Keresés

Részletes keresés

nand09 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 29818
Orsinak fájt az alkarja, kérte, hogy kössük be: "anya, teszünk rá taslit?". :-DD
Boribon Creative Commons License 2010.01.14 0 0 29817
Nagyon viccesek! A szúnyogosról eszembe jutott egy Lencsi duma:

"Állok, mint a szöveg!" :)
Előzmény: mokusleqvar (29816)
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.14 0 0 29816
Marci-szösszenetek:

Itt vagyok, ragyogok, mint a fekete szunyog!

Anya, amikor te kislány voltál, voltak dínók?

P_Andi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29815
Nyúl, "balfék-jobbfék" :-DDD
Még jó, hogy ilyen szofisztikáltan fejezi ki magát a család :-)


Én is közreadok párat:

Gergő dumája egy meséről: „Olyan aranyosak voltak a kis mókusok, hogy.... undorító!” :-D


Gergő filozofál: „Apa, véletlenül kiöntöttem a vizet. Én nem akarom többé kiönteni, mert ha kiöntöm, akkor nem jó a világ!”


Gerőt csábítottam ovi után:
Gyere Gergő, vegyünk rétest!
- Jóóóóóóóóó! – majd elgondolkodik: - de mi lesz akkor, ha nem lépünk egyszerre, akkor nem kapunk?


Gergő a vacsora végén teátrálisan: „Anya, Apa, mind a kettőtöket felkérlek a figyelmemre! …. Nem kérek többet!”


Gergő dumája, mikor már többedjére szólok rá: „Hallom, Anya! Utolért a hang!”


Párbeszéd az ovis öltözőben, mikor Gergő az „Egy – megérett a meggy” kezdetű mondókát mondja. egy ovis társa anyukájával hallgatja egy ideig, majd az anyuka odafordul Gergőhöz:
- Gergő, mi az „öt”?
Gergő, kicsit meglepődik a kérdésen, az arcából ítélve csapdát sejt, lassan válaszol kerek szemekkel:
- Az öt az egy szám!


- Apa, hogy lehet, hogy mi olyan nagyok vagyunk, a tévében meg minden olyan kicsi!
- Hát ez csak arány kérdése. Ha a nagyinál valaki kimegy a rétre, akkor őt is csak akkorának látjuk, mint egy rizsszemet!
- De Apa, nem is látnánk odáig, mert a világ hajlik!


Gergő bátor kijelentése rántott brokkoli vacsoránál: „Anya, én bunda nélkül is meg merem enni a brokkolit, de csak kicsiben.”


P_Andi
Előzmény: Nyurga Nyúl (29802)
Almi602 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29814
én esetleg a pókemberre lecsapnék :)
nekünk van tigris és van egy supermen-es is ( ez utóbbi nagyobb, még Bebére is nagy)
Előzmény: Zimizumi (29812)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29813
Zumi, a lovagjelmezről nincs véletlenül képed, hgoy megmutassam az illetékes elvtársnak?

Nekünk egy pillangójelmez felajánlásunk van farsang idejére.

Huzogassam, huzogassam.... Azért egy ekkora gyereknél már kicsit ciki. Nem letapadva van, hanem homokóra-szerű. A körzeti dokink tanácsára most Ftorocort-tal kenceficélem, de szerintem ha nem tágul, tutira nem lesz így OK később, amikor már másra is használná pisilésen kívül. A sebész szerint még nyúlhat a bőr. Ahhoz képest, hogy már 2 éve is nézettük, nem változott.
Előzmény: Zimizumi (29812)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29812

Nyúl, ezek mekkora dumák :-DDDD

 

P_Andi, szerintem jó ötlet a jelmezcserebere! Nekünk van:

- lovagjelmez kb. 110-116-os méretben,

- orvosi köpeny 104-es,

- pókember kb. 122-128.

szerintem ezektől egy-egy farsangi buli erejéig hajlandóak is megválni a srácok. Gergire jó még a tavalyi tigris jelmeze, Barnabás meg ninja akar lenni....

 

Előzmény: Nyurga Nyúl (29802)
kollina Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29811
Köszi. Megnéztem és leloptam az ötletet :))
Előzmény: jefkoT (29808)
kollina Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29810

Jók a jelmezek :))

 

Szuperment nem ismeri az illetékes, a csigát igen, de mi rudit akarunk lenni. Meg még mondott valamit, csak elfelejtettem. Egyébként a rudi jelmezt nem nehéz szerintem megcsinálni, csak az anyagbeszerzés macerás. :))

 

Nekem is az eszem megáll, hogy mit ki nem tudnak találni. És kétnaponta változik, hogy melyik éppen mi akar lenni.

