kényszerbeteg vagy, emlékeztetnélek arra, hogy a gravitáció ma elfogadott elmélete az ált. rel., tehát Newton valóban túlhaladott.
Előzmény: iszugyi (398)
agravity Creative Commons License 2007.03.15 0 0 432
Mi lenne, ha végre nem rejtélyekben beszélnétek.
Előzmény: Phőnix (431)
Phőnix Creative Commons License 2007.03.15 0 0 431
Csak egy "kis" hiba van a rendszerben.

Ha a jelenleg "okozatnak" ismert dolog "ok" lesz, akkor a talpára áll minden.

Amíg minden a fejetetején áll, billeg!
Előzmény: iszugyi (429)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 430
A nemhelytálló tehetetlen és súlyos tömeg azonosság elfogadásával a fizika kizárta magát megérteni mi is az a tehetetlenség. (A kísérletek eredményére sem figyelnek oda. Ha elhallgatni kell az egyértelmüen elutasító eredényeket, a cenzúrát használják és a kísérletezöt tudományos inkvizició alá veszik. Nem szép tölük, nem ismerik a tudományos etikát.)
Előzmény: iszugyi (429)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 429
"De úgytudom Einstein elmélete se igazán jön ki a forgó testekkel."

Miért jött volna ki helyesen? Különben már Eulernek (aki helyre pofozta Newton mozgásegyenletét) feltünt, hogy probléma van a forgással. Ez a 20. században sem oldódott meg. Persze hogy nem oldodott meg, mert a tehetetlenséggel (az inerciarendszerekkel) megmaradt a probléma.

Előzmény: agravity (427)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.15 0 0 428
Amennyiben?
Előzmény: agravity (427)
agravity Creative Commons License 2007.03.15 0 0 427
Nem várok semmire. De úgytudom Einstein elmélete se igazán jön ki a forgó testekkel.
Előzmény: iszugyi (426)
iszugyi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 426
Ne tetszett neked a 406-ra adott válaszom, de a forgás leirása sem kóser a fizikusoknak. Hiába is vársz itt rá választ. Azt hisze mondtam már, hogy Newton elmélete a statikus gravitációra van, mint közelítés, megfogalmazva. A forgó testekre, ez nem általánosítható.
Előzmény: agravity (425)
agravity Creative Commons License 2007.03.15 0 0 425

Utánnaszámoltam.

Ha véletlenül igaz lenne amit írtam, akkor se lenne olyan anyag, ami kibírná ezt a centripetális erőt, ami 8km/s kerületi sebességnél jelentkezne.

A legjobb szakítószilárdságú ötvözet amit találtam, az 410-460 N/mm2 et bír ki.

Sőt már 300 körül meg is folyik.

Ez a megfolyás egy 1m sugarú gömbnél 7.8-as sűrűséggel számolva 300 m/s kerületi sebesség körül jelentkezne.

Már ha nem robbana szét hamarabb.

 

 

Előzmény: agravity (396)
agravity Creative Commons License 2007.03.15 0 0 424
Tudom.
Előzmény: iszugyi (423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!