 

Nekünk is van jelmezünk, de tartok tőle, hogy ki nem adják a kezükből, annak ellenére, hogy most nem azt akarják felvenni. Nálunk előfordul, hogy farsangon kívül - persze csak ha otthon vagyunk - egész nap jelmezben vannak. Van egy pókember jelmezünk, meg mindenféle állat farok, meg fülecske, de a pókember a nyerő. Csak ugye tavaly is abban voltak.

Előzmény: P_Andi (29807)
kollina Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29809

huzogatni :))))))))

 

Milunak egy kicsit le volt tapadva, fel lehetett húzni, csak egy ici-pici helyen nem. Elvittük dokihoz, szépen megcsinálta, kenegettük körömvirág krémmel, azóta minden ok. Milu már szépen mossa saját maga, apja megtanította. :)) Hál' Istennek már a napi tisztálkodás része, mert elég nehezen lehetett rávenni.

 

Szűkületnél nem tom mi van, de próbáljátok meg fürdésnél mindig kicsit huzogatni. (aztán majd jól rászokik, de ez más téma..... :) )

 

Előzmény: Nyurga Nyúl (29805)
jefkoT Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29808
Drága Superman, a pótcumijával.:)
És húúúú, ez a csigabiga mennyire jó! Nem tudom még, hogy Bazsiéknál mikor lesz a farsang, de ezt biztosan szívesen felvenné. Mit szeretnél a kölcsönért cserébe? (neki ez lesz az első intézményes farsangja, így jelmeze nincs)

Kollina, a vaterán találtam egyet .
Előzmény: P_Andi (29807)
P_Andi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29807

Hát túró rudi jelmezünk nincs sajnos, de baromi ötletes jelmez lenne...

 

Miután 2x egymás után nem lehet elsütni ugyanazt a jelmezt, mit szólnátok egy kis farsangi jelmez csere-bere kölcsönzéshez?

 

Ezen célból kölcsönbe felajánlanék egy superman jelmezt (házi kivitelezés: póló+kék asztalterítő nyakba kötve - kb 2 év körüli gyereknek) és egy csiga jelmezt (ez még most is jó Gergőre).

 

 

 

Andi

 

 

Előzmény: kollina (29804)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29806
gondolom huzogatni.
Előzmény: Nyurga Nyúl (29805)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29805
Én is nekálltam kérdezgetni Barnust, hogy mi szeretne lenni a farsangon: 1. villámmekvín, 2. katicabogár. 1.: kivitelezhetetlen, 2.: honnan a nyavajából vannak gyermekemnek ilyen bogár ötletei mindig??? Igaz, sárga színű katica akar lenni, na de akkor is!

A másik: rendezgetem az iratokat, és kezembe került B. "mérsékelt fokban szűk fitymájáról" a szakvélemény, amit eddig nem olvastam el 100%-ig. Most viszont nézek nagyokat: a "Therápia-javaslat: rendszeres fitymatorna." Ööööö, mit is kellene tennünk? :-D
Előzmény: kollina (29804)
kollina Creative Commons License 2010.01.13 0 0 29804

Sziasztok!

 

Nincs valakinek felesleges túrórudi jelmeze, lehetőleg 2 db? Vagy tudtok elérhetőséget.

 

Persze meg is tudnám varrni, de ha készen valahol van, az mégis csak egyszerűbb. :))

Nyurga Nyúl Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29802
Tényleg jó ötlet!

Én meg éppen rögzítettem egy újabb gyerekszájat Barnustól, és kicsit belelapoztam:
Az új iránytűjét mutatja barátjának: "Itt mutatja hol van észak, itt meg, hogy hol nincs."

Reggelinél: " Apa, te miért nem eszed meg a héjákat?"

"Itt vagyok ragyogok, mint a fenék szurogok!"

-A napocskának van szeme?
- Nincs, mert ő nem élőlény.
.
- És ha nekem se lenne szemem (becsukom) csak kukim, akkor én se lennék élőlény?

Anya, a vakondon kívűl, mert azt tudom, mi van még a földben?

Ki lehet találni, hogy hol (és főleg miután) hangzottak el ezek a kérdések:
- Abban az autóban is van balfék?
- Van jobbfék is?
- A mi autónkban hol van a balfék?
Előzmény: gombfoci (29801)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29801
szerintem ez is is nagyon jó! :-)

Előzmény: kollina (29799)
sere Creative Commons License 2010.01.06 0 0 29800

A cicák szeretnek horgászni :))) akár ez is egy érv...

 

Ugyan én nagyon nagy állatbarát vagyok, de teljesen megértem azt is, aki nem akar vesződni velük. Néha én is meg tudnám nyúzni őket, annyi kárt csinálnak.

Előzmény: kollina (29795)
kollina Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29799
:))
Előzmény: gombfoci (29798)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29798
kollina Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29797

Beszélgettünk arról, hogy szegény cica biztos nagyon szomorú lenne, amikor nem vagyunk otthon.

 

Remélem sikerül meggyőzni.

 

Lehet nem szép dolog, de a madáretetésre sem vágyom. A galambokat alig bírtuk kipaterolni az erkélyünkről még a régi lakásból. Nincsenek jó emlékeim. A pintyek, cinkék biztos jobbak, mint a galambok, de nem szeretném.

Előzmény: Zimizumi (29793)
kollina Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29796

:)))

 

Az elütéstől én is félek, illetve annak következményétől, tuti napokig sírás lenne. Ezt fel is hoztam ellenérvnek, de nem hatott.

 

Szerencsére van állatorvos a családban, az ivartalanítás ingyé' menne :))

 

De én nem akarok állatot, a halakkal is én szívok. Na jó, sok gondot nem fordítok rájuk, de azért időnként az akváriumot is takarítani kell.

Előzmény: mokusleqvar (29789)
kollina Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29795
Halunk már van. :)
Előzmény: sere (29787)
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29794
simán lehet, hogy menstruál...! ezek a nők/tojók mindenre képesek, még petefészek nélkül is. Főleg, ha cirkuszol is előtte.
Előzmény: Zimizumi (29793)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29793

még talán egy pici csúsztatás belefér, hogy elmondod Fruzsinak, hogy milyen keveset vagytok itthon és szegény cica árválkodna csak otthon egyedül.

 

amúgy azt gondolom, hogy az állattartás nem olyan ördöngős dolog, de tény, hogy a gyerekek ilyen idős korában még mi vállaljuk be a jószágok gondozását és ezért a mi kezünkban a döntés, hogy legyen-e. Talán azt meg tudjátok beszélni Fruzsival, hogy ezt most ti nem akarjátok - majd később, amikor már ő tud gondoskodni a cicáról, akkor eldöntheti, hogy szeretne-e.

 

én nem bántam meg a pintyeket, pedig elég zajosak és szemetesek - de elképesztően jó fejek bírnak lenni, a srácok szeretik figyelni őket (és fordítva), és baromira tudunk aggódni, ha Cumi felborzolt tollakkal kuksol a kalicka alján (ciklikusan csinálja, pont mintha menstruálna) és olyankor gyorsan készítjük oda neki a csőre elé az enni és innivalót.

Előzmény: kollina (29786)
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29792
szerintem első (és nagyon környezetbarát) lépésként tegyetek ki a kertben egy fára, vmi jól látható helyre madáretetőt. Azt lehet nézegetni, a cinkék hamar odaszoknak, meg talán megtalálják az énekesmadarak is. Nagyon helyesek. Madáretetőt bármelyik barkácsáruházban kapsz, de lehet fabrikálni üres pet palackból, lopótökből stb. Ha szerencsétek van, és van a közelben mókus, talán az is megtalálja. A madáretetést viszont ha elkezdtétek, nem szabad abbahagyni, mert a madarak számítanak a kajára. (az eleség pótlása lehet a gyerekek feladata.) Madárszotyi fillérekért kapható piacokon. A III. emeletre is ideszoktak a cinkék hozzánk, nálatok tuti nagy sikere lenne :)
Előzmény: mokusleqvar (29789)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29791
Nyúl,

eszembe jutott, a múltkori képek láttán, hogy hogyan kell legót tisztítani (ne a kádban áztassa már az ember).
Szóval férj mesélte, hogy egy párnahuzatba kell tenni és a mosógépben kimosni. Én dupló sinekkel próbáltam. :-)
gombfoci Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29790
huhh, macskát tényleg ne! Akkor már inkább valami zsebcirkáló kutyát. Azt még vihetitek is magatokkal. Mondjuk a kerteteknek az se tesz nagyon jót. :-)

Esetleg ignoráld a témát. :-)
Előzmény: kollina (29786)
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29789
ja, meg mindenképp ivartalanítani kell, ha nem akarsz térdig járni a szaporulatban. a kandrok meg rém büdöset vizelnek. (kedvet csináltam a macskatartáshoz, igaz?)
Előzmény: mokusleqvar (29788)
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29788
én inkább attól félnék, hogy elüti egy autó. A macskákban elég nehéz lenyomni a vándorszellemet, viszont katasztrofálisan mérnek fel távolságot és sebességet, úgyhogy szegények elég gyakran végzik a kerekek alatt.
Előzmény: kollina (29786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